Curuf Nedir?
 
 Curuf, Entschlackung

Curuf Nedir?

Curuf'tan arınma, curuftan temizlenme

Curuf kelimesi modern tıpta kullanılmamaktadır, fakat kelimenin almanca karşılığı Entschlackung Almanya'da oldukça çok kullanılan kelimedir. Bilindiği gibi Curuf madenleri eritince ortaya çıkan saf maddenin yanında bir de pislik yığını ortaya çıkar. Bu artık maddeye Curuf ya da cürüf denir. Alternatif Tıp'ta Curuf'tan arınma metabolik değişimler sonucu ortaya çıkan artık maddelerden arınma anlaşılır. Curuftan arınma oruç tutma, terleme kürleri, şifalı bitki çayları, tentürler ile olursa da en kalıcı tedavi Gökçek İksiri ile mümkündür. Modern Tıpta buna yer verilmez ve böbrekler ve karaciğer vücuttaki artık maddeleri (cüruf) dışarı atar denir ve ayrıca arınmaya gerek yok derler.

Vücudumuzda 100 trilyon hücredeki metabolik değişimler yani hücrede enerji oluşumu sırasında karbonikasit (H2CO3) çıkar ve ayrıca bazı besinler (et, peynir ve mamülleri) ve içecekler (siyah çay, kahve ve kola) vücudun asit oranını aşırı yükselir. Eritrosit-Hemoglobin tampon sistemi ve sodyum bikarbonat (NaHCO3)-karbonik asidi tampon sistemi ile vücudun asit-baz dengesi korunur. Karbonikasit ve laktik asit (süt asidi) su ve karbondioksite dönüşür ve buda böbrekler ve akciğer tarafından dışarı atılır. Dışarı atılamayan asitler mineraller tarafından tuza (asidik tuzlar, bazik tuzlar ya da halojenik tuzlar, yemek tuzu değil) dönüştürülür, sonra doku, kas, eklem, deri ve bağdokularına CÜRUF şekline yerleşir (depolanır). Curuf dağınık ya da aynı oranda kas, deri, deri altı, organ ve dokulara yerleştiği gibi yağbezi, kist, miyom ya da siğil şeklinde de oluşabilir ya da lenf bezelerinde aşırı şişkinlikler oluşabilir.

Bu sürekli depolama hücre ve dokuların beslenmesini engeller. HCO3 + X (metal, ametal helogen, örneğin sodyum, klor, flor, kalsiyum, magnezyum vb.)------>HCO2X oluşur ve bu CÜRUFTUR ve bu cürufa ileride bakteri virüs ve mantarlar yerleşerek zehirli gazlar, zehirli alkoller ve hormona benzer biyojen aminler (örneğin alerjiye sebep olan histamin) üretirler. Mantar ve bakterilerin ürettiği toksik maddeler kana karışır, karaciğer ve böbrekler bu toksik maddeleri yok etmek için yoğun bir tempo ile çalışırlar ve bu arada bu organlarda da tahribat olur. Tertemiz ırmağa kanalizasyon karışsa ne olur:Tabii ki felaket olur. Aynı şekilde mantar ve bakterilerin ürettiği toksik maddelerde aynı felakete sebep olurlar ve hastalıkların % 95'inin sebebi mide ve bağırsaklardaki bu mantar ve bakterilerin ürettiği toksik maddeler nedeniyle olur. Karaciğer ve böbrekler toksik maddeleri arıtırken hem yavaş yavaş tahrip olur, hem fonksiyonları azalır, hem de yağlanır ve Curuf bağlar ve de sayısız hastalıkların merkezi oluşur.

İstanbul çöplüğe dönmüştü: Yıllar önce İstanbul'a gittiğimde Belediye başkanı Nurettin Sözen'di ve belediye işçileri aylardır grev yaptığından İstanbul'da park, bahçe, sokak ve caddelerinde öbek öbek çöp yığınları oluşmuştu. İnsanlar burunlarını tutarak hızla oradan uzaklaşmaya çalışıyorlardı. Bu mikrop yuvalarını çevredeki insanlar kendi imkanları ile yok etmeye çalışıyor, fakat o kadar çöpü yok etme imkanı olmadığından işyeri sahipleri bir biri ile münakaşa ediyorlardı ve hatta kavgalar oluyordu. İnsanlar bir birleri ile dükkanımın önüne çöp atarsın artamazsın vs diye kavga ediyorlardı. İşte vücudumuzda da böyle çöp yığınları oluşur ve buna Curuf denir. Ne kadar çöp o kadar hastalık. Sağlıklı insanlar (hastalar değil) sade ve temiz et'ten haftada 1-2 defa az olmak şartı ile yiyebilir, fakat sucuk, salam ve sosis gibi et artıkları ve aşırı kimyasal katkı maddeleri içermesi nedeniyle hiç iyi değil yenmemesi gerek. Tabii en tehlikeli madde peyniri sağlıklı ya da hasta çocuk ya da yetişkin hiçbir kimsenin yememesi gerekir; çünkü Curuf'a sebep olur.

Zehir ve curufun farkı

Zehir direkt ve aktif olarak tahribat yaparken, curuf metabolik değişimler sırasında ortaya çıkan artık madde yoğunluğudur. Curuf ne zaman problem olur, şayet vücut curufu artık tamamen dışarı atamıyorsa ve vücutta depolanıyorsa (kalça, göbek, ense, romatizma yumruları, lenf bezeleri, bağırsaklar, çürük diş dipleri, bağdokuları vs.) ve hatta bazılarının göbeği, bazılarının kalçası ve bazılarının ensesinde aşırı şişme olursa buradaki yağ tabaklarının arasıda curufla dolar. Bu demek değildir ki curuf sadece obezlerde (şişman) olur. Zayıf insanlarda da aynı oranda tehlike teşkil edebilir. Normal olarak sağlıklı insanın vücudu curufu (ölü hücreler, yağlar, metabolik değişimler sonu ortaya çıkan artık maddeler vs) ve zehiri dışarı atar. Tek taraflı sağlıksız beslenme özelikle de aşırı hayvansal besinler (et-peynir masalına bak), stres ve sigara, alkol ve kimyasal ilaçlar (özellikle antibiyotikler, kortizon, parasetamol vb) gibi aşırı yükleneme ve bu zehirin tamamen dışarı atılamaması nedeniyle vücutta aşırı zehirli madde yoğunluğu oluşur ve burada mikroplar için çok uygun yuva oluşturur. Curuflara yerleşen bakteri, virüs ve mantarlar bağışıklık sistemi tarafından yok edilemez ve buradaki mikroplar sürekli zehirli gazlar, zehirli alkoller ve biyojen aminler (örneğin alerjiye sebep olan histamin) üretir. Buda vücudun bütün dengelerini alt üst eder ve çok çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olur.

Örneğin: Bağırsaklardaki zararlı bakteriler ve mantarlar aşırı miktarda metan gazı üretirler buda bazı kişi yellenince çok pis koku yayılmasına neden olur. Bazılarının da zehirli alkoller aşırı üretilir ve bu kişiler alkol içmedikleri halde ağızları alkol kokar. Bazılarında da aşırı histamin üretirler, bu histaminde her türlü alerjinin sebebidir. Doktora gittiğinizde o sizde aşırı histamin var ne yapalım, bunu dengelemek için size kortizon hapı ya da iğnesi yapalım derler. Oysa salgı bezeleri ya da ana hücreler (mast cell) tarafından kaç mikro, hatta nanogram hangi hormondan salgılanması gerektiği beyin (büyük şef) tarafından tayin edilir ve hipfiz gudesine emir verilir, oda böbreküstü bezeleri, tiriod, bezeleri testisler, yumurtalık vb organlara hangi hormanondan ne kadar üretilmesi gerektiği konusunda talimat verir ve hormon gerektiğince üretilir. Beki bağırsaklardaki zararlı bakteri ve mantarlar tarafından üretilen histamine karşı beyin tedbir alabilir mi? Hayır neden? Çünkü mantarlar ve zararlı bakteriler yabancıdır ve beynin kontrol alanı dışındadır. Bu nedenle doktorların alerji hastasına kortizon yazması bir ömür boyu devam etmek zorundadır ve tedavi edici değildir. Çözüm: Mantarları ve zararlı bakterileri vücuttan arındırmak. Bu da curufu yok etmekle mümkündür.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Remzi bey, 23.12.2016, 13:10 (UTC):
Evet,insanların yararlanacağı ve değişik dallarda yazılmış yazılar mevcut.Her kesin düşüncesi, derdi ve ihtiyaçlarına büyük ölçüde hitab ediyor ve aynı zamanda karşılığı var. Ememği geçenlere teşekkür ederiz.

Yorumu gönderen: handan altan, 18.07.2010, 08:12 (UTC):
gerçekten yaptıklarınız harika sizi kutlarımBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56076163 ziyaretçi (142860078 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)