Cadilarin Agzindan Cadilar
 
wicca, cadı, cadılık, cadılar

Cadıların Ağzından Cadılar

Cadılık sanatının ne olduğunu merak ediyorsanız, bizim geleneğimizi anlamayan ve anlamak için de herhangi bir çaba göstermek istemeyen insanların söylemlerinden oluşan ön yargılarınızı bir kenara bırakın. Cadılığın günümüzde de canlı bir şekilde varlığını sürdüren ve en az geçmiş çağlardaki kadar çok uygulayıcısı olan bir inanç sistemi olduğunu göz ardı etmeyin.

Bizler, kutsal olanın hem dişi hem de erkek olduğuna inanırız. Bu ikisinin eşit ve dengede olduğuna inanır, yaşamlarımızda ve kendi içimizde bunun dengesini kurmaya çalışırız. Hem Tanrı'ya hem Tanrıça'ya inanır, kişisel ihtiyaçlara göre Tanrıça'yı İsis, Astarte ya da Hekate gibi adlarla, Tanrı'yı Osiris, Pan ya da Herne gibi adlarla isimlendiririz. Bunu anlamak için Kutsal olanın sonsuz yüze sahip olan aynadan bir küre olduğunu, her bir yüzün farklı bir kimliği yansıttığını ama tamamının kutsal olduğunu düşünün.

Çalışmalarımızda faydalandığımız hava, ateş, su, toprak ve ruh elementleri doğada çevremizi sararken aynı zamanda içimizde de yer alırlar: Hava; düşüncelerimiz, ateş; tutku ve isteklerimiz, su; duygularımız, toprak; bedenimiz ve ruh; iç benliğimizdir. Bunlar büyü yaparken faydalandığımız enerjilerdir.

Büyü, irade gücüyle değişiklik yapma becerisidir. Büyü yaparken ‘kimseye zarar vermedikçe istediğini yap' ve ‘iyi ya da kötü yaptığın her şey üç misliyle sana geri dönecektir' kurallarına bağlı kalırız.”

Pek çok çoğumuz Hekate ismine, hatta Bodrum'da yaşayan bizler yanı başımızda Lagina'daki tapınağının varlığına, bölgemizde çok eskilere uzanan bir inanışı ve kültü olduğu bilgisine aşina değiliz, bu bir gerçek. Oysa yazımıza geri dönüp baktığımızda, bizden çok uzaktaki insanların Hekate ile ilgilendiklerini, uğraşlarına konu edindiklerini görmekteyiz.

Elle tutulur, gözle görülür bir Hekate tapınağı hemen yanıbaşımızda. Her yöreden çıkan onlarca Hekate heykelcikleri bugün çevremizi ve müzelerimizi doldurmakta. Turizm ve kültürel mirasımızı koruma adına yapılacak çok şey olsa gerek.

Kaynaklar

[1] pagan.psisik.com/index.php?q=node/16





Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: SERDAR-I EKREM , 11.01.2022, 08:44 (UTC):
bir çok yorumu okudum ama
"müslüman bir cadıyım" diyeni ilk defa gördüm
cehaletinden dolayı kendisini kutlamak isterim
kardeş ;
müslümanın cadı olması söz konusu bile değildir
önce adını kullandığın dini öğren bari

Yorumu gönderen: Alyasu, 12.09.2020, 10:12 (UTC):
Arkadaşlar ben Müslümanım ama cadiliga inanıyorum çok doğa üstü şeyler yaşadım ve birinin bana bu yolda yardım etmesini istiyorum ben Almanya'da yaşıyorum bu siteye üye olmak istiyorum

Yorumu gönderen: xxx, 14.04.2018, 09:29 (UTC):
YA ŞİMDİ BİR KAÇ KİŞİ DEMİŞ BEN CADIYIM BEYLER BAYANLAR SİZ CADILIĞI BASİT BİŞEY FALAN MI SANIYORSUNUZ CADILIK KÖTÜ BİŞEY DEĞİL DENİLDİĞİ GİBİ AMA ANLAŞMALI CADILARDA ŞEYTANLA OLAN ANLAŞMALARDIR BUNLARA ZATEN SATANİST DENİLİR NORMALDE HER CADI PAGANİSTTİR. ŞÖYLE BİR KURAL VARDIR HER CADI PAGAN OLMAK ZORUNDADIR AMA HER PAGAN CADI DEĞİLDİR CADILAR BİTKİLER VE BAZI MAJİKAL SÖZLERLE MAJİ YAPAN İNSANLARDIR BUNA ÇOĞU APTAL BÜYÜ DER AMA O BÜYÜ YAPAN CADILAR ŞEYTANLA ANLAŞMA YAPMIŞ OLANLARDIR. CADILARDA HERŞEYDE OLDUĞU GİBİ KURALLAR VARDIR BEN İZMİRDE YAŞIYORUM VE İZMİRDE BULUNAN EN BÜYÜK 2 KOVANDAN TANIDIKLARIM VE CADI OLARAK TANIDIĞIM TEK BİR İNSAN VAR BU İNSAN TEKNOLOJİK HİÇBİR ALET KULLANMIYOR HAYATI BİTKİ VE DOĞADAN İBARET VE ORMANDA KÜÇÜK BİR EVDE YAŞIYOR KOVANDA TANIDIĞIM YILLARINI CADI OLMAYA HARCAMIŞ KİŞİLER VAR CADILIK KOLAY BİRŞEY DEĞİL VE HER İNSAN CADI OLAMAZ. PAGANİZMİN TEMELİ DOĞADIR GERİ KALAN HERHANGİ TANRILAR VEYA TANRIÇALAR İNSANIN SEÇİMİNE DAYALIDIR PAGANİZM BİR DİN DEĞİL BİR İNANİŞ BİÇİMİDİR VE MÜSLÜMAN PAGANLARDA HALİYLE VARDIR ÇÜNKÜ DEDIĞİM GIBI PAGANİZM BİR DİN DEĞİLDİR VE HER CADI PAGAN OLMAK ZORUNDADIR CADI DENİLEN KİŞİ MAJİSYENDEN BAŞKA BİŞEY DEĞİLDİR BİTKİSEL İŞLERLE UĞRAŞIR VE DOĞA SEVGİSİ OLAN İNSANLARDIR DOĞAYA İNANIR VE ONUN NİMETLERİNE SAYGI DUYARLAR. BEN BU KONULAR HAKKINDA HEMEN HEMEN HER BİLGİYE SAHİBİM ÇEVREM SAYESİNDE VE GERÇEKTEN YORUMLARA BAKIYORUMDA GÜLMEDEN GEÇEMİYORUM.

Yorumu gönderen: Unknown, 16.03.2018, 15:47 (UTC):
MÜSLÜMAN BİR CADIYIM.
Cadılık büyü değildir. İnsanın vücut enerjisidir. Yoga gibi düşünün çakralarınızı kontrol etmek gibi... Fazla detay vermicem ama CADILAR ALLAHA İNANIR CADILIK DOĞAÜSTÜ BİŞİ DİİLDİR TIPKI DOKTOR, RESSAM OLMAK NEYSE CADILIK TA ODUR, İSİMDİR Disney çizgifilmlerini izleyip de büyü haramdır,günahtır diye ezbere yazmayın. (evet büyü haramdır zaten cadılar da bu nu bilir ve yapmaz yapana 3 misli yaptığı kötülük geri döner buna da karma denir.) Tüm insanlar cadı olabilir unutmayın beynimizin çok az bir kısmını kullanıyoruz. (Nasıl müziğe yeteceğiniz varsa cadılığa da olabilir ama uğraşan her şekilde müzisyen olabileceği gibi cadı da olabilir.) CADILIĞIN KANUNU DOĞA İLE BÜTÜN OLUP HAYVANLARI SEVİP KÖTÜLÜK YAPMAMAKTIR BİZ SATANİST DEĞİLİZ.

Yorumu gönderen: Bilmiyorum ama, 15.11.2017, 11:47 (UTC):
Büyü yapmanın öbür dünyada cezası cok agır bu dünyadada sakınyapmayın bence

Yorumu gönderen: Kol mikeolson, 28.09.2017, 19:27 (UTC):
Cadılıkta sadece kara büyü vardır . Bunun üzerine kurulmuştur . İyi büyü yoktur . Yeteneklere gelince bunların cadılıkla alakası yok ( telepati , astral , durugoru , telekinezi vs...) bunlar psişik güçlerdir ve bilimseldir , her insanda vardır ama gelişmemiştir ama kesinlikle cadılıkla alakalı değildir . Söyledigim gibi cadilik = kara büyü .

Yorumu gönderen: no name , 15.09.2017, 13:45 (UTC):
benim annemde bir cadı ama iyi yada kötü bir birşey yaptgında başına olay geliyor herşeyin bedeli var genellikle sağlığınla ilgili ama sonuçlarda birşey çıkmıyor ve bu durum artık ailemizede yansıdı ortada cok fazla güç var bende biliyordum ama kendimi yeni yeni tanımaya başladım ve korkuyorum genellikle örümcek ağı veya örümcek olarak geceleri gözüm açık veya kapalı her şekilde görüp iletişim kuruyordum ama dediğim gibi korktum ve isyan ettim artık göremiyorum sadece odaklandıgım kişiyi yönlendirebiliyorum

Yorumu gönderen: Dilara, 09.09.2017, 17:12 (UTC):
Ben gerçek bur cadıyım. Şöyle ki gelecek ve o an ki her hangi bir bilgiyi verebiliyorum. Gözümün önünde tüm detayıyla resim geliyor ve anlatıyorum. Kaybolan şeyler dahil. Büyü yapmıyorum yapmak istemiyorum
Çünkü ben tek bir yapılacak varlık olan allah a inanıyorum ve bu kurudu da o bana verdi. Tek yaratıcı allah dir

Yorumu gönderen: --Aymena--, 08.09.2017, 10:43 (UTC):
Azra'nın yorumu kadar saçma bir şey görmedim.
Üstelik görmeden etmeden Tanrı ve Tanrıçaya nasıl inanıyorlar mevzusu dönüyor ortada. Sen nasıl Allah'ın varlığına görmeden inanıyorsan onlar da Tanrı'nın ve Tanrıça'nın varlığına inanıyor. Yazdıklarınız birbirini tutmayan, düşünülmeden yazılmış şeyler. Bu çok bariz. Eh, umarım hala bu kafayla duran birisi çıkıp Tanrı ve Tanrıça'nın var olup olmayışını desteklediğimi ileri sürmez. Vallahi çok gülerim :d.

Yorumu gönderen: Betül, 25.08.2017, 20:10 (UTC):
Merhaba bir şey paylaşmak istiyorum ben telekinezi yapabiliyorum ve ateşi kontrol edebiliyorum yani onunla oynaya biliyorum güç topu gibi bir şey yapabiliyorum ellerimi açıyorum ve gücün elimden akıp iki elimin arasında bir top olduğunu hayal ediyorum ve bunu yaparken ellerinin arasında hava akımı oluşuyor doğa üstü yaratıklara inanan bir insanım Hekate aşkına cadı olduğuma inanıyorum suyu kontrol etmeyi pek denemedim sadece duş alırken suyu istediğim sıcaklıkta olmasını hayal ediyorum oluyor lütfen bana dönün Instagram hesabım yagmurunaltindabircicek lütfen

Yorumu gönderen: witch, 17.03.2017, 19:38 (UTC):
bakın arkadaşlar cadılık dediğimiz şey hafife alıncak bir şey değil . ben burda bir şey paylaşamam ama . cadı olan biri zaten birine zarar vereceğinden korkar . ben ... nasıl diyeyim insanların ne hissetiğini anlıyorum karşımda ki insanın gözlerimin içine baktırıyorum ardın ne görmek istiyorsam onun da görmesini sağlıyorum . ama birine sakın zarar vericek bir şey yapmayın ben arkadaşımı başka bir yere gönderdim gözlerimin içine bakıyordu ve haraketler yapıyordum sonra birden yaptığım hareketi yapmadı korktum . ses çıkardık fakat gözlerimin içine bakıyordu . şokta gibiydi bende o yüzden bir daha yapmadım ama bana neler oluyor bilmiyorum . şuan yazarken sanki izleniyormuşum gibi hissediyorum . cadılık hafife alıncak bir şey değil . çok zara görürsünüz ve ben rüyalarımda kabus gördüm . ciddi bir şey . Allah tekdir eşi benzeri olmaz . dediğim gibi birşeye başlarken sonuçlarına dikkat edin.

Yorumu gönderen: ayarsiz hatun, 17.09.2016, 22:48 (UTC):
Bende cadı olduğu ma inanıyorum,,herkes i konuşma mla etkili yorum,,kimse ye fazla uzun bakamıyor m ,,ve kızar sam.birine dakika lar içinde zarar görüyor ilahi bi şekilde,,istediği m herkes i kendi me baglayabiliyorum,,insanları n geleceğine ve iç dünya sına dair tüm söylemlerin gerçek oluyor doğru çıkıyor,,,sürekli müzik dinliyorum,,çok başka yım. Hissediyor m bu dünya ya ait değil veya başka bi tabakadanim..Teşekkür..

Yorumu gönderen: Mrher, 23.06.2016, 00:28 (UTC):
Daha fazla bilgi almak istiyorum wiccanlık,cadılıkvs. Sadece yardım edebilecek olan biri cevap verebilirmi ?

Yorumu gönderen: witch, 18.06.2016, 15:41 (UTC):
arkadaşlar izlediğim bir dizi ile birlikte cadıları tanımaya başladım ne olduklarını vs öğrenmeye çalıştım ve bir cadı olmaya karar verdim bana yardımcı olur musunuz ?

Yorumu gönderen: real witch, 11.04.2016, 12:11 (UTC):
guzel bir yazi; witch konusu insanliktan eskidir, kisaca oz anlatim iyi olmus ama inisiasyon olmamis bireylerin oldugu ortamda yersiz olmus.

Yorumu gönderen: ?????, 04.04.2016, 09:37 (UTC):
Biri cevap yassın

Yorumu gönderen: Kuzey yıldızı sen nerelisin, 04.04.2016, 07:47 (UTC):
?????

Yorumu gönderen: ?????, 03.04.2016, 14:55 (UTC):
Bora lütfen cevap ver sadece merak ediyorum sana zarar vermek için degil zaten zarar veremem sizler nerde kalırsınız


Yorumu gönderen: ?????, 03.04.2016, 14:41 (UTC):
Bora sen nerelisin hangi ülkede oturun lütfen cevapla merak ettim

Yorumu gönderen: KuzeyYıldızı, 04.09.2015, 07:38 (UTC):
Bakın ben yorumlarınızda bu şekilde ön yargılı ve bilmeden konuşmasıza üzüldüm şeytanla anlaşma yapan cadılar varmı evet bu kişiler satanisttir bakın bir cadı her dinden olabilir. Bir wiccanda illa cadı olmak zorunda değil. Bakın ben wiccan bir cadıyım ama müslümanlığın son din olduğunada inanıyorum. Bakın elbete biz yaratıcının tek olduna inanırız. Evrendeki dişi ve erkek enerjinin bir bilinci olduğuna inanırız. Yaratıcı evreni yarattı ve herşeye can verdi. Cansız gibi görünen herşey aslında canlıdır . Ve bu bilinc evrenin her tarafında vardır tıpkı bir matrix gibi bu tek bilinci dişi ve erkek versiyonlarına tanrı ve tanrıça deriz (asla yaratıcı anlamında değildir) insanlar, bedensiz varlıklar yada uzaylılar bu bilince ulaştıklarında ve yeterli ruhsal gelişim katettiklerinde onlara kozmik insan yani tanrı yada tanrıça deriz çünkü o insanlar o bilincin bir parçasıdır. Mitolojilere bakarsanız mitolojilerde sadece bir yaratıcı olduğunu tanrı ve tanrıçaların asla yaratıcı anlamında değil yaratıcıya yardım eden varlıklar olduğunu görürsünüz. Mısır mitolojisindeki tek yaratıcı amon ra dır. Yunan mitolojisindeki tek yaratıcı kaos dur.

Yorumu gönderen: İlknur, 10.02.2015, 22:43 (UTC):
Evet Felak Suresi var ve kuran büyüyü reddetmiyor var bu.

Yorumu gönderen: gerçekçi, 23.10.2014, 18:25 (UTC):
böyle şeylere tamah etmeyin arkadaşlar tek var olan ve bir olan ALLAH tır ondan başka iman edilecek şeyler onun sartlarıdır. kim RABBE İMAN ETMEZSE ahiret günü hesap sorulacaktır tekrar tekrar iyi düşünelim laflarımızı ölçüp biçelim herkesin inandığı bi gerçek var muhakkak ki: ( ateistler dışında) saygımız var bizim dinimizde zorlama ve hoşgörmemezlik yoktur fakat unutmayalım ki doğru tektir sadece ona giden yollar farklı olabilir ama eğer bu mutlak doğru ise bütün yollar zaten birleşip bir bütünü oluşturur...

Yorumu gönderen: sanane, 05.08.2014, 05:36 (UTC):
işiniz gücünüz yokmu bodrumda ne işiniz var ne geziyonuz orda ben bir allaha inanırım gerisi yalan 10 agustostaki fb gs maçı ne olur cadılar

Yorumu gönderen: kimse kim, 30.06.2014, 13:07 (UTC):
cadı var mı yokmu bilemem ama bildiğim tek bir gerçek allah vardır birdir tekdir eşi benzeri yoktur olamazda!!!!

Yorumu gönderen: sılver_hunter_cass, 27.06.2014, 16:26 (UTC):
ben avcıların soyundan geliyorum ve kötü olan herşeyi avlayacağım.

Yorumu gönderen: EBUBEKİR, 25.06.2014, 09:07 (UTC):
Dişi tanrı Erkek tanrı ŞİRKİN TA KENDİSİ BU insanları şeytan en çok bu tür ilimle kandırıyor eğer bir ülkede sınırsız sorumlu 2-3 yönetici olsa yetki sorumluluk ve idare karmaşası çıkarmı ? çıkar e ozaman alemlerin idaresinde neden hiç karmaşa çıkmıyor? siz hiç tanrıların tartıştığını, savaştığını veya öldüğünü gördünüz mü? hayır demekki iki veya daha çok yok tek var. yani yaratıcı tek idare eden tek tek tek yok siz bir dişi tanrı bir erkek tanrı çıkarırsanız bu sizin tanrınız .... eğer büyücülük cadıklık vs. ile insanlara muazzam bir zarar verile bilseydi alemde müslüman kalmaz hepsini mahvederlerdi e müslümanlar ayaktaysa ozaman...

Yorumu gönderen: EBUBEKİR, 25.06.2014, 08:56 (UTC):
DİŞİ TANRI ERKEK TANRI;ŞİRKİN TA KENDİSİ İŞTE BU

Yorumu gönderen: Bora, 27.12.2013, 20:36 (UTC):
Muro Kapa Çeneni, Soran Mı Var? Ya Da Bu Sayfayı Okuyan?
Eğer Buradakilere İnanmıyorsanız, Okumayın...
Benim Bahsettiklerimden Farklı Seyler Soyluyorsunuz.
Gidin Kuranı Okumayı Devam Edin... Türkiyenin Hali Belli...

Yorumu gönderen: muro, 22.11.2013, 06:36 (UTC):
tanrı dediğimiz şeyin varlığını bilemezsiz mantığında devam edersek ne şeytanın ne meleklerin ne osirisin ne cadıların ne cinlerin kısacası hiç birinin varlığını kimseye kabul ettiremezsin internette dolasmadan önce aç Kuranı Kerim meali oku ondan sonra senin dilinde tanrı bizim dilimizde Allah olan yüce yaradıcının varlığı hakkın da yorum yap ...

Yorumu gönderen: melih, 20.11.2013, 10:48 (UTC):
bizim bir Komşu var onun cinnilerle anlaştığına inanıyorum bana göre o bir cadıdır ama gizli bana göre ALLAH cc emrini tutmayan her kişinin nefsi şeytana hizmet ediyodur şeytana hizmet eden kişi erkek veya kadın şeytanın hizmetkarıdır eğer cadının cadılığa adım attığından şüheleniyorsanız ( o da bizlmez cadı olduğunu) tarot kartları ile ilgileniyordur dikket edin vardır böyle kadınlar fal a aşırı meraklıdır ve bakarlar değişik taşlar kullanırlar bunlar şeytanla pazarlık halindedirler ne dünyaları vardır ne ahiretleri bi insan kendine bakmalı acaba şeytanın tarafındamıyım yokda Rahmanın tarafındamı uzağa gitmeyin aramayın aynaya bir bakın ALLAH ın gönderdiği dini ,peygamberi tasdik ediyormuyum onun(ALLAH) dediklerine ne kadar iyi yapabiliyorum namazlarımı ne kadar iyi kılıyorum ehl-i sünnet inancı üzeremiyim yoksa fırka i naciyeden çıkmışmıyım neyse yani arkadaşlar tek kelime ile bi düşünün başıma neler gelcek (bence araştırın)...

Yorumu gönderen: kemal, 15.11.2010, 10:28 (UTC):
azra kim neye isterse ona inanır ama yanlış düşünüyosun eğer cadılık olmasa büyü olmasa felak suresi olur muydu?

Yorumu gönderen: Ayşegül, 11.11.2010, 20:01 (UTC):
O yorum banaysa, 1- ben orada bilgi paylaşımında bulundum 2- karışmak derken? Hayır buna inanamazsınız deseydim ozaman karışmak olurdu.. anladın?

Yorumu gönderen: Sırma, 03.11.2010, 19:38 (UTC):
Pardon ama insanların inancına karışmak qbi bi lüksün yhoq .s

Yorumu gönderen: Ayşegül, 14.10.2010, 05:41 (UTC):
Hekate Cehennemin kapısında bekleyen tanrıça olarak geçer. Aynı kapıda bekleyen 3 başlı köpeği cehenneme herkezi sokmadığı gibi dışarıyada kimseyi çıkarmaz. Tabii mitolojik bir karakter bu. Hekate ile Cadılık arasında pek bi bağ kuramadım aslında. Aynı zamanda cadılığın dalları vardır. Gölgeler kitabına göre yönetilen cadılardan tutunda büyülerini yalnızca bitkilere dayanarak hazırlayan (ki büyüleri çok etkilidir!)cadılara (Hedgewitch)kadar..

Yorumu gönderen: bu seni ilgilendirmez, 08.10.2010, 18:40 (UTC):
ben cadılara inanıyorum inanmayanlarda buraya girmesinler diyorum bir araştırma yapcaksınız bunla ilgili girinnn

Yorumu gönderen: cadı_ici, 30.08.2010, 00:11 (UTC):
Cadılığın edebi, hayali bölümünü severim.Ama bir zamanlar cadı diye insanlara zulümler yapıldığına da inanırım.Yalnız gerçekten allah birdir, ve resulu hz. muhammed'dir.Benim ve müslümanlığın görüşü..

Yorumu gönderen: Hülyaturan., 10.04.2010, 13:42 (UTC):
Tanrı dediğiniz şeyin var olup olmadığını bilemezsiniz.

Yorumu gönderen: adanalı, 17.03.2010, 20:39 (UTC):
cadılar bayramı ne zaman :))

bana sihir yapmayı öqretin..!

Yorumu gönderen: azra, 29.06.2009, 15:54 (UTC):
yahu ne hekate si ne osiris i? siz neden bahsediyosunuz yaaaaaaaaa`?allah askina siz nasil bu kadar kör ve cahil olabiliyorsunuz?simdi bende kalkip kafamdan bitane tanri ismi uydursam ona inanacakmisiniz siz.kendinize gelin rahma ve rahim olan allahin aski icin.bu gidisin sonu yok.gafil olmak icin coooooooooook kötü bi zamni secmissiniz.ben akilli olun derim.ama siz bilirsiniz bay ve bayan cadilar.



Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56687830 ziyaretçi (144484187 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)