Burclarin Gruplarina Göre Birbiriyle Duygusal Uyumlari
 

Burçların Gruplarına Göre Birbiriyle Duygusal Uyumları

Ateş Grubu

Koç Aslan ve Yay

Hava Grubu

Kova, İkizler ve Terazi

Su Grubu

Balık, Yengeç ve Akrep

Toprak Grubu

Oğlak, Boğa ve Başak

Ateş - Ateş

Ateş gurupları karşılaşınca, yüksek ve sıcak alevleri ya kendi kendilerini yaktığından sönerler, ya da karanlığı aydınlatarak korku ve olumsuz düşünceleri ortadan kaldırırlar.

Ateş - Hava

Ateş ve Hava gurupları karşılaştığında, ha­va, ateşi üfleyerek daha parlak yanmasını sağlayabilir. Bu durum ya coşku ve heyecan, ya da tutku ve öfke yaratır. Fazla ateş, havadaki oksijeni yok ederek nefes tut­mayı güçleştirir. Fazla hava ise ateşi söndürebilir.

Ateş - Su

Ateş ve Su gurupları karşılaştığında ateş su­yu kurutabilir; ya da tersine su ateşi söndürebilir. Bu ne­denle ancak, içgüdüsel olarak bu guruplar birbirinden kor­kar ve saygı duyarlar. Bilinçaltında ikisi de birbirlerini yok edebileceklerini bildiklerinden tehlikeyi sezerler.

Ateş - Toprak

Ateş ve Toprak gurupları karşılaşınca, iç­ten gelen bir patlama ya da dış etkilerle bir kayma olma­dıkça toprak yerinde durur. Ateş burçları her zaman yük­seklere ulaşmaya çalışır. Toprak, ateşe dayanıklıdır. Yan­sa bile tümüyle yok olmaz. Ayrıca toprak, ateşin alevleri için sağlam bir temel de sağlar. Ancak fazla toprak ateşi söndürür.

Hava - Hava

Hava gurupları karşılaşınca, tam bir hare­ket özgürlüğü ve bağımsızlık ortamı doğar, çok üstün zi­hinsel, duygusal ve ruhsal gelişme yaratabilir. İlişkide de­ğişik rüzgarlar esmezse, hava ağırlaşarak kirlenir; ancak rüzgarlar kasırgaya dönüşüp heyecanlı bir durum da yaratabilir.

Hava - Su

Hava suya girer, çalkalar, dalgalandırır ve bırakır gider. Su, bu saldırganlığa karşı hiçbir şey yapamaz, kendini savunamaz. Su havaya nem olarak girerse hava ağırlaşır, fakat daha sonra bu suyu kontrol edemezse, nemli hava yağmur olur.

Su - Su

Su gurupları karşılaşınca, sular okyanusa doğru sürekli bir düş denizi biçiminde akabilir; ya da olumsuz yönde bir göle dönüşerek durgunlaşır ve bulanır. Su önce susuzluğu giderir, fakat kontrol edilmezse seller gibi yıkıcı olabilir.

Toprak - Hava

Toprak hava içerir ve ona gereksinme duyar; ama hava ne toprak içerir ne de ona gereksinme­si vardır. Toprak yerinde kalmaya mahkumdur; ancak dep­rem ve volkanik güçlerle yerinden oynar. Hava ise ba­ğımsız olup dünya üstünde istediği gibi özgürce dolaşır. Hava toprağı değiştirmez, ama bir yerde uzun süre de kalmaz.

Toprak havaya benzemez. Onun etkilerini ancak üstündeki bitki ve çiçekler fırtınadan bozulunca duyabilir.

Toprak - Su

Su toprakta bir yatak ister ve ancak su em­dikten sonra toprak verimli olabilir. Suyun bereketi ol­mazsa toprak kuruyarak çorak olur. Yataksız su da amaçsız ve aynı derecede yararsızdır. Bu iki eleman bir­birine gereksinme duymak için yaratılmıştır; fakat fazla su toprağı çamur ve bataklık yapabildiği gibi, az su top­rak tabakaları arasında kaybolur.

Toprak - Toprak

Toprak gurupları karşılaşınca, arala­rındaki güç ve bağlılık çok etkili olabilir; ya da kuru bir çöle dönüşebilir. Birlikte harekete geçerlerse sonuç bir volkan püskürmesini ya da bir depremi andırabilir.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: sıdıka, 04.05.2010, 08:05 (UTC):
çokkkk güzel fakat benim düşündüklerimi söylemio fakat hep doğru söylüyor

Yorumu gönderen: IP sizde var, 16.01.2010, 19:52 (UTC):
syn Ebruli haklısınız. bu tip astroloji yaklaşımının hatası da budur zaten. bir insanın sadece doğum tarihine bakarak sen busun demek çok yanlış. Zira doğumtarihini esas alan Zodiac Burcu bile kendi içinde 17 farklı referans verir. Başak Burcusunuz ama bu 17 referanstan hangisi siin için geçerli olacak önemli olan bu kaldı ki işin içine Yükselen vs de girdimi refrans sayısı geometrik olarak katlanır vede yaklaşım 512 bine çıkar. tabii bilen için. Burada ki gibi kek tarifi yapar gibi yorum verilirse tabii bazen uymayacaktır.

Yorumu gönderen: ebruli, 22.09.2009, 07:58 (UTC):
ben yıldız hareketlerinin ve göksel enerjinin insanhayatında öneml bir yri olduğuna inanıyorum fakat burçların etkilerine o kadar fazla inanmıyorum çünkü bende başak burcuyum ve burcumn bir çok özelliği bende bulunmuyor. daha çok hava grubunun özelliklerini yansıtıyorum.

Yorumu gönderen: MELİS, 10.08.2009, 11:26 (UTC):
BU SİTE ÇOK GÜSEL YHAAAAAAAAAA=))))))))))))))Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56076110 ziyaretçi (142859437 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)