CERN Deneyine Gelecekten Müdahale
 
CERN Deneyine Gelecekten Müdahale

CERN Deneyine Gelecekten Müdahale

İki kuantum fizikçisinin, ortaya attığı bir iddia komplo teorisi meraklılarında büyük heyecan yarattı. Tanrı parçacığı da denilen Higgs parçacığını bulmak için CERN'de yapılan deneyin karadelik yaratarak zaman tüneli açacağı iddia edilmişti. Şimdi iki saygın fizikçi, bu tünelle deneyin gelecekten sabote edildiğini öne sürdü.

Masao NinomiyaHakkında en fazla komplo teorisi üretilen konulardan biri olan CERN'deki Büyük Hadron Çarpıştırıcısı ile ilgili bugüne kadar bir çok iddia ortaya atıldı. Bir diğer adı “Tanrı parçacığı” olan Higgs parçacığı üretmek için çalıştırılacak olan Hadron'un, dünyayı yutacak bir karadelik yaratacağı, zaman yolculuğuna neden olarak gelecekten insanların gelmesine neden olacağı bunlardan bazılarıydı. Dünyanın merakla beklediği gün, Eylül 2008'di. Büyük Hadron Çarpıştırıcısı, dünyanın gözleri önünde deneyine başladı. Ancak deney, mıknatıslarda gerçekleşen bir arıza nedeniyle durduruldu. 8 milyar dolar harcanan ve 15 yıl süren araştırmalar, ertelendi. Daha sonra CERN'den yapılan açıklamada deneyin Aralık ayında yapılacağı söylendi.

Holger Bech NielsenCERN uzmanları, Tanrı parçacığını bulmalarına engel olan arızayı arayadursun, dünyanın en önemli iki fizikçisinin, ortaya attığı bir iddia, bilim dünyasını karıştırdı ve internetteki komplo teorileri sitelerinde büyük heyecan yarattı. Kopenhag'daki Niels Bohr Enstitüsü uzmanı Holger Bech Nielsen ve Kyoto'daki Yukawa Fizik Teorisi Enstitüsü'nden Masao Ninomiya tarafından kaleme alınan iki makalede, Hadron deneyinin gelecekteki bazı insanlar tarafından bilerek sabote edildiği öne sürüldü. Önce fizik sitesi arXiv.org sonra da New York Times gazetesinde yer alan “Büyük Hadron Çarpıştırıcı'na Gelecekten Bir Etki” ve “LHC'nin Üzerindeki Gelecek Etkisi” adlı iki makale yazan uzmanlar, şunları söyledi:

“Higgs parçasının elde edilmesi, belki de dünyamız ve doğamız için yıkıcı bir etki yaratacak. Belki de gelecekte yapılan bir etki ya da müdahale ile bunun önüne geçiliyor. Tıpkı, dedesine gençliğinde otobüs çarpmasını engellemek için gelecekten gelen bir torun gibi.”

Nielsen ve Ninomiya, teorilerine kanıt olarak da 1993'te Higgs parçacığını bulmak için ABD'de yapılan deneyi gösterdi. İddiaların, bu hafta CERN’de El Kaide bağlantılı bir Fransız araştırmacının bulunmasıyla aynı zamana gelmesi, internetteki komplo teorilerini artırdı.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: hiç, 27.02.2016, 12:23 (UTC):
:)))))
Allah ı unutmuş bu gafiller

Yorumu gönderen: eŞİRAf, 26.05.2010, 12:03 (UTC):
bilenler bilir.adler zero N İLE hitler olmuştur.one N ile bunu yapabildik.okunan tarih müdahele edilmiş birtarihdir.ayneşeytan nereye kaçar.1987 yemi2247 yemi.?

Yorumu gönderen: özkan bolat, 20.04.2010, 12:09 (UTC):
bence allah zaman için bir denge koymuş.bunu bozarsak dünyamız ve bizim için çok kötü olabilir.

Yorumu gönderen: monkeybusiness, 22.10.2009, 06:44 (UTC):
kelebek etkisi olsun gelecekten müdahale olsun bunlar varsayımdan ibaret şeyler... Zamanda yolculuk kesinlikle mümkün değildir. Geleceği bizler yaratıyoruz. İster nefs deyin buna isterse ateistlik olsun ismi !

Yorumu gönderen: şakirt, 21.10.2009, 17:34 (UTC):
peki gelecekteki bilim adamları biliyorlar eğerki müdehahale edilrse kötü şeyler olucağını bu yüzden gözlemci davranıyorlar peki kendileri cern deneyinin yapmışlarmı yada bir başkası yapmış mı ki kötü bir şey olacağı biliniyor yapmış ise bu tutmuş geçmişe çoktan müdehale etmiş demektir ki bu bence saçma zannetmiyorum zaman makinsı icat edildiğini sanmıyorum

Yorumu gönderen: Judasis, 21.10.2009, 14:56 (UTC):
Kelebek etkisi diye bir kavram var. Buna göre siz eğer geçmişte bir şeyi değiştirirseniz geleceğin yönünü değiştirmiş olursunuz. Yani o "torun" hiçbir zaman doğmaya bilir. Ayrıca biliyoruzki geçmişe giderseniz sadece gözlemci olarak gidersiniz, yani oradaki hiçbir şeye müdahale etmemeniz gerekir. Bu evrenin kanunlarından biridir.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56068220 ziyaretçi (142837093 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)