Bir Bulut Olsam
 
bulut, bulutlar, güneş, cloud, clouds, sun

Bir Bulut Olsam

Kayıp Gül

Bir bulut olsam, en sakin şeklimle yağdırırdım yağmurlarımı yeryüzüne ve yeryüzünü arındırırken kirlerinden, rüzgârın esmesine izin vermezdim.

Bir güneş olsam, yakmazdım yürekleri yanmayacak yeri kalana kadar. Daha merhametli olurdum. Isıtarak, ılıtarak sevdirirdim kendimi.

Bir çiçek olsam, en güzel çiçek olurdum. Saf saf açardım yeryüzüne. Sayısız renklerle donatırdım etrafımı. Asla siyaha izin vermezdim.

Bir şarkı olsam, hafif bir rüzgâr gibi eserdim rûhun en derinliklerine nâme nâme. Her notadan sevgiyi fısıldardım insanların kulaklarına.

Bir okyanus olsam, en küçük adada bile olsa bir liman olurdum. Yorulan gemileri alırdım koynuma. Dinlenirdi ve ben, dinlenirdim masallarını dinlerken.

Bir düş olsam, herhalde en mutsuzları seçerdim. Uyandıklarında bir ümit olmak isterdim küçücük de olsa.

Bir ozan olsam, sazım elimde şiir olurdum. Ben olurdum. Sevdâ olurdum dilden dile konuşulan.

Bir kelebek olsam, bir günlük ömrüme sığdırırdım yaşanacak ne varsa. Sırf ibret olsun diye yaşarken yaşamın kıymetini bilmeyenlere.

Bir gökyüzü olsam, gökkuşağının renklerine boyardım semâyı. Renk renk, ışıl ışıl sevgi yayardım, sevgi sunardım karşılıksız.

Bir uçurtma olsam, yükseldikçe seyrederdim âlemi. Tabiatı ve özgürlüğümü dağıtırdım tüm yeryüzüne.

Bir kar tanesi olsam, asla çığa dönüşmezdim. Usul usul düşerdim dağın yamaçlarına. Asla üşütmezdim.

AŞK olsam. O kadar kolay söyletmezdim adımı. Hak edene verirdim tâcımı. Yani değersiz olmazdım. Alırdım ismimi sahte sevdâlardan ve sahte sevdâlılardan geri.

Kayıp Gül, 18 Nisan 2010 Pazar, 16:00.

Bircan M'nin Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: ukla, 16.10.2010, 11:32 (UTC):
bir insanın yüreğinde bu kadar sevgi varsa yaratılanlar için onların güzelliklerle yaşaması adına bu yürekte en büyük sevgi bence paylaşımdır keşke bunu yapabilseydin .kayıp gül yüreğine sağlıkBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52993563 ziyaretçi (134784027 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler