Cinlerin Vesvesesine Dikkat Edin
 

Cinlerin Vesvesesine Dikkat Edin

Akhenaton

Sitedeki gerek Agarta ve gerekse diğer ruhsâl celseleri incelediğinizde, Bilgi Kitabı'nda da sık sık kendisini gösteren CİNLER'in varlığını seziyoruz. Tesadüf ki, Türk-Yabancı ayrımı olmadan birçok arkadaşımızın başından bu benzer deneyimler geçmiş. Karabasan ve albastı olayları gibi, bu da bütün insanlığı kaplayan bir mistik yanılgı.

Kimi zaman kendilerini Agarta ırkı, ari ırk, kimi zaman da UFO, kimi zaman bir din büyüğü veyâ evliyâ, Mevlana, İmam Gazali, Hz. İsa vs olarak tanıtıyorlar. Sadece Peygamber Efendimiz'in kılığına giremiyorlar. Karşılarındaki insana kendisinin özel ve seçilmiş bir insan olduğunu telkin ediyorlar ve burada zihin yıkama süreçleri başlıyor. Daha çok doğal; ama saklı telepatik yeteneklerin bulunduğu, yani iletişim kurabilecekleri insanları seçiyorlar. Çoğu zaman, Ehl-i Sünnet ve'l Cemaat bilgi ve yaşantısından uzak kişileri.

Cinler, insanı aldatır. En etkili silahları halisünasyon ve zihinsel kontrol yetenekleri oldukça fazladır. Kuran, bunu VESVESE olarak tabir eder. Bunun için de Nas ve Felak surelerini çokça okumak faydalıdır.

Vesvese, kalbe ve zihne sokulan YANILTICI İLÜZYONLAR'dır. Kişi, yaşamadığı şeyleri aslında yaşamış gibi görünebilir. Örneğin bu ilüzyonlarla, geçmişteki bir sahne kişiye telkin edilerek REENKARNASYON'a inandırılabilir. Aslında o kişinin böyle bir hatırası hiç yaşanmamıştır. Ama böyle bir hatıra yaratılır zihinde.

Cinlerin en büyük zaafları, YÜKSEK EGO'dur. Yani kendilerini üstün görme, kimi zaman kutsallaştırma ve tanrılaştırma isteği ve insanları da EGO'larını vurmak, EGO'larını hedef seçmek suretiyle kandırırlar. Kimi zaman bir din büyüğü ya da bir evliya kılığına girerler rüyasına girip "Seni seçtik, sen şüphesiz ki çok hayırlı bir kulumuzsun. Cennet'in bahçeleri seni beklemekte. İnsanlara şu, şu mesajlarımızı ilet." vs İSLAM'I DA KULLANAN telkinlerde bulunurlar. Çoğu insan bu vesveselere aldanıp kendini Hz. İbrahim gibi telkin edildiğinden dolayı kendi öz bebesini katletmiş, cinnet geçirmiş, sonu ya ölümle, ya hapishanede ya da akıl hastanesinde bitmiştir.

Allah, Kurân-ı Kerîm'de "Şüphesiz ki cinleri de insanları da ancak bana kulluk etsinler diye yarattım" buyurur. Cinlerin kimi bu çağrıya icabet edip ABD ve KUL olduklarının farkına varır ve Yüce Yaratıcı'ya itaat ederek onun hükümranlığını tanırlar. Kimi ise kendi azgınlıklarını başka insanlara da bulaştırmaya çalışır. Kurân-ı Kerîm'de şöyle buyrulur:

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِ مَلِكِ النَّاسِ إِلَهِ النَّاسِ مِن شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاسِ الَّذِي يُوَسْوِسُ فِي صُدُورِ النَّاسِ مِنَ الْجِنَّةِ وَ النَّاسِ

(Bismillahirrahmanirrahim.) Kul, euzü birabbin nâs, melikin nâs, ilâhin nâs, min şerril vasvasil hannas, ellezî yuvesvısu fiy sudûrin nâs, minel cinneti ven nâs.

(Rahman ve Rahim olan Allah'ın adı ile.) "De ki: Sığınırım bütün insanların rabbine, bütün insanların melîkine ve bütün insanların ilâhına; o sinsi vesvese verenin şerrinden ki, vesvese verir insanların içine kimi cinden kimi insten!.." (Nas Suresi 1-6)

Cinlerin vesveselerinden kurtulmak için Felak ve Nas surelerini çok iyi okumalı, kişi, Ehl-i Sünnet ve'l Cemaat itikadından ayrılmamalı, sürekli gusül abdesti almalı, dost ve yârânını iyi seçmelidir.

Neden dost ve yârân de diyeceksiniz; Çünkü sadece cinler vesvese vermez. Ayette belirtildiği gibi "vesvese verir insanların içine kimi cinden kimi insten!.." İns, yani insan demektir. Kişinin dostu neyse, dini ve itikadı da ona benzer. Allah dostlarının meclisinde bulunanın, dinini yaşaması mükemmel olmasa bile, onların sohbetleriyle bile kendisi için güzel neticeler vardır. Ama kötü dost, nefsinin peşinden gider.

Şeytan ve nefis, insanı aldatır ve onu heva ve tutkuların peşinden sürükler. Aldanan insanlar da diğer insanları aldatır. Bu yüzden, dost seçiminde, kiminle ülfetiniz, yârânlılığınız bulunduğuna çok dikkat etmek gerekir. Meşhur-u sözdür ki, "Bana dostunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim."

İslam'da reenkarnasyon denen şey yoktur. Herkes bu dünyaya bir kere gelir, amelini işler ve tekrar Allah'a döner. Hiçkimse için geri dönüş yoktur. Öldüğünüzde kabriniz ya cennet bahçelerinden bir bahçe, ya da cehennem çukurlarından bir çukurdur. İkinci bir şans daha yoktur. Aksi halde imtihanın anlamı olmaz:

"De ki: Rabb'im şeytanların dürtüklemelerinden sana sığınırım ve onların yanımda bulunmalarından sana sığınırım Rabb'im. Nihayet onlardan birine ölüm gelip çatınca "Rabb'im beni dünyaya geri döndür" der. "Ki bıraktığım dünyada yararlı bir iş yapayım", "Hayır, bu onun söylediği, (olmıyacak) bir laftır. Önlerinde, ta dirilecekleri kiyamet gününe kadar geri dönmelerine engel olan bir perde vardır." (Muminun suresi 97-100)

Yani bu ayeti okuyan hiçbir Müslüman, cinlerin aldatıcı bu ilüzyonlarına kanmaz. Hatıratına giren karmaşık şeylerin vesvese olduğunu anlar ve bunları ayıklar. Allah'a yakınlık arttıkça, kendisine FURKAN'dan bir parça verilir. Bu, NUR'dur. Hem de NUR ÜSTÜNE NUR... Müminin kalbine bir vesvese geldiğinde hemen kalplerine gelen bu vesvese ZAİL olur:

إِنَّ الَّذِينَ اتَّقَواْ إِذَا مَسَّهُمْ طَائِفٌ مِّنَ الشَّيْطَانِ تَذَكَّرُواْ فَإِذَا هُم مُّبْصِرُونَ

"Şüphe yok ki Allah'a karşı gelmekten sakınanlar, kendilerine şeytandan bir vesvese dokunduğu zaman iyice düşünürler (derhal Allah'ı hatırlarlar da) sonra hemen gözlerini açarlar." (Araf Suresi, 201. ayet)

FURKAN'a nasıl sahip olabiliriz? Ayette belirttiği gibi, Allah'a karşı gelmekten sakınmakla ve takvayla ve buna sahip olmak, Emri Mâruf ve Nehyi Anil Münker'i gerektirir ki, insanlara iyiliği emredip kötülükten men edebilesiniz.

Namaz Nasıl Kılınır ve Namazın Kılınışı adlı makalemizi de okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Son olarak tavsiyem, cinlerle iletişimden uzak durun. Yani sitede onları yeterince tanıyabileceğiniz makale ve yazılar; tamam, bunları okuyun ve onlar hakkında bilgi edinin; fakat iletişimden KESİNLİKLE uzak durun. Kimi arkadaşımız diyor ki,

"Ben, Müslüman bir cinle görüşmek istiyorum. Bu yüzden bana bir zararı olmaz."

Siz, hangisinin gerçek Müslüman cin, hangisinin kafir cin olduğunu nasıl ayırt edebileceksiniz peki? Kendini Müslüman olarak tanıtır, İslam'la ilgili çok güzel öğütler de verir belki. Ama aslında kafir bir cindir ve sadece sizi tuzağa düşürmek için İslami bilgileri kullanıyordur.

Akhenaton (Gizliilimler.Org Admin),
17 Şubat 2009, Salı.

Akhenaton'un Diğer Yazıları ❯❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Elif, 28.09.2019, 00:34 (UTC):
Cinler bedene girince ne gibi etken yapar iyi arkadaşı ve kötü arkadaşı nasıl ayırt edebiliriz şeytan tipli insanları nasıl anlıyabiliriz çok karışık çünkü bundan daha önce çok şeytan kılıklı insanlarla karşılaşmışımdır herkesin kendince özel hayatı var

Yorumu gönderen: kazım, 05.05.2018, 20:40 (UTC):
ben cinlerin vesveselerini duyuyorum benimle konuşurmuş gibi ne yapmalıyım

Yorumu gönderen: Murty, 26.04.2018, 20:20 (UTC):
Bana birisine zarar vermişim gibi halisülasyonlar gösteriyorlar. Artıl bunun farkındayım. Etkisi gittikçe azalıyor. Umursamıyorum.

Yorumu gönderen: ZEYNA, 07.05.2017, 23:46 (UTC):
2014 SENESİNDE YAZMIŞIM
BEDENİME GİREN CİİNİ DEF ETTİM ÇOK ŞÜKÜR
BÜYÜCÜYÜDE TAHRANDA HAPSE TIKTILAR
YAZIKKI ÇIKTI
ŞİMDİ KORKARIM BAŞKA İNSNLARI HALLEDİYORDUR

Yorumu gönderen: SELAM , 06.11.2016, 12:35 (UTC):
KUL RUMUZLU KİŞİ NE DEN BENİ BUL DEDİNİZ VESVESELER LE İLGİLİ YAZIŞMAK İSTEDİM

Yorumu gönderen: Kul, 17.08.2015, 22:19 (UTC):
Insan cinlerle birlikte gelir bu Dünya'ya,niçin söyliimmi!!, kul'u hak yolundan alıkoymak için...
Cinler ve insanlar bir hareket ederler..niçin söyliimmi!! Kul'u yolundan alı koymak için...
Eveeet!!, şimdi sınav nerde bilin bakiim??. KUL kim?. O bir kişi. O Adem. Daha fazla uyarılmak için beni bulun. Selam.

Yorumu gönderen: Eren, 22.01.2015, 10:18 (UTC):
Admin bey;arada sırada vesveseler duyuyorum aklımda ben söylemiyorum yaşım 14 kendimi çok zeki sanıyorum kimi zaman üstün olduguma inandıgım oluyor fakat bunları ben yapmıyorum biri bana vesvese veriyor ayırt edebiliyorum kendi kendime konusuyorum ve istemsemde kendime yanıt verebiliyorum ayrıca dua okuyunca istemeden bacagım titriyor ve kendime çekip sıgınasım geliyor çok değişik bir olay :( rahatsızım yardım edin.

Yorumu gönderen: burak vs, 09.01.2015, 19:35 (UTC):
Bence guzel ama cin her istedigi gbi gelmio gzkmuo sadece hayal seklinde urperti gelio zarar vermio ama kizncz tabi vs

Yorumu gönderen: mona, 24.08.2014, 02:56 (UTC):
ben 1 kere yaşadım ixne girmiyor ama hesvese veriyor icses olarak sana konsuyor.. birde ölen babamın kılında geldi ama ben korkuyorum bir daha gelme dedimde kayboldu...birde hep karanlıkdan korkarım karanlıkda daha iyi hevvese veriyorlar tavsiyem karanlıkda kalmayın...:) icinize girmiyor sadece hissetiriyorlar kendilerini ürperti olarak...

Yorumu gönderen: zeyna, 09.03.2014, 09:00 (UTC):
bu siteye yazan guzel kardesim,

ne akli basinda bi insansin,ya basindan gecti,bunlara merak saldin ve dogruyu buldun,ya bilincliydin insanlari dogru bilgilendirmek icin bu siteyi actin
ben,bir sorunun cevabini bulamadim

huddam veya cin insan bedenine bir buyucu tarafindan gonderilirken,gonderilen kisi, bu mahluk girerken ne hisseder
bunun cevabini bi bulamadim
hic bisey hissetmezmi, urperirmi, bedenine enerji girmis gibimi hisseder,elektrik carpamsi gibimi olur

bunun cevabini bi bulabilsem,basima ne geldigini anliycam,yukarda yazilanalarin herpsine katiliyorum
ne bi cinin nede bi huddamin pesindeyim,bunlarla ilgilenenler dogustan bu yetenege sahipler,bu her insana gore bir konu degil.

ama tavsiyem,basiniza gelmeden korunun,iyi bir dindar olun
basima bir sey geldigini biliyorum .kurtldumda cok sukur,ama emin olmaya calisiyorum

bu allah tarafindan yaratilan mahlukatalrida bosuna suclamak istemiyorum,her isi karistir ,sonra cin de
ama bi dogruyu soyliyecek insana rastalmadim,herkez gormus,ama hicmi bedenine giren olmadi,ne hisstti o anda,bi buklamadim sunun cevabini

sevgiler ,saygilar,dualarinizi eksik etmeyin

Yorumu gönderen: zees, 21.06.2010, 13:22 (UTC):
korkuyorum

Yorumu gönderen: mehmet elitaş, 02.08.2009, 09:41 (UTC):
sayın admin açıklamanız çok yerinde olmuş.Teşekkür ederim Allah Razı olsunBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56449958 ziyaretçi (143846799 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)