Cadiligin Dallari
 
cadı, cadılık, wicca

Cadılığın Dalları

Gardnerian: Çağdaş Cadılığın babası olarak söz edilen Gerald Gardner tarafından kurulmuştur. Gardnerci cadılık, katı bir şekilde Gerald Gardner'in kendi yazdığı Gölgeler Kitabı'na dayandırılır. O'nun ritüellerine bağlı kalınır.

Alexandrian: Alex ve Maxine Sanders tarafından kurulmuştur. Gardnerian'lara göre daha ılımlı ve esnektir.

Miras: Aileden gelip, kuşaktan kuşağa aktarılan cadılıktır.

Geleneksel: Geleneksel cadılar, cadılığı içgüdüsel olarak uygulayanlardır. Genellikle cadılığı daha keşfetmeden, maji uygular ve yönergeleri öğrenirler.

Hedgewitch: Çalışmaları tamamen toprak ve doğaya dayanan cadılardır. Hemen hemen sadece, otlar ve bitkilerle çalışırlar.

Cadılar, bu geleneklere bağlı kalarak Münzeviler ya da Cadılar Meclisi denen gruplar halinde çalışırlar. Cadılar Meclisi, belirli aralıklarla buluşan ve birlikte çalışan bir cadı grubudur. 13 kişiden oluşmak zorunda değildir. Ama 3'ten fazla kişi barındırmalıdır.

Kendi başına çalışan cadıya, "Münzevi Cadı" denir. Aynı cinsiyette bile olsa, birlikte çalışan iki cadının ilişkisine de "ortaklık" denir.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Cadi avcisi, 16.02.2017, 12:16 (UTC):
Buyu yapmak islama gore sirktir . Sirk en buyuk gunahtir . Boyle seylerden uzak durun . Ha eger dogadisi seyler gormek istiosaiz islamin gucunu arastirin hadi eyw

Yorumu gönderen: Nur, 26.10.2016, 18:20 (UTC):
Sevgili blair, aynı olayların hepsi bendede yaşnmakta tabi sanırsam ben senden 3 adım gerideyim çünkü şifa vermek ve insanların beynini okumak ve geleceği görmek dışında hiç Bir şey yapamıyorum.
Tatlım en kısa zamanda senle iletişime geçmem lazım, eğerki sakıncası yoksa sana Bir soru sormak isterim, irlandada doğup büyüdünmü ve soyadın O'Dvyer mı...

Yorumu gönderen: Pendle, 05.10.2016, 18:16 (UTC):
Blair? Sana ulaşmam için bi adres gönder.

Yorumu gönderen: Blair , 09.09.2016, 07:04 (UTC):
Lütfen bana yardımcı olun
Allahınızı seviyorsanız bana yardımcı olun ben irlanda da yaşıyorum. Elhamdülillah MÜSLÜMANIM RABBİM e şükür. Ben panik atak hastasıyım olası sinir ve öfkemde ne oluyosa korkudan mı bilmiyorum bulunduğum yeri yakıyorum ama yemin ederim ne oluyosa kendi kendine oluyor fakat alevler bana zarar vermiyor. Bundan birkaç gün önce de Kampüs ün sınıfında çocuğun biriyle tartıştım bana vurmaya çalıştı gözlerinin içine baktığımda ise çocuk inleyerek yere yattı. ve o kampüsün içinde sanki fırtına çıkmış gibi bir rüzgar esti bende çocuğun o an öleceğini zannettim ve arkama bile bakmadan hemen kaçtım.
2. Gün kampüse gittiğim zaman çocuk bana korku ile bakıyordu. Yanına gittiğim zaman ilk olarak ayakları geriye doğru gitmeye başladı. Ondan sonra yüzüme bakarak bana sen nesin dedi. Ben ise ona dün sana ne oldu diye sorduğumda bana ani beyin anevrizması geçirdiğini söyledi. Daha sonra da daha farklı bir olay yaşadım kampüsün arkasında solmuş çiçekler vardı orada gezerken geçtiğim yerdeki her çiçek
Yeşerdi çok korktum ve hemen Kampüsü terkettim o anda. Ve ayrıca istemeyerek te olsa insanların düşüncelerini duyabiliyorum. LÜTFEN BİLEN BİRİ VARSA EĞER Kİ ALLAH 'ı SEVİYORSA NE OLUR BANA YARDIM ETSİN ÇÜNKÜ HALİM HAL DEĞİL ...

Yorumu gönderen: linda, 13.09.2015, 16:05 (UTC):
emrys dediğin çok saçma bende dindarım ama bu tür sitelere sadece bilgi edinmek için giriyorum .s.s
Bana göre inanmadığın yada yapmadığın sürece sorun yok.

Yorumu gönderen: emrys, 12.06.2014, 12:19 (UTC):
hey şeytanın avukatı sana söylüyorum eğer dinin islamsa bu sitelere yanaşma yoksa sizin inancs göre öteki tarafta şeytanın değil kendi avukatlığını yapmak zorunda kalcaksın orda ki ateş seni yakmicak eriticek ama ölmiceksin din anlayışınız bu değilmi ee o zaman bu sitelere girip kendi sonsuzluğunuzu riske atmayınız sağlıcakla kalınız

Yorumu gönderen: gizli, 12.04.2014, 07:12 (UTC):
senden cadı olmaz çünkü sen şeytan doğmuşsun :D

Yorumu gönderen: yağmur, 25.10.2010, 15:48 (UTC):
çk saçma

Yorumu gönderen: ezgi, 07.08.2010, 14:40 (UTC):
biraz kötü birazda iii kötü tarafındn bakarsk herşeyini kaybadebilirsin ii yönündn bkrsk komik ve oyun gibi olur

Yorumu gönderen: şeytanın avukatı, 23.06.2010, 16:51 (UTC):
kötü bişey değil demi cadılık ben de cadı olmak istiyorumBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56744600 ziyaretçi (144632744 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)