Bunu Saymiyorum
 
aşk, sevgi

Bunu Saymıyorum

Ayşegül Osmanoğlu

Bunu saymıyorum, tekrar bekliyorum yüreğime. Allah aşkına, sık sık gel. Hatta istersen temelli kal. Sana yetecek bol bol yer var; ne de olsa başka hiç kimse yok. Bir ben. Haa, kırmayıp davetimi kabul edersen bir de sen. Söz veriyorum, hiç sıkılmayacaksın. Seninle her yerini gezeceğiz gönlümün; keşfedeceğiz belki de benim bile haberim olmadığı her yönümün.

Sana kaynağı sevgi pınarından gelen âb-ı aşk içireceğim. Asla "Susuz kalır mıyım?" diye aklına gelmesin. Tükenmeyen, sonsuza kadar süren bir ömrü var.

Umut meyveleriyle besleyeceğim, "Üşürüm." diye de korkma. Sıcacık şefkatimle saracağım seni. Gözlerinde parlayan yıldızlar, gönlümün semâsını aydınlatacak. Sen güldükçe yüzünde açan çiçekler, bahçemizi süsleyecek.

Hep sükûnet olmaz. Bak, bunu sana garanti edemem. Bazen serin rüzgârların, bazen de şiddetli fırtınaların estiği aşırı yağmurlardan sel bastığı iklimi var bu diyarın. O zaman kaçıp gitmek yok bak, gücenirim. Anca beraber, kanca beraber. Öyle iyi günde sefâyı sürerken, yanımdaysan, dar günümde de yanımda olmaya cesaretin olmalı. Hem paniğe hiiiiç gerek yok. Ben, ikimizi de korurum şüphe canavarından, ihanet devlerinden, yılların değirmenlerinde öğütülmekten. Yeter ki sen, hep benim ol, benimle ol.

Sana sonsuz mutluluğu vaat edemem. Ama istersen, gönlümün sonsuz topraklarının her bir dönümünü hizmetine sunarım. İşlemeyi bilirsen, cennetin olur. Ama kaderine terk edersen, gün gelir kurur, çöl olur.

Bak, seni beklerken bile bana neler düşündürdün. Kimbilir, sahiden gelsen neler olacak! En güzel ihtimalle yüreğimde sen olacaksın. Geldiğin gün, seni kapılarda karşılayacağım. Ellerimde beyaz güllerden bir demet gül goncası, "Gönlümün sarayına hoş geldin sultanım,..." diyeceğim ve sen, hiç yabancılık çekmeyeceksin.

Her duvarda sen çizilisin. Vazolardan yayılan koku, hep sen kokuyor. Yazılmış tüm kitaplarda, gönlüm, yalnız seni okuyor. Bunu saymıyorum. Sonsuza kadar kalman için seni yüreğime bekliyorum. Hiç çekinme! Kendi yüreğinmiş gibi davran, rahat ol! Ne de olsa zaten sana ait.

Ayşegül Osmanoğlu,
22 Temmuz 2010, Perşembe.

Ayşegül Osmanoğlu'nun Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Selma .D, 15.08.2010, 20:31 (UTC):
Ayşegül belkide sen haklısındır ben çiçeklerden en çok gülü sevdiğim için hani biz kadınlar okuduklarımızda bir parça kendimizi buluruz ya o yüzden beyaz gül görmek istedim.Sevgiyle kal

Yorumu gönderen: ayşegül, 15.08.2010, 11:28 (UTC):
belki...ama ben çiçeklerden en çok papatyaları severim:)beyaz gül yazıda ki diğer ayrıntılardan sadece biri,yani uyumun o kadar önemi yok bence...:)çiçeğin cinsi değil de ona bakışı ve düşündükleri daha ön plandadır belki ne dersin?:)

Yorumu gönderen: Selma .D, 15.08.2010, 09:59 (UTC):
Ayşegül yazın güzel fakat resimdeki kızın elindeki papatyalar yerine beyaz güller olsaydı.Yazıya daha çok uymazmıydı?Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52993710 ziyaretçi (134784457 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler