Dinle Ey Firavun
 
Firavun

Dinle Ey Firavun

Önder Demir

Dinle Ey Firavun!

Sen, dünyadaki mazlûmları, inananları sahipsiz mi sanıyorsun? Kendine göre bahaneler bularak ve olaylar çıkararak onların memleketine dalıyorsun. Çoluk, çocuk, yaşlı, genç demeden ölüm ve kan kusuyorsun.

Dinle Ey Firavun!

Bu yaptığın zulümler, senin yanına kâr kalmayacak. Ekmiş olduğun rüzgâr, bir büyük fırtına çıkardı-çıkaracak ve mazlumların âhı, seni cayır, cayır yakıyor ve yakacak. Hakk'ın tokadı, seni yerlere yapıştıracak ve ne attıysan aşına, o karşına çıkıyor ve çıkacak.

Dinle Ey Firavun!

Başkalarının gözyaşları üzerine ebedî mutluluk kurulamaz. Adalet, sana gelince doğru; mazlûma gelince eğri çalışamaz. Mazlûm ve kimsesizlerin rızkı, banka kasalarında tutulamaz. Haksız kazanç olan faiz ile Cehennem'e varılır. Ama Cennet'e varılamaz.

Dinle Ey Firavun!

Senin Şeytanlaşan nefsin, seni kendi hevâ ve hevesine kul ve köle etmiş. Senin gözlerin var; ama hakikati görmüyor. Kulakların var; ama gerçekleri duymuyor. Kalbinse kapkaranlık; Hakk'a inanmıyor. Şeytan, seni kandırmış; nefsin, ölmemezlik duygusundan vazgeçmiyor.

Dinle Ey Firavun!

Bu Şeytânî ve kokuşmuş düzeninde -daha doğrusu düzensizliğinde- hürriyet ve insanlığın adı var; fakat özü, kendisi yok. Baksana insanlığın büyük bir bölümü, açlık ve sefalet içerisinde kıvranırken sadece küçük bir bölümü tok.

Selam ve Dua ile,
Önder Demir.

Önder Demir'in Diğer Yazıları

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Önder, 21.04.2010, 08:58 (UTC):
Yorumunuz Hakkında evet Ledün ilmi açısından bakarsak
Firavun´lar olmasaydı Musa´larda olmazdı elbet.Sonuçta bir imtihan dünyasında yaşıyor yaşadığımız süre içerisinde imtihan ediliyoruz.

Yorumu gönderen: ismimiyazacakkadarönemlidegilim, 18.04.2010, 18:01 (UTC):
Yazinizin ledün ilmi isiginda gözden geçirilmesini ve kisisellikten ayiklanmasini arzu ederdim.
Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53003411 ziyaretçi (134809050 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler