Bir Yudum Gercek Ask Hikayesi: Dogum Günü
 
çocuk, child

Bir Yudum Gerçek Aşk Hikayesi: Doğum Günü

Selma D.

Genç kadın, evlilik için çok zor vermişti kararını. O yüzden biraz geç evlendi. Öyle mutluydu ki. Önceleri her şey, mükemmel gidiyordu. Allah, ona nur topu gibi bir erkek çocuk da vermişti. O kadar seviyordu ki oğlunu. Onu koklarken öyle çekiyordu ki içine, sanki bir daha koklayamayacakmış gibi. Çalıştığı için her hafta sonu oğlunu parka götürüp seyretmek, ona büyük bir zevk verirdi.

O gün annesini oğlunu alıp parka gitmişlerdi. Oğlu orada oynarken; o, annesiyle bankta oturan yaşlı bir karı kocanın yanına oturup sohpet etmeye başladılar. Yaşlı adam: "Kızım, sen namaz kılıyor musun?" diye sordu sohbetin ilerleyen zamanlarında. O da "Hayır!" dedi. O zaman, "Başla kızım. Namaz, çok önemli." dedi yaşlı adam.

Adamın anlattıkları, onu çok etkilemişti. O akşam, namazına başladı hiç vakit kaybetmeden. Ertesi günün gecesi, yaşlı adam ve karısı, onlara misafir oldular. Hoş sohbet, güzel geçti geceleri. Yaşlı adam, evden çıkarken onları da davet etti.

Ertesi hafta da onlar misafir oldular yaşlı adama. Fakat kızın İstanbul gibi bir şehirde bu evin döşemesi, dikkatini çekmişti. Eski Osmanlı evlerini andırıyordu. Yine de cesaret edip bir şey soramamıştı kırılacaklar diye. Karısı, zaten hiç konuşmuyordu. Dilsiz herhalde diye düşündü. Hem yaşlı adamın sohbetleri de çok güzeldi.

Bu olaydan birkaç gün sonra oğlu, bir yaşını dolduruyordu. En güzel elbisesini giydi ve Allah'a teşekkür etti herşey için. Mutluydular o gece. Daha sonra neler olacağından kimsenin haberi yoktu.

Doğum günü kutluyorlardı. Bütün sevdikleri, oradaydı ve çaylar, pastalar; her şey, yolunda gibi görünüyordu. Birden yere düştü genç kadın. Öylece hareketsiz yatıyordu bedeni. Kimse ne olduğunu anlayamadı.

Hemen bir ambulans çağırdılar. Fakat bütün çabalara rağmen kurtarılamadı. Herkes, şaşkındı. Kimse böyle birşey beklemiyordu. Son nefesini verirken yalvarmış doktora: "Ne olur beni kurtarın, oğlumdan ayrılmak istemiyorum." diye. Doktor, söz vermiş, onu kurtarmaya çalışmıştı. Ama ne yazık ki başarısız olmuşlardı. Doktor, herkesten çok ağlıyordu verdiği sözü tutamadığı için.

İşte böyle hayat. Çok şaşırtıcı. Bir çocuğun doğum günü, bir annenin ölüm günü olabiliyor. Annesi, önun ölümünden sonra yaşlı adamın evini çok aradı, ama bulamadı. Çok garip, öyle değil mi?

Sağlıklı uzun ömürler dilegi ile.

Selma. D,
14 Ağustos 2010, Cumartesi.

Selma Doğan'ın Diğer Yazıları

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Selma .D, 20.08.2010, 06:20 (UTC):
Kim Allah sevdiği kullarını yanına biraz daha erken alırmış ağbinde önlardan biri onları öldü diye düşünme mevlananın dediği gibi öldüğüm gün doğduğüm gündür.Ölü olan biziz aslında

Yorumu gönderen: kim, 18.08.2010, 10:08 (UTC):
ummadigimiz bi anda sevdiklerimiz teker teker avuclarimizdan kayip gidiyo böle..yeni aydinlanan bi sabahta bidaha hiç aydinlanmayacak dunyanin aydinlik bi sabahinda kalbimin uzerinden bi tir gecti..kaza mahaline vardigimizda o sarki hala caliyordu gitme... ama canim abim çoktan gitmişti..bumudur hayat..eline saglik selma abla sevdiklerimizin kiymetini bi kez daha hatirlattigin için..

Yorumu gönderen: Selma .D, 16.08.2010, 18:53 (UTC):
Anne olmak çok harika bir duygu fakat Allah kimseyi evladından ayırmasın üzülme ayşegül diri ayrılıklara şükretmeli bence çocuklarınla hayat boyu sağlıkla mutlulukla yaşa senin yazında çok harika olmuş ellerine sağlık

Yorumu gönderen: ayşegül, 16.08.2010, 18:33 (UTC):
çok güzel bir yazı eline sağlık...biraz da içim burkuldu bende yakın bir zamanda oğlumdan ayrılacağım...üniversiteyi kazandı...ama bebeğimden ayrılmak çok zor,sanki içimden bir parça zorla koparılıyormuş gibi...Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52982583 ziyaretçi (134752832 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler