Cinler Haberlesmede Kullaniliyor
 

Cinler Haberleşmede Kullanılıyor

Cinlerin insanların emrine girebilecekleri konusunda İslam bilginleri arasında tam bir görüş birliği yoktur. Kurân-ı Kerîm'de zikredilen bazı ayetlerden yola çıkılarak önlerin insanların emrine girebileceği görüşünü savunanlar olduğu gibi. Bunun Süleyman Peygamber'le sınırlı olduğu gerekçesiyle mümkün olmadığını savunan alimler de bulunmaktadır.

İslam bilginleri arasında Kurân-ı Kerîm'de Enbiya, Neml, Sebe ve Sad surelerinde Hz. Süleyman ve cinlerle ilgili ayetlerden yola çıkılarak, cinlerin insanların emrine girebilecekleri şeklinde yorumlar yapılmış ve bu yorumlar tartışma konusu olmuştur. Sebe Suresi 12. ve 13. ayette, "Rab'binin izniyle yanında iş gören cinler O'nun buyruğu altına verdik ki, bunların içinde buyruğumuzdan çıkan olursa ona alevli ateşin azabını tattırdık. Süleyman için. O ne dilerse, mabetler. Heykeller, büyük havuzlara benzer çanaklar ve taşınması güç kazanlar yaparlardı. Ey Davud ailesi! şükredin, kullarımdan şükredenler pek azdır" denilmesi ve Neml Suresinin 17. ayetinde. "Süleyman'ın Cin, insan ve kuşlardan meydana gelen ordusu toplandı. Hepsi toplu olarak gidiyorlardı"' şeklindeki ayetleri genelleştirme temayülünden söz etmek mümkündür. Günümüzde de söz konusu ayetlere dayanarak cinlerle ilişki kurup onlardan yararlanmak isteyenler bulunmaktadır.

Cinlerin insanların emri altına giremeyeceğini savunan ilim insanları, Sad Suresindeki "Süleyman: Rabbimi Beni bağışla bana benden sonra kimsenin ulaşamayacağı bir hükümranlık ver. şüphesiz Sen daima bağışta bulunansın, dedi" şeklindeki 55. Ayete dayanarak, bu işin sadece Hz. Süleyman'a mahsus olduğunu belirterek, daha sonra gelen kimselere böyle bir imtiyazın verilmediğini ifade etmekteler. Hz. Peygamber için bile böyle bir durumun olmadığını belirten ilim insanları, cinlerin Hz. Süleyman'ın emrine kendi rızalarıyla değil, Allah'ın emriyle, zorunlu olarak, girdiklerini kaydetmektedirler. Ardından cinlerin kendi istekleriyle insanoğluna itaat etmesinin ilk baştan beri söz konusu olmadığını; çünkü onların ataları olan (iblis'in, Hz. Adem yaratıldığı zaman Cenâb-ı Hakk'ın ona boyun eğmesi konusundaki emrini dinlemeyerek, isyan ettiğini, böylece büyüklük taslayarak kafirlerden olduğunu ifade ediyorlar.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: neslihan, 28.11.2016, 12:22 (UTC):
izlemedim izlemekte istemem sizlerede tavsiye ederim

Yorumu gönderen: nursel, 18.05.2016, 10:08 (UTC):
Arkadaşlar bu olay rüyalarıma girdi artık yalnız kalmaktan korkuyorum

Yorumu gönderen: safakoda, 30.04.2016, 07:57 (UTC):
çözüm için gideceğiniz hoca diğer bir cinci hoca
asla bu tür çözüm aramayın bu sefer de o cincinin eline düşersiniz
hadislerde tek çözüm kuranı kerim okumak felak nas yasin ve cin surelerini okuyup abdestli gezmek

Yorumu gönderen: CAHİT, 07.02.2016, 20:45 (UTC):
EĞER SİZ ONLARI BİR GÖRSEYDİNİZ ANIN BİLE ANMAZDINIZ.

Yorumu gönderen: meraklı, 02.02.2016, 19:11 (UTC):
arkadaşlar acil bu işlerden anlayan biri lazım,

Yorumu gönderen: sefa, 31.08.2015, 15:33 (UTC):
bahri bey bi sorum olucaktı iletişime geçsek cınlerle gelecegımız hakkında ıyı yada kotu olucagını soylerlermı

Yorumu gönderen: enes, 21.04.2015, 10:02 (UTC):
Ben de merak ettim şimdi bahri nasıl yapıyorsun? Anlat da bilelim.

Yorumu gönderen: sevgi, 20.04.2015, 19:04 (UTC):
Bahri sen nasıl iletişim kuruyorsun hani şu hep gösterdikleri şekilde felan mı bi de hadi geldi diyelim gitmezse ne yapıcan ya musallat olursa ki kolay kolay peşini bırakmaz

Yorumu gönderen: bahri, 08.04.2015, 19:13 (UTC):
sevgili dostlar ben 18 yıldır bu ilmi biliyor ve cinlerle iletişim kuran biriyim onlradan aldığım bilgileri burdan rahatlıkla paylaşa bilirim onlara soru sorarsınız ve onlardan bilgi alırsınız gelecekten asla bir bilgi alamazsınız vere bilirler ama verseler bile yalandır çünkü allah tan başka kimse gaybı bilemez ama sorarsanız belki bir şeyler söylerler ama tüm müslümanlar bilmeliki gaybı sadece allah bilir cinler le irtibat kurula biliniyor ve onlardan bilgi alına biliyor ama siz cinlerle bir eşyayı bir yerden bir yere taşıyamaz sınız ve onları asla güremezsiniz sadece onlara soru sorarsınız ve onlarda cevaplar onları çağırırken ayetlerle ve isimlerini zikrederek çağırır sınız gelirler ve sorularınızı sorarsınız onlarda cevabınızı verirler bunun dışından cinlerden faydalanmamız söz konusu olamaz ve olmamıştır kayıp eşya yerini söylerler hastalara ilaç söylerler geşmişten merak ettiğiniz bir konu varsa onu söylerle ama buda tamamen doğrudur anlamına gelmez bazen çok yalan söledikleride ifade edilir

Yorumu gönderen: karasahin, 02.11.2014, 13:28 (UTC):
Bakin tamam Allah yardim istenirde bir kere insanlar sadece yalvarmakla bir sey olmayacagini anlamaliyi insanlara Allah bize cinlerle mucadele etmek icin gucler yolladilar ve 2 nankorluk oldu 1. Biz bunlari cinlere satildi ornek: babilde bu ilimlerle yola cikan cinler zehri cin olusturdu ve melekleri yendi 2. İse biz buna kara buyuyu katarak saf buyu bozuldu ve sonucunda evreni alt ust edilmeye basladi bunu anlayan insanlar ceza ile yasakladilar ornek: hristiyanlarda cadi mahkemeleri ile idam cezalaro

Yorumu gönderen: mahmudo, 23.03.2014, 21:47 (UTC):
Felak ve nas

Yorumu gönderen: Erkan, 05.10.2010, 14:13 (UTC):
ömer arkadas sen haklisin,yahudiler cinleri cok kullaniyolar ve tecrübeliler bu islerde.Ben Hatay liyim bizim Hatay da pek cok yahudi hocalar var cok kötü cözülmesi pek zor büyüler yapiyolar para icin.Bizim ailede bile oldu baktirdik ve yahudi hocalarin büyü yaptiklarini gördük ve bozulmasi nerdeyse cok cok zor dedi müslüman hocamiz.Ama suc bence büyüyü yapan da deyilde yaptiran müslümanlar bence.

Yorumu gönderen: ramazan, 30.09.2010, 11:49 (UTC):
kardesşim NAS SÜRESİ AYETEL KÜRSİ FELAK SÜRESİ

Yorumu gönderen: Ömer, 05.09.2010, 06:55 (UTC):
Ben bu cinleri en çok kullanan kesim olarak yahudileri görüyorum bir dayanağım yada kanıtım yok ama buna inanıyorum.Cin leri ve büyüyü çok iyi bir şekilde kullandıklarına inanıyorum bu şekilde dünya üzerinde muazzam bir imparatorluk kurmuş durumundalar mossad vs. hepsi hikaye göz boyama cinler sayesinde her bir şeyden haberdar olabiliyorlar onların sıl askerleri bu varlıklar yazık bizlere oysaki bizler hala cinler varmı yokmu diye tartışa duralım insanlar kendilerini geliştiriyorlar metafiziksel ihtilal artık çok yakında Allah yardımcımız olsun.

Yorumu gönderen: hayalet yakalayıcı peri, 13.05.2010, 15:47 (UTC):
bizim okulun çok amaçlı salonunda bize mesaj gönderdiler şaka değil hayatımız alt üst oldu arkadaşlarla ne yapacağımızı bilmiyoruz ne önerirsinizBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56729891 ziyaretçi (144594591 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)