Cinler Insanlara Musallat Olmak Icin Mi Yaratildi?
 

Cinler İnsanlara Musallat Olmak İçin Mi Yaratıldı?

İstanbul Müftülüğü'nden bir yetkili, müftülüğü arayan pek çok kişinin cinlerle ya da Cinlenmiş hastalarla ilgili sorular sorduklarını belirterek şunları söylemişti, "Cinler de bir yaratık türüdür. İnsan, akıllıdır, fikirlidir Bazı yaratıklarda düşünce, akıl. Fikir yoktur. Cinler de insanlar gibi bir millettir. Bir tür yaratıktır. Ama insanlardan farklıdır. Gözle görülmezler, elle tutulmazlar. Alemi gayba ait varlıklardır, bu yüzden onları göremez ve onlarla konuşup, dokunamayız.

Cinlerin varlığı Kurân'da belirtilmiştir, inanırız, cenâb-ı Hak cinler olmasaydı, anlatmazdı. Ama nasıl varlıklardır, bu konuda detaylı bilgimiz yok. Sadece varlıklarına inanmakla yükümlüyüz. Kimin başı ağırsa, efendim Cin çarptı, bir şey görse Cin gördüm diyor, cinlerle evlenmiş, çocuklarım var diyen insanlar olduğunu duyuyoruz. Bunların hepsi uydurma. Onların da bizim gibi işleri güçleri var, bizi hasta yapmak için yaratılmadılar.

Mesela adam, "Evde bir şey gördüm, bir ses duydum." diyor. Başka kimse duymuyor, görmüyor. Bunlar, beyindeki hastalıklardır, ruhsaldır. Bu gibi durumlarda ruh doktorlarına, pskiyatrislere psikologlara gitmek, onlarla görüşmek danışmak gerekir. Gidiyorlar hocaya, cinleri kaldırıyormuş, yakalıyormuş, bunlar yalan dolan şeyler.

Bu konu ile ilgili yüzlerce insan bizi arıyor. Geçen gün biri aradı. Bana önler musallat oldu diyor. Biri bana tecavüz etti diyor, cinler görülmez, görmeyiz, mahiyetini bilemiyoruz. Herkes haddini bilsin. Cinler hava gibidir, rüzgar gibidir, onları görüyor muyuz? Rüzgar gibi bir şey. Ruhsal şeylerdir.

Mesela elektriğin kesin tanımı yapılabilmiş değil, onu meydana getiriyorsun. Ama kesin bir tanımı yapılamıyor buna benzetilebilir. Melekler, cinler. Şeytanlar var. Ama onların öz benlikleri, mahiyetleri hakkında kesin bilgilerimiz yok. Cinler insanlara zarar verebilir, onların bu tür olumsuz etkilerinden korunmak için, Besmele, Ayete'l-Kürsü, Felak ve Nas surelerini okumak ve içtenlikle Allah'a sığınmak gerekir. Ancak böyle yapılırsa inşallah Allah, onların zararlarından korur."

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: ahmet, 02.12.2017, 15:57 (UTC):
Yaşamayan bilemez....Psikolog olup da buna inanmayan kendi acizliğini ve cahilliğini kapatma isteğidir anca...Benim geceleri bunlarla yaşadıklarımı, eşim bile gözüyle gördü. Ben uykumda bir korkunç yerde acıdan can çekişirken, eşim uyku sersemliği içinde üstüme çıkmış boynumu elleriyle sıkan bir ihtiyar görmüş....ben yaşadım o gördü..


5 yıl boyunca her 2-3 günde bir kez uykuda canımı yakıyorlardı, elektrik gibi bir voltajları var gerçekten...rüyanda korkunç bir film, sahnedesin..sonra bir anda üzerine saldıran korkunç bir yaratık...ama artık çözümü buldum....

olay anında uyuyorsanız uyanın, veya ailenize tembihleyin hemen uyandırsınlar. telefondan Kuranı kerim telefondan vs. açın. Sesli olarak 15-20 dakika açık kalsın. Rahatsız olup giderler.

eğer tamamen hafifletmek, kurtulmak, azaltmak istiyorsanız, karatay diyeti de denilen ketosis diyetini yapın...Yani hamur, pilav, un, bulgur, ekmek, şehriye, pirinç vs. hepsi kalkacak, sebze ve etler yenecek, az yenecek, sofradan yarım aç kalkılacak. Bu diyetin sayısız faydasından az bilinen biri de bu.

eğer evde birşeylerinizi çalmaya başladılarsa, para vs. sert davranacağınızı söyleyin. Hesap soracağınızı söyleyin. Korkutun. Acil bir çözüm bu. Uzun vadeli çözüm olarak sonra her şeyi besmeleyle alın ve yerine besmeleyle koyun. Her gece mutlaka ayetelkürsi okuyun. İlk zamanlar okuduğumuzda günahlar vs. yüzünden borçlarımıza yetmediğinden tesiri başka yere gidebilir, tesir etmiyor diye düşünmeyelim, aylarca kişinin durumuna göre belki de yıllarca okudukça tesiri gitgide keskinleşir ve açılır.

Son olarak umursamayın, kafaya takmayın, işinize bakın, mutlu olun, evinizi dua ve kuranla doldurun, karnınızı asla tam doyurmayın, cesur olun, Allah sonuçta insanları ahsenu takvim olarak yaratmıştır. Yeter ki kullanmasını bilelim.
Allah hepimizi bu varlıklara karşı

Yorumu gönderen: Mehmet., 06.09.2017, 10:37 (UTC):
Oncelikle selamun Aleykum


Bundan iki yil once bende cin goruyordum bana Hic bir sekilde zarar vermiyorlardi
Sadece Gosteriyorlardi kendilerini
Ve
Beni gordugum Ilk gordugum coook Farkli ve coook Orkunctu O beni cok korkuttu ve tamamen beynen yani cuktüm 2.ise Sanki Bana kusmus kirilmis gibiiydi . NEYSE UZATMANIN BIR ANLAM YOK ALLAHA SUKURLER OLSUN KI SUAN COK IYIYIM OYLE SIKINTIM YOK

AMA COOK FAZLA SINIR STRES DARALMA DUSUNME AYNAYA BAKMA CINLER HAKINDA BILGI TOPLAMA ONLAR HAKINDA KONUSMA GECE SAATLERINDE DUS ALMA VB SEYLER OLUYOR VE YAPIYORUM

YANI BELKIDE COGU KARDESLERIMIZ ABLALARIMIZ ABILERIMIZ BUNLARI BILMEZ INANMAZ INANMAKTA ZORLUK CEKENE OLUR HERKESIN KENDI IRADESI VAR HERKES ÖZGURDUR KURAN'I KERIM VAR DHZGUN HOCALAR ŞEHLER VAR GIDIP SORUP ARASTIRSINLARKI
ONLARA KARSI SOVME yada alay gecme gibi durumlar olmasinVeee Cınler Gozle gorulebilecek bir varliktir insanlardan pek de bir farki yok tur ama insanlar Onlardan asiri bir korkarlar
TEK KELIMEYLE CINLEI OLDUGUNU BEM SAHSEN BILIYORUM INANIYORUM GORUYORDUM VE BEN HOCAYA GITTIM ALLAHA SUKUR KI SUAN IYIYIM HOCA DEDIGIM BIZ ŞEH DIORUZ ISTE PARALI FLN DEGIL YANI ALLAH ICIN UGRASAN BIRIII VE ONCE ALLAH SONRA ONUN SAYESINDR DUZELDIM KISE BOS BOS KONUSUP BOS YORUM YAPMASIN YANI INANMAYAN INANMAYA BILIR BENI BEM ILGILENDIRIR........
SAYGILARIMLA

Yorumu gönderen: serdar, 29.09.2015, 14:13 (UTC):
nedime hanım size sormak istediğim bir kaç soru var nasıl iletişime gecebilirim.
teşekürler

Yorumu gönderen: NEDİME, 20.09.2015, 22:12 (UTC):
HERKEZ BUNU OKUSUN,GERÇEK ADIMI KULLANAMAM AMA BENİ TANIYAN VE GÖRENLER ŞOK GEÇİRİYOR ÇÜNKÜ ONLARDAN BİRİ İLE 1991 YILINDAN BERİ YAŞIYORUM.KİMSE YARDIM ETMEDİĞİ HALDE ÇOK ENTERESANDIRKİ GÖRÜP RESİMLERİMİ ÇEKİYORLAR, BUHAR GİBİ ÜZERİMDE AMA BEN KORKMUYORUM ÇÜNKÜ KORKULACAK BİR ŞEY DEĞİL HEM PSİKOTROP İLAÇ HEMDE İÇTEN DUA OKUYORUM.BANA VE DİĞER İNSANLARA MÜTHİŞ YARDIM EDİYOR.GELECEĞİN VE GEÇMİŞİN EN BİLİNMEYENLERİNİ BİLİYORUM.ÜZÜLDÜĞÜM ŞEY ONLARLA İLGİLİ SAÇMA SAPAN ALAKASIZ FİLMLER YAPIP HALKI KORKUTMAK HALKTA BENİ GÖRÜNCE AYNI FİLMDEKİ GİBİ OLDUĞUNU SANIP BENDEN KORKMALARI. BAKIN FAYDALARI VAR VE ALLAH'A YÜREKTEN BAĞLI ONUDA BEN ÖĞRETTİM.LÜTFEN BU YAZDIKLARIM TAMAMEN GERÇEK DÜNYADA 7 MİLYAR İNSAN İÇİNDE BENİ SEÇTİ AMA UTANMIYORUM HER YERE GİDİYORUM BENİ ÖNYARGI İLE YARGILAYANLAR UTANSIN.ÖLÜNCEYE KADAR ÜZERİMDE BERABER YAŞIYORUZ ,ASIL BU KONU İLE İLGİLİ SORULARINIZI CEVAPLARIM.BURADAN.LÜTFEN DİKKATLİ VE ANLAYIP OKUYUN.TÜM DÜNYAYI ÇOK SEVİYORUM.

