Cern-Unnos CERN Deneyi ve Zülkarneyn
 
Cernunnos
Keltlerin bereket ve tarım tanrısı Cernunnos.

Cern-Unnos, CERN Deneyi ve Zülkarneyn

İskandinavlar ve Keltlerdeki bir diğer lider, Cernunnos. Cernunnos, Odin ile özdeşleştirilen ve Cernunnos olarak bilinen Keltlerin bereket ve tarım tanrısı Cernunnos, "Boynuzlu Tanrı" olarak bilinmektedir. "Hurne The Hunter" (Boynuzlu Avcı), "Green Man" (Yeşil Adam) gibi isimlerle de bilinmektedir.

Üstteki resimde Cernunnos'un boynuzları arasında yıldızı görebilirsiniz. Yine resmin doğusunda ve batısında hayat ağacı olarak simgelenmiş bir figür bulunmaktadır.

Cern, "boynuz" demektir. Zülkarneyn'in "karn"ı ile aynı anlama gelmektedir. İskandinav ülkelerinde birçok yere "Karn" ismi verilmiştir. Bu bölgelerin birçoğu, adını CERN-UN-NOS'tan almıştır.

Cernunnos, bereket dağıtan, doğa ve tarım tanrısı olarak bilinmektedir. Doğaya bereket ve yeşillik getirmesi, "Green Man" (Yeşil Adam) lakabını almasına sebep olmuştur. (Bu arada el hıdr-hızır da yeşil adam demektir.) Hayvanlar ile doğada iç içe yaşamış, etrafına bereket saçmıştır. Elinde bereket saçan torbası, onun Noel Baba ile eş tutulmasına sebeptir.

Kimi metinler, Cernunnos ile Odin'in aynı liderler olabileceği görüşünü savunurlar. Çünkü Odin de aynı sembollerle anlatılır ve o da Thule tanrısıdır.

Cernunnos'u betimleyen sembole baktığımızda boynuzların arasında batan yıldız sembolünü görmekteyiz. İskandinav mitoslarının Tyla ile bağını ve mitoslarda yer alan Cernunnos'u betimleyen boynuzun içinde batan yıldız sembolü ile karşımıza çıkmaktadır. Böylelikle Quetzalcoatl ile Tula (Thule) ilişkisi, İskandinav mitolojisinde Ultima Thule-Odim bağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Nitekim Hitler'in Thule'sinde Odin figürlerini SS subaylarının üniformalarında kullanıldığını görüyoruz.

Evet. CERN ile KARN, aynı anlama gelmektedir. Atlas deneyinin yapıldığı CERN Consil Europeen pour la Recherche Nucleira'nın (Avrupa Nükleer Araştırma Konseyi) baş harflerinden oluşsa bile bu baş harflerin kasıtlı bulunarak verildiği âşikârdırç Zülkarneyn'in yaptığı kara delik, CERN'de yapılmaktadır.

Zül, malik ve sahip anlamına gelir. Karn, zaman, boynuz ve nesil manalarına gelmektedir. Eyn ise bunun tesniyesidir. Zülkarneyn'in gerçek manası, İki zaman ya da iki nesil sahibi demektir. Zaten ismi bir lakaptır. Zamanda yaptığı yolculuktan dolayı bu lakabı almış olabileceğine inanılmaktadır. Yani iki zaman sahibi.

Gelecekten geçmişe yapmış olduğu yolculuklar, güneşin doğduğu yere, battığı yere ve sed inşasına kadar uzanır. Bu durumda akıllarımızda oluşacak sorular şunlardır:

1. Geçmişte yapılan karadelik sayesinde Yecüc ve Mecüc, geleceğe mi ötelenmiştir?

2. Kurân, gelecekte yapılacak olan deneyi bunun sonucunda dünyayı istiladan kurtaracak sistemi mi anlatıyor?

3. Kurân-ı Kerîm'i okuyanlar, ayetleri çözüp Zülkarneyn'in yaptığını günümüzde yapıp paralel evren kapısını açıp kıyameti mi hazırlıyorlar?

4. Ya da Yecüc ve Mecüc istilasından dünyayı korumaya mı çalışacaklar?

5. Gelecek, günümüzü mü şekillendiriyor?

فَمَا اسْطَاعُوا أَن يَظْهَرُوهُ وَمَا اسْتَطَاعُوا لَهُ نَقْبًا

"Femâstâû en yazherûhu ve mâstetâû lehu nakbâ"

Yani,

"Artık onu ne aşabildiler, ne de delebildiler." (Kehf 97)

Artık o Yecüc ve Mecüc'ün ne seddi aşmaya ne de onda delik açmaya güçleri yetmedi. Ayette seddi aşmak değil, zâhir olmak vardur. Yani Yecüc ve Mecüc, bulundukları boyuttan başka bir boyuta, onlara göre zahiri (imajiner) evrenden zuhur edemeyeceklerdir. Ta ki enbiya 96-97. ayetlerde anlatılan süreye kadar:

حَتَّى إِذَا فُتِحَتْ يَأْجُوجُ وَمَأْجُوجُ وَهُم مِّن كُلِّ حَدَبٍ يَنسِلُونَ

96. “Nihayet Ye'cûc ve Me'cûc (sedleri) açıldığı ve onlar her tepeden akın ettiği zaman;”

وَاقْتَرَبَ الْوَعْدُ الْحَقُّ فَإِذَا هِيَ شَاخِصَةٌ أَبْصَارُ الَّذِينَ كَفَرُوا يَا وَيْلَنَا قَدْ كُنَّا فِي غَفْلَةٍ مِّنْ هَذَا بَلْ كُنَّا ظَالِمِينَ

97. “Ve gerçek vaad (ölüm, kıyamet) yaklaşınca, birden, inkâr edenlerin gözleri donakalır! "Yazıklar olsun bize! (derler), gerçekten biz, bu durumdan habersizmişiz; hatta biz zalim kimselermişiz.”

Enbiya suresinde "hadep", tepe manasında çevrilmiştir. Ancak hadep, devenin görgücünün şekli olarak bilinir. Bu şekil ise sinüs dalgasına benzer:

sinus

Gelecekte Zülkarneyn seddi yıkılacak ve çarpar ve çalkalanır halde (bu tanım, dalgasal harekettir) bırakılan cüce maddelerle dünya, her tepeden istila edilecek. Her tepeden istila nasıl olabilir? Dünyanın her tepesine ulaşan sistem WWW.

World: Dünya, Wide: En büyük, kapsamlı. Web, İnternet ağı.

Ve bu ağın merkezi CERN. Tüm internet ağımız buraya bağlı. Gelecekte CERN'de a.ılacak paralel evren kapısıyla Yecüc ve Mecüc, www üzerinden dünyayı istila edebilir mi sorusu akla gelebilir.

Ancak Zülkarneyn gelecekten geliyorsa ve o zaman savaşın iki ucu, 2 bağ sahiplerinin mücadelesi ise, geçmişe müdahale edemezler mi?

Posta gazetesinin 19 Ekim 2009 tarihindeki haberine göz atalım.

İki bilim insanı, yayınladıkları makalede "Gelecek zamandaki güçler, bu deneyin dünyanın sonunu getirebileceğinin farkında. Bu yüzden gelecekten gelip deneyi sabote ediyorlar. Bu durum, bir torunun gelecekten gelerek dedesine otobüs çarpmasını engellemeye benziyor." dedi. Tüm bu teorilere rağmen deney, bir aksilik olmazsa önümüzdeki aralık ayında yapılacak. (POSTA)

Zülkarneyn âyetlerinin sonunda da bölüm, şu âyetlerle devam eder.

“Biz o gün (kıyamet günü) onları bırakıvermişizdir. Dalgalar halinde birbirlerine girerler, Sûr'a da üfürülmüştür. Böylece onların hepsini bir araya toplamışızdır ve cehennemi o gün kâfirlere öyle bir göstereceğiz ki! Onlar ki, beni hatırlatan âyetlerimden gözleri bir örtü içindeydi. İşitmeye de tahammül edemiyorlardı. O kâfirler, beni bırakıp da kullarımı dostlar edineceklerini mi sandılar? Doğrusu biz cehennemi o kâfirlere bir konukluk olarak hazırladık. De ki: Amelleri en çok boşa gidenleri size bildirelim mi? Onların dünya hayatında çalışmaları boşa gitmiştir. Oysa onlar güzel işler yaptıklarını sanıyorlardı.” (Kehf Suresi, 99-104)

CERN, dünya uluslarının bir araya gelerek ortak bütçe ile SANAYİ ürettikleri tek yerdir.

Yecüc ve mecüc istilasının paralel evren kapısında açılacak bir delik (nakba) ile mümkün olacağı çok çok büyük bir ihtimaldir. Bu istilada CERN'in rolü olup olmayacağını şimdiden kestirmek oldukça zordur. Ancak CERN'in neye hizmet edeceğini bilemiyoruz.

Tanrı parçacıklarını ararken TANRI BİZİZ mi diyecekler? Yoksa ALLAH BİRDİR, ONDAN BAŞKA TANRI YOKTUR. MUHAMMED, ONUN SON PEYGAMBERİDİR mi diyecekler??? [1]

Kaynaklar

[1] Olgun Aydoğu, "Anatula", Hermes Kitap, İstanbul 2013, s. 208-213.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: sahincevizci, 23.11.2016, 21:56 (UTC):
fiber internet kablolarindan evlerinize giren cinler , wifi ile cep telefonlarimiza dolan periler , isim benzerlikleri yada degistirilen tarihin degistirilen karakterleri. uzun zamandan beri pompalanan haberlerden oturu zombikestirilen halklar. uzun zaman ? tabi zaman dogru ise... ya en basindan ber yanlis zamanda gec kaldiysak !Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56244608 ziyaretçi (143294281 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)