Boga Burcu
 

Boğa Burcu, 21 Nisan - 21 Mayıs

Grubu: Toprak, negatif
Uğurlu günü: Cuma
Uğurlu sayısı: 5, 6, 13, 188, 4524
Uğurlu taşı: Zümrüt, Krizopras, Mavi Kalsedon
Uğurlu renkleri: Pembe, Açık mavi, Krem ve koyu yeşil
Uğurlu çiçekleri: Kırmızı gül, Pembe karanfil
Uğurlu kokuları: Karanfil, Müge, Elma çiçeği
Uğurlu müzik: Senfoniler
Belirgin özelliği: Sağlamlık
Negatif yönü: İnat
İsteği: Zengin olmak
Anlaştığı burçlar: Başak, Oğlak
Anlaşamadığı burçlar: Aslan, Akrep, Kova
Kariyerine yardımcı olacak burç: Kova
Duygusal açıdan destekçi burç: Aslan
Maddi açıdan en yardımcı burç: İkizler
Evlilik için uygun burç: Akrep

ÖZELLİKLERİ

Boğalar dikkatleri ve işlerine bağlılıklarıyla bilinirler. Başkalarıyla çabuk kaynaşırlar. İnsanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Evlilik, yuva ve meslekte kendilerini garantiye almak isterler. Oldukça sabırlıdırlar. Aynı zamanda sıcak kanlı ve sevimlidirler. Riski sevmezler. Somut şeylerle uğraşmayı severler.

Rahatlarına ve zevklerine düşkündürler. Parayı rahata kavuşmak için, araç olarak görürler. Amaçlarına ulaşmak istediklerinde, engel tanımazlar. Biraz tutucu olduklarından seçtikleri yaşam tarzını değiştirmeyi düşünmezler. Öfkelendikleri zaman kırıcı olurlar. Kıskançtırlar. Özellikle partnerlerini çok kıskanırlar. İnatçı olurlar. Akıl verilmesinden hoşlanmazlar. Verdikleri kararları değiştirmezler. Dikkatli ve programlı çalışırlar.

Midelerine düşkündürler. Seks vazgeçilmez zevkleri arasındadır. Duygularını kolay kolay anlatamazlar. Aşağılık kompleksleri vardır. Boğa erkeği, tatlı ve dürüst ve burçlar arasındaki en erkekçe olanıdır. Doğallık onu tahrik eder. Kendini kanıtlamaya ihtiyacı yoktur. Entelektüel değildir, bununla birlikte resimler ve senfoniler onu derinden etkiler.

Boğa kadını, Boğa erkeğinin aksine tam bir artisttir, hayat oyununu hayran olunacak bir sessizlikle oynar. Çoğu zaman kendi disiplinini uygulamaya çalışır. Arada sırada zalimleşebilir ya da öfke fırtınaları yaratabilir. Boğa kadını, gerçekten sevdiğini ve sevildiğini bildiği anda yapamayacağı fedakarlık yoktur. Sizin için direğe tırmanabilir, hapse girebilir ya da saçlarınıza papatyalar takabilir.

Boğa kadını fiziksel bir yaratıktır ve onun içtenlikle ve heyecanlanarak karşılık vermesi için fiziksel bir zevk alması gerekir. Kendini kontrol gücü vardır. Şehvet düşkünüdür. Hislerine güvenir ve erkeğini elde etmek için çaba sarf eder. Çapkındır. Dış görünüşüne önem verir. Romantik ve seksi erkeklerden hoşlanır.

DİĞER ÖZELLİKLERİ

Kararlılık, yere sağlam basmak, güvenli hareket ve tabii boğazına düşkünlük. Damak tadına çok önem verir. Zengin olmak ve iyi yemek yemek yaşamın anlamıdır onun için.

Son derece inatçıdır. İyi düşünüp taşındıktan sonra, hedef aldığı şeye ulaşmaktan asla vazgeçmez. Önüne çıkacak engellen bir şekilde yenecek kadar güçlüdür. Çok da dayanıklıdır. Ağır ve emin adımlarla, sabırla ilerleyerek engellen aşacaklarına inanırlar. Çalışkandırlar.

Bildiklerinden şaşmazlar. Engel tanımazlar. Bu yüzde de başarılı olurlar. Güven içinde olmak onun için çok önemlidir. Bunu sağlayacak şeyler de para ve maldır. Hayat savaşını bu ikisi için yapar. Halbuki, maddeye ve paraya aşırı düşkünlüğü onu güvensiz yapar. Gereksiz kaygılara kapılır ve sahip olduğu şeyleri kaybetmekten ödü kopar. Aceleden, telaştan hoşlanmaz. Zeki değildir ama pratik düşünebilir.

Çok tutucudur. Bildiğinden şaşmaz. Bu yüzden eşine, çocuklarına kök söktürebilir. Takıldığı bir konudan kendini kurtaramaz. Bütün mantıklı izahlara kapalıdır. Doğru bir şeyi ona anlatmak, inandırmak, gerçekten faydalanıp rahat edeceğine ikna edebilmek adeta imkansızdır.

O takıldığı konunun ya da şeyin adeta esiri olmuştur. Sizi dinler, tamam der ama kuşkusu ve güvenememesi ağır basar ve o yine kendi muhafazakar ve tutucu, eskiye bağlı fikirlerine döner.

Alışkanlıklarını değiştirmesi mümkün değildir. Bu konularda çok hükmedici, sert ve inatçı olur. Karşısındakinin tahammül sınırını aşar. Tutuculuğu yüzünden yeniliklere kapalıdır. Yeni durumlara uyum sağlaması çok zordur. Geçmiş üzerinde çok durur. Geçmişten yalnızca ders alıp; şimdi ise anım yaşayabilmek onun için çok zordur.

Derin duygulara sahiptir. Bağlandığı kişiden kopamaz. Sevilmek çok önemlidir. Sevgide başarısızlık onu daha da cimri, inatçı ve çekilmez yapar. Bu konuda ihtiraslıdır. Sevdiği ile beraber mutludur. Ayrı olduğu zaman çeşitli yersiz kuşkulara kapılır, bu yüzden kıskanç olur. Sakin görünüşünün altında çok güçlü istekler, duygular, amaçlar ve hırs yatmaktadır.

Sağlıklı ve çok güçlü bir yapıları vardır. Zaten kolay kolay hasta olmazlar. Olsalar bile çabuk iyileşip, ayağa kalkabilirler. Daha tedavileri tam bitmeden eski yaşamlarına dönerler.

Doğayı, tabiatı, gezmeyi, dolaşmayı çok sever. Yürümekten hoşlanır. Hareketli ve ateşli olmasa da güçlü, kuvvetlidir.

Çalışmaktan, çabalamaktan hiç üşenmez. Zaten yaşlanmayı kabul etmez. 70'inde, kendini genç hisseden ve öyle davrananlardandır. Adeta bir enerji deposudur. Güzel sanatlar, müzik gibi konularla ilgilidir. Pek çok Boğanın sesi çok güzeldir. Kırmızı renklerden, şaşalı ve gösterişli şeylerden hoşlanır. Değerli ve güzel olanı severler. Ama şık oldukları söylenemez. Kendilerine yakıştığına inandıkları tarz onlar için şıklıktır. Bu konuda da inançları ağır basar.

Yiyecek, içecek gibi şeyler dışında para harcamaktan hoşlanmaz. Ucuz olanını tercih eder ama yemek için pahalı olanı almaktan kaçınmaz. Eşi dostu ile bir arada olmaktan, içkili, sazlı sözlü eğlencelerden hoşlanır. Evine davet edip yemek yedirmekten de çok zevk alır. Böyle zevkler için seve seve para harcar. Ama sakın bir boğadan borç para istemeyin.

Boğalar genellikle çok sakindirler. Öyle kolay kolay kızmazlar. Ancak kızdıkları zaman da güreşen öfkeli bir boğa olurlar. Yüz kızarır, ifade korkunç olur. Böyle bir zamanda kesinlikle ondan uzak durun. Ayrıca kızdığı zaman çok kötü küfürler kullanabilir.

Ev ve aileye düşkün olurlar. Güzel, rahat bir ev, hele bahçe içinde olursa, toprak ve tabiatla uğraşma imkanı da varsa onlar için biçilmiş kaftandır. Çocukların da böyle bir ortam içinde yetişmesi gerektiğini düşünürler. Çocuk severler. Onlara karşı otoriterdirler. Fakat çoğunlukla çağdaş bir otoritenin gerisinde kaldıkları için zamanla çocukları ile baş edemezler.

Toplum kurallarına, değerlere karşı saygılıdırlar. Bu konularda kaçamak, dalavere, yalan yapmazlar. Vergilerini ve bu gibi ödemeleri zamanından bile önce yapmaya özen gösterirler. Borçlarına sadıktırlar. Zaten borç yapmaktan kaçınırlar. Toplum ilişkileri güçlüdür. Güvenilir ve emin kişi olarak tanınırlar. Dostlukları uzun ömürlüdür. Dargınlıktan hoşlanmazlar. Belki zeki değillerdir ama pratik düşünebilirler.

Bilim, din, felsefe gibi konulara açık değildirler. Her şeyde olduğu gibi bu alanda da, tutucu fikirleri ve dar bilgileri onlara yeterli gelir. Derinleşirlerse güvensizlik duyacaklarından korkarlar.

Cesaretli olmayı, tutuculuktan kurtulmayı, zamanın getirilerine ayak uydurmayı ve güvenin madde ile gelmeyeceğini öğrenmelidirler.

AkrepAslanBalıkBaşakBoğaİkizlerKoçKovaOğlakTeraziYayYengeç ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Hakan, 17.06.2018, 03:42 (UTC):
%90 uyuyor bana fakat yeniliklere açığım aslında bizler güvenilecek ciddi ve esprili insanlarla anlaşırız.Boğalara tavsiyem aslan burcu kızlarına güvenmeyin çünkü onlar dalgacı ve tiyatrocu bu yüzden ayrıldım.En iyi anlaştığım burçlar Oğlak,başak ama bunların bayanları.Birde kendi burcum olan boğa kızıyla mükemmele yakın aşk uyumu oluşturuyoruz. Oğlaklarda çok iyi.

Yorumu gönderen: Öznur, 08.03.2018, 09:19 (UTC):
Benim eşim boğa burcu ama tam aksi zıt yemekten nefret eder ve yemez çok inat ve onun inadından ayrıldık vede çok cimri yemek hariç diğerleri gercekten uyuyor burcuna

Yorumu gönderen: Ayıboğan , 17.02.2018, 20:25 (UTC):
Aynı ben kim yazdı berden tanıyor beni

Yorumu gönderen: YDGÇ, 22.12.2016, 18:35 (UTC):
İnanıyorum ki,herkes kendini az ya da çok sever ve haklı bulur.Bu nedenledir ki,doğduğu burcu da sever..Ben de boğa burcundanım...Ve, en büyük özelliğimiz inatçı ve sabırlı olmamız..Ben, inatçılığımdan dolayı hayırlı olabilecek bir evliliği kaçırdım....Kısaca anlatayım: Beni beğenmeyen bir kızın tam 39 ay beni beğenmesini beklerken ;beni,beğenenleri ben kaçırdım....Sonuçta düğün günü dahi dönülmesi gereken evliliği 24 yıl sürdürüp,2 ay önce ayrıldım....İşte size, 2 inatçılık örneği ve zararlı çıkılan bir yaşam....Özetle;duygusallığı bırakıp,hislerimize yönelelim...İnatla ,kimse bir yere varamıyor....Boğa burcunun diğer yönleri tam bir insanlık abidesidir....

