Bir Hayatin Sönüsü Ya Da Beni Öldürme Anne
 

Bir Hayatın Sönüşü ya da Beni Öldürme Anne

H. Scpwap, Almanya

Videoklip: Akhenaton

Aşağıdaki satırlar, kürtaj konusu tartışılırken kaleme alınmış ve anne karnındaki ceninin hayâlî hâtıralarını dile getirmiştir.

5 Ekim

Bugün, var olmaya başladım. Durumu henüz annemle babam bilmiyor. Bir elma çekirdeğinden daha da küçücüğüm. Ama ne de olsa ben, ben'im. Belirli bir şekle girmediğim halde benliğimi hissediyorum. Kız olacağım ve çiçekleri seveceğim.

19 Ekim

Biraz büyüdümse de herhangi bir hareket yapacak kudrette değilim. Annem, beni kendi kanı ile besliyor. Kalbinin alt yönünde beni barındırıyor [ve bense onu kalbimde barındırıyorum]. Hoşuma giden şu ki; annem, henüz hiçbir şeyden haberdâr değil.

23 Ekim

Ağzım, teşekkül etmeye başladı. Düşünün, bir yıl sonra rahatça gül[ümsey]ebileceğim! Daha sonra [da] konuşabileceğim. Söyleyeceğim ilk kelimenin "Anne" olacağından eminim. Kim iddia ediyor henüz bir varlık olmadığımı? Bir parça ekmek kırıntısı da ekmek sayılmıyor mu?

27 Ekim

Bugün ilk olarak kalbim atmaya başladı. Bundan sonra hayatımın sonuna kadar da atacak. Ben, kalbimi sevgilerle dolduracağım.

2 Kasım

Her gün, biraz daha büyüyorum. Kollarım ve bacaklarım, biçimlenmeye başladı. Fakat bu bacaklarımla anneme koşmak ve kollarımı açıp babam[ın boynun]a sarılmak için henüz erken.

12 Kasım

Parmaklarım çıkmaya başladı. O kadar küçücük ki, beni bile şaşırtıyor. Yine de çok hoşuma gidiyor. İleri de onlar [o parmaklar], [oyuncak] bir bebeği okşayacak, top oynayacak ve çiçek[ler]i toplayacak.

20 Kasım

Bugün annem, doktora gitti. Varlığımdan böylece haberi oldu. Sevinmiyor musun anneciğim??? Kısa bir süre sonra kollarının arasında olacağım.

25 Kasım

Annemle babam, [benim bir] kız olduğumdan [daha] habersizler. Belki de bir erkek ya da ikiz bekliyorlar. Onlara süpriz yapacağım. Annem gibi siyah gözlü olmayı çooook istiyorum!

10 Aralık

Yüzüm, tam olarak biçimlendi. Keşke anneciğime benzesem.

13 Aralık

Artık çevreme bakabiliyorum. Fakat bulunduğum yer, çok karanlık. Yine de [çok] mutluyum. Yaşıyorum! Kısa bir süre sonra gözlerim, dünya ışığı görecek. Diğer çocukların [oyun] oynamasını seyredebileceğim. Denizleri, dağları, gökkuşağını henüz görmedim. Bunlar, nasıl bir şey? Ya sen, nasıl bir varlıksın anneciğim??? Bir görebilsem.

24 Aralık

Anneciğim, kalbinni sesini duyuyorum. Sen de benim kalbimin atışlarını hissedebiliyor musun? Çok sağlıklı bir kız olacağım. Bazı bebeklerin dünyaya gelmeleri güç oluyormuş. Fakat iyi [kalpli] ve tecrübeli doktorlar, yardım ediyor. Bazı kalpsiz annelerin bebeklerini istemediklerini de biliyorum. Ama ben, dünyaya gelmek, kollarında uyumak ve yüzüne bakma istiyorum anne! Sen de beni aynı sevgiyle bekliyorsun öyle değil mi? Beni koklayacak mısın? Beni çok sevecek misin?

28 Aralık

Ah anneciğim! Niçin! Niçin hayatıma son vermelerini istedin? Halbuki bir arada öyle mutlu günlerimiz olacaktı ki. Anneciğim. Anneciğim.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: EDA, 04.02.2014, 13:04 (UTC):
Gerçekten çok duygusal bir hikaye. Çok duygulandım

Yorumu gönderen: abdullah, 16.10.2009, 19:44 (UTC):
eşim 35 günlük hamile doktorlar eşimin guatrı olduğunu ve zehirli oldugunu söylediler ve çocuğumuzu aldırmamızı söylüyorlar yoksa annesininde öleceği söylendi ve bunun için acele etmemizi istiyorlar ama ben cocuğumdan ayrılmak istemiyorum eşimin karnında çocuğumuz var olduğu bildiğim halde utanvımdan dokunamıyorum ve bu bizim ilk çocuğumuz olucaktı bütün gün ağladık ama bir anlam veremedik cenabı allah bize verdiği canı neden bu kadar erken istiyor bizden ne yapacağım bilmiyorum yarın 2-3 hastaneye daha gideceğim inşallah aldırmaktan başka bir cözüm bulurum.şu an canım o kadar çok yanıyorki anlatamam normaldede cocuğun sağlıgı iyi gözüküyor böyle bir kararı bir baba adyı olarak vermek inanın çok acı allah böyle acıyı kimseye vermesin diyorum bütün hayatım alt üst oldu

Yorumu gönderen: semih, 30.06.2009, 07:09 (UTC):
şuan ağlıyorumBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56468557 ziyaretçi (143902104 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)