Cinlerden Bazen Cok Hikmetli Sözler De Zuhur Eder
 
Cinlerden Bazen Çok Hikmetli Sözler de Zuhur Eder

Cinlerden Bazen Çok Hikmetli Sözler de Zuhur Eder

Arif Coşkun

Sırrı Sekati Hazretleri şöyle anlatıyor. Birgün bir dağda yapayalnız gidiyordum, gece bir ses işittim. Şöyle diyordu; ölüm korkusu ile kalbini hariçte gezdirip durma. Nitekim Cenab-ı Hak; "Biz, kulumuza şah damarından daha yakınız (onun gizli aşikâr bütün ahvaline muttaliyiz)" buyurmuştur. Ben, buna taaccüp ederek, "Cin misin, yoksa insan mısın?" diye sordum. "Cinniyim ve Cenab-ı Hakka iman edenlerdenim. Beraberimde kardeşlerimden birkaç cinni daha var." dedi. "Bunlar da senin gibi güzel söz söyler mi?" diye sordum. "Fazlası ile vardır." diye cevap verdi.

Bunu takiben ikinci bir nidaya muhatap oldum. "Sendeki zaaf ve uyuşukluk ancak tefekkür ile zail olur" deniliyordu. Bu hitaptan çok duygulandım ve ağladım. Biraz sonra şöyle nida ediliyordu; "Bir kimse karanlıklara ünsiyet edince, kendisine nurlar açılır." Bunu işitince kendimden geçtim. Kendime geldiğim zaman göğsüme bir nergis konulduğunu gördüm. Nergisi koklayınca bendeki çekingenlik gitti ve onlara karşı ünsiyet hasıl oldu, onlarla görüşmeye başladım. "Allah sizden merhametini esirgemesin, bana bir tavsiyede bulunasınız." dedim. "Allah muttaki olanların kalbinden gayri kalpleri zikri ile ihya ve ünsiyet ettirmez. Bir kimse takvaya baş vurmadan zikrullah ile meşgul olurum derse yanlış bir yol tutmuş olur. Allah (cc) bizi ve seni hayra muvaffak etsin." dediler ve ayrıldılar.

Cinlerin hakikatlerini göremediğimiz ve bizlerden gizli oldukları için böyle hikmetli sözler duyar ve onları herhangi bir insan şeklinde görürsek, ancak o sözlerin ayet ve hadise uygun olanlarını alırız. Cinler insanı önce muttaki bir cinmiş gibi çeşitli söz ve hareketler ile kendisine güven sağlayıp kandırır, sonunda onu yavaş yavaş dinden uzaklaştırır. Bazen amelî işlerde, bazen de hiçbir haberi olmadan itikaden yoldan çıkarırlar ki, bunu ileride inşaallah daha geniş izah edeceğiz. Cinler hakkında daha geniş izahat için, tefsirlerden Cin Sûresine bakılabilir.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: cinnet, 25.10.2015, 20:02 (UTC):
slm karanlık benimde senin sorunlarına benzer sorunlarım var gözüme görünmeden kulağıma gelen konuşma sesleri vardı ve namaz kılınca salavat çekince sınava hazırlanınca kendiliğimden uyuyorum bulunduğum yerde bunları bağlıyan yok eden kimseyi bulamadım sizin gittiğiniz hoca bundan beni kurtarabilirmi ulaşabileceğim bir adresi varmı yardımcı olursanız çok sevinirim

Yorumu gönderen: karanlık, 22.08.2014, 21:21 (UTC):
ben cinleri kendi suretleriyle görüyorum ve bana diyorlarki
eyne beytüke yani evin nerede seni alıp evine götürelim dyolar benim evim burası dedim bi keresinde sonra gözüm karardı kendime geldgmde bi orman cok degişik bi mekan sanki karsmda su gbi şeffaf bi duvar ve duvarın arkası orman ben bedenimi orada yerde yatarken goruyorum ama ben su gbi şeffaf duvarın ardında duruyordum yanımda ki cinlere ne oluyor boyle ddgmde sen bizden birini oldurdun burdan ckamazsın artk bizim kölemiz olacksın ddi hemen bi besmele cektim kendimi gordugum yerde yatarken buldum kalktm hocanın yanına kactım bna bi muska yazdı ve o gunden beri zarar veremiyorlar ama goruyorum xinede siz siz olun bulaşmayın allah canımı alsaydıda hc bulasmasaydım keske cok pişmanım suan antidepresan kulanıyorumBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56439764 ziyaretçi (143812767 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)