Bugünkü Durumumuzu Arz Eden Kisa Bir Alinti
 

Bugünkü Durumumuzu Arz Eden Kısa Bir Alıntı

Bugünlerde mallarımız arttı, keyfimiz azaldı. Daha büyük evlerde; ama daha küçük ailelerle yaşıyoruz. Konforumuz arttı; ama zamanımız daraldı. Diplomamız bol; ama sağduyumuz az. Uzmanlıklar arttı; ama sorunlar çoğaldı. İlaçlar çoğaldı; ama hastalıklar arttı.

Sorumsuzca para harcıyoruz; ama az gülüyoruz. Trafikte çok hızlıyız; ama çabuk parlıyoruz.Akşam geç yatıyor; ama sabah yorgun kalkıyoruz. Az kitap okuyor, çok televizyon seyrediyoruz.

Varlığımızı arttırdık; ama değerlerimizi yitirdik. Çok konuşuyor; ama az gönül veriyor ve bol yalan söylüyoruz.

Para kazanmayı öğrendik; ama yuva kurmayı beceremedik. Hayata yıllar ekledik; ama yıllara hayat katamadık. Aya kadar gidip dönmeyi biliyoruz; ama komşumuza uğramak için karşıya geçmiyoruz.

Uzaya ulaştık; ama ruhun derinliklerine gitmiyoruz. Havayı temizledik; ama ruhları kirlettik. Atomu parçaladık; ama önyargılarımızı yıkamadık.

Çok yazıyor; ama az gelişiyoruz. Daha çok plan yapıyor; ama daha az sonuç alıyoruz. Acele etmeyi öğrendik; ama sabırlı olmayı asla.

Gelirimiz arttı; ama karakterimiz zayıfladı. Tanıdıklar çoğaldı; ama dostlar eksildi. Çabalar arttı; ama mutluluklar azaldı.

Bilgisayar ağları kuruyoruz, bilgi otoyolları yaratıyoruz; ama kendi aramızda iletişimde zorlanıyoruz.

"Dünya barışı" der, silahlanırız! Daha mutlu olmak için, "somurtarak" çalışırız. Bugünler, eve çift maaşın girdiği; ama çiftlerin boşandığı, güzel evlerin yuva olamadığı, kısa seyahatlerin, kağıt mendil gibi ilişkilerin, yıka çık gönüllerin, tek geceliklerin, kilo dertlerinin ve her derde çare vitaminlerin, vitrinlerin dolu ama gönüllerin boş olduğu günler!

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: İBRAHİM HALİL ATEŞ, 21.09.2010, 13:27 (UTC):
HEY GİDİ GÜNLERBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 55911948 ziyaretçi (142448035 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)