Ebced Ilm-i Cifr ve Remil
 
ebced

Ebced, İlm-i Cifr ve Remil

Önbilgi: Arap yazısı hakkında bilgi veren klasik kaynaklarda, alfabedeki harflerin önceleri "et-tertibü’I-ebcedi" denilen sıralamada görüldüğü şekilde düzenlenmiş oldukları ifadt:! edilmekte; dini metinlerde ise bu tertibin başlangıcı Hz. Adem’e kadar çıkarılmaktadır. Hz. Peygamber devrinde de kullanılan ebced tertibi, Ernevi Halifesi Abdülmelik b. Mervan zamanında (685-705 ı değiştirilerek yerine Nasr b. Asım ile Yahya b. Ya’mer ei-Udvani’nin hazırladıkları, birbirine benzer harflerin ardarda sıralanması esasına dayanan bugünkü "hurüfü’l-heca" tertibi getirilmiştir. (Diyanet İslam Ansklopedisi, Ebced maddesi.)

Ebced Hesaplama Makinesi | Online Yıldızname Burcu Hesaplama

Bu Kategorideki Bazı Makaleler

Ebced isimler Sözlüğü

Gezegenlerin gece gündüz tablosunu, hangi esmanın hangi saat ve gezegen konumunda okunabileceğini öğrenmek için sitemizdeki Havas Saatleri v1.0 adlı interaktif aracımızı kullanabilirsiniz.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Nhl, 04.02.2020, 02:19 (UTC):
Selamlar ben ve eşimin ebced degerini hesaplayip işlemleri yapınca 4 kaldı.Uğursuz ve kötü evlilik olcak diyor bu ne kadar doğru?Kafaya takmalı mıyım?

Yorumu gönderen: BERAY, 21.10.2016, 20:10 (UTC):
BÜTÜN BUNLAR HAVVAS İLMİNE GİRER.LÜTFEN TAKILMAYINIZ.BAŞINIZA BELA AÇARSINIZ. BİR ALLAH'I BİLİN SIFATLARINI,KURAN-I KERİM'İ TÜRKÇESİSİNDEN TAKİP EDİN ARAPÇASINDAN DEĞİL.OKU EYLEMİ İLE OL EYLEMİNİN NE OLDUĞUNU BİLİN KAFİ.DAHASI BİLGİNİZ DIŞINDA BÜYÜCÜLÜKLE BAĞDAŞIK....

OKUUNUZ Kİ OLUNUZ....

Yorumu gönderen: zarar görürsünüz, 21.01.2016, 21:13 (UTC):
bu işler derindir bilmeden kafanıza göre uğraşmayın zarar görürsünüz

Yorumu gönderen: serpil, 09.09.2015, 18:22 (UTC):
Merhaba bu isim analizini merak ettim ancak cozemedim yardimci olurmusunuz ismim serpil annemin ismi hamiyet tesekkurler

Yorumu gönderen: uffuuk, 31.08.2010, 09:46 (UTC):
bu tür şeyler dini eğri ve çelişkili göstermek isteyenlerin faaliyetlerine benziyor malesef :(

Yorumu gönderen: ilker, 25.05.2010, 11:02 (UTC):
allah hepiniz razı olsun

Yorumu gönderen: Muhammed , 25.05.2010, 04:30 (UTC):
sitede gerçekten çok güzel bilgiler var ama bu ebced hesabı anlatılırken kabala ile arasında ilişki varmıdır yokmudur açıklanmasını beklerdim ve bir sorum var Kuran'dan başka anlamlar çıkarmaya çalışmak şirk değilmidir?

Yorumu gönderen: babakartalozgun, 17.05.2010, 20:10 (UTC):
furkan kardeşim yapılan sihri nasıl yok edeceğiz türkiye içinde aramadığım hoca kalmadı hepsi elindeki üç kuruşa bakıyor parayıda aldımısen ne yaparsan yap aynısın değişen bir şey yok yalnızca cebindeki para yok olmuş burada bu kadar sahtekar varkı anlatması zor bana yapılan sihri bir türlü çözüm bulamadım her işim ters gidiyor kendim kitaplardan bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama etkili olmuyor ben şimdi acaba diye mısırda bulabilirmiyim diye düşünüyorum allah c.c. kimseyi mağdur etmesin ben yıllardır çekiyorum evim dende ayrıldım eğerki yardımcı olursanız veya bir yol gösterirseniz allah razı olsun .

Yorumu gönderen: FURKAN, 22.04.2010, 14:49 (UTC):
Bastan belirmek isterim ki, Büyü yapmak yaptirmak asla ve asla Helal degildir Haramdir ve Kebair günahlardandir insan imanini kaybetmis olur!!!

Su beni sevsin felan hepsi buna girer.Eger bir insan cinler tarafindan veya baska yöntemler ile etki halinde ona yardim edilmesi gerekir.Sunuda iyi anlamak gerekir ki bazi hastaliklar maddi dir bazisi manevi bir insanda ayni carpilmis insandaki haller olabilir bu onun cinni oldugu anlamina gelmez bunu iyi tesbit etmek gerekir.Birde Medyum sahtekarciligina uymamak gerekir.Allah bizden Kul olmamizi istiyor.Burada gibi nice sayfalarda sanki insanlar ermis veya buna benzer havalara girmisler.
Bastan SERiati bilmek gerekir, buda yetmez amel etmek gerekir,buda yetmez ihlas sahibi olmak gerekir, buda yetmez Takva sahibi olmak gerekir.

Insanlari cok istismar ediyorlar bu konuda. Dünyaca paralar aliyorlar.Peygamberler hic para almismi? Gercek alimler Peygamberlerin varisleridir, bunlar nasil alabilir?
Isteyebilir? Baskasi hediye ederse baska, onuda almak pek uygun degil cok israr edilirse fakire ver denir. Yani Alimler,görevliler Allah yolunda calisanlar ve Evliyaullah para almaz asla !!!!! Sahabeden biri bir hastaya okumus biris hediye vermis biliyor cogu fakat bu cok degisik bir konu amacda baska. Onlar bunu meslek degil Hak rizasi icin yapmis.Para icin menfat icin degil.Cok yazilabilir fakat zamanim yetmez.

Gercek görevli bunun farkindadir ve gizlidir. Seytan insani cok iyi bilir ve nasilda kandiracagini.Bir insan islami yasamayip bazi degisik hallere sahipse bu sitidraj veya istihrac alur. Kimsenin kimseye bir verecegi yok, sifa Allahtan insan sadce bir vesiledir.

Aslinda böyle sayfalari pek degil hic sevmem cünkü cok yanlisliklar var ve insanlar hayaller dünyasinda rolcü.

Kendimi tanitmak degil amacim sadece gercekten zorda olan insanlara yardim edebilmek. Seytanda Allaha siginirim tek güc kuvvet sahibi 0.
Rabbim istemezse kimse hastalanmaz sifada bulamaz. Rahatsizligi olan kisiler bu numaradan ulasabilirler. Almanya Frankfurt : 0049-1784030782 (Cep( E-plus)

PARA ALMAM ISTEMEM.
Büyü yapmam Fal bakmam Bunlar Kafir Münafik ve satanistlerin isleridir.
Elhamdülillah ehli-Sünnet akidesine göre iman etmisimdir.
Macera ariyan veya Islam uymayan seyler ile mesgul olmam, eger ki niyyet Hakka dönmek ise ve gercekten yardim talebse kapim acik.Rabbim Hepimizi Korusun.Yorumu gönderen: Fizikalimi, 28.02.2010, 21:49 (UTC):
bu sırrı temin etmez ki zaten sadece kuantum matematiği üzerinden yapılan hesap cetvellerinin 4 tanesinden bir misal , standart olanına Ebced-i Kebir adı verilir , kuantum mekaniğini yine herzamanki gibi isimlendirmeler doğrultusunda falanca kurdu-buldu gibi terimleri halen kullanıyorlar yazık!
alimler binlerce yıldır bu denklemleri ve işleyişleri bilerek uyguluyorlardı , şimdikler hakikaten gözlerinin önündekileri bile göremeyecek kadar geri kaldılar ne diyim artık!?

Yorumu gönderen: SERKAN, 20.02.2010, 17:39 (UTC):
Arap harflerinin sırrı çözülememiştir bilginize...

Yorumu gönderen: Fizikalimi, 02.01.2010, 09:39 (UTC):
bu listede kasıt yok! , normalde sağdan başlaması gerekiyor fakat edebe aykırı hadisesine katılmıyorum!

Yorumu gönderen: Mehmet, 31.12.2009, 23:50 (UTC):
Ben yokarıdaki hattın edebe aykırı yazıldığı kanısındayım.
Genelde usul aşağıdan yukarıya doğru yazılmasıdır. Bundaki düşünce Lailahe illallah gibi cümlelerdeki Allah lafzının en üste gelmesidir. Tevhidde iki satıra bölünerek bu şekilde yazılsaydı daha güzel olurdu sanırım.

Yorumu gönderen: ibraim, 26.11.2009, 08:49 (UTC):
arkadaslar canKKELE SVası olsun mımar sinan olsun onlarla ilgılı ebced hesabına dayanılarak bır takım doğru sonuclara ulasuılmıştır. fakat ben peygamberimizin ilgılı hadısını duymadım ayet varsa boyle bır hadıs. konuyla hiç ılgılenmemenızı tavsıye ederım

Yorumu gönderen: Fizikalimi, 19.11.2009, 16:10 (UTC):
arkadaşlar , Hz. ALİ bizzat ebced ve kullanış metodlarından yararlanabilirsiniz birtakım faideler vardır diyor , evet bitakım hesaplar yapılarak kuantum fiziğinin işleyişine göre bitakım şeyleri insanoğlu lehine çevirebilir , bu durum sadece kader-i evvel açısından bir alternatiftir ve bunun tutarı da %03'tür , fakat kader-i mutlak olan takdire hiçkimse müdahele edemez! , evet isim , ayet , anne ve baba isimleri bazı yerlerde gerekli oluyor , fakat fal'a giren ve gaibten olan misallerin tamamına inanmanızı tasvip etmeyiz , bu liste işleyiş için sadece bi hesap cetvelidir daha gezegenlerin hareketi ve bitakım fedakarlıklar gereklidir , bu arada; her hadis sahih değildir ve sonradan olan eklenti buluşların doğruluğuna mutlaka Kur'an da yer varmı bakın , buluş hak olan birşeydir , çaba ile kul buna ulaşır çünkü esmalardan BEDİY'U ismi buna tekabul eder , bazı ayetler de de geçer zaten misal;( sanayi ve motorize kuvvetlerden faydalanmak ) bahsi gibi , insanoğlunun daha gözden kaçırdığı birçok buluş var kur'anda fakat herşeyin bi sayısı ve sırası vardır , MUHSIY esması ve yine ayetlerin o mükemmel sayı denklemi buna tekabul eder , kunuyu uzatmak ve kafaları karıştırmak istemem , sadece seçim yaparken biraz dikkatlı olun rastgele uygulama yapılmaz , herkese saygılar...

Yorumu gönderen: bakın, 08.11.2009, 21:17 (UTC):
rasulullah ben ilmin şehriyim ali de kapısıdır diyor
İlmi cifri hz.ali açığa çıkarmıştır havadan hadis uydurmayın...

Yorumu gönderen: ilk, 03.11.2009, 08:02 (UTC):
PEYGAMBER EFENDİMİZ EBCED KÜFÜRDÜR BUYURUYOR

(İslamiyetle ilgisi olmayan bir şeyi İslamiyetin içerisine sokmak bidat tır. Böyle bir sahih hadis ben bilmiyorum. Bilen varsa kaynağıyla söylerse memnun kalacağım)

Yorumu gönderen: yasin, 30.10.2009, 17:35 (UTC):
bende kitabı var
ögrenemedim

Yorumu gönderen: Adnan, 08.09.2009, 10:33 (UTC):
23.04.1973, 14,00h

Yorumu gönderen: bosver ismi, 05.09.2009, 12:09 (UTC):
arkadaslar dünyada ugrasilacak daha hayirli isler var birakin bu malayani bu bos isleri,ramzazanda daha DEGER li seyler var mesela kadir gecesi 1000 aydan daha DEGERli haydin dua edelim...

Yorumu gönderen: selda, 01.09.2009, 22:31 (UTC):
selda isminin değerini yazarmısınız birazada açıklarsanız sevinirim çok karışık

Yorumu gönderen: alper, 30.08.2009, 23:47 (UTC):
EBU_ENES kardeşim Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.S) söylemiş olduğu hadisin kaynağını alabilir miyim lütfen?internette hadisiyle ilgili bir söz bulamadım.

Yorumu gönderen: EBU_ENES, 27.08.2009, 17:40 (UTC):
PEYGAMBER EFENDİMİZ A.S'' EBCED HESABI KÜFÜRDÜR'' BUYURUYOR.

Yorumu gönderen: zeki, 22.08.2009, 10:56 (UTC):
adımın değerini yazabilirmisiniz tşkler

Yorumu gönderen: ali, 04.08.2009, 08:53 (UTC):
ya çokgüzel aççıklamışsınız da bunun usulünü biriniz açıklayabilir mi

Yorumu gönderen: aycankiz, 20.07.2009, 16:13 (UTC):
selam
bana lutfen ela isminin degerini yazabilirmisiniz ben yapamadimda

Yorumu gönderen: 53, 18.07.2009, 22:31 (UTC):
arkadaşlar cok zor bır hesap ve bu hesabın daha cok ıncelıklerı var ebced hesabı ıle kısılerın nezaman oleceklerınıbıle bulmak mumkundur ama bunuhenuz kımse yapamadı ve cozemedı ...

Yorumu gönderen: bırak ismi, 15.07.2009, 08:55 (UTC):
la yelemül gaybe illallah

Yorumu gönderen: HATİCE , 09.07.2009, 13:24 (UTC):
YA LÜTFEN BANA MÜESSER İSMİNİN EBCED DEĞERİNİ SÖYLEYİNİZ

Yorumu gönderen: fatma, 01.07.2009, 18:15 (UTC):
bu werdiginiz ebced hesabı ile ismimizin karşılıgı bulunuyordu..o konu hakkında bilgi werirseniz sewinirimm..

Yorumu gönderen: azra, 29.06.2009, 16:04 (UTC):
bu konu ile ilgili daha acik seyler yazamazmisiniz.bende yapmak istiyorum bu islemi.lütfen bana yardimci olun.tesekkür ederim

Yorumu gönderen: ünal, 18.06.2009, 18:26 (UTC):
gamzeyi gizemi keremi gönderecekmiBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 54795161 ziyaretçi (139640911 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)