E esittir MC2'nin Kuran-i Kerim'deki Sirri
 
e=mc2

E = MC²’nin Kurân-ı Kerîm’deki Sırrı

Abdurrahman Yördem

Bildiğimiz gibi Albert Einstein’in madde-enerji ilişkisini belirten ünlü formülü: E=mc2Bu formülü kendisi izah ediyor:

Özel Görelilik Kuramı’na göre kütle ve enerji, aynı şeyin farklı tezahürleridir. Ortalama biri için alışılmadık bir fikir. Dahası, ışık hızının karesiyle çarpılan kütlenin enerjiye eşit olduğu E=mc2 denklemi, az miktarda kütlenin çok büyük bir enerjiye dönüşebileceğini ve tersinin de doğru olduğunu gösterdi. Önceden bahsedilen denkleme (E=mc2) göre enerji ve kütle, aslında eşdeğerdir. Bu, 1932’de Cockcroft ve Walton tarafından deneysel olarak gösterilmiştir. [1]

Peki ENERJİ nedir? Bir de bunun tarifine bakalım:

𝐸 = Enerji: Enerjinin farklı tanımlarını yapabilmek mümkündür. En bilinen tanımıyla enerji, iş yapabilme kapasitesidir. İkinci tanımlamayla enerji, nesnelerin nasıl değiştiği ve hareket ettiğidir. Üçüncü tanımlamayla enerji, BİR SİSTEMDEN DİĞERİNE AKTARILARAK BİRÇOK SÜRECİ TETİKLEYEN KUVVETTİR [1]

Şimdi formülü alt üst edelim. 𝘮 (kütle) = 𝐸 (enerji) ÷ 𝑐² (360.000 × ışık hızı) olur değil mi? Yani enerjinin miktarını ya da hızını öyle arttıralım ki ortaya madde çıksın. Bu miktarda ne olur; 360.000 × ışık hızı.

Formülde yerine koyarsak 𝘮 (1 birim) = 𝐸 (360.000 × ışık hızı) ÷ 𝑐² (360.000 × ışık hızı)

Şimdi Mucize Kitabımız’a gelelim. Rabbimiz, bu konuda bize ne bildiriyor? Daha önce “Arş ve Kader” başlıklı yazımda belirtmiş olduğum yaratılış ve evrenimizin işleyişi ile ilgili bazı bilgileri hatırlayalım:

Arş’taki yaratılış kodları, ışık hızının 18.000.000 katı hızla çevresindeki melekler tarafından taşınmakta ve LEVH-İ MAHFUZ’a iletilmektedir. LEVH-İ MAHFUZ, evrenimizin her noktasına ulaşabilen bir UYDU niteliğindedir. Buraya taşınan YARATILIŞ KODLARI, evrenimizde görevli melekler tarafından ışık hızının 365.000 katı hızla evrenimizde bulunan PİKSELLERE taşınır ve evren, madde ve enerji yapısıyla görünür hale gelir. [2]

Yine “Yedi Kat Yer” başlıklı yazımda da yedi kat yerin (CİSİM-MOLEKÜL-ATOM-PROTON/ELEKTRON/KUVVETLER-KUARK-TİTREŞEN SİCİM-SİCİM katmanları olarak) olarak 7 katmandan oluştuğunu belirtmiştim. İlk katman olan SİCİM’in bir nevi evrenimizin görünmesini sağlayan piksel olduğunu ve Arş Evreni’nden gelen EMİR/KODLAR’la titreştiğini anlatmıştım.

sicim teorisi

Tek boyutlu sicimler. Bunlar, sayısını Rabbimizin bildiği, evrenimizi oluşturan ve aralarında hiç bir boşluk olmayan, İlahi Emir ile yaratılmış boyutsuz frekanslardır. Arş’tan Gelen Emrin geldiği noktadır. Gelen Emir / Kodlama ile titreşir ve titreşen sicimler haline dönüşür. [3]

يُدَبِّرُ الْاَمْرَ مِنَ السَّمَٓاءِ اِلَى الْاَرْضِ ثُمَّ يَعْرُجُ اِلَيْهِ ف۪ي يَوْمٍ كَانَ مِقْدَارُهُٓ اَلْفَ سَنَةٍ مِمَّا تَعُدُّونَ

“Gökten yere her işi O evirip düzene koyar. Sonra (işler,) sizin saymakta olduğunuz bin yıl süreli bir günde yine O’na yükselir.” (Secde 5)

هُوَ الَّذ۪ي خَلَقَ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَ ف۪ي سِتَّةِ اَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوٰى عَلَى الْعَرْشِۜ يَعْلَمُ مَا يَلِجُ فِي الْاَرْضِ وَمَا يَخْرُجُ مِنْهَا وَمَا يَنْزِلُ مِنَ السَّمَٓاءِ وَمَا يَعْرُجُ ف۪يهَاۜ وَهُوَ مَعَكُمْ اَيْنَ مَا كُنْتُمْۜ وَاللّٰهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَص۪يرٌ

“O, gökleri ve yeri altı günde (altı evrede) yaratan, sonra Arşa kurulandır. Yere gireni, ondan çıkanı, gökten ineni, oraya yükseleni bilir. Nerede olsanız, O sizinle beraberdir. Allah, bütün yaptıklarınızı hakkıyla görendir.” (Hadîd 4)

Yukarıdaki ayetleri incelersek; işlerin gökten yere ve yerden göğe yükseldiği görülür. Yani görevli melekler, belli bir hızla bu işlerin olmasını ve emirlerin uygulanmasını sağlarlar.

Secde 5. ayette bu hız verilmiştir. Bizim sayacağımız 1000 yıl süresine karşılık bir günde melekler EMİRLERİ alacakları yere yükselirler.

ışık hızı

Burada kastedilen, zaman değildir. Hani bir yıldızın uzaklığını anlattığımızda 10.000 ışık yılı deriz. Burada 10.000 yıl, zaman değildir. Işığın hızı ile uzaklık belirtilir ya da deve ile yedi günlük yol. Burada da zamanı anlatmıyoruz. Uzaklığı devenin hızına göre belirtiyoruz. Bunun gibi ayette; evrenimizde bildiğimiz hızlara göre çok daha büyük bir hızla meleklerin hareket ettikleri anlatılır.

Meleklerin emirleri taşıdıklarını söylemiştim. Yani bir çeşit bilemediğimiz bir enerji. Yukarıda enerji tarifini yaparken yazmıştım:

“BİR SİSTEMDEN DİĞERİNE AKTARILARAK BİRÇOK SÜRECİ TETİKLEYEN KUVVETTİR”

Böyle bir enerji sicimi, evrenimizin pikselini kodlandırıyordu. Bunun sonucu evrenimiz, görünür hale geliyordu. Tüm kuvvetler ve madde bu şekilde yaratılıyordu.

Şimdi yine E=mc2’nin ters yüz edilmiş şekline gelelim. Yani kütlenin yaratılış denklemine. 𝘮 = 𝐸 ÷ (300.000 × ışık hızı) yani 𝐸 (enerji/emir) 300.000 kat ışık hızına erişecek bir değer alırsa 𝘮 = 1 değerini alır ki bu da enerjinin kütleye dönüşümünü oluşturur. Ayette 1000 yılımızdaki hıza karşı bir günlük hızdan bahsediliyordu. Formülümüzdeki ışık hızından yola çıkarsak. Işığın bin yılda aldığı yolu melekler, 1 günde alıyordu. Yani meleklerin 1 günde aldıkları yolu ışık hızından hesaplarsak; 1000 yıl × 365 gün = 365.000 KAT IŞIK HIZI olarak buluruz.

İŞTE KÜTLENİN / MADDENİN / EVRENİMİZDEKİ KUVVETLERİN YARATILIŞININ AYETLERLE MATEMATİKSEL OLARAK HESABI. MELEKLERİN E (ENERJİ/EMİR) Yİ 365.000 X IŞIK HIZI İLE EVRENİMİZDE SİCİMLERE TAŞIYARAK TETİKLEMELERİ / TİTREŞTİRMELERİ, EVRENİMİZDE BULUNAN TÜM KUVVET VE CİSİMLERİN KÜTLELERİNİ OLUŞTURMAKTA.

Son olarak bir soru akla geliyor. Albert Einstein, ışık hızının karesi kadar bir hızı görmeden bu formülü yazmıştı. Acaba?!!

Abdurrahman Yördem,
Ocak 2020.

Abdurrahman Yördem'in Diğer Yazıları ❯

Kaynaklar

[1] https://www.evrenbilim.com/emc2/
[2] https://gizliilimler.tr.gg/Ars-ve-Kader.htm
[3] https://gizliilimler.tr.gg/Yedi-Kat-Yer.htm

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: abdurrahman yördem, 15.04.2020, 15:09 (UTC):
zeki kardeşim, "miraç" konulu yazılarımda Peygamber efendimizin gök yolculuğunu yazmıştım. solucan delikleri ile yolculuğun çok kısa olacağını belirtmiştim. sevgi ve selamlar

Yorumu gönderen: Zeki Gül , 26.03.2020, 00:01 (UTC):
Albert einstein 'in e=mc2 formülünün doğru olduğuna inanıyormusunuz .
Biir yerde okumuştum yasin süresinin tefsirinde insanoğlu uzayda koloniler kurmadan kıyamet kopmayacaktır gibi bir açıklama vardı. Şayet doğruysa en yakın gidilebilecek yere gitmek için ışık hızından binlerce kez hızlı hareket eden şeylerin olması lazım ki oralara seyahat edilip kolanı kurulabilsin.
Sizin bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum.

Yorumu gönderen: satılmış, 01.02.2020, 17:13 (UTC):
ismimin ebcedini ve esmaül husnası ne kadar teşekkürlerBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52739609 ziyaretçi (134024865 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler