Cayin Sirlari
 
Çayın Sırları ve Faydaları, secrets of tea

Çayın Sırları ve Faydaları

Çayın faydaları ve zararları üzerine açıklamalarda bulunan ABD'li uzmanlar çayın, rengiyle göze, kokusuyla burna, şekerini karıştırırken kulağa, sıcaklığıyla tene, tadıyla ise dile iyi geldiğini söyledi. İşte uzmanlardan çayın faydaları.

Ayağınız kokuyorsa, ılık çay dolu bir leğene ayaklarınızı koyun ve her akşam yatmadan önce 10 dakika tutun. 10 günde koku diye bir şey kalmayacaktır.

Cildiniz yağlıysa banyodan çıkmadan bir çaydanlık çay ile teninizi ovuşturun, balsam görevi görür.

Çayın faydaları ve zararları üzerine açıklamalarda bulunan ABD'li uzmanlar çayın, rengiyle göze, kokusuyla burna, şekerini karıştırırken kulağa, sıcaklığıyla tene, tadıyla ise dile iyi geldiğini söyledi.

Eliniz balık ya da soğan kokuyorsa, elinizi demli çayla yıkayın.

Saçı şampuanla yıkadıktan sonra, son su olarak bir çaydanlık ılık çayla durulayın.

Uzmanlar, "Şişmanlar, kalp, sinir, mide ve karaciğer hastaları, romatizma ve nikristen şikayet edenler, böbreklerinde kum ya da taş olanlar, yüksek tansiyondan yakınanlar, üremi ya da albüminüri olanlar, mümkün olduğu kadar az çay içmeliler." uyarısında bulundu.

Çay içenler ile çay içmeyenler arasında, kalp krizi sonrası ölüm oranları da araştırıldı. Çay tüketimi fazla olanlarda, çay tüketmeyenlere oranla D daha az kalp krizi nedenli ölüm görülüyor. Bir haftada 14 bardaktan daha az çay tüketenler ise, hiç tüketmeyenlere oranla (daha az kalp krizi sonucunda ölümle karşılaşıyorlar.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: MUHAMMED , 28.04.2010, 07:47 (UTC):
benim dedem günde en az 15 bardak çay içer ustelik demli açık çay hayatta içmez kendisine açık çay getirene kızar dedem de hiç bir hastalık yok sadece dizleri agrıyor okadar e okadarda o lur dedem 85 yaşında ben dedemin sırrını çay oldugunu düşünü yorumBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56244709 ziyaretçi (143294575 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)