Burclara Göre Kadinlarin Erkeklerden Bekledikleri
 

Burçlara Göre Kadınların Erkeklerden Bekledikleri

AKREP BURCU KADINI

Akrep kadını, tutkuludur. Bir erkekten çok fazla şey beklemez. Hatalarıyla, kusurlarıyla sevmeyi bilir. Katlanır, görmezlikten gelir. Ama ihâneti hiçbir zaman affetmez. Akrep kadınıyla beraber olan erkek, şanslıdır. Çünkü başka hiçbir kadın, onu bu kadar sevemez. Şanssızdır. Çünkü onu aldatırsa ömür boyu sevilmeden yaşar.

Karşı koyamayacağı teklif: "Senden başka hiçbir kadının olmadığı bir adada yaşamaya ne dersin?"

ASLAN BURCU KADINI

Aslan kadını, bir erkekten önce saygı bekler. O, bir kraliçedir. Eleştirilmekten nefret eder. İltifatlaraysa bayılır, özellikle başkalarının yanında olursa! O'nu çadırla seyahat etmeye ya da mütevazı bir restauranta götürmeye çalışmayın. O, her şeyin muhteşem olmasını ister. Başarıyı sever, başarılı erkekleri de. Çekingen ve romantik erkeklerden hoşlanmaz. O'nun sevgisinden önce saygısını kazanırsanız, size âşık olması uzun sürmez.

Karşı koyamayacağı teklif: "Şehrin en saygın ve güzel lokantasında bu akşam yer ayırttım. Bana eşlik eder misin?"

BALIK BURCU KADINI

Bu romantik, hassas kadını hafife alırsanız; büyük bir yanılgıya düşmüş olursunuz. Çünkü; o, hülyâlı bakışları, yaşlı gözlerinin arkasında her tür zorluğun üstesinden gelebilecek güçlü bir kadını saklar. O'nu elde etmek için en kötü gününüzde yanına gidin. Hemen kendinizi iyi hissetmeniz için elinden geleni yapmaya başlar. Balık kadını için yardım etmek, âşık olmak demektir. Yaptığınız hataları bağışlar, kaprislerinize, huysuzluklarına ses çıkartmaz; ama o'na kabalık ederseniz; yüzünüze gülmeye devam ederken yavaş yavaş uzaklaşır ve siz nasıl olduğunu anlamadan hayatınızdan çekilip gider. Bu ayrılık sonrası ağlayıp üzüleceğini umarsanız yanılırsınız; çünkü hafızası çok güçlü değildir.

Karşı koyamayacağı teklif: "Lütfen bana yardım et!"

BAŞAK BURCU KADINI

Başak kadını için her erkek çözülmesi gereken bir vakâdır. Bu yüzden kendinizi hemen ele vermemeniz gerekir. Sizi çözmesi ne kadar uzun zaman alırsa, o kadar uzun süre beraber olursunuz. O'na boşuna kendinizi anlatmaya çalışmayın. O, sizin hiç bilmediğiniz yönlerinizle uğraşır ve kısa sürede kendinizi psikolog sandalyesinde hissetmenize yol açar. Başak kadınıyla beraber olacak erkeklerin her şeyden önce zeki olmaları gerekir. 24 saat beraber olsanız da size mektup yazabilir. Bu oyuna katılıp mektuplarına cevap yazarsanız ömür boyu yazışacağınızdan kuşkunuz olmasın.

Karşı koyamayacağı teklif: (Yazıp gönderirseniz daha etkili olur.) "Bir satranç partisine ne dersin?"

BOĞA BURCU KADINI

Boğa kadını, önce aşk ve sevgi ister. Sonraysa hiç kuskunuz olmasın "para" diyecektir. O, yaşamın güzelliklerinden olabildiğince yararlanmak isteyen hayat dolu bir kadındır. Bunun için de er ya da geç, paranın gerekli olacağını bilir. Çalışkandır, beraber olduğu erkeğin de çalışkan olmasını ister. O'nun için birlikte kazanılan servet, birlikte tadılacak güzelliklerdir. Doğayı, hayvanları, çocukları ve bu zevkleri de onunla paylaşacak erkekleri çok sever.

Karşı koyamayacağı teklif: "Akşamki davetten önce bir kuyumcuya uğramaya ne dersin?"

İKİZLER BURCU KADINI

Bu havâî kadını sürekli aynı kişiyle aynı çatı altında yaşarken görmek zordur. Bu yüzden kıskanç bir erkekle asla beraber olamaz. O'nun ufak tefek flörtlerine göz yumacak biriyle rahat eder. Bu, onun için bir oyundur. Bu oyunu onunla paylaşacak erkeklere hemen ilgi duyar. Bunun yanı sıra, kendisiyle uzun uzun konuşup tartışacak zeki ve kültürlü erkeklere de hayır demez. Çünkü bu zeki kadının sürekli beyin jimnastiği yapması gerekir. Rûhu her yaşta genç kaldığı için, orta yaşlarında genç erkeklerle beraber olmayı sever. Ömür boyu seyahat ve flört edebilecek bir erkeğe hayır demez.

Karşı koyamayacağı teklif: "Bu hafta sonu bensiz bir tatile ne dersin?"

KOÇ BURCU KADINI

Koç kadını, bir erkekten korunmayı, gözetilmeyi beklemez. O, yaşamında kendi yolunda giden güçlü bir kadındır. Bu yolda ona eşlik edecek, kendisi gibi güçlü bir arkadaş ister. O'na sunacağınız romantik bir akşam yemeği, doğal güzellikler içinde dinlenme tesisinde tatil tekliflerine sıcak bakmaz. Birlikte izleyeceğiniz bir basket maçı ya da Bungy-jumping gösterisineyse koşarak gelir. Şefkat ve sevgi yerine ihtiras ve cinselliği tercih eder. Kendisi gibi aktif, güçlü ve özgür erkekleri sever. Bir spor karsılaşmasında takımın as oyuncusuysanız ve o da izleyiciler arasındaysa mutlaka size âsık olacaktır.
Karşı koyamayacağı teklif: "Paraşütle atlama kurslarına gidiyorum, sen de gelir misin?"

KOVA BURCU KADINI

Tutucu ve kıskanç mısınız? O zaman bu kadına yaklaşmayın. Zaten siz de onu uzaktan bile görseniz imkânsız olduğunu anlarsınız. Çünkü Kova kadını, dış görünüşüyle bile tutucu insanları çileden çıkartabilir. Romantizm, en son başvurmanız gereken silah olmalıdır. Romantik bir âşıktan çok, macera sever bir arkadaşla beraber olmayı tercih eder. O'nu elde etmenin tek yolu, arkadaşlığını kazanmaktır.

Sürprizlere hazırlıklı olmanız gerekir. Çünkü nerde, ne zaman, ne yapacağını kestiremezsiniz. Çok çabuk âşık olur ve çok çabuk bıkabilir. Bu kısa sürede dostluğunu kazanabilirseniz, uzun süre sizinle beraber olur.

Karşı koyamayacağı teklif: "Ne zaman istersen beni ara."

OĞLAK BURCU KADINI

Oğlak kadınıyla beraber olmak için beklemeniz gerekir. Muhtemelen o da sizi uzun zamandır bekliyordur; ama bunu hemen belli etmez. Acele ederseniz kaçar. Sizi tanıması ve güven duyması için zamana ihtiyacı vardır. Gerçekçidir, boş hayallere bel bağlamaz. Kısa süreli heyecanlar peşinde koşmak yerine uzun süreli sağlam ilişkileri tercih eder. Sorumluluk sahibi, sevecen, sıcak kanlı, mizah anlayışı olan erkeklerden hoşlanır. Aniden alınan kararlardan, son anda yapılan planlardan hoşlanmaz. Onu bir yere davet etmek istiyorsanız, bunu en az bir hafta önceden yapmanız gerekir.

Karşı koyamayacağı teklif: "Bir yıl sonra evlenmeye ne dersin?"

TERAZİ BURCU KADINI

Terazi kadını, uyumlu bir beraberlik ister. Beraber olacağı erkeğin karakteri, aile yapısı, eğitim düzeyi, boyu, kilosu kendine uygun olsun ister. Şâyet uzun boyluysa siz de orta boylu, bu, onun için problem teşkîl eder. Futbol maçı seyrederken bağırıp çağıran, konuşurken sesini yükselten erkeklere tahammül edemez. Kendine uygun olduğunu düşündüğü erkekle hemen evlenmek isteyebilir. Çünkü onun için uyumlu beraberlik, evlilik demektir. Sanatçı ya da sanata ilgi duyan erkekleri sever. Sanatçı olmasanız bile ara sıra resim yapıp bir enstrüman çalıyorsanız, size hayranlık duyar.

Karşı koyamayacağı teklif: "Benimle evlenir misin?"

YAY BURCU KADINI

Ana diliniz, doğduğunuz ülke farklıysa bir Yay kadınıyla berabersiniz demektir. Yay kadınları, yabancı erkekleri sever. Sporcuları da. Çünkü sağlam kafanın sağlam vücutta olduğunu bilir. Bunalımların, derin sorunların adamıysanız yanına yanaşmayın. Kıskanç erkeklere tahammül edemez. Çünkü sizinle beraberken başka bir erkek arkadaşıyla seyahate gider, art niyet gözetmeksizin. Özgürlüğünü kısıtlayacak olursanız, en son görüşmeniz telefonla uluslararası elvedâ görüşmesi olur. Sizden kaçabilmek için mümkün olan en uzak ülkeye gitmiştir.

YENGEÇ BURCU KADINI

Yengeç kadını, bir erkekten; önce kendine, sonra da çocuklarına baba olmasını bekler. Ailesine ve evine düşkündür. Bu konularda saygı ve anlayış bekler. Sevdiği erkeği evinde ağırlamaktan hoşlanır. İlle de bir restauranta gitmek için onu zorlamayın. İyi bir aşçıdır. Problemlerini kendi başına çözebilecek kadar güçlü olmasına karşın ona yol göstermenizden hoşlanır. İhmal edilmeye tahammülü yoktur. Aksi halde başka limanlara sığınabilir. Ufak tefek kaprislerine göz yumarsanız sizi daha çok sever.

Karşı koyamayacağı teklif: "Bu akşam evde kalıp nefis bir yemek yapalım mı?"


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56738520 ziyaretçi (144616100 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)