Cinler Gelecekten Haber Verebilirler mi?
 
Cinler Gelecekten Haber Verebilirler mi?

Cinler Gelecekten Haber Verebilirler mi?

Bu soru sık sık gündeme geliyor. Cinler gelecekten haber veremez, bir kere bunun kesinlikle bilinmesi gerekir. Gelecek anlamında kullandığımız gayb. İnsan hissi ve bilgisinin idrak edemediği ve ulaşamadığı gizli şeylerdir. Kimi Tarotçu ve Astrologlar, gaybden, yani gelecekten haber verdiklerini iddia ederler. Bunların bu iddiası kesinlikle doğru değildir. Çünkü gaybın anahtarı Allah'ın yanındadır. Tarotçu ve Astrologlara güvenmemek gerekir. İman etmiş, Müslüman cinlerle irtibat kuran kişinin eğer şuur ve maneviyatı yerinde ise onun Müslüman cinlerle yaptığı istişareye güvenilebilir. Ama bu istişare gelecekten haber verme anlamına gelmez Şu şekilde yorum ve tahminde bulunabilirler. Mesela büyük bir tepede oturan kişi her tarafı rahatça görebilir.

Tepenin eteğinde tren raylarının olduğunu düşünelim. Bu rayın hem geliş hem de giriş yönü var. Aynı rayı kullanan iki tren olduğunu, tepede oturan kimse görüyor; ama aynı rayı kullanan trenin makinistleri, olayın farkında değiller. Bu makinistler, kendilerine ait raylara geçmezlerse bir müddet sonra kaza yaparlar. Tepede çıplak gözle bu olayı gören şahıs, trenlerin kaza yapacağını haber veriyorsa, bu olay, gayba ve dolayısıyla gelecekten haber vermeye, yani bir anlamda falcılığa girmez.

Bu, sadece olma şartlan gerçekleşmiş bir olayın bir sonraki aşamasını gördüğünden, dolayı bir tahmin yürütmüş olur. Müslüman cinlerle irtibatta olan bir kimse geçmişe ait bilgilerin bir kısmını bilebilir. Yaşanan olayların sonrasını ancak tahmin olabilir. Tabii ki her insan birtakım konularda tahmin yürütebilir.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Firuze , 27.08.2018, 02:26 (UTC):
Sizin diyeceğiniz tek şey ; Allah'ım ben sana inanıyorum,Sana güveniyorum ve Sana sığınıyorum. Bu tür şeylerin şerrinden sana sığınıyorum. Sen beni koru.. Ve hep dua edin. Rabbim yardımcınız olsun.

Yorumu gönderen: Denizzzzeee, 13.02.2016, 21:06 (UTC):
İyi geceler .. benim hissiyatim cok kuvvetli olaylarin iyi mi kotu mu olacagini bilebiliyorum hatta sinavda cikabilecek sorulari bile ama ustunde durmuyorum benim hissiyatima arkadaslarim daha cok guveniyo bense Allah bilir deyip geciyorum sorulari bildigim halde onlar daha yuksek alabiliyor. Her olayda boyle otobus gecti diyorum bi hic bi fikrim.olmadigi halde dogru cikiyor bi ruya gordum ve bunlari bana cinlerin soyledigini soylediler ruyamda ve fala bakmamam konusunda uyardilar. Allaha hamdolsun falcilikmis bilmem neymis bakmam hislerim guclu oldugu halde orali olmam ama merak ediyorum hic bir cin gormedigim halde cinlerle.konusmadigim halde bana birseyy diyebilirler mi gordugum ruyada butun ayrintilar dogru cikti bi tek bu kaldi dogru olabilirler mi cinler fisildiyor olabilir mi

Yorumu gönderen: nunom, 20.05.2015, 07:30 (UTC):
Ya bunlar boş şeyler Beyler,milletler nelerle uğraşıyor biz nelerle uğraşıyoruz.Bırakın böyle cin peri masallarını dünyanın gerçeklerine bakın artık.

Yorumu gönderen: bozbey, 16.09.2010, 20:01 (UTC):
bizlere doğru bildirdiğiniz için tşkkürler.gaybı bilen bir va tek olan allah tır..

Yorumu gönderen: hsn, 19.05.2010, 20:42 (UTC):
benmde erkek arkadaşımın var ve bana ispatladı ama o iyi biri olduğunu söylüyor yani o da müslümanmış acaba korkmalı mıyız ve dikkat etmemiz gereken ne olabilir ? lütfen cevap bekliyorum

Yorumu gönderen: sefadalgıç, 19.07.2009, 19:56 (UTC):
benim eşiminde cinleri var amaben inanmıyorum ama bazı şeyleri bana anlatıyor ve gercekdende dogru yatıgı şeyler ve şunu yaparım diyor ve gercekdende oluyor olsada ben inanmıyorum çünkü inanıyorum desem şımarır 10 kişi oldugunu söylüyor aslında bir kitap yazsam söylediklerinden inanmassınızBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 55887366 ziyaretçi (142392620 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)