Cinler Insanlardan Üstün Ya Da Güclü Mü?
 

Cinler İnsanlardan Üstün Ya Da Güçlü Mü?

İddia ettiğimiz üzere cinler görünmeyen varlıklara denir. Nasıl ki insanların sosyal hayatları, aile hayatları varsa, onların da sosyal hayatları, aile hayatları var. Cinler de Allah'a karşı sorumlulukları olan varlıklardır. Cinler arasında doktor öğretmen ve mühendis de vardır. Açıkça ifade edeyim ki bunların çoğu insanlarla beraber yaşıyorlar, insanlar bunun farkında değil. Cinler, insan şeklinde ve değişik suretlerde yaşayabilir ve çeşitli şekillere de girebilirler. Hatta insanın içine de girebilirler. Onlar da hasta olabilir, kaza yapabilir, ibadet eder. Asker ve paşa olurlar.

Ben onları üç-dört şekle ayırıyorum. Oysa cinlerin şeklini daha kimse bilemiyor. Havada uçtuğunu kimse bilmiyor. Müsrif olanları var, olmayanlar var, ama maddeyle fazla ilişkileri yok. İnsanlardan çok da mükemmel değiller. Bazı insanlar Cinlerin çok mükemmel olduklarını. en güçlü varlık olduklarını sanırlar ki, bu asla doğru değil. Bizim bildiğimiz yaratılmışlar içersinde en mükemmel varlık insandır. Fakat cinlerin de arasında alim olanları var. Bu ilim ehli olan cinler, tabii ki bizim cahil insanlardan üstündürler.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Resul , 10.08.2021, 11:21 (UTC):
Ben ormanda gece ibadete gittim saat 2 de sabah 4 de kadar ormandaydim cin görmüştüm uçuyordu kanatliydi

Yorumu gönderen: ahmet, 23.04.2017, 21:42 (UTC):
cinlerin hepsi mi kötüdür hiç insanlara dostluk yapanları yok mudur

Yorumu gönderen: AHMET ATA SEKER, 11.06.2016, 21:01 (UTC):
CİNLER İNSANDAN GÜCLÜ DEYİLLER CİNLER SAYDAM VARLIKLARDIR CİNLERİN GÜCÜ YOKTUR CİNLERİN İŞİ GÜCÜ HİLEDİR VE YALANDIR ADEM OĞLU EYER BİR CİNİN SÖZÜNE İNANIRSA CİN ONU OYUNCAK OLARAK ELİNE ALMIŞ OLUR ADEM OĞLUNDAN DEFALARCA HIZLIDIR CİNLER İNSANLA İLETİŞİM KURA BİLMESİ İCİN O İNSANIN BEYİN FIRAKASINA GİRMESİ LAZIM O DA ADEM OĞLUNUN ONUNLA GÖRÜŞMEK İCİN CALIŞMASI LAZIM AMA TEHLİKELİ CİNLE GÖRÜŞMEK HEM BASİT HEM ZOR CİNLER 75 KABİLEDİR HER KABİLENİN ÖZELİYİ AYRIDIR AMA BEN DERİM Kİ HİC KİMSE CİNLE TEMASA GECMESİN CİN İNSANIN DİREKMEN BEYNİNE NUFUZ EDİYOR BİR İNSANIN BİR CİNİ KONTUROL EDE BİLMESİ İCİN COK BİLGİYE İHTİYACI OLUR AMA BİR NOKSAN OLURSA VAHİM SONUCLAR OLUR ALLAH KİMSEYE O SONUCLARI GÖSTERMESİN cinle görüşmek icin buazı sözcükleri defalarca tekrarlamak lazım bu sözcüklerde kişiye göre deyişir o sözcükleri tekarlamak o insanın bir cinin beyin şifresine girer o zaman cinde ona görünür ve yapmacık arkadaş olur tafsiye etmem

Yorumu gönderen: metehan, 21.01.2016, 13:05 (UTC):
Cinler asilda bizden gucludur ama yanliz onlardan korkmasan hic zarar vermezler cinler korkuyla besneliler korkmayin kardeslerimiz

Yorumu gönderen: AHMET ATA BULANCAK, 28.10.2015, 19:28 (UTC):
CİNLER COK YALAN DER BAŞIMDAN GECEN BİR OLAY BİR GENCİ KURTARMAK İCİN ANKARAYA GİTİM O GENCE BİR CİN MUSALAT OLMUŞ GENCİ DEVAMLI DÖVÜYR BENDEN YARDIM İSTEDİ ANNESİ BEŞ KİŞİ, BİRDE CİN OTURUYORUZ SALONDA YANLZ CİNİ DÖVÜLN KİŞİ GÖRÜYÖR CİNE SORDUM SENMİ GÜCLÜSÜN BENMİ DEDİM TABİ BEN DEDİ BENDE ELİMDEKİ KALEMİ ATİM DEDİM EYER GÜCLÜSEN BU KALEMİ KALDR DEDİM COK KIZDI VE BANA SALDIRDI AMA NAFİ,LE SORDUM DİNİN NE DEDİM MÜSLÜMAN DEDİ YALAN DEDİM SONRA HİRİSTİYAN DEDİ YİNE YALAN DEDİM SONRA DİNSİZİM DEDİ TAMAM DEDİM BIRAK GİT DEDİM YOK DEDİ SENİ YAKARIM DEDİM GÜCÜN YOK DEDİYAMİN ETİM SENİ YAKACAM DEDİM 3 GÜNÜN VART DEDİM GÜLDÜ BİR KELİME VAR SİHİRL,İ ONU DEDİM GİTİ 1 GÜN SONRA YİNE GELDİ BİRDAHA O SÖZÜ DEDİM YİNE GİTİ 1 GÜN SONRA YİNE GELDİBENDE ÖD AĞ İLE ÜCÜNCÜ GÜNÜ YAKTIM YANDI O GENC KURTULDU İSMİ İSGUNDU CİNLERIN ZEKASI İNSANIN ONDA BİRİ KADARDIR YANİ İNSANDAN AKILI DEYİLLER

Yorumu gönderen: cabbar, 24.12.2014, 08:05 (UTC):
Her insanın bir cini vardır. Ben kendi cinimi rüyamda gördüm ve tanıdım. Bir kadın idi kısa boylu ve muzip bir hatundu. 1999 senesi ocak ayının başlarında gördüm ve onu rüyamda yakaladım. Boğazına yapışıp bana bir şeyler anlat diyerek üzerinde baskı kurdum o da bana "bekle ayın onyedisini" dedi ; "ne olacak ayın onyedisinde" dediğimde "bak göreceksin ne olacağını" dedi. O yıl devirli sayısal loto çekilişi filan vardı. Bolca oynadım ve hava aldım. Meğer "hangi ayın onyedisi" demeliymişim. Bir 17 Ağustos depremi yaşadık. Ve hep aklımda kalmıştır. Paylaşmak istedim kusuruma bakmayın biraz uzun oldu. :)

Yorumu gönderen: ToLgaHan, 08.07.2014, 02:38 (UTC):
Cinlerin ve bütün mevcudatın üstünde halife olarak gönderilen insan, mahiyet ve yaradılış özelliğinin yanı sıra, zeka, akıl, hafıza, muhakeme ve ibadet bakımından cinlere nazaran üstündür. Semavi bir dinden ders almayan bazı cinler, şeytandan aldıkları ders ile karakter itibariyle insanların bu üstünlüğünü kabul etmezler; onları kıskanırlar.

Bununla ilgili olarak Cenab-ı Hak Kur'an-ı Kerim'de,

"Şüphesiz biz insanı ahsen-i takvimde yarattık." buyurmakla, insanın sadece cinlerden değil, bütün varlıklardan daha üstün olduğunu bildiriyor.
Cinler ve şeytanlar insana zarar verebilirler. Ancak istediği her insana zarar veremez. İbadetten uzak yaşayan, günahlarla çok meşgul olan insanlara şeytan ve cinler zarar verir.

Yorumu gönderen: HÜDHÜD, 04.03.2014, 00:40 (UTC):
GORMEK İSTEYEN ANLAMAYA ÇALIŞANLAR SİZDEN FARKLI DEGİLİZ

Yorumu gönderen: ömer, 06.12.2010, 13:33 (UTC):
cinliler boş işlernen uğraşırlar kirli bi ülke hatta bütün ülkeler öle dir anlarsız daha siz gerisini .ENTEMİZÜLKE TÜRKİYEŞUTERERÖSTİŞİNİDE BİTİRSEKNEHOŞ OLUR

Yorumu gönderen: ali, 22.11.2010, 22:22 (UTC):
yani öyle bir yazmışsın ki! ancak bu kadar olur ha! biraz daha zorlasan kimbilir nerelere varacaksın. pes doğrusu!

Yorumu gönderen: cenk, 07.10.2010, 15:06 (UTC):
yasemın : nasıl tanıosun aklım almıo ya nasıl

Yorumu gönderen: deccal, 08.08.2010, 02:26 (UTC):
cin zuhaha aptal cinden kim korkar kim meddet umar benim bir allahım siz bilirmisiniz hem bir dost hem bir yardımcı hem merhametli hem her dedigimi yapar siz hala cinlerden meddet umun

Yorumu gönderen: دلفين, 14.07.2010, 13:46 (UTC):
Cinler, ilim ve zekâ olarak sanıldığının tersine insanlardan geridedirler. İlmi genellikle insanlardan öğrenirler. Zekâ seviyeleri 10–12 yaşındaki çocuğunki kadardır.


Yorumu gönderen: B.Akyıldız, 05.07.2010, 08:29 (UTC):
elbetteki cinler insanoğlundan üstün olamaz çünkü insanoğlu yaratıldığı gün meleklerde dahil bütün mahlukat tarafından secde edilerek makam mevkiisinin ne kadar üstün olduğu gösterilmişti.üstelik kıssanın bir tanesinde süleyman a.s ın asasının üstünde can vermiş bir şekilde dururken cinlerin bundan habersiz bir şekilde günlerce çalışıp mescidi aksayı bitirdikleri dile getirilirmiştir.yani kısacası gaybı bilmek gibi bir özellikleride yok.

Yorumu gönderen: By_CiNaYeT, 31.05.2010, 17:57 (UTC):
Cinlerin Zekaları İnsanlarınkinin %10 u kadarmış :D

Yorumu gönderen: delil , 17.05.2010, 09:40 (UTC):
bir mısırlı bilim adamının araştırmasına göre cinler insanlardan bir milyon yıl öncedir gerek teknolojileri gerek yaşam tarzları ama bazı cinler hala at sürmeye devam ediyor bunları bizzat cinler anlatmış bilim adamına ...

Yorumu gönderen: mesutttt, 14.05.2010, 07:00 (UTC):
ben bi kez seslerini duydum iç gıcıklayıcıydı besmele cektim cektir olup gitti ses mes kalmadı

Yorumu gönderen: yasmin, 06.01.2010, 16:05 (UTC):
onlar havada uçarlar.insanlardan üstün değiller ama şekilleri itibariyle insanları korkuturlar.neyebenzediklerini bizzat gördüm ürkütücü gibi görünselerde çok iyi olanlarıda tanırım.

Yorumu gönderen: ßeyza, 18.06.2009, 15:05 (UTC):
ıyyy bu resim korku vericiBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56741197 ziyaretçi (144623692 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)