Yorumu gönderen: simhihi, 22.12.2016, 14:54 (UTC):
boğa burcu olmak... tanrım bu çok harika birşey. Gerçektende ayrıcalık. Varmı boğa burcundan daha mükemmeli ? yok! ve fark ettim ki yorumlarda herkes gururlu bir boğa kadını/erkeği olduğu için. ve bence boğa-boğa uyumu çok daha iyi.

Yorumu gönderen: sümeyye, 01.08.2016, 10:44 (UTC):
gerçekten çok teşekkür ederim bu bilgiler çok yararlı insanın huylarını bilmekt sorun yok

Yorumu gönderen: hmm, 29.05.2016, 11:17 (UTC):
Boğalar burçlarnın neyiyle gurur duyuyorlar anlaması zor. Bu da kendilerini beğenmişliğin bir belirtisi. Ben yayım burda ne yapıyorum anlamadım boğa bi kız arkadaşım vardı zor kurtuldum:D boğalara tavsiyem yaylar sizlere ne kadar çekici cazip gelse de adamı boşa uğraştırmayın bırakın gitsin seviyosa döner:DD

Yorumu gönderen: ufuk, 02.04.2016, 17:17 (UTC):
saçmalık hem uyumsuz hem nasıl evleneceği burç boğa oluyor mantıksız bana biri açıklama yapsın zıt olan burçla ne evliliği!
ben akrepim yükselenim kova..
asla ve asla boğalar balıklar yengeçler uzak olsun..

Yorumu gönderen: emre, 07.01.2016, 12:15 (UTC):
boğa burcu sevgilim var ben akrebim. anlaşamadığım burç nası evlilik için uygun oluyo ya hahah. bu arada yazılanların %95 ine katılıyorum. evlilik için uygun olmaya dahil :)

Yorumu gönderen: bogayim, 13.09.2015, 08:46 (UTC):
Ben tam bir bogayim.tum ozelliklere sahibim hemenvhemen,. Mqrkette petitonun gramina bakip kilo fiyati yapacak kadar tutumluyum.

Yorumu gönderen: bi kız, 18.03.2015, 17:57 (UTC):
ben de boğa burcuyum..Ewet çoğu uyyo.Aslında, hepsi uyyo.Bende cimri değilim zannediyordum ama farkında olmadan bazı durumlarda cimrilik ettiğimi farkettim.Burcumu seviyorum ama bazı yönlerini hiç sevmiyorum özellikle gereksiz kaygılarımın olması ve aşağılık kompleksi özelliklerimin olmasından dolayı kaygı duyuyorum:D:D

Yorumu gönderen: derya, 02.01.2015, 17:55 (UTC):
yazılar çok iyi ama bişi dicem de anlaşamadığı burç demişiniz
evlilik maddi kariyerde de onlar yardımcı oluyo diyosunuz

Yorumu gönderen: burcu nisa , 15.12.2014, 17:20 (UTC):
Tam da beni anlatıyor. Tesekkur ederim ♥

Yorumu gönderen: serhat, 14.11.2014, 17:56 (UTC):
Mantıksızlık..anlaşamadığı burçlar diye belirtikleriyle evlilik maddiyat dugusallık nasıl olacaksa !

Yorumu gönderen: busee, 10.11.2010, 19:51 (UTC):
arkadaşlar hepsinin yüzde yüz tutması zaten mümkün değil :D yükselen burcunuz,doğduğunuz sırada gezegenlerin konumu vs. bunlar sizin kişiliğinizi oluşturur. zaten böyle olmasa dünyada sadece 12 tip insan olurdu dimi :D

Yorumu gönderen: betül , 12.10.2010, 19:52 (UTC):
burçların özelliklerine inanıyorum.ama günlük fallara falan pek inanmam..

:D:D tıpatıp bn :D:D
bazı şeyler eksik sanki mesela bn kendi burcumdan olanlarla anlaşıyorum. özellikle de knkalarım hep yengeçtir.. akreplerin bana karşı bi gıcıklığı oluyo hep ve koçları sevmiyorumm.. =)

Yorumu gönderen: Baharrrrrrrrrrrrrrrrrrr, 04.10.2010, 16:15 (UTC):
siteniz çok etkileyici tşkr

Yorumu gönderen: ELİF, 30.09.2010, 12:04 (UTC):
aYNEN BENİ TARİF EDİYO....BEGENDİM SAYFANIZI..

Yorumu gönderen: Sema, 18.09.2010, 12:44 (UTC):
arkadaslara katiliyom.bazilariyla- cimriliy,tutuculukla alakam yok bir boga olarak.zamanin nabzini tuta bilen,oldukca da intelektual biriyimdir.en guzel burcdur-her manada))

Yorumu gönderen: alper, 30.07.2010, 12:39 (UTC):
siteniz ve bilgileriniz çok güzel ve özel(d)

Yorumu gönderen: hatıce , 22.07.2010, 14:18 (UTC):
yazmıyom arkdaş yorum yok

Yorumu gönderen: mustafa, 20.07.2010, 14:19 (UTC):
hepsinin doğru olduğunu söyleyemem ama bana göre %70i doğru. Çok tutucu olduğundan bahsetmiş ama ben yeniliklere her zaman açok bir boğayım. Boğa erkeklerine tavsiyem aslan kızlarından kesinlikle uzak durun

Yorumu gönderen: hilal, 05.07.2010, 17:51 (UTC):
bir boga kadını olarak bu söylediklerinizin bazılarına katılmıyorum. ama çogu beni ifade eden özelliklerdir. herşey için teşekkürler

Yorumu gönderen: mehmet, 13.06.2010, 11:22 (UTC):
herşey doğru burcumdaki arkadaslara tavsiyem kova burcu kızlarından uzak durun:)) 3 kez uzun süreli ilişki yaşadım ve bakın şu işe hepside kova hepside hüsran...ayıdan post kovadan dost olmaz bize arkadaşlar :))

Yorumu gönderen: Zafer, 07.05.2010, 01:19 (UTC):
Bir boğa erkeği olarak %100 beni tarif ediyor.

Yorumu gönderen: keceemre, 29.04.2010, 13:53 (UTC):
Bana Başına herkes inatçı bildiğini okuyan ve çok kıskanç demiyor nedeni boğa erkeği olmam heralde ama cimri değilim zatende hepsi değil yüzde 80 uyuyor bana

Yorumu gönderen: Derya, 16.11.2009, 23:48 (UTC):
gerçekten çok güzel yazılmış bana çok uyuyoo okudukça kendimle gurur duydum :P ( boğa kadını olmak bi ayrıcaklıktır arkadaşlar )

Yorumu gönderen: meral, 17.10.2009, 08:29 (UTC):
...***-cok etkiliyici ama bazıları doğru değil......**

Yorumu gönderen: nesrin, 08.10.2009, 12:27 (UTC):
siteniz çooook güzel

Yorumu gönderen: thefuzz_, 22.09.2009, 12:51 (UTC):
% 85 uyuyorum yazılanlara...abartıyayım biraz ama sanki benim özelliklerimi yazmışlar :)) şimdiye kadar okuduğum en gerçekçi burç analizi..eee tabikide boğa erkeği olmaktanda gurur duyuorum yazmadan geçemeyeceğim :)))

Yorumu gönderen: büşra, 21.07.2009, 14:37 (UTC):
bilgiler çok qüzel tesekkür ederizzBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56738646 ziyaretçi (144616907 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)