Dört Duvar Arasinda
 
Dua Eden kadın

Dört Duvar Arasında

Selma D.

Bugün, bir gariplik var içimde. Kendimi çok yorgun hissediyorum. Bugün ilk defa akşamı iple çekiyorum. Susuzluktan kurumuş dudağım. Canım, kimseyle konuşmak istemiyor. Her akşam dua ettiğim o küçücük odamı özlüyorum. Akşam olunca, kapanınca kapılar, sadece huzur bulduğum o küçücük odama koşuyorum.

Işığı açmıyorum. Mum ışığı, bir de yanıp sönen beyaz mavi altın sarısı ışıklar aydınlatıyor odamı.

Bana huzur veren tek şey, elimde yavaş yavaş dönen boncuklar. Çektiğim zikirlerle her şeyi unutuyorum. Ben, Allah'ı çok seviyorum. Ondan başka hiçbir şeyi, hiç kimseyi O'ndan fazla sevmiyorum. Ramazan ayının enerjisi, diğer aylara göre çok farklı. Ben, bunu hissedebiliyorum.

Bütün gece dua ediyorum. Dualarım, kendim için değil; vaktini boşa harcayan bazı insanlar için yalvarıyorum Allah'a; "Kalplerine iman ver!" diye. O zaman bir ürperti kaplıyor içimi odama dolan bembeyaz. Kuşları seyrediyorum ve yalnız olmadığımı.

Bu ayın bitmesini hiç istemiyorum. Ne kadar yorgun olsa da bedenim, içime dolan o mânevî huzur, alıp götürüyor bedenimdeki tüm yorgunlukları.

Ramazan ayının cümlemize hayırlı olması dileği ile.

Selma. D,
12 Ağustos 2010, Perşembe.

Selma Doğan'ın Diğer Yazıları

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Neslihan Özen, 25.01.2016, 08:40 (UTC):
S.a,Bacım ,yazını okuyunca,manevi bir derinlik yaşadıgın ve temiz kalbinle başkaları için de yaptığın duaların bereketi ile yanlızca yüce Mevlaya bağladığın gönül gözünün nurlara garkolduğu hissine kapıldım,maşaallah diyerek.Benzer bir yörüngede ilerlemeye çalışan bir kardeşin olarak,bu güzel tecrüben hakkında ,daha fazlasını senden iştmek isterdim.Bu güzel yolculukta Allah yar ve yardımcın olsun.Amin.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52982593 ziyaretçi (134753024 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler