Dünyayi Korkutan Kesif
 
Black Hole, Black Holes, Karadelik, Karadelik

Dünyayı Korkutan Keşif

Bilim insanları doğruladı. Güneşten 4 milyon kez daha ağırlar ve görevleri de maddeyi bir araya getirmek.

Alman astronomların araştırması, galaksimiz Samanyolu'nun merkezinde dev bir kara delik bulunduğunu teyit etti.

Astrophysical Journal dergisinde yayımlanan makaleye göre, Şili'deki Avrupa Güney Gözlemevi'ni kullanan Alman gökbilimcilerin, Samanyolu'nun merkezinde dönen 28 yıldızın hareketini izleyerek yaptıkları gözlemde, kara deliğin Güneş'ten 4 milyon kez daha ağır olduğu tespit edildi.

İngiliz Kraliyet Astronomi Derneği'nden Dr Robert Massey, bulguların, kum taneciğinin etrafını oluşturan inci gibi galaksilerin dev kara deliklerin çevresinde oluştuğunu gösterdiğini belirterek, "Kara deliklerin çok yaklaştığınızda tehlikeli olabileceğini biliyoruz, ama sadece bizim değil, tüm galaksilerin oluşumunda rolleri olabilir." diye konuştu.

Black Hole, Karadelik

EVRENİN YAMYAMLARI

Işık dahil, etrafındaki her şeyi yutan ve bu yüzden "evrenin yamyamları" olarak da anılan kara deliklerin çekim gücü o kadar yüksek ki etraftaki her şey için bir tehdit sayılıyor. Kraliyet Astronomi Birliği üyesi Dr. Robert Massy; "Samanyolu'nun ortasındaki bu galaksi aslında bazı yıldızların oluşumunda da rol oynamış olabilir. Onu izleyeceğiz." dedi.

27.000 ışık yılı mesafedeki dev kara deliğin bizim de yer aldığımız Samanyolu galaksisini nasıl etkileyeceği ise bundan sonra yapılacak araştırmalarla belirlenebileceği tahmin ediliyor.

dünyayı, keşif, korkutan

27 BİN IŞIK YILI UZAKTA

Almanya'nın Max-Planck Enstitüsü'nden bilim insanları, 16 yıl süren araştırma sonunda varlığı doğrulanan dev kara deliğini 27.000 ışık yılı uzakta olduğunu, bu kara deliklerinin görevinin maddeyi bir araya getirmek olduğunu düşündüklerini ve gereğince yoğun madde varsa yıldızların oluşması için gerekli koşulların oluştuğunu kaydettiler.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: suleyman, 06.05.2014, 22:15 (UTC):
dunyanin sonu cok kalmadigi belli ama sonu sadece allah bilir

Yorumu gönderen: sadik, 20.04.2014, 18:12 (UTC):
bu karadelik bizim buraya gelene kadar gunesimiz yok olur...yaklasik olarak 8 milyar yil sonra... eger mucizevi bir sekilde ondan kurtulabilirsek bu sefer gunesimize yakin olan baska bir yildiz patlar oda yaklasik olarak 12 milyar yil sonra olacak... hanginiz bu kadr hayatta kalmayi dusunuyorsunuz?... hadi kaldiniz diyelim bu karadelik sizi atomlariniza kadar parcalar.... sadece sizi degil butun gunes sistemini... hepside bir cipida olup biter... yani aci cekmezsiniz...
bu arada karadelik buzum gunesimizden daha kucuk ama daha agir.... iste buradan atomlara ayrilma teorisi dogdu yani hic bosluk olmayacak icinde ve her saniyede yaklasik olarak 100k gezegen yutuyor bu bizim yamyamimiz...

Yorumu gönderen: By_CiNaYeT, 20.07.2010, 09:37 (UTC):
ne patlaması xD dünyayı yutucak içine ne güneşimiz kalıcak ne atmosfer havada kalmayacak kap karanlık bir boşluk içinde kalıcaz ama eğer söz ettiği gibi sırf dünyayı değil bütün galaxi yi yutacak büyüklükkteyse gezegenler ve güneşi de yutucak o zmn gene yaşarıız diyor bazıları hayır yaşanmaz çünki içine çektiği bütün gezegen güneş vb. hepsini bir araya getiricek oyun hamuru gibi düşün eline alıyorsun bütün hamurları birbirine sıkıştırıyorsun olay budur

facebook.co m/ByC1NaYeT

Yorumu gönderen: levent, 03.07.2010, 22:26 (UTC):
olmaz sadce dünya baya bi soğur ve ışık filan kalmaz kısacası yaşam son bulur

Yorumu gönderen: jane, 24.01.2010, 14:42 (UTC):
bu kara deliklerin dünyayı yuttuğnu farzedelim.o zaman ne olur?dünya dapatlama olabir mi?Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56449938 ziyaretçi (143846710 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)