Cinsel Iliskide Tavsiye Edilen ve Edilmeyen Vakitler
 

Cinsel İlişkide Tavsiye Edilen ve Edilmeyen Vakitler

Bazı âdâb kitaplarında, cinsel ilişki vakitleriyle ilgili zamanlardan ve bu vakitlerin doğacak çocuklar üzerindeki etkilerinden bahsedilmiştir. Bunlar dinî bakımdan uyulması gereken bağlayıcı hükümlerden değildir. Fakat bahsedilen vakitlerin gözetilmesi zararlı olmaz, faydalı olur.

Tavsiye Edilen Vakitler

Pazartesi, salı, perşembe, cuma geceleri ve gündüz öğleden önce.

Tavsiye Edilmeyen Vakitler

  1. Hafta içinde pazar gecesi ve çarşamba gecesidir.
  2. Kameri aylarının birinci, on beşinci ve sonuncu geceleri.
  3. Ramazan bayramı ve Kurban bayramı geceleri
  4. Berât gecesi;
  5. Yola çıkılacak gece;
  6. Gündüz öğleden sonra.

Bunlar da bir tavsiyedir. Şehvetlenip haram işlemek mesela yabancı kadında şehvetle bakma tehlikesi varsa mekruh olmaz. Bilakis beraber olmak lazım olur. Güne, zamana bakılmaz.

Münâsib Görülmeyen Hâller

  1. Zevcenin rızâsı yoksa.
  2. Abdesti sıkışıksa.
  3. Fazla tok, hasta ve yorgun ise.
  4. Çok soğuk ve çok sıcaksa.

Diğer Edepler

* Kendini haramdan korumayı, helal ile yetinmeye niyet etmeli, cima ederken şeytandan Allah’a sığınıp, (Bismillâhi Allâhümme cennibnâ-ş-şeytâne ve cennibi-ş-şeytâne mâ razaktenâ) demelidir. Bu durumda gebe kalırsa, şeytan ona zarar vermez.

Resûlullah efendimiz buyuruyor:

* Cima' da Besmele söyle. Cünüplükten temizleninceye kadar sana sevap yazılır. Bu cimada çocuğun olursa sana, bu çocuğun nefesleri sayısınca ve onun neslinin nefesleri sayısınca sevap yazılır.
* Erkek hanımı ile cima' ederken, horoz gibi, atlayıp inmesin. Kendisi rahatladığı gibi, hanımı da rahatlayıncaya kadar, karnı üzerinde kalsın, kadın rahatlamadan, sen rahatlarsan, o günün kalan kısmı, kadın için uyuşuk ve tembellikle geçer.
* Hanımına, arkadan yaklaşan melundur.
* Başka bir kadın şehvetiyle ehline yaklaşma!

Erzurumlu İbrahim Hakkı buyuruyor ki:

Euzü besmele çekerek yatağa girmeli ve yatarken okunacak duaları okumalı.

* Cima, eşinin rızası ile olursa çocuk akıllı, gönülsüz olursa ahmak olur.
* Pazar ve çarşamba gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, kavgacı olur.
* Gündüz öğleden sonra yapılan cimadan çocuk olursa, şaşı olur.
* Ramazan bayramı gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, ana babasına asi olur.
* Kurban bayramı gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, altı ve ya dört parmaklı olur.
* Ayakta yapılan cimadan çocuk olursa, yatağına işer.
* Baldızını düşünerek yapılan cimadan çocuk olursa, hünsa olur. [Erkekle kadın arası bir şey]
* Cima esnasında konuşursa, çocuk dilsiz, öperse sağır olur.
* Kadının fercine bakarsa, çocuk kör olur.
* Berat gecesi yapılan cimadan çocuk olursa, kötü huylu olur.
* Taharetsizken yapılan cimadan çocuk olursa, cimri olur.
* Sefere çıkacağı gece yapılan cimadan çocuk olursa, savurgan olur.
* Orgazma ererken, her ikisinin düşüncesinde ne şekil varsa, çocuk ona yakın olur.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Beka, 07.10.2017, 10:51 (UTC):
Yanlış anlaşılan yerler var. Cima sırası derken kastedilen sevişme değil. sevişmeden sonra artık kadının ve erkeğin birleştiği an. Birleşme anında konuşursa veya öpersen veya avret yerine yani anlayamadığımız için açık söylemek zorunda kalıyorum vajinaya bakarsa sağır kör dilsiz olur. Cima ya kadar istediğini yapabilirsin öpersin bakarsın. Artık birleşme anında konuşup öpüp bakıp ne yapacaksın. Tövbe estağfurullah. İnsana zorla yazdırıyorsunuz.

Yorumu gönderen: Avşar Beyi, 12.03.2017, 00:14 (UTC):
Sevgili kardeşlerim öncelikle şunu ifade etmem gerekir ki söylenenlerin doğruluk payı çoktur. Çocuğunuzun sağır dilsiz olması derken burada Hakk ı duymaması Hakk ı söylememesi gibi anlamlar da çıkartabiliriz. yazdığı eserlerle büyük bir bilgiye sahip olduğu anlaşilan İbrahim Hakkı Hz. bu söylediklerinin mutlaka bilimsel bi açıklamasının olduğunu düşünüyorum.

Yorumu gönderen: Evrem, 11.03.2017, 00:22 (UTC):
Bende çok merak ettim doğru mu acaba

Yorumu gönderen: Yos, 02.03.2017, 23:43 (UTC):
anlamadım ilişki esnasında öpmek uygun değil mi?

Yorumu gönderen: Cem, 23.11.2016, 11:59 (UTC):
Soldan sağa..aşağıdan yukarıya..aile boyu..saçma..çocuksu..akla ziyan..yani karısını öpmesi bile hata yani..hele bi kendinize gelin..yok gay olurmuş filan..uctunuz..

Yorumu gönderen: muhammed, 17.11.2016, 00:56 (UTC):
İBRAHİM hakkı hz KONUYU yazdıktan sonra altına not düşmüş deneyle isbat edilmiştir diye ve iki oglu var şakır ile zakir bir hoca bir içkici idi yani benim demem oki denemesi bedava deneyen kişi deneyle isbat yapmiş olur inanan iyi şeyleri denesin inanmaya kötü olan şeyleri denesin :)

Yorumu gönderen: milan, 25.06.2016, 07:57 (UTC):
erzurumlı ıbrahim hakkı hz nin verdiği tüm bilgiler doğrudur amenna ve sadakna

Yorumu gönderen: denden, 06.05.2016, 22:46 (UTC):
Erzurumlu İsmail Hakkı Hazretleri bir Allah Dostudur. Fakat bir insandır. Yazdıkları tabiki belirli bilgilerine dayanmıştır. Ama bu şekilde ayet veya hadis bulunmamaktadır. Daha çok israiliyyat türünden, o bölgede yaşayan yahudi veya hıristiyan halkın hikayelerinden de mutlaka faydalanmıştır. Yani o Allah Dostudur söyledi herşey doğrudur şeklindeki bakış çok yanlıştır. O eseri okuyun sonra konuşun, sadece bu konuda yazmamış ve bir çok konuda yazmıştır ki içinde o zamanın bilgileri olup bu gün yanlışlığı kanıtlanmış bir çok mevzu vardır(mesela matematik alanında). Yani her yazdığı doğru değil.
Her yazılanın doğru olduğu sadece Kur'an-ı Kerim'dir. Hadis-i Şerif nakillerinde bile bilirsiniz ki bir çok uydurma hadis ortada gezmekte, senedi zayıf bir çok hadis fetva veren hocalar tarafından bile kullanılmaktadır. Bazı hadis-i şerifler bile burada yazan bazı şeyleri yalanlamaktadır: Gözlerin şaşı doğacağı ile ilgili hadiste bu inanışın medineli yahudilerden geldiği, bununla ilgili "..Eşleriniz sizin tarlanızdır.Eşlerinize istediğiniz yerden yaklaşın..." ayeti indiği hemen her tefsirde geçmektedir. Yani Allah Dostu olan bir çok insan hata yapmışlar, hatalı konuşmuşlar, hatalı yazmışlar, hatalı bilmişler olabilir zira onlar Peygamber değiller. Unutmayalım. Burada bazı arkadaşların olaya yaklaşımını eleştirmeye çalıştım yanlış anlaşılmasın.

Yorumu gönderen: Ebru, 22.04.2016, 22:02 (UTC):
Bence çok doğru yazıyolar.kadın eger hayıZlıysa ona yaklaşılmaz.

Yorumu gönderen: Cemre, 22.04.2016, 15:13 (UTC):
Bunların kaynağı rasulallah ın kızını evlendirirken hz aliye yaptığı ikazlardır.
Ben bu olayları yıllardır gözlemliyorum evet çok doğru. Özellikle çocuğun çift cinsiyetli yani gey veya lezbiyen olması konusu çok doğru.

Oğlu gey olduğu için "neden" diye sürekli isyan edip duran birine izah etmiştim bir daha neden demedi.

Yorumu gönderen: doğal, 05.04.2016, 09:06 (UTC):
Cima esnasında konuşursa, çocuk dilsiz, öperse
sağır olur. Derken bi tarafta eşleri memnun edin gözlerinin içine bakın onları mutlu edin diyen bir din ve o dinin hz. Aişe ile koşu yarışı yapıp şakalaşan bi Peygamber var ve biz eşinize bakmayalım öylemi ama çok güldüm

Yorumu gönderen: Zeyneb, 29.02.2016, 20:48 (UTC):
Günümüze bakıyorum da.. O kadar çok bu şekilde doğan insanlar var ki.. Şimdi sebeplerini anlıyorum.. Gerçekten sağlıklı, güzel huylu ve ülkemiz için iyi çocuklar istiyorsak, bu dünyanın artık yaşanır bir dünya olmasını istiyorsak buna uymakta fayda var. Bunun ne zararı olabilir uygulasak? Ne kaybedilebilir? Konu ilim islam olunca hemen bir karalama moduna geçiyorsunuz. Bunu bilmem ne bilim adamı dese hemen uygularsınız değil mi? =))

Yorumu gönderen: aliye, 13.12.2015, 10:37 (UTC):
yazılanların bir cok eserde nakledilmiş olduğu bilinir her kaynagı gösterseler alıp açıp okuyacak mısınız dinen mekruh sayılanın yapılmaması gerekir

Yorumu gönderen: ...., 19.11.2015, 20:06 (UTC):
Allahu tealanin dostlari sizin bilmediginiz seyleri bilir..kimse inanmak zorunda deil..nokta

Yorumu gönderen: meryem, 09.11.2015, 20:32 (UTC):
menakıbi yarı güzin adli bir seri kitab var okuyan varmi bilmiyorum ama güzel bilgiler bunlar aynı benzer konular nu kitabtada bahsedilmiş ya ali diye baslamiş peygamberimiz. tavsiye ederim .inanmak zorunda degilsiniz ama en azindan arastırın dogrulugunu yanlışlarını..

Yorumu gönderen: ali, 30.10.2015, 07:21 (UTC):
şu sevda zımpırtısınnı birileri eline alıp düzeltsin.

Yorumu gönderen: Antepli, 18.10.2015, 18:02 (UTC):
Ablalarım neden bu kadar karşı çıkmışsınız anlayamadım ibrahim Hakkı hz mübarek bir zattır ve o demişse nasihat babında demiştir nasihatlere de uyulursa iyi olur bu arada bey yerine hz derseniz iyi olur

Yorumu gönderen: milan, 18.10.2015, 10:01 (UTC):
arkadaşlar allah dostlarının sözleri haktır

Yorumu gönderen: nuray, 26.09.2015, 16:45 (UTC):
Ne saçma böyle olursa ccuk şasi olurmuş falan filan..bizim niye olmadı saçma hepsi

Yorumu gönderen: ADM, 05.09.2015, 23:05 (UTC):
Yorumlar arasında dikkat ettim de "çok saçma" gibi sözler sarfeden kimseler genel olarak bayan ağırlıklı... Acaba sorarım sizlere bu sözleri sarfedenler "siz çok mu iyi biliyorsunuz??? Yazın o zaman siz de 3 ciltlik bir eser de okuyalım bakalım". En azından dar görüşlü olmak yerine biraz da olsa bu yazanları dikkate alsanız. Çok mu kötü bilgiler yazmışlar acaba..
Lütfen... Yazılanların hepsi güzel bilgilerdir.
Yorumları beklerim...

Yorumu gönderen: Sami, 02.09.2015, 20:19 (UTC):
Beyler bu önerileri dikkate almak lazım kesin olur diye bişey yok ama inadına yaparsanız olma olasılığı daha yüksek bunu bilmeden yapılsa olasılık daha az diye düşünüyorum. Bence ne olursa olsun dikkat edilmeli...

Yorumu gönderen: Ayşe, 19.08.2015, 19:28 (UTC):
Eserin aslında bu şekilde yazılmamıştır

Yorumu gönderen: Genco, 31.07.2015, 20:48 (UTC):
Çok ama çok Saçma

Yorumu gönderen: ali, 02.07.2014, 22:57 (UTC):
arkadaşlar sözlerinize dikkat edin edin erzurumlu ibrahim hakkı hazretleri ALLAH C.C veli bir kuludur çok büyük bir evliyadır tavsiye edilen budur isteyen yapar isteyen yapmaz

Yorumu gönderen: ibrahim direkli, 25.02.2014, 10:16 (UTC):
insanlara ıstedıgın kadar anlata bılırsın onlar sadece ısıne gelenlerı ve anlamak ıstedıgı gıbı anlarlar genelde.ıstısnalar harıc

Yorumu gönderen: sena, 18.12.2010, 17:35 (UTC):
ibrahim hakki hz ni tanimiyorsan gulelim sana.madem cahilsin bari arastir bak internete girmesinibiliyosun!marifetnameyi anlamadigina gore uyarilan seylere dikkat etmiyor olmalisiniz.insan neFsinin hosuna gitmedigi seye fIFTIRA EDER,SACMA DER!

Yorumu gönderen: karslı, 10.12.2010, 13:09 (UTC):
yalan inanmayın öyle şeylere saçma sapan şeyler eğer dediği gibi olsaydı dünyanın yüzde 50 si özürlü ve hırçın ve dilsiz vs.. olurdu en güzel ispatı işte ama istatistiklere ve bilime bakarsan dünyada sadece yüzde 20 kişide bu kusurdan var tabiki bunlardan hepsi doğuştan değil yüzde 10 u sonradan dilsiz kavgacı olmakta her yazılana inanmayın lütfen

Yorumu gönderen: El-muvahhid, 07.12.2010, 07:14 (UTC):
Es-Selamu Alel Müminiyn! "Bilgilerin doğru olma ihtimali zayıf gibi duruyor. Bir kaynak belirtilmemiş. Allah'ın kitabından veya Rasulullah (s.a.v.)'in hadislerinden kaynak belirtilmeyen şeyleri yazmakda Alim bir zata yakışmaz. Erzurumlu İbrahim Hakkı'yı çok iyi tanımıyorum fakat kaynak belirtmediği müddetçe bilgilerin doğruluğunda şüphe vardır."

Yorumu gönderen: ZEYNEP, 05.12.2010, 23:17 (UTC):
islami bilgisi olmayanlar olup da 3 ciltlik bir eseri yazan erzurumlu ibrahim hakkı için sarf ettikleri kelimelere dikkat etsin rica ederim yaa

Yorumu gönderen: metehan, 27.11.2010, 19:57 (UTC):
erzurumlu ibrahim bey :)))) allahım kimler var dünyada.. sizler allahın nasip ettiği gizli ilimleri anlayamayacak kadar sığ düşüncelerin insanısınız. Erzurumlu İbrahim hakkı hazretleri marifetname isimli 3 ciltlik dev eserin sahibidir ve büyük bir alimdir.

Yorumu gönderen: erdem, 07.11.2010, 13:12 (UTC):
lale senden mantıklı

Yorumu gönderen: KUBİLAY, 27.10.2010, 14:25 (UTC):
Erzurumlu İbrahim Hakkı Bursevi gibi bir zatı muhtereme böyle alaylı ve dalgalı görüşler bulunmayın...En azından inanmıyorsanız burada yazmayın...Açın kitabını anlayabileceginiz kapasitede okuyun...Burada zaten bu bilgileri paylaşan arkadaş bir kısım meseleleri dile getirmiş...Eksik ve mantıklı açıklamaları kaynagından öğrenin...marifetname açın okuyun ister inanın ister inanmayın zaata karşı hakarette bulunmayın...Zira alimler ve allah dostları kuran,hadis ve sünnetten başka boş konuşmazda yazmazda...Herkez ilmi ve ilmi yettiği yere kadar ibadet ve taat ve dolayısı ile itikat sahibidir...

Yorumu gönderen: Lale, 24.10.2010, 17:35 (UTC):
cok sacma örnékler

Yorumu gönderen: Karakeçili, 14.10.2010, 22:28 (UTC):
İbrahim hakkı hazretleri denilince akan sular durur. Ancak bu sayfayı hazırlayan arkadaş sayfanın orjinal referansını vermemiş.referansı tamamlarsa gerçek bir anlam ifade eder. Aksi takdirde bilgi kirliliği...

Yorumu gönderen: selin, 28.09.2010, 17:59 (UTC):
çok şaçma

Yorumu gönderen: hakkı, 22.09.2010, 16:30 (UTC):
afedersiniz de bunlar tecrübeyle sabit oluyorsa ; kim baldızını düşünür böyle bi örnek vermesi bu durumla karşılaşıldığının göstergesidir, bu ve bunun gibi sapıklıklar yüzünden dinimiz yanlış anlaşılıyor, bunun örneğini vermesi bile iğrenç olmuş erzurumlu
ibrahim beyin...

Yorumu gönderen: makbule, 25.08.2010, 20:03 (UTC):
pek inandırıcı gelmedı ama kaynaklar nedır gerceklık payı nedır merak ettım

Yorumu gönderen: fuat, 20.08.2010, 22:58 (UTC):
valla ibrahim hakkı hazretlerinin söylediği gibiyse cinsellik olmaz horoz oluruz üsteki hadisle uyuşmuyor

Yorumu gönderen: Abdulhamid, 12.07.2010, 16:28 (UTC):
Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri gibi başka za't'lar da bu gibi bilgileri eserlerinde paylaşmışlardır.Ancak bunlar Kur'an da veya Hadisler de geçmemektedir.Bunlar daha çok tecrübe ile kazanılmış ve nasihat niteliğinde bilgilerdir.Uymakta fayda olacağını düşünüyorum.Çünkü bilgileri paylaşan kişi boş biri değil.

Yorumu gönderen: sevdaa, 02.07.2010, 16:00 (UTC):
ohaa ya bari saatde verseydi erzurumlu ibrahim hakkı bey şu dk şöyle olur bu dk böyle olur diye yok artık ya vallaa çüş...

Yorumu gönderen: Adem, 06.03.2010, 14:14 (UTC):
Ben inanmıyorum. Ya adamalar kendi fantazilerini yazıp islami şahsiyetlere atfediyorlar ya da gerçekten böyle bir şey var ve biz mahvolduk...

Yorumu gönderen: doğru, 28.11.2009, 23:12 (UTC):
bunları yazan zat büyük bir Allah dostudur.Onların söylediklerinin gerçeğe aykırı olması gibi birşey söz konusu değildir.Çünkü Allah dostları sünnete aykırı birşey ne söyleyebilir ne de yapabilirler.Bu adaplara uyulması tüm insanlığın faydasınadır.

Yorumu gönderen: mechul , 27.11.2009, 22:41 (UTC):
gerceklık payı nedır ?

Yorumu gönderen: kasım, 28.09.2009, 11:59 (UTC):
Tüm bu yazılanların bilimsel geçerliliği ispatlanmış mı. Bu bilgşlerin kaynağı nedir?

Yorumu gönderen: merwew, 23.09.2009, 13:54 (UTC):
bazıları çok ilginç eğer gerçeklil payı varsa işimiz zor bu konu hakkında açıklayıcı bir bilgi olursa iyi olur

Yorumu gönderen: ilhan, 15.09.2009, 11:25 (UTC):
bunların doğruluğunun kanıtı varmı acabaBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56744738 ziyaretçi (144633003 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)