El-Melik Ism-i Serifi
 
el Melik

El-Melik İsm-i Şerifi

“Gerçek hükümdar” olan Allah'ın (cc) “Melik” ismi Kurân-ı Kerîm'de 5 defa geçmektedir. Yusuf sûresinde Mısır kralı için “Melik” kelimesi kullanılmış. Bakara 246'da komutan Tâlut için yine “Melik” kelimesi kullanılmış. Fatiha sûresinde ve Ali İmran 26'da “Mâlik” ismi, Kamer sûresi 55'te “Melîk” ismi zikredilmiş.

Kainatı yaratan ve koyduğu tabiat kanunlarıyla evreni idare eden ve yönetimine kimseyi ortak etmeyen “Melik”e iman eden bir mü'min, tabiatı Allah'ın mülkü kabul ettiğinden, yeryüzünde Allah'ın döşediği yaygılar üzerinde yürür gibi hiçbir güzelliğe zarar vermeden yürür.

Her gün namazında “Nas” sûresini okurken insanların tek hükümdarı Allah olduğunu ikrar ederek, Allah'ın kullarının bir tek kılma bile haksız yere dokunmaz.

Krallar, Şahlar, Padişahlar, Cumhurbaşkanları da yö­netimlerinde “Melik” olan Allah'ın yönetim kurallarına uyarlarsa başarı sağlarlar. “Melik” olan Rabbimiz kul­ları arasında Mü'min, kafir ayırımı yapmadan, dil, din, ırk ayrımı yapmadan can, ten, beden veriyor. Kimsenin tekeline bırakmadan hava ve güneş veriyor.


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52995930 ziyaretçi (134790152 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler