Cinler Insanlarla Nasil Irtibat Kuruyor?
 

Cinler İnsanlarla Nasıl İrtibat Kuruyor?

Şeytanın insanı aldatma yolları çok çeşitlidir. Her insana mizacına göre ayrı ayrı yollardan gelir.

Alimlere, şeyhlere, abidlere, cincilere ve diğer Müslümanlara, hepsinin mizaçlarına göre aldatacağı yollardan gelir. (Bu konuda Telbis-i iblis isimli kitap geniş izahat verir).

Cahiller ile kadınları çok kolay avlar, fazla uğraşmadan isteğine nail olur. Fakat ilim sahiplerini kolay kandıramaz, onlara da geldiğinde önce aklın ve İslam'ın kabul ettiği yollar ile yaklaşır. Şu da bir gerçektir ki şeytan, hiçbir kimseye zorla birşey yaptıramaz. Şeytanın, Allah'ın salih kulları üzerinde hiçbir saltanatı yoktur.

Büyüklerden birisi, birgün şeytanı gördü ve ona marufukerhi ile aran nasıl diye sordu. O da, "Benim onun kalbine verdiğim vesvese şu misale benzer. Adamın birisi denize bevlediyor. Ne yapıyorsun denildiğinde, denizi kirletiyorum diyor" cevabını verdi. Evet Allah'ın ihlaslı kulları da böyledir.

Şimdi asıl konumuza gelelim. Cinler, kâhin ve sihirbazlarla nasıl arkadaşlık ediyor? Cin ile irtibat kurmuş, arkadaş olmuş bir cinci şu yollar ile bu işi gerçekleştiriyor: Cinler ile görüşüp, onlardan yardım görmek isteyen, onlara bazı işler yaptırmak, bilinmeyen mazi (geçmiş) ile ilgili ya da şu anda olanlarla ilgili haber almayı murad eden insan iki türlüdür. Cahil ve ahmaktır, bu tam şeytanın aradığı adamdır. Çünkü cahil olması sebebi ile de onun vesilesi ile başkalarını küfre götürecektir. Bu cahil insan, kendi başına İslamî ölçüler dışında zahitlik yapmaya başlar, yalnız başına halvete girip az yemek, az uyumak ve bazı zikirler yapmak ile meşgul olur. Bu arada ona bazı keşifler vâki olur ve bazı şeyler rüyasında haber verilir.

Bir de ne görsün, bir gece oda bembeyaz bir nur ile dolar ve nuranî görünüşlü bir adam zuhur eder. Cincilerin ekserisi bu şeytanı ruhanî diye tarif ederler. Gelen bu şeytan o cahile hitaben, "Ey Allah'ın dostu! Senin zikir ve ibadetlerin sebebi ile sana geldim ve bundan sonra emrindeyim" der ve hatta bazıları bu şeytanı melek diye isimlendirir.

Bu şeytan, o cinciyi mizacına göre, bazılarını bilerek küfre sokar, bazılarını küfür olduğunu bilmeden küfre sokar. Yavaş yavaş onu meşhur eder ve onun vesilesi ile insanları yoldan çıkarır. Cinler ile görüşüp onlar ile arkadaşlık etmek isteyen kişi akıllı ve ilmi de var ise, ona ya hiç gelmezler, ya da da gelip ona tesir edemezler. Eğer durum böyle olur ise bir daha ona gelmezler. O cin ile arkadaşlık kurmuş olan insan aslında kendisi çok yalancı ve günahkârdır. Zaten yalancılığı, günahkâr ve Allah'tan gafil olarak yaşaması cin ile arkadaş olmasına sebep olmuştur. Kurân-ı Kerîm'de bunu açıkça beyan etmektedir. Şöyle ki:

"Şeytanların kimler üzerine nazil olduğunu size haber vereyim mi? Şeytanlar, ifk'ü iftiraya cüret edenler, kulaklarını şeytana tutan ve şeytandan birtakım haberler alarak halka yayanlar. Bunların ekserisi yalancıdır". (Şuara:221-223)

"Bir kimse Rahman Teâlâ'nın zikrinden i'raz ederse ona biz şeytanı musallat kılarız. Şeytan da daima ona yakın, arkadaş olur." (Zuhruf: 36)

Fahri Razi'nin beyanına göre şeytanın insana yakın olmasının sebebi, Kurân-ı Kerîm'den ir'az etmesi; (yüz çevirmesidir.) Şu halde Kuran'dan yüz çevirmeyen kimseye şeytan fırsat buldukça mukarin olur; vesveseden hali olmasa da mukareneti daimi olmaz. Yine başka ayet de Allah (cc) şöyle buyurmaktadır: Mealen;

"Müşriklerin size mücadele ve muhasama etmeleri için şeytanlar dostlarına fısıldarlar (telkinde bulunurlar), eğer onlara uyarsanız, siz de müşriklerden olursunuz." (En'am:121)

Hasılı kelam cinci, İslamî ölçüler dışında halvet, (yalnız kalmak), riyazetle bazı kelimeleri tekrarlayarak şeytana arkadaş oluyor, ona yapacaklarını yaptırdıktan sonra "ben senden uzağım" diyor. Allah (cc)'nın Kurân-ı Kerîm'inde haber verdiği gibi, Yahudileri kandıran münafıkların durumu da, şeytanın durumuna benzer ki, O insana inkâr et dedi, insan inkâr edince de, "Ben senden uzağım, ben alemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım" diyecektir. Allah (cc) bizi şeytanın hilelerinden korusun. Amin.

Yine Allah (cc) cehennem ehli ile şeytan arasında olan olayı şöyle anlatıyor: "Cennetliklerin cennete, cehennemliklerin cehenneme girmeleri ile şeytan cehennemliklere şöyle dedi; Allah size gerçek vaad etti, ben de vaad ettim ama ben sözümden döndüm. Benim sizi küfre zorlayacak bir gücüm yoktu. Sadece sizi küfür ve isyana davet ettim! Siz de benim davetime koştunuz. O halde beni kınamayın, kendi kendinizi kınayın. Ne ben sizi kurtarabilirim ne de siz beni. Bundan evvel sizin şirk ettiğiniz şeylere ben küfr ettim. Çünkü zalimler için azab-ı elim vardır. Azabtan başka bir şey yoktur." (İbrahim: 22)

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Can, 14.11.2017, 09:56 (UTC):
Merhaba arkadaşlar bende başkaları tarafından yönetiliyorum o şeyi zorla bana yaptırıyor zorla aklıma girip bana kumar falan oynatırıyor acaba banada bişeyler musaLat oldu arkadaşlar mail adresime mesaj atarsanız sevinirim bu durum hakkında bana noluyor acaba lütfen yardım edin bana

Yorumu gönderen: Volkan, 14.04.2017, 00:08 (UTC):
Arkadaşlar banada küçüklüğümden beri musallat oluyorlardı, uykuya dalma esnasında beynimde ve tüm vücudumda elektiriklenmeye benzer biçimde tutulmaya maruz kalıyordum bağıramıyordum kıpırdayamıyordum en garibi ise geldiklerini hissediyordum önceden. Fakat zaman içinde şunu anladım başta cinlerden korkmayın çünkü cinler sizin onlara olan korkunuzdan besleniyorlar ve onların tesirine girdiğinizde korkunuzu sürekli artırmaya çalışıyorlar. Cinlerle arkadaş olamazsınız cinler ya size hükmeder yada siz cinlere hükmedersiniz ve ben zaman içersinde onlara hükmetmesini öğrendim artık onlar bana güç getiremiyor hükmetme aşamasında geldiklerini fark ettiğimde onlara ben saldırıyor ve ben onları tutuyordum benim cesaretim onları korkutuyordu inanın kaçıyorlardı. Şunu unutmayın insan oğlunun ruhunu Allah kendi ruhundan üfledi bunun üzerinde başka bir hükmeden yoktur, alemde gerçeği anlarsanız in de sizsiniz cinde sizsiniz. Cin hadisesi insanın kendinde hal edemediği sıkıntılarının farklı bir enerji boyutundan açığa çıkmasından başka bir şey değildir, eşyaların hareket etmesi fenomenide böyle açıklanabilir kendi psikolojindeki kanalize edemedigin enerjiler bir şekilde dışa yansıyor. Cinleri görevlendire biliriz ve başkalarını da bu yolla rahatsız edebiliriz fakat bunun bir bedeli var cinlerden ne kadar istifade ederseniz o derece benliğinize yerleşiyor ve oraya yuva yapıyorlar bir nevi şuurunuzda yayılan bir kanser halini alıyorlar. Elbette bu konuda ustad olmak gerekir usta olanlar onları kullanıp uzaklaştırmasını öğrenir onların dilini konuşamayanlar kalkıştıkları işte başlarına sadece bela alırlar, her şeyin başı güçlü bir ruh ve kendi ruhunun hakimi olmaktır.

Yorumu gönderen: Caner, 01.04.2017, 07:11 (UTC):
BN onlarla çok iletişime geçmek istiyorum

Yorumu gönderen: Diyarbkr, 08.03.2017, 20:25 (UTC):
Kardesler bu isi bilmyen sakın uğraşmasın dilnizden zikri düşürmeyin hic bisey olmaz ben bazen cavırıyorm ama grektiginde ta bi fazla aşırı gitmemem sartyla tekrar gunderiyorum musluman olanlar ise yarıyor

Yorumu gönderen: Tarık, 27.05.2016, 20:06 (UTC):
Cinlerin aklı 3 ile 12 yaş arasindaki bir çocukla aynıdır akıl hocası iblis olduğu için zeki olarak anılırlar. Biliyorsunuzki şeytan isyan etmeden önce meleklerin akıl hocasiydı.şeytan çok bilgili olduğundan etrafindeki herkesi etkileyebilir ayni bizi etkilediği gibi cinleride bu şekilde etkilemiştir kimisi inanmamis kimiside inanmis ve şeytan gibi insanoglunu duşman bellemiştir.Bu yüzden en bilgili sandiğiniz yada onun bunun lafiyla hocaymis muskaymis bunlari yapmayin asıl onlar daha tehlikeli oluyor hocanin size yazdigi muskanın içini açip anlamina bakmadiginiz surece surekli bir tereddüt halinde olursunuz 7 kere abdestli bir şekilde Ayetel Kürsi yi okursanız kendinizi koruma çemberine almış olursunuz onlardan asla korkmayın

Yorumu gönderen: Tarık, 27.05.2016, 19:46 (UTC):
Bende onlarla çok uğraştım bu konularda epey bir bilgi öğrendim rüyalarıma giriyorlardi ama asla karşima çikmadilar.şöyle bir şey varki ben onlarla irtibat kurmaya çalistigimda ters bir durum olursa diye herzaman tedbirliydim bu yüzden gelmediklerini düşünüyordum

Yorumu gönderen: deniz, 13.05.2016, 11:43 (UTC):
Ben 13 yasimdan beri bana musallat oldular 2 senedir bunlarla ugrasiyorum ilk oldugunda yani bu olay basima geldiginde uyuyordum arkamdan bi beni gulu bir sekilde itti kafam istemsiz olarak hareket etmeyebasladi ve bagirdim daha sonra basagrisi ve istifra ettim. 2. Olarak sadece bagirdim hic birsey hatirlamiyorum 3. De ise bu sefer cok siddetli bir sekilde bagirdim sag gozum gormekte zorluk cekiyordu ve asiri bas agrisi ve yorgunluk oluyordu 4.ise astal seyehat yaptim odamin icinde dolanmistim sonra tekrar hocaya gittim hep gittigim bir hocaydi araliklarla surekli oluyordu en son seyehat yaptigimda hoca artik seni terk ediyorlar dedi kac kere muska yazdi ama pek is yaramadi en son yazdigi muska halaa uzerimde uzun zamandir birsey olmuyor ama olacagi zaman ben hissediyordum hatta anneme soyledim korkma olmaz artik dedi ama oldu

Yorumu gönderen: kaancan, 29.04.2016, 00:47 (UTC):
arkadaslar beni ruyalarımda çok rahatsız edıyorlar bunaltıyorlar daha 1 hafta önce ruyamda benimle uğraştılar uyandıgımda bismillah kördüm ve vucudumun belirli yerleri uyuşuktu bunun üzerine rahatsız oldum ve araştırma yapmaya başladım çocuklugumda görüyordum hayal olarak hatırlasamda zamanla gecmıstı simdi ise ruyalarda tekrar başladılar benimle uğraşmaya bilgi sahıbı olan güzel insanlar bı fikir verirmisiniz ? iletişim nasıl olur bılmıyorum facem kaan can uğras ankara profıl fotom arabanın içerisinde yardım msj teşekkürler allah bütün insanlıgın yardımcısı olsun allah bizleri kötülerin şeirinden korusun Amin...

Yorumu gönderen: Bahri, 27.01.2016, 23:12 (UTC):
Slm

Yorumu gönderen: enes, 21.04.2015, 11:28 (UTC):
bahri bana mail at görüşelim seninle eğer söylediklerin doğruysa anlaşılacak.

encryptednews<mail_işareti>mail.ru

site et işaretine izin vermiyor

Yorumu gönderen: bahri , 08.04.2015, 20:01 (UTC):
arkadaşlar ben de cinlerle irtibat kurma ilmini biliyorum ben olarla arkadaşlık yapmıyorum ve nasıl arkadaş olunduğunuda bilmiyorum 18 yıldır bunu biliyorum ama ailem ve çok yakınımdakı birkaç kişi dışında bunu kimseyle paylaşmadım cinlerin kendi gelip birine bulaşması doğrudur cin istediği kişiye bulaşa bilir ve zaten okişde bunun farkında değildir ve olamazda sadece vesvese olarek gelirler ve insalar ancak bunu imanla karşı koyarlar

Yorumu gönderen: yilmaz, 25.12.2014, 12:43 (UTC):
Deisik bi durum ? Supe cok

Yorumu gönderen: emozer, 18.12.2014, 16:48 (UTC):
Cinler maddi bir bedene sahiptirler ancak bu bir enerji bicimidir. Bir insani zamanda isikhizina hizlandirirsaniz bir cin elde edersiniz. Dolayısıyla bu iki varligin birbirini etkilemesi mumkundur. Ancak bunun icin zaman eslesmesi olmali. Bazi cinler insanlara asik oldugundan elektronun atomun cevresinde yorungesinde donmesi gibi bir yontem kullanarak zamanlarini bizim zamanimiza uyarlarlar. Bu o cine yıķıcı bir zarar verebilir. Ayrica ruh cagirma ayinlerinde gelen sey de cinlerdir. Cok alayci duklari icin insanlari korkutmaya calisabilirler. Bazi medyumlarin agiz burun ve kulak deliklerinden cikan beyaz dumana sekil vererek, mesela onun sizin olen bir yakininiz olduguna inandirirlar.

Yorumu gönderen: Cafer, 09.11.2014, 22:33 (UTC):
Cinlerin canı cehenneme. cin kimdir ki insanı esir alsın.

Yorumu gönderen: sezai, 09.11.2014, 21:50 (UTC):
çinile irtibat kurmak isdedim dua okudum ama göremedi neden göremedim hangidua ogumam gerekir bana yazarmısınıskulahıma sesveri beyinmergeziiltisime gecirin

Yorumu gönderen: alı , 06.11.2014, 21:17 (UTC):
ya ALLAH ya MUHAMMED ya ALI

Yorumu gönderen: özlem , 16.08.2014, 21:32 (UTC):
ya ben migren hastasıyım ve eskiden cin musallt olanlarda migren hastalıgı ortaya cıkıyomuşşş hastalıgımın nedeni bumu tedavi oldum cinlerden kurtuldum ama migren devam ediyooo

Yorumu gönderen: Burak, 08.07.2014, 08:28 (UTC):
Allah tan korkun yalnizca ona siginin dilinizden onun ismi daim olsun ben bu sayede bir hadiseden kurtuldum

Yorumu gönderen: taner, 23.09.2010, 13:39 (UTC):
çok teşekkür ederim Allah Razı olsun bunları hazırlayandan.görüyormusunuz şeytan ne kadar kaba tabirle dönek.hem kandırıyor sonrada diyorki beni dinlemek zorunda değildiniz diyor.Allahım tüm müslümanları inananları şeytanın hilesinden ve oyunlarından korusun.Amin.

Yorumu gönderen: hüseyin akçiçek, 14.06.2010, 18:47 (UTC):
burdan müslüman kardeşlarime sesleniyorum sakın şeytana uymayın uyarsanız sizi kütü amelerine oyuncak eder.bizi bigilendiren müslüman arkadaşlara saygı ve selamlarımı göderiyorum.

Yorumu gönderen: şahin emek , 20.05.2010, 21:37 (UTC):
bazı arkadaşlar belirtmiş hakiki müslüman , hamd olsun neye karşı nasıl oluyor kim karar veriyor siz kimsiniz de buna yorum getirme karar verme cüretini gösteriyorsunuz. elinizde bir ölçü varmı? hakikisi orjinali sahtesi falancası filancası , nedir bu nesiniz sizler bu iki yüzlülük niye neden... bir de anlamadığım konu duaların sevapların çarpanları 7 kat sevap 10 kat vs. nedir bunun kaynağı elinizdeki veriler nereden geliyor bu bol çarpılı sistemde yolunuz açık olsun...açıklayın lütfen

Yorumu gönderen: belçim, 08.05.2010, 17:18 (UTC):
evet korkunç ama geceleri korkarım
ve sadece cinler deil aslında kafir olan herşeyden korkmak lazım hakiki müsüman insdende cindende zarar gelmez

Yorumu gönderen: Mally, 13.04.2010, 08:02 (UTC):
Çok teşekkürler sayın paylaşımcı. Kaynak kitabın adını düzeltmek isterim müsaadenizle. Telbis-i İblis değil "Telbis'u İblis" olacak. İlk isimde aratınca çıkmadı. Tesadüfen keşfettim hamd olsun.

Yorumu gönderen: emre, 29.08.2009, 12:36 (UTC):
çok korkunçBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56468622 ziyaretçi (143902413 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)