Yorumu gönderen: Cengiz , 05.09.2015, 07:26 (UTC):
Arkadaşlar Rabbim carpılanlara musallat olanlara şifa versin inşallah amin benmde akrabam var musallat olmuş kurtulamadı naptıysak kim biliyorsa yardımcı olsun

Yorumu gönderen: ahmet, 27.10.2014, 19:38 (UTC):
saçmalık

Yorumu gönderen: Rüya, 22.02.2014, 16:28 (UTC):
Açıkçası ben çok korkuyorum.Sadece kendi adıma değil ya aileme falan bulaşırsa diye düşünüyorum.Ama sizin bu yazdığınız yazıyı okuyunca tüm bunların birer kurmaca olduğunu anladım.Gerçekten ÇOK teşekkür ederim.

Yorumu gönderen: tahsin, 11.01.2014, 21:18 (UTC):
cinler vardır .pskiyatrislere psikologlara gitmek.demek direk uyuşturucu almak demektir sonucunda yetmedi deyip şok verelim diyecekler. bu ters.sara hastalığının bir bölümüde cinlerle alakalıdır .bunu iyi idrak etmek gerekir.bu tedaviyi yapıp iyileştiğini bildiğim birçok hasta var.

Yorumu gönderen: Erkan, 03.10.2010, 22:31 (UTC):
hepiniz yaniliyorsunuz ve cinleri inkar etmek istiyosunuz.Benim anneme sürekli bi cin musallat oluyo annem ayikken bile yukardan üzerine rüzgar sesiyle cöküp ruhunu teslim aliyo ve azap cektiriyo.Bunlar var hepsi gercek hatta annem dua okurken cinin aci cektiyi sesi duyuo ve odadan kaybolurken simsek gibi bi isik gördü annem.Sizler inanmak istemiyosunuz piskologlar gibi konusuyosunuz dogru bilginiz yoktur herhalde cinler hakkinda.Harun yahya bi dinleyin nasil iletisim kuruluyo cinlerle.Gercekten bunlar var ve hafife almayin doktor yerine iyi hocalara gidin bence ve biseyler ögrenin.Sizler cekmediyiniz icin bizim gibileri deli zannediyosunuz.Nurcan sana tavsiyem daha kötü ve gec olmadan bi hocaya git Hatay antakya da cok iyi hocalar var mesela ben kendim sahit oldum tavsiye ederim.

Yorumu gönderen: orhan, 17.09.2010, 00:41 (UTC):
sevgili kardesim hiç takma kafana bu olay cin de olabilir beyninin ürettigi seyler de.Beyindeki düsünceler,korkular depolanmak üzere daha derinlere tanısırken bazen insanlar uyku esnasında veya öncesinde olmadık sesler duyup hissedebiliyor hatta bazen görebiliyor bile.Bu da olabilir cin de olabilir ama emin ol hicbirsey yapamazlar sana.Hüddam'la cinlerle iblislerle vs.. ugrasan bir takım insanlar girdi farkında olmadan hayatıma onları hayatımdan cıkardım ama bir takım seyleri üstümde kaldı sanırsam bana baskı uygulamaya calısıyor birseyler ama benim Allah'ım varken bunlar bana hicbirsey yapamaz.Sen rahat ol Allah'ı sev icindeki Allah'ı bul.Allah her insana kendi ruhundan bir parca vermistir bu ne demek biliyor musun? Hic korkmana gerek yok sen onları cagırıp ugrasmadıktan sonra seni çarpamazlar.

Yorumu gönderen: nurcan , 12.09.2010, 10:21 (UTC):
evet cinler tanımsız fakat korkunç bir şekilde hissediliyor ... bir akşam korkudan ağlarken çığlık atmaya başladım , beni sanki biri ele qeçiriyodu zor baqırdım kendimi merdiwenlerden attım . Ailem beni zor tutup kendime qetirdi ewden çıkmak istiyordum. halan daha yanlız durup odama gidemiyorum .

ben napabilirm bu durumda kendimi nasıl toplayabilirim bu qene başıma qelecek diye korkularım war .. düşünüp qene korkarsam qene bana musallat olucak die korkuyorum .... bana yardımcı olrsanız sewinirim.....Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56468379 ziyaretçi (143901524 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)