Dan Brown ve Vatikan Kavgasi
 
Dann Brawn

Dan Brown ve Vatikan Kavgası

“Melekler ve Şeytanlar”ın çekimi için Vatikan'dan izin çıkmadı. Vatikan, yazarı, Hıristiyanlığı karalamakla suçluyor.

İSTANBUL - Vatikan, kara listeye aldığı "Da Vinci Şifresi'nin yazarı Dan Brown'a bir kez daha geçit vermedi. Brown'un Hıristiyanlığı aşağıladığını savunan Vatikan, yazarın "Melekler ve Şeytanlar" kitabının sinema uyarlaması için yapılan çekim başvurularına kapıları kapadı. Anlatılan hikayenin tamamının Roma ve Vatikan'da geçiyor olması, yapımcıları zorluyor.

"Da Vinci Şifresi", yazar Dan Brown'la Vatikan'ı karşı karşı getirmişti. Bugünlerde yazarla Vatikan arasındaki karşılaşmanın ikinci raundu oynanıyor.

Çünkü aynen "Da Vinci Şifresi'nde olduğu gibi "Melekler ve Şeytanlar" kitabı da sinemaya uyarlanıyor. Çekim mekanı olarak akla ilk gelen yer, yine Vatikan. Çünkü kitabın hemen her sayfasında Vatikan ve Roma'da yer alan kiliseler ve tarihi mekanlar yer alıyor.

Doğal olarak da yapımcılar, filmde bu mekanları kullanmak için resmi başvuruda bulundu. Ama tıpkı "Da Vinci Şifresi'nin çekim aşamasında olduğu gibi kapılar, Dan Brown'un yüzüne kapandı.

Vatikan'daki yetkililer, Dan Brown ismini görünce senaryonun kapağını bile açmadıklarını açıkladı.

Katolik kilisesinin merkezi Vatikan, dünyada 40 milyon satan "Da Vinci Şifresi'nde yazılanların Hıristiyanlığı yanlış yansıttığını savunuyor. Kitabın yazarı Dan Brown da kara listede. Vatikan'a göre, yazarın "Melekler ve Şeytanlar" adlı kitabı da "Da Vinci Şifresi'yle aynı özellikleri taşıyor.[1]

Kaynaklar

[1] NTV-MSNBC

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Alpes, 19.11.2010, 17:36 (UTC):
Hasna ya katılıyorum ayrıca hemen hemen tüm dinlerinde kanitlariyla aslında yanlış olduğunu belirtmiş bir tek islama kanıt belirtemedigi halde oraya eklemiş. Dan brown in kitaplarından haz alsam da yaymak istediği düşüncelere kesinlikle katılmıyorum .

Yorumu gönderen: hasna, 23.08.2010, 14:05 (UTC):
dan brown hristiyanlıgı eleştirmiş ama yahudiliği, masonluğu ve dini tören diye se.x ayinleri yapan sapık tapınak şövalyelerini yere göğe sığdıramamış. kitabın sürükleyici olduğu doğru ama içi iğrenç bir propaganda ile dolu. hayatı se.xten ibaret gören ve bunun dini bir ibadet olmasını isteyen bir sapığın yazdıkları. delilerin hal ve hareketleri her zaman toplumun ilgisini çekmiştir. bununki de öyle.

Yorumu gönderen: IP sizde var, 16.01.2010, 20:34 (UTC):
eee adamlar haklı asırlarca safdil hıristiyanları uyutup dünyalık yapacaksın, sonra biri çıkıp dönen tekerleğe çomak sokucak. Vatikan Türkiye mi ki kendi ayağına ateş etsin.

Yorumu gönderen: MELODİ, 29.10.2009, 22:41 (UTC):
Bu kitapların filmlerini izledim.Orda kötü anlattığını pek düşünmedim ama biraz kafa karıştırıcıydı.Tam olarak o dini bilemem ama Vatikan'ın işine gelmiyor bence.Belki kitapta doğrular yansıtılldığı için senoryoyu okumayıp kadul etmiyorlar.Fİlmleri izleyin kitapın aynı uyarlanması.Paylaşım için sağ ol.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56449929 ziyaretçi (143846672 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)