Ejderhalar Magarasi Anomalisi
 
Ejderhalar mağarası, Dragon’s Cave, Onyx, Arkansas, Boone, anomali

Ejderhalar Mağarası Anomalisi

Çeviren: Akhenaton

Kategori: Paranormal Olaylar

Hayvanbilim’le ilgili hepimizin çözmek istediği birçok gizem mevcuttur. Fakat bu gizemlerin bazılarının sonuçları oldukça rahatsız edicidir ve bu yüzden çoğu zaman gerçek cevabı bilmemeyi tercih ederiz.

Bilinmeyen bir yılda —muhtemelen 1900’lü yılların başında— kara eksperleri (araştırmacı), Amerika Birleşik Devletleri’nin Arkansas eyaletinde, Boone’de bir yer altı mağarasından (“Onyx Mağarası” ya da bilinen adıyla “Ejderhalar Mağarası”) aşağı bir halat sarkıttılar.

Halatın uzunluğu yaklaşık 60 metreye vardığında mağaranın içinden gelen korkunç bir kükreme ve tıslama sesi duyuldu ve bu ses, oradakilere korkunç bir canavarın rahatsız edildiğini düşündürdü.

Bazıları, bu kükreme sesinin çeşitli tanıklarca görüldüğü iddia edilen bir yaratığa, mağarada yaşayan keşfedilmemiş bir hayvan türüne ya da soyu tükendi zannedilen bir türe ait olduğunu düşünüyor.

Bu ürkütücü raporda geçen mevki tam olarak bilinmiyor. Ancak ikinci bir Arkansas mağarası kâşifleri, benzer bir yer altı sistemine girdikten ve bir “Şey”le karşılaşmış; görünüşe göre o mağarayı sahiplenmiş oldukça korkutucu ve rahatsız edilmesinden dolayı da oldukça çıldırmış bir “muhafız”ın sesini duymuşlardır.[1]

Akhenaton'un Diğer Çevirileri ❯

Orjinal Yazı

[1] Ron Harlan, “Dragon’s Cave Anomaly”, 3 Mayıs 2013, http://listverse.com/2013/05/03/10-mysterious-anomalies/ (İngilizce)


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56464953 ziyaretçi (143893095 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)