Council of Foreign Relations (CFR)
 
Council of Foreign Relations, CFR

Council of Foreign Relations (CFR)

Bilderberg'ten sonra geçtiğimiz günlerde de CFR gündeme geldi. CFR'nin ne olduğu hakkında bilgi vermeden önce iki konuya temas etmek istiyorum:

Birinci olarak: Rotary, Bilderberg, CFR gibi Derin Dünya Devleti'nin temel organlarıyla sıkı münasebet içine girilmesini, mevcut şartların zorlamasına bağlayarak birilerini mazur gösterme gayretkeşliği gösterilmesini haklı ve isabetli bulmuyorum. Bunu, onların dünya siyasetlerini kuşatmış olmaları sebebiyle ne düşündükleri hakkında bilgi sahibi olma çabası şeklinde izah etmek de yerinde değildir. Bu şekilde mazur gösterme ya da gerekçelendirme çabası içine girenlerin kendilerine: "Acaba filanca politikacılar benzer şeyleri yapmış olsalardı bu şekilde mazur gösterme ya da gerekçelendirme gayretkeşliği içine girecek miydik?" sorusunu sormaları gerekir. Adalet faile göre değil fiile göre işler. Fiil hataysa failin, yakınlık vb. Birtakım sıfatları haiz olması onu doğru hale getirmez. Mevcut şartların zorlayıcılığı ise, hataya götüren politik tercihleri değil zaruretleri mazur kılabilir. Birilerine yaranabilmek için onların hakimiyetlerinin güçlendirilmesine ya da yaptıklarının meşrulaştırılmasına yarayacak türden ataklar yapılması ise şartların zorlamasından değil birtakım politik tercihlerden ileri gelmektedir.

İkinci olarak: Derin dünya devletinin organları olarak bilinen Bilderberg, CFR vb. Organların çok büyük nüfuz sahibi olduğu sık sık vurgulanıyor. Aslında bunların nüfuzlarının yarıdan fazlası böyle büyük nüfuz sahibi olarak gösterilmelerinden kaynaklanmaktadır. Onlar sürekli kendilerini çok büyük nüfuz sahibi göstererek adam kazanıyor ve yaptırım güçlerini artırmaya çalışıyorlar. Bu konuda Dr. Rıza Nur'un, Lozan görüşmeleri esnasında İstanbul hahambaşı Haim Naum'un yürüttüğü lobi faaliyetleri hakkında anlattıkları oldukça ibret vericidir. Ben uzun olacağı için onun anlattıklarını aynen buraya almıyorum. Ancak özetle ifade etmek gerekirse, Naum o zaman Türk tarafını: "Benim Avrupalılarla ilişkilerim iyidir, onlar üzerinde nüfuzum büyüktür. İstediğimi yaptırırım" diyerek; Avrupalıları da: "İsmet (yani İnönü) benim samimi arkadaşımdır. Bir dediğimi iki etmez" diyerek etkilemeye çalışıyor. Bu politika siyonist örgütlerin sürekli izledikleri politikadır ve mevcut nüfuzlarını da bu yolla elde etmişlerdir.

Bu iki hususa dikkat çektikten sonra geçtiğimiz günlerde Türkiye'de toplantı gerçekleştiren ve önemli devlet yetkilileriyle görüşmeler yapan CFR'nin ne olduğu hakkında özet bilgiler verelim:

CFR'nin açık okunuşu "Council of Foreign Relations" yani "Dış İlişkiler Komitesi'dir. Gizli Dünya Devleti'nin en önemli organlarından biridir ve Yuvarlak Masa teorisine göre şekillendirilmiş organizasyonların eskilerindendir. Yuvarlak Masa teorisi ise İlluminati şebekesinin dünyayı tek merkezden yönetmek amacıyla geliştirdiği bir teoridir. İlluminati şebekesi ise Tapınak Şövalyeleri'nin Ortaçağda ortaya çıkardıkları bir tür Siyonizm hareketidir.

CFR, 21 Temmuz 1921'de New York'ta kuruldu. Kuruluşunda Yahudi kökenli Walter Lippmann'ın önemli rolü oldu. 2. Dünya Savaşı'nda çok önemli bir rol oynadı. Foreign Affairs adlı ünlü dergi bu örgütün yayın organıdır. Bu dergi vasıtasıyla dünya kamuoyu üzerinde bir politik yönlendirme yapmaya çalışmaktadır. Görünüşte CFR'nin çalışmalarının pek gizli olmadığı ileri sürülür. Gerçekte ise diğer Gizli Dünya Devleti organları gibi son derece gizli çalışmaktadır. Ancak yönlendirme amaçlı faaliyetlerini dışa yansıtmakta ve bu yansıtma ile açıktan çalıştığı intibaı vermeye gayret etmektedir.

CFR'nin bugün finans, iletişim, akademi, istihbarat, teknoloji alanlarında en etkin konumlarda bulunan 3500 civarında üyesinin olduğu sanılmaktadır. Özellikle Amerika'daki istihbarat örgütleri üzerinde etkilidir.

Gizli Dünya Devleti'nde önemli etkinliği olan Yahudi kökenli Rockefeller ailesinin bir ferdi olan David Rockefeller, CFR'nin onursal başkanı olarak kabul edilmektedir.

Soros Vakfı vasıtasıyla dünya ülkelerinin geleceği için Gizli Dünya Devleti'ne hizmet edecek yöneticiler yetiştirmeye çalışan Yahudi kökenli George Soros ABD'nin CFR üyesi ünlülerinin başında gelir. CFR üyelerinin birçokları aynı zamanda Bilderberg ve/veya SBS üyesidirler. CFR'nin Türkiye'den de üyeleri mevcuttur. [1]

Kaynaklar

[1] Vakit Gazetesi, 13 Haziran 2003 Cuma,

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: şehriban, 21.10.2010, 19:44 (UTC):
anladıgıma göre bunlar o büyük güç dediğimiz amerikayı bile yönetiyor amacları ne anlamıyorumBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56730069 ziyaretçi (144595097 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)