Dabbe 2 Filminin Kurgusal Parsömeni
 
dabbe, parşömen, demon, parchment

Dabbe 2 Filmi'nin Kurgusal Parşömeni

“Ben, Kûfâ soyundan Nusred Bin Zâhir'in oğlu Düceyye el-Arâbî. Çöl sırtlanlarına yem olmuş ve henüz üzerindeki kan lekeleri kurumamış ceylan derisinden parşümene yazdığım bu uyarıyı okumak, seni tehlikeye düşürecektir. Eğer ki tereddüt ediyorsan, uzak dur!

Ey Zât-ı Mechûl, sana ötelerin sönmeye yüz tutmuş, kesif kokulu, alacakaranlık mahzeninden zaman kadar yaşlı cinnî zındıklar tarafından apar-topar hapsedildiğim bilinmeyen Azzakra diyarının yasak zindanından sesleniyorum.

Aklına hâkim hiçbir insanın kavramayı umut dâhî edemeyeceği sinsî ve cüzâmlı rûhların tılsımlarıyla zincirlenmiş bu zifirî dehlizde çürüyüp gideceğim, biliyorum.

Lâkin; hiçbir mahlûkâta benzemeyen, sivri dişli, aç Azzakra fareleri kemirmez ve ardına saklandığım küflü zindan taşları çürütmez de eline ulaşırsa. Oku, dinle ve gör!

Bütün etleri lime lime edilerek habis dehşetlere mârûz kalmış pis bir kâinât bizimkisi ve lânet okunacak kadar yoz kâinâtın unutulmuş köşelerindeki gölgelerinde saklanmışlara bir bak! Evet! Safran renkli şafakların korkunç alacasında pusuya yatmış, adı zikredilmez, kâfir cinnîlere iyice bir bak! Ağır işkencelere mârûz kalmış bulanık belleklerimiz, o merhametsiz eskiler tarafından tekrar istilâ edilecek.

Onların geri dönecekleri gün, yakındır. İblis'e köle olmuş kadimlerin perdesi yıkılacak ve tüm o iğrenç ürpertiler, nefretli karabasanlar uyanıp haykıran o meşrû engerekleriyle bize saldıracaklar!

Ey bu satırları okuyan Merhametli Zât! Yemin olsun ki, o saat, yaklaşıyor. Fezânın kapkara bir ölüm gibi çökeceği ve oyulmuş tek gözüyle zındıkça sizi gözetleyeceği gün kıyamet habercisi Dabbet-ül Arz'dan kaçış olmayacak ve Bil ki bu parşümeni okuyarak yasak bilgilere ulaştın. Dabbe'nin örümcek ağları seni yakalamadan, gördüğün herkese onu anlat ki sana bir kurtuluş vesîlesi olsun.”

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Tarık, 16.07.2017, 00:36 (UTC):
Acaba gerçek bir efsanemi yoksa filme renk olsun diye yazılan uydurma laflarmı çözemedim ama okuyanında ölmesi yada esrarengiz bir şekilde kaybolması yada kıyamet kopması gerek bence yalan :/

Yorumu gönderen: hby, 29.10.2016, 08:27 (UTC):
idrisinaya katılıyorum çünkü necronomicon adlı kitapta işaretler mevcut

Yorumu gönderen: ferdi, 15.09.2015, 01:04 (UTC):
arkadaşlar dabbedeki tek dogru olan şey nemıl suresi 82 82 ayettir kuranı kerimi acıp bakın anlarsınız

Yorumu gönderen: Idrisinan , 22.08.2014, 19:02 (UTC):
Bu yazıtlar h.p. Lovecraft in deli Arap el azif in yazıtları.

Yorumu gönderen: ugur, 23.03.2014, 12:24 (UTC):
tabi ki kurgusal ama benim hoşuma gitti sözleri

Yorumu gönderen: Ömer68, 16.12.2010, 15:32 (UTC):
ey bu yazıyı yazan zat!sende bilesinki kıyamet-i mutlak mü'minatın değil, KÜFRANIN BAŞINA KOPACAKTIR.

Yorumu gönderen: Mert, 05.10.2010, 19:07 (UTC):
Dabbe 2 filmini izledikten sonra "Ölü Deniz Yazıtları" gibi gerçek olabilecek bir detay sanarak biraz araştırma yaptım. Ancak başlığında da belirttiği gibi tamamen kurgusal. Filme biraz renk katmak için yapılmış sanırım.

Yorumu gönderen: muhammet, 13.09.2010, 16:13 (UTC):
s.a burdaki mantığı anlatılmak isteneni çözemedim sadece bir kurgudan mı ibaret yardımcı olacak varsa sevinirimBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56434095 ziyaretçi (143796351 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)