Celtic Astrolojisi
 
Celtic Astrolojisi

Keltik Astrolojisi

CELTIC Astrolojisi’nin ağaçlara dayandığı eskilerden bu yana söylenir. Ona göre doğduğunuz gün, hangi ağaçtan geldiğinizi ortaya çıkartıyor.

DOĞUM ARALIĞI, AĞAÇ CİNSİ

23 ARALIK - 31 ARALIK: ELMA AĞACI

01 OCAK - 11 OCAK: KÖKNAR

12 OCAK - 24 OCAK: KARAAĞAÇ

25 OCAK - 03 ŞUBAT: SELVİ

04 ŞUBAT - 08 ŞUBAT: KAVAK

09 ŞUBAT - 18 ŞUBAT: SEDİR

19 ŞUBAT - 28 ŞUBAT: ÇAM

01 MART - 10 MART: SALKIMSÖĞÜT

11 MART - 20 MART: IHLAMUR

21 MART: MEŞE

22 MART - 31 MART: FINDIK

01 NİSAN - 10 NİSAN: ÜVEZ

11 NİSAN - 20 NİSAN: AKÇAAĞAÇ

21 NİSAN - 30 NİSAN: CEVİZ

01 MAYIS - 14 MAYIS: KAVAK

15 NİSAN - 24 MAYIS: KESTANE

25 MAYIS 03 - HAZİRAN: DİŞBUDAK

04 HAZİRAN - 13 HAZİRAN: GÜRGEN

14 HAZİRAN - 23 HAZİRAN: İNCİR

24 HAZİRAN: HUS

25 HAZİRAN - 04 TEMMUZ: ELMA AĞACI

05 TEMMUZ - 14 TEMMUZ: ÇAM

15 TEMMUZ - 25 TEMMUZ: KARAAĞAÇ

26 TEMMUZ - 04 AĞUSTOS: SELVİ

04 AĞUSTOS - 13 AĞUSTOS: KAVAK

14 AĞUSTOS - 23 AĞUSTOS: SEDİR

24 AĞUSTOS - 02 EYLÜL: ÇAM

03 EYLÜL - 12 EYLÜL: SALKIMSÖĞÜT

13 EYLÜL - 22 EYLÜL: IHLAMUR

23 EYLÜL: ZEYTİN

24 EYLÜL - 03 EKİM: FINDIK

04 EKİM - 13 EKİM: ÜVEZ

14 EKİM - 23 EKİM: AKÇAAĞAÇ

24 EKİM - 11 KASIM: CEVİZ

12 KASIM - 21 KASIM: KESTANE

22 KASIM - 01 ARALIK: DİŞBUDAK

02 ARALIK - 11 ARALIK: GÜRGEN

12 ARALIK - 21 ARALIK: İNCİR

22 ARALIK: KAYIN

AĞACINIZ ve SİZ

AKÇAAĞAÇ : (ÖZGÜR ZEKA) Hayal gücü ve orijinallikle dolu hiç de sıradan olmayan biridir. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenen, yeni deneyimlere aç biridir. Genellikle sinirli ve gergin bir yapısı vardır. Hafızası kuvvetlidir. Çok kolay öğrenir. Aşk hayatı biraz karmaşıktır. Başkalarını etkilemeyi sever.

CEVİZ : (TUTKU) Garip ve zıtlıklarla dolu biridir. Egoist ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir. Asil bir ruhu vardır. Spontandır. Çok hırslıdır ve hiç esnekliği yoktur. Zor ve alışılmışın dışında bir eştir. Çok zor beğenir. Çok kıskanç ve tutkuludur. Sadece takdir eder. Uyum göstermek için fazla fedakârlık etmekten de hoşlanmaz. İlginç stratejiler üretmeyi sever.

ÇAM : (TİTİZ) Uyumlu ilişkileri sever. Dinç ve güçlüdür. Nasıl rahat edebileceğini bilir. Doğal ve hareketli biridir. İyi bir partnerdir. Çok arkadaş delisi değildir. Çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner. Her şeyden kolay vazgeçebilir. İdeali bulana kadar her şey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir.

DİŞBUDAK : (HIRS) Farklı bir çekiciliğe sahip, hayat dolu, talepkâr, düşüncesizce hareket eden ve eleştirilere kulak asmayan biri. Hırslı, akıllı, yetenekli, kaderine hükmetmeyi seven, egoist olmaya elverişlidir. Ama ona güvenebilirsiniz. Bazen beyni kalbine hükmedebilir. İlişkileri çok ciddiye alır ve sadıktır.

ELMA : (AŞK) Cazibeli, Fiziksel olarak dikkat çekici ve etkileyici. Hoş bir aura'ya sahip. Flörtöz ve maceraperest ama hassas ve her zaman aşık bir tip. Sevmeye ve sevilmeye meraklı. Sadık ve hassas bir eş. Cömert. Bilimsel konulara yeteneği var. Bugün için yaşar. Hayal gücü yüksek.

FINDIK : (OLAĞANÜSTÜ) Çekici, anlayışlı, insanları nasıl etkileyeceğini bilen, fazla talepkâr olmayan, sosyal hayatta aktif ve girişken hatta dövüşken biridir. Popülerdir. Psikolojik durumu çabuk değişir. Kaprisli bir aşıktır. Ama dürüst ve eşine toleranslı davranır. Kusursuz bir yargı yeteneği vardır.

GÜRGEN : (ZEVK SAHİBİ) Cool bir güzel. Dış görüntüsüne ve bakımlı olmaya dikkat eder. Zevk sahibidir. Başkalarını kendinden fazla düşünür. Hayatı mümkün olduğunca kolay bir hale getirmeye çalışır. Disiplinli bir hayat için kılavuzluk eder. İlişkilerinde kibardır. Farklı sevgililer bulmak ister. Duygularıyla ilgili olarak mutluluğu yakalaması kolay olmaz. Çoğunlukla da başkalarına güvenmez ve kararlarından asla emin olmaz.

HUŞ : (ESİNLENME) Hayat dolu, etkileyici, elegan, arkadaş canlısı, gösterişten uzak, mütevazı, aşırılıktan hoşlanmayan, kaba şeylerden nefret eden biridir. Doğal ve sakin bir yaşamı tercih eder. Fazla tutkulu değildir. Hayal gücü yüksek ve az hırslıdır. Sakin ve Uygun ortamlar yaratır.

IHLAMUR : (ŞÜPHE) Hayatın ona getirdiklerini kabul eder. Kavga ve tartışmadan nefret eder. Çalışkandır. Tembelliği ve bencilliği hiç sevmez. Streslidir. Yumuşak huylu ve merhametlidir. Arkadaşları için çekinmeden fedakarlık yapar. Becerikli olmasına rağmen bunları değerlendirmesini bilmez. Mızmızdır, kıskanç ama vefalıdır.

İNCİR : (HASSASİYET) Çok güçlü, bağımsız, tartışmalara ve zıtlıklara fazla izin vermeyen, aile hayatına düşkün, iyi bir baba ve hayvan severdir. Sosyal bir kelebek gibidir. Espriden anlar, aylaklığı ve tembelliği de sever. Bencilliği vardır. Akıllı ve pratiktir.

KARAAĞAÇ : (ASİL) Müşfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat eden, taleplerin de aşırılığa kaçmayan, insanlara neşe verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendisinin altta olmayı sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir eştir. Başkaları için karar vermeyi sever. Cömerttir. Pratik zekası güçlü ve iyi bir espri anlayışı vardır.

KAVAK : (TATMİNSİZ) Fazla kendine güvenmeyen, sadece gerektiği zaman cesaretli olan biridir. Arkasının güçlü olmasını ve sıkı insanlarla muhatap olmasını sever. Çok seçicidir. Genellikle yalnızdır. Artistik bir doğası vardır. Kin tutar. İyi bir organizatördür. Felsefik takılmayı sever. Ama her durumda ona güvenilebilen biridir. İlişkilerini de çok önemser.

KAYIN : (YARATICILIK) İyi bir zevki vardır. Görünüşe ve kendi görüntüsüne önem verir. Materyalist sayılır. Hayatı ve kariyeri için çok ve düzenli çalışır. Ekonomiktir. Gereksiz risklere girmez. Makul bir tiptir. Diyet ve sporla fiziğine dikkat eder.

KESTANE : (DÜRÜSTLÜK) Alışılmadık bir güzelliği vardır ve insanları etkilemek gibi bir derdi yoktur. Adil ve neşelidir. Doğuştan diplomattır. Çok kolay huzursuzluğa kapılır ama her türlü ilişkisin de hassastır. Bazen olağandışı davranır. Sevgili bulmakta güçlük çeker.

KÖKNAR : (GİZEM) Sıra dışı bir zevki vardır. Sofistike ve kadirsinastır. Güzel olan her şeyi sever. Dik başlı, çabuk modu değiştiren, bencil olmasına rağmen kendisine yakın olanlarla ilgilenen biridir. Çok mütevazı olduğu söylenemez. Hırslıdır ve memnun edilmesi zor bir sevgilidir. Çok arkadaşı vardır ve ona çok güvenebilirsiniz.

MEŞE : (CESARET) Sağlam yaratışlı, cesur, güçlü, bağımsız ve girişkendir. Acıma duygusu çok yoktur. İşini şans'a bırakmayı sevmez. Ayaklarını yere sağlam basmak ister. Hareketlidir.

SALKIMSÖĞÜT : (MELANKOLİ) Güzel ve çok melankoliktir. Etkileyicidir. Güzel ve zevkli şeylere meraklıdır. Seyahat etmeyi sever. Hayalperesttir. Kaprisli ama dürüsttür. Başkalarının duygularına önem verir. Çabuk etki altında kalır ama beraber yaşanması zor biridir. Talepkârdır. Sezgileri de kuvvetlidir. Aşıkken acı çeker ama demir atabileceği birini bulabilir

SEDİR : (GÜVEN) Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sağlığına dikkat eden, kendine güvenen, başkalarına da biraz yukarıdan bakan biridir. Kararlı, Sabırsız ve başkalarını etkilemeyi sever. İyimserdir ve beceriklidir. Tek ve Gerçek Aşkını bekler. Çabuk karar verir.

SELVİ : (SADAKAT) Güçlü, fiziksel olarak kaslı, her ortama uyabilen, hayatla fazla uğraşmayan, hoşnut, iyimser, paraya meraklıdır. Yalnızlıktan nefret eder. Kolay kolay tatmin edilemeyecek kadar tutkuludur. Ama sadıktır. Modu çabuk değişir. Kurallara boyun eğmez. Biraz da ukala ve ilgisizdir.

ÜVEZ : (HASSASİYET) Dikkat çekici, neşe verici, bencillikten uzak, dikkat çekmeyi seven biridir. Hayata bağlıdır. Yerine ve duruma göre hem bağımlı hem de bağımsız olabilir. Zevklidir. Duygusal, hassas, tutkulu ve artistik özellikleri vardır. İyi bir eş olur ama çok zor affeder.

ZEYTİN : (ERDEM) Makul biridir. Güneşi ve sıcak havaları sever. Kibar duyguları vardır. Agresyon ve şiddetten kaçınır. Sakin ve toleranslıdır. Adalet duygusu gelişmiştir. Hassas kıskançlıktan uzak bir yapısı vardır. Okumayı ve sofistike insanlarla muhatap olmayı sever.


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 55886265 ziyaretçi (142389882 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)