Dünyayi Yönetenler
 

Kurtlar Vadisi ve Dünyayı Yönetenler

Yazıya başlamadan önce belirtmek istediklerim var:

 1. Yorum yaparken: "saçma", "ilginç" gibisinden yorumlardan lütfen kaçınalım. Mesaj yazmış olmak için yazmayalım.
 2. Lütfen yorumlarımızı herkesin anlayabileceği bir şekilde yazmaya dikkat edelim.

Yazıyı aynen aktarıyorum.

NOT: Yazının başlarında diziden kesitlerle başlıyor. Sıkılmadan okumanız konusunu tekrar belirtmek istedim

dünyayı, kurtlar, vadisi, ve, yönetenler, mabed, tapınakçılar
Seçilmiş Evlatlar & Yüce Seçilmişler, Nam-ı Diğer MABED
Dizinin seyrini değiştiren, en dehşet bölüm 74.bölüm.

74. Bölümde Gelişen Olaylar

Karahanlı'nın infazı, Polat-Doğu Bey diyaloğu, Mabedin ortaya çıkışı, Polat'ın Gerçekleri öğrendiği (Karahanlı'nın oğlu olduğunu) ve aynı zamanda gerçeklerden koptuğu bölüm. (Elif'le konuşurken gördüğü hayaller)...) Kısacası izleyip de "ANLAYAN" için bölümlerin kralı. Kurtlar Vadisi, gerçek finaliniini bu bölümle yapmıştır.

Bu bölümle birlikte çok şey değişmiştir ve bu bölüm ilk yayınlandığında Türkiye'de fırtınalar koparmıştır. Sanki bir dizi bölümü değil de bir sinema filmi gibi. Kamera efektleri, kostümler, senaryo vs, her şeyiyle dehşetti. Kurtlar Vadisi, izleyici sayısını bu bölümle iki katına çıkarmıştır.

Resmi Sitedeki 74. Bölüm Tanıtımı

Polat, deşifre edildiğini düşünerek Doğu Bey'i öldürmek ister. Vereceği karar, kendisi ve görevi için yol ayrımı demektir. Polat Alemdar, Mehmet Karahanlı'yı gerçek babası olarak kabullenemez. Elif ile yüzleşme isteği bile sancılıdır.

Baron, Mabet'te hesap verirken; Polat ise Ali Candan'ın Efe Karahanlı olmadığını ispata çalışır. Kılıç, tüm gelişmelerden habersiz, Baron'un toplantısının bitmesini bekler. Nergiz, rüyasında gördüklerinden ötürü fenalaşır. Safiye, annesinin eski haline geri dönmesinden korkar. Mabed'in ev sahipleri, Türkiye Baronu'nun beceriksizliklerine tahammül edemez.

Dikkat!!! Bunlar Mason Değil!!!

Arkadaşlar, dizinin bu bölümüyle birlikte ilk akla gelen soru maskeli adamların kim olduğuydu. Çoğu kişi, “MASON” diyerek balıklama daldı tabii ve yanıldılar. Çünkü bunlar, Mason değil! Çünkü Masonlar, ayak takımı. Bunlar, çok üst düzey.

Neden Mason Değiller? Birkaç Kanıt

Karahanlı'nın infazından sonra Elif, kaçırıldı ve kaçıranlar, bizim Mabed'di. Polat'a bir yazı gönderdiler. “Sen bizi bulamazsın, biz seni buluruz” diye. Bunun üzerine Polat, Doğu Bey'e danıştı ve aralarında şöyle bir diyalog gerçekleşti:

Polat: Bunlar Mason mu?
Doğu Bey: Hayır, onlar değil.
Polat: Tapınakçılar mı? İlluminati mi?
Doğu Bey: Bilmiyorum.

Gördüğünüz gibi. Başka bir kanıt.

73. bölümde Doğu Bey'le Karahanlı görüşmüştü… Bu görüşmenin bazı kısımları, o bölümde gösterilmedi. Daha sonraki bölümlerde görüşmenin ayrıntıları verildi ve Doğu Bey, Karahanlı'ya dedi ki:

“Bunların kim olduğunu söyle sana oğlunu vereyim.”

Karahanlı da kabul etmemişti. Şimdi bunlar Mason olsa koskoca devlet adamı Doğu Bey bilmez miydi? ve asıl kanıt: Bölümden sonra bir gazeteci, Bahadır Özdener'le Röportaj yaptı ve Bahadır Bahadır Özdener'e şunları sordu:

Gazeteci: “Bu bölümdeki maskeli adamlar, Masonlar mıydı?”
Bahadır Özdener: “Hayır, Masonlarla bir alakası yok.”
Gazeteci: “Peki kimler?”
Bahadır Özdener: “Bunlar, Orta Doğu'ya yön verme iddiasındaki güçlerdir. Biraz Tapınakçılar'dan, biraz Evagelistler'den izler vardır.”

Bu kadar söylüyor. Yani Mason olmadıklarını görüyorsunuz. Dediğim gibi; Masonlar, sadece ayak takımı.

İlluminati'ye gelince. Kurtlar Vadisi'ndeki maskeli adamların İlluminati olduğunu sanmıyorum. Neden? Bölümde Safiye'nin okuduğu kitap, Dan Brown'un İlluminati'yi anlatan "Melekler ve Şeytanlar"ıydı. Hatta Safiye, okurken "İlluminati" yazan yerin altını çizdi. Bence bu, senaristlerin yaptığı bir fake (sahtelik) idi. Çünkü Safiye'nin okuduğu kitapta anlatılan İlluminati ile Kurtlar Vadisi'ndeki Mabed arasında uçurumlar var. şöyle ki:

Dizideki Mabed'e bakarsak, Mabed'de bir din var. Zaten yerin adı “Mabed”... Pagan dini. Bütün gelenekler Paganizm. Bir Tanrı'dan bahsediliyor Mabed'de. Baphomet deniliyor. Tanrı'yla ilgili yeminler ediliyor. Günahtan bahsediliyor. Seçilmişlikten, Tanrı'nın seçtiği kişiler olunmaktan bahsediyor. Tamamen bir din yani. Hatta son bölümdeki Polat-Amon konuşmalarını hatırlayın, Tanrı ile ilgili ve Amon'un diğer konuştuğu adama İncil'i öptürdüğünü hatırlayın.

Oysa Safiye'nin okuduğu "Melekler ve Şeytanlar" kitabında anlatılan İlluminati, tamamen dinsiz ve tüm dinlere düşman olan; bilim insanları tarafından kurulmuş ve sadece bilime inanan bir örgüt. Pagan ya da İlahi tüm dinlere karşı, Kilise ile savaşan, Tanrı kelimesinden nefret eden bir örgüt.

İlluminati, kuruluşu gereği böyledir. Buradan anlıyoruz ki İlluminati ile bizim Mabed arasında dağlar kadar fark var. İlluminati de popüler kültürün bir fake'si (sahtesi yani)...

Zaten illuminati'yi gerçekten araştırırsanız, şu an tarihten silindiklerini anlarsınız -ki Safiye'nin okuduğu "Melekler ve Şeytanlar" kitabında bu açıkça vurgulanıyor-

Yani Safiye'nin "Melekler ve Şeytanlar"ı okuması, bir mana ifade etmiyor. Senaristlerin güzel bir fake'si olmuş 😄

Mabed'deki maskeli adamların Masonlar ve İlluminatiler olmadığını anladıktan sonra geriye kalan en güçlü alternatifler, Bahadır Özdener'in dediği gibi: Tapınak Şövalyeleri ve Evangelistler.

Neden Tapınak Şövalyeleri?

 1. Mabed = Tapınak. Gördüğünüz gibi, "tapınak" yerine eş anlamlı başka bir kelime olan "mabed" kullanılmış.

 2. “Kurtlar Vadisi Unutulmaz Sözler ve Diyaloglar” kitabının son sayfalarında bizim mabeddeki maskeli adamların söylediği sözler var ve bölümün başlığı şöyle: “Kutsal Şövalyelerin Yeminleri”. Gördüğünüz gibi Mabed, Tapınak, Kutsal şövalyeler vs. Bir "Tapınak Şövalyeleri" demedikleri kaldı yani.

 3. Son bölümlerde Halo'ya teslim edilen kripteksi Safiye alıp kaçırıyor. Sonra Kanada'daki hocası ile MSN'den kamera ile görüşüyor ve kripteksi hocasına soruyor. Kameradan gösteriyor ve Hocası da diyor ki bu şekil bir kripteks. Kripteksi “Tapınak Şövalyeleri” yapar.

Benim görüşüme göre Mabed = Tapınakçılar + Evangelistler + Gül Haç ve bizim hiç bilmediğimiz isimleri olan örgütlerin karışımı ve kimsenin adını bilmediği çok üst düzey bir örgüt.

İzninizle bölümle İlgili ayrıntılara geçmek İstiyorum. Öncelikle 7 rakamı üzerinde durmak istiyorum.

7 rakamı, bazı Kabalist, Paganist ve Siyonist geleneklerde kutsal rakamdır.

Toplantının yapıldığı yer, Yedikule Zindanları. Bir önceki bölümde Karahanlı Mabed'e girerken kapıyı 7 kere vuruyor. Mabed'in her yerinde 7 başlı yılan sembolleri var. Karahanlı'nın etrafına dizilen kırmızı pelerinli adamlar, 7 kişi. Bir üstteki sarı pelerinliler, 7'nin iki katı 14 kişi. Kişilerin etrafında 7 adet ateş yanıyor.

Bölümün bir sahnesinde bir mabed üyesi şöyle diyor:

"İddiaya göre kardeşimiz, 7 kutsal kuralımızdan birini ihlal etmiştir."

Karahanlı öldükten sonra Mabed'in başı, bastonunu 7 kere yere vuruyor. Ceset, saat 7 sularında Dikilitaş'ta bulunuyor. Ben, 7 ile ilgili bu kadar ayrıntı buldum. Eminim başka bir yerlerde de 7'ler gizlidir.

Mabeddeki Şahıslar

En üstte, toplantıyı yöneten mavi pelerinli şahıs. Bir alta dizilen sarı pelerinli 14 kişi. Karahanlı'nın etrafına dizilen kırmızı pelerinli 7 kişi ve Karahanlı'yı öldüren siyah pelerinli şahıs (lar) (bunlar 88.bölümde de Polat'ı tabutta taşımışlardı. Herhalde Mabed'in getir-götür işçileri)

Mabed'de dizilen 7 kişi, nerelerden geliyor ve hangi görevlerde?

 1. Afganistan'dan yüksek rütbeli bir Amerika askeri.
 2. Irak'tan üst düzey bir bürokrat ya da diplomat. Muhtemelen Amerikalı.
 3. Amerika'dan Harvard üniversitesi'nden -sanırım- bir dekan ya da profesör. (Golf oynuyor).
 4. Roma Vatikan Kilisesi'nden yüksek rütbeli bir şahıs. Büyük ihtimal Kardinal.

Ve Türkiye'den üç kişi. Birincisi, Ankara'dan. Buraya dikkat: Bindiği araba Mercedes ve 0'lı (sıfırlı) kırmızı plakaya sahip. Evet bir "bakan"ın makam aracı.

İkincisi, son bölümlerle de ortaya çıkan, Nizamettin'in Türkiye'deki siyaseti o yönetiyor dediği İstanbul Büyük Ada'da oturan meçhul şahıs.

Üçüncüsü, yine İstanbul'dan büyük bir hukukçu. Büyük ihtimal profesör ve Türkiye'deki hukuka yön veren kişilerden olduğu belli.

(Bazıları bu kişinin Nizam olduğunu söylüyor. Ben, katılmıyorum çünkü: bu adamın ofisi, Nizam'ın ofisinden çok farklıydı. Bir de Nizam, hatırlarsanız Lostra'da Büyük Ada'dan gelen şahıstan direktif alıyordu. Yani Nizam biraz alt rütbelerde. Nizam da Mabed hesabına çalışıyor; fakat Nizam, Karahanlı'nın infazının gerçekleştiği toplantıya katılacak kadar üst rütbede değil!...)

Dipnotlar

Mustafa Armağan, İstanbul'un kaderinde Mayıs aylarının önemine işaret ediyor. İstanbul'un ilk kuruluşu M.Ö. 658 yılına, bir Yunan kolonisi olan Megara'nın kralı Bizans'a dayanıyor. Şehre Bizans denilmesinde de kralın isminin etkili olduğu söyleniyor. Ancak İstanbul'un Konstantinapolis olarak asıl kuruluşu ise M.S. 325 yılının 11 Mayıs'ına rastlıyor.

Dikilitaş
Sultanahmet'teki Dikilitaş

Bugüne kadar İstanbul üzerine fazla dile getirilmeyen ilginç tespitlerden biri de, şehirdeki en eski tarihî kalıntı ile ilgili. Armağan'a göre, İstanbul'daki en eski tarihî eser; Sultanahmet'teki ‘Dikilitaş'... Dikilitaş'ın yaşı, 3735, yani 2700 yıllık İstanbul'dan bile daha eski bir yapı. M.Ö. 1736'da Mısır firavunlarından Tutmois tarafından diktirilen Dikilitaş'ı, Mısır'ı fetheden Roma imparatoru Büyük Teodosyus, gemilere yükleyerek İstanbul'a, bugünkü yerine getirmiş. Aslında firavunu öven bir anıt olan Dikilitaş, bu hesaba göre Hz. İbrahim'in Mısır'a gidişinden 437 yıl önce inşa edilmiş.

Yedi Kule Zindanları, İstanbul
Mabed: İstanbul, Yedi Kule Zindanları.

Mabed'dekiler Kim? Mabed'in Ev Sahipleri

Baron'u öldüren topluluk, izleyicinin aklına önce Masonlar'ı getirdi. Senaryo ekibinden Bahadır Özdener, Baron'u öldüren "Mabedin ev sahipleri'nin Masonlar'la ilgisinin olmadığını söylüyor. Onların biraz Evanjelistler, biraz Tapınak Şövalyeleri biraz da İlluminati adlı gizli örgütten izler taşıdığını belirtiyor.

Baron'un öldürülüş şeklindeki hareket noktalarını ise şöyle tarif ediyor:

"Karahanlı gibi baronlar, büyük sistemler tarafından yok edilir. Çünkü buradaki Konsey'in üzerinde uluslararası çapta bir örgüt vardır ve nihai kararları o verir. B.M., Vatikan, Roma, Bağdat, ABD vs. Bunlar, düzenlerin sinir merkezleridir. Bu tür cinayetlerin altında mininum 7 el vardır."

Kaynaklar

[1] Milliyet Gazetesi

Dizi başladığından beri Türkiye'nin gündemini işgal eden bir soruydu: Baron, ölecek mi? Onu mafyanın ya da derin devletin öldürmesini bekliyordu herkes. Ama bu işi kimsenin tahmin etmeyeceği biçimde gizemli maskeli adamlar yaptı. Peki kim bu maskeli adamlar?

Doç. Dr. Ümit Sayın, 3000 yıllık gizli bir örgüt olduklarını ve bugün dünyayı aslında onların yönettiklerini söylüyor: Yayınlandığı ilk bölümden beri gerçek olayları işlediği iddia edilen Kurtlar Vadisi'nin en önemli karakterlerinden Baron öldü. Katiliyse üyesi olduğu gizemli bir cemiyet! Suçu, Büyük Ortadoğu Projesi'ne yeterince destek vermemesiydi. Böylece Bop'un ardında aslında gizli cemiyetler olduğu öne sürüldü ve dizi, ilginç bir yöne kanalize oldu.

Gizemli cemiyetler üzerine araştırmalarıyla tanınan İ. Ü. Adli Tıp Enstitüsü'nden Doç. Dr. Ümit Sayın'a dizideki maskeli adamların esin kaynağını sorduk. Cevabın, antik Mısır'daki Osiris Rahipleri'nden beri devam eden bir gelenekte ve günümüzde Bush'un üyesi olduğu Illuminati'yle bağlantılı bir dizi gizli örgütte yattığını söyledi. Amaçlarına ulaşmaları için son adım ise İstanbul'u almaları.

Kim Bu Maskeli Adamlar?

Dizideki bu maskeli adamlar, uluslararası gizli bir örgütün elemanlarıdırlar. Diziden anladığımıza göre, 3 Mart'taki bir toplantıya gitmek için New York, Vatikan, Bağdat, Afganistan ve diğer ülkelerden farklı geçmişe sahip kişiler (işadamı, subay, kardinal vb.) İstanbul'da buluşmuşlardır. Dünya politikasını bu tip gizli örgütlerin şekillendirdiğine dair hikayeler mevcuttur.

Bu bahsedilenler, örgütlerin kendilerini güçlü göstermek için uydurdukları bir psikolojik savaş taktiği midir, yoksa gerçek midir bilinemez. .Fakat bu tip gizli örgütlerin Fransız İhtilali'nden, ABD'nin kuruluşuna ya da bazı savaşların çıkmasına kadar pek çok politik olayda etkin oldukları artık tarihe geçmiştir.

Dizideki rahiplerin törensel cübbeler giymeleri, gizli örgütlerdeki geleneksel bir yöntemdir. Dizideki bölümde bir kurban töreni canlandırılmaktadır.

Gizli Örgütler Nedir?

Eski Mısır'dan ve Mezopotamya'dan beri pek çok dini grup ya da insan topluluğu gizli örgütler kurmuşlardır. Gizli örgütler, genellikle insanların diğer insanları kontrol etme ve yönetme yöntemlerinden birisi olmuştur. Bilinen en eski örgütlerden biri, Mısır'daki metafizik güçlere sahip olduğuna inanılan Osiris Rahipleri'dir. Osiris Rahipleri'nin uzaylı olduğuna, piramitleri de uzaylılarla haberleşme amacıyla yaptırdıklarına dair efsaneler vardır.

Mısır'daki Osiris Rahipleri'nden beri gizli örgütler, çok farklı formlarda insanlığın karşısına çıkmışlardır. Temelde Osiris Rahipleri'nden, Haşhaşinler'e, Tapınak Şövalyeleri'nden Masonlar'a, Illuminati'den, Skulls and Bones Society'e kadar hepsinde görülen temel özellikler şunlardır:

 1. Hepsi üyelerini gizli tutar, gizli tutanakları vardır.
 2. Hepsinin de ideolojileri ve üyelerine uyguladıkları farklı yetenekler kazandırma teknikleri gizlidir.
 3. Hepsi de elitist ve sömürgecidir.
 4. Hepsinde de kesin itaat ve emir komuta zinciri mevcuttur.
 5. Dinsel yaklaşımlarında hep dinlerin kardeşliğinden bahsedilse de daha çok Paganik öğeler hakimdir.
 6. Hepsinde de uzun bir araştırma, inceleme ve tatbikattan sonra locaya girilir.
 7. Locaya girme, teklifle gelir.
 8. Hepsinde törensel üyeliğe kabul (tekris, inisiasyon töreni) vardır.
 9. Üyeliğe girenlerin yeniden doğduğuna inanılır.
 10. Bu örgütlere girenler kendilerini seçilmiş olarak görürler.
 11. Hepsi de gizli bir istihbat yapılanmasına sahiptir. Pek çok ülkede istihbarat teşkilatlarının temellerini bu tip örgütler oluşturur.
 12. Hepsinde kökenleri eski Mısır'a ve Ortadoğu'ya dayanan gizli tutulan alegorik, benzeşimler (analojik) bir anlatım tarzı, jargon ve beyin yıkama/zihin konkrolü yöntemi vardır.
 13. Hepsinde destekleme ve yükseltme vardır. Yani, üyelerini destekleyip toplumda çok etkin pozisyonlara getirirler.

Baron'u uluslararası destekle ve mafya bağlantılarıyla getirdikleri nokta çok üst bir düzeydir. Bu, bize İtalya'da pek çok kirli işe girmiş P2 (Propoganda Due) locasında Lucio Gelli'nin getirildiği noktayı hatırlatmaktadır.

Mahrem detayların paylaşılması ve illegaliteye atılan ortak imzalar üyeler arasındaki gizli bağları güçlendirir.

Hepsinde cezalandırma sistemi vardır. Genellikle bu, ölüm ya da her türlü imkanın elinden alınması şeklindedir. Örgütün uluslararası seviyesi ya da etkinliği arttıkça, örgütteki cezalandırma sistemi de güçlenir ve ağırlaşır.

Bu örgütlerdeki hemen hemen herkes, toplumun kalburüstü ve etkin, kilit konumundaki kişilerden oluşur.

Üyelerin birbirine özel tanıma yöntemleri vardır. Farklı derecelerde bu parola, sembol ve yöntemler değişiktir.

Hepsinde yüzyıllar boyu okütizm, gizemcilik ve büyü, simya büyük rol oynamıştır. Bazılarında Baphomet isimli keçi yaratık, satanizmdeki gibi kutsal bir semboldür. Baphomet masonlukta kullanılan bir sembol olduğu kadar, tapınak şövalyeleri'nin de tanrısıydı. Baron ‘'... ve barış tapınağımızın babası, Büyük Baphomet'in istediğini yapmak için geldim." demektedir. Buradan dizideki örgütün gerek Illuminati, gerekse bahsedilen diğer örgütlerle bağlantılı bir yapılanma olduğunu tespit ediyoruz

Dizideki Örgüt Illuminati Olabilir Mi?

Dizideki örgüt Illuminati olabileceği gibi, hiç adı duyulmamış bir örgüt de olabilir. Öncelikle Illuminati'nin ne olduğuna değinelim:

Illuminati, 1 Mayıs 1776'da adam Weishaupt tarafından Bavyera-Almanya'da kurulmuştur. Weishaupt, Ingolstadt Üniversitesinde hukuk profesörü iken masonik eğilimlere (Kabbalah'ya) merak sarmış ve gizli bir örgüt kurmuştur. Bu dönemlerde Avrupa'da masonik gizli örgüt kurma eğilimi çok yaygındı ve 200 civarında gizli örgüt ya da masonik rit kurulmuştur. Almanya'daki Illuminati, daha sonra polis tarafından dağıtılmış ve yeraltına inmiş, orada pek çok örgüte kol verip, eni örgütlerin tohumlarını atmıştır.

İlluminati'nin bir yan kolu da Yılan Kardeşliği (Brotherhood of Serpents)dır. Daha sonra satanizme kol verecek olan Seth Rahipleri de yılan sembolünü kullanmışlardır. Bu kol, çok eskilere, Mısır'a kadar uzanır. Dizide buna değinilmektedir.

Illuminatinin daha sonra çok güçlendiği ve 1832'de Yale Üniversitesi'nde General William Russel ve Alphonso Taft tarafından Skulls and Bones Society olarak kurulduğu rivayet edilmektedir. SBS, Illuminatinin ABD'deki devamıdır. Alphonso Taft, daha sonra ABD başkanı ve SBS üyesi olan William Howard Taft'ın da babasıdır.

İlluminati'nin Gül Haç gizli örgütü ile direkt ilişkisi olduğu bilinmektedir, Gül Haç örgütü, geçmişi Yahudi ve Siyon teşkilatlarına dayanan gizli bir yapılanmadır. Bugün California'da merkezi vardır ve uluslararası olarak çalışmaktadır.

Bu gizli örgütlerin terör örgütlerinden özde pek bir farkı yoktur. Terör örgütleri, bomba ve silahla terör ve anarşi yaratırlar. İllimunati, SBS, CFR (Council on Foreign Relations – Dış İlişkiler Konseyi) ve benzerleri ise anarşi ve kaosu yani Ordo ab Chao'yu (kaostan düzen) imza yetkisi, uluslararası strateji, paranın kontrolü, borsanın kontrolü ve mafyanın indirekt kontrolü ile yaratırlar. Bu örgütlerin hepsi aslında birer mafya kuruluşudur.

Dizide Dan Brown'un ‘'Melekler ve Şeytanlar" kitabı üzerinden ismi telaffuz edilen İlluminati, adını ve üyelerini inanılmaz bir sır gibi saklayan ve ölümcül bir kuruluştur. Bugün hemen her ülkede mevcuttur. ABD başkanlarının pek çoğu İlluminati'den ya icazet alırlar ya da üyesidirler. Bu gizli örgüte ihanet edenlerin ya da dışarı sır sızdıranların cezası, kayıtsız şartsız ölümdür. İlluminatinin NATO ile ya da Gladyo gibi yeraltı örgütleri ile de ilişkisi olduğu sanılmaktadır. Bilindiği üzere İtalya'da Lucio Gelli'nin kurmuş olduğu P2 Mason Locası pek çok cinayet işlemiş, yolsuzluğa karışmış ve devlet içinde devlet haline gelmiştir. Bu locada daha sonra görülmüştür ki pek çok yargıç, işadamı, general, politikacı ve bakan bulunmaktaydı. P2 Locası'nın arkasında Amerikan dahil farklı ulusların istihbarat örgütleri vardı.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Bilal, 30.01.2018, 08:24 (UTC):
Bugün sabah uyandığımda WhatsApp logosu üzerinde yedibaşlı yılan geldi gözümün önüne ve anlamı ne onu öğrenmek istedim fakat aydınlatıcı bir bilgi bulamadım.

Yorumu gönderen: eşref, 12.10.2016, 08:14 (UTC):
illimunati adam weishaupt tarafından 1776 bavyerada kurulmadı 15.yüzyıla doğru bir rahibe tarafından kurulmuştur yıllardır bildiğim bir sitede böyle bir yanlışlık garip doğrusu

Yorumu gönderen: seyyah, 03.06.2014, 13:13 (UTC):
iyi de dizilerde kliplerde çıkan gözler semboller kimin işi?

Yorumu gönderen: furkan türker, 21.11.2010, 02:57 (UTC):
masonluk ileri derecede türkiyede vardır .. yalnızca türkiye içerisinde 32. derece'ye kadardır 33 de farklı ailer gerçeklerşir. anlatılcak veya anlatabileceğim bir konu burda saçma olur yalnızca rakamlarından korkabileceğin kadar türkiiye de mason var.

Yorumu gönderen: Muhammed, 22.06.2010, 16:46 (UTC):
İllüminati gercekten yok olmustur.Fakat şunuda bilmenizi isterimki tapınak şovalyeleride artık yok.Unutun onları onlar!!!Fransız kralı ve Papanın emriyle engizisyonda yargılandı.Bir kısmı idam edilirken bir kısmı kaçtı.Birde Brave Heart Yani Cesur Yürek filminde Robert Bruce vardır.O baş karekteri över fakat savaşma fikrini degistirir.Aslında oda bir tapınakçıdır.Gene Portekiz krallığının bütün krallarıda tapınak üstadıdır.Gene size sölemek isterim Cristof Colomb sonradan morisko yani hristiyanlaşmışlardan gelmektedir.Müslüman olamacağına göre o bir yahudidir.Gene ilave edeyim.Onun kayın biraderide aslında bir masondur.Herneyse Peki Masonluk nedir!!!Söleyim Mason kelimesi inşaatçı kelimesinden gelmektedir.Yani Masonlar aslında Kaçan tapınakçılardan gelmektedir.Bir çok delil vardır buna ait.Ayinleri düşünceleri vs.Ayrıca şunuda sölemek isterimki FreeMason denmesinin sebebide işte budur.Hür Mason denilir farkındaysanız.Peki neden mason loncalarına sızdılar tapınakçılar.O zamanlar inşaatçılık en karlı işti ve pek azdılar diger meslek guruplarına göre.Kale katedral vs. inşaa edecek insan zor bulunuyordu.Üfff herneyse kitap olucak yorumum güzel bir yazı olmuş teşekkürler.!!!!

Yorumu gönderen: Ömer, 08.06.2010, 19:18 (UTC):
Geleceğin savaşlarını bu örgütlerin iç çatışmaları çıkaracak olsa gerek.Ellerinde tuttukları temel güçleri sapkınlıkla tutunacak ve firevunun sonuna ibret olacaklardır.
Unutulmamalıdır ki zalimlerin sonu ibret vericidir.

Yorumu gönderen: kurşun , 17.02.2010, 09:40 (UTC):
tapınak şovalyeleri mabedde gerçekte kimi öldürdüyse o admaı arş. bu maskelilerin kim olduklarını bula bilme şansım var ve kurtlar vaidsi türkiyenin gerçeklerini anlatıyor

Yorumu gönderen: murat, 31.10.2009, 19:32 (UTC):
tapınak şövalyeleri gerçekten var.bazıları varda bu kadar büyük bir örgüt neden bu konuştuklarımızı bu siteleri kaldırmıyo diyor.cevap vermek istiyorum kaldırırlarsa çok büyük ilgi çekerler ....ve kendilerini deşifre ederler

Yorumu gönderen: ismail, 28.09.2009, 09:08 (UTC):
pekı msonluk nedir_? türkiyede war mı_? bilgilendirirsenız sevinirim

Yorumu gönderen: MUSA, 11.09.2009, 08:19 (UTC):
AZERBAYCANLİYAM BİLMEDİYİM SİRLARİ OYRENDİM.TEŞEKKÜRBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53808243 ziyaretçi (137051111 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler