Canini Yakma Sevginin
 
ağlayan kadın

Canını Yakma Sevginin

Selma D.

Sen, beni bir zombiye dönüştüren aşksın. Daha nasıl aynalara güzel miyim diye soracaksın. Sen, duvarlardan ve kağıtlardakinden silinmeyen, sen kalbimde akan; ama görülmeyen, sen bir pınar, içmekle doyulmayan, sen nefes, sen ömür, sen hayatsın. Adımı an nefes alayım, gözlerime bak ömür süreyim ve bırak artık hayat benim için de aksın.

Yeter artık, ya canını yakma sevginin, ya da sus sonsuza kadar ya da içine gömül sessizliğinin.

Bir kalp, bin defa kırılır mı? Bir cana bu kadar vurulur mu? Oysa sadece sevgiyi sevmişti kendi sessizliğinde. Acı bile hissetmiyor yüreği. Öyle ağırlaşmıştı ki sevdâsı, kendini bile taşıyamıyordu bedeni.

Canını yakma sevginin; inan bana o, sadece yalnız sevgiyi sevmişti.

Niyetin sadece ceza vermekse eğer; o, zaten mahkûm. Cezasını verdi kendi elleriyle. Saçlarını parmaklık yaptı ve kendini hapsetti yüreğine.

Canını yakma sevginin; buna gerek yok. O, zaten yanıyor her gün kendi cehenneminde.

Ne uçan kuşu, ne de doğan güneşi görüyor gözleri; bitmiş, tükenmiş. O, zaten ölü. Artık bekliyor sabırsızlıkla toprağa gireceği günü.

Sevgi, ağlamıyor. Sevgi, üzülmüyor. Artık taş gibi olmuş yüreği öyle taştan duvarlar örmüş ki, etrafına erişilmiyor.

Sadece boşluğa bakıyor gözleri. Sevgi, sevmiyor artık onu da sevmeyenleri.

Sen, değerini bilemedin. Sevgiyi hiç sevmedin. Hiç olmazsa; sus, canını yakma sevginin.

Selma. D,
17 Aralık 2010, Cuma.

Selma D.'nin Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: ayşegül, 23.09.2013, 13:01 (UTC):
Selma abla,birinin bana buradan ses vermesi beni çok mutlu etti... Bende burada ki, yazılarımı çok farklı buldum... Çoğunlukla çok hararetli ve tepkisel yazılar yazmışım ama onlar da ayrı bir güzel... Tekrar okuduğum da, "kızım ayşegül, bu ne böyle" diyorum ama, çok da beğeniyorum ne yalan söyleyeyim... Aslında buraya yine yazı yazmayı çok istiyorum, benim yarım kalan hayalime... Ama ne olur bilemiyorum..

Bu arada, bir isteğim olacak daha doğrusu bir rica.... ana sayfaya yazdığım yorum da "hâlâ" yazacağıma haal yazmışım gördükçe rahatsız oluyorum. Duzeltilebilirse sevinirim...

Yorumu gönderen: Selma Doğan, 23.09.2013, 11:14 (UTC):
Sevgili Ayşegül,o zamandan bu zamana çok şey değişti, yazılarımız bile,kalbime gelince o halen kırılmaya devam ediyor.Ama biraz daha dayanıklı olduk her halde,buraya girince bir garip oldum. Benim ilk gözümün ağrısı bu site, o zamanlar yazılarımı burada gördüğüm de dünyalar benim oluyordu, burası bir başkaydı. Akhepediayı da seviyorum. Ama burada kardeşlik vardı. Of ya hüzünlendim şimdi. Bu yazıları nasıl yok edelim buradan sevgi sevilirmi saçmalamışık biraz, biraz değil çok aslında:)

Yorumu gönderen: ayşegül, 22.09.2013, 06:03 (UTC):
Selma ablacığım yaaa... o zamanlarda kalbin bin yerinden kırılıyormuş :)eski yazılarıma bakarken bende o günkü halimle bugünkü halimi kıyasladım... ... Sadece biraz daha durgunlaşmışım... Birazda üslubum değişmiş... Ama duygusal yazılarıma baktığımda; şimdilerde daha bir kalbimle konuşur gibiyim... İçimde bir burukluk var siteye her girdiğimde; canımı yakan beni üzen bişeyler var.. Sanki kalbinde derin bir yerlere gömdüğünü sandığın bişeylerin yeniden karşına dikilmesi gibi. Ve anlıyorsun ki, aslında herşey göz önündeymiş de, birden sen görmeye başlamışsın.. Hani ya, tabiri caizse: Zoraki ayrıldığın ama sevmekten vazgeçmediğin değerli birşeyi artık geri dönmez sanıpta hiç ummadığın anda karşında bulmuş gibi.. Oysa ki, aradan geçen zaman boşluğunu asla dolduramasa da, yine de önüne başka yollarda çıkarmıştır ve sende kendine buna göre bir yol tutturmuşsundur... Kitaplarda bile olur ya 5 yıl sonra karşılaşırlar sevgilerinde bir değişiklik yoktur ama şartlarda değişiklik olmuştur öyle işte :) Bende, geçen zamanla birlikte yaşananları şöyle bir bütün olarak düşündüğümde,bazı şeylerin sebebi ve nedenleri daha netlik kazandı ve örtüştü bir şeylerle... Bu romantik romanlarda da, hep geçen süre 5 yıldır nedense ? Offff... sabah sabah burada hazır kimse yokken seninle kendimce, abuk sabuk da olsa sohbet edeyim dedim :)Herkes akıllı konuşsun; varsın ben saçmayalayayım ne olmuş ki değil mi?Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52997301 ziyaretçi (134793666 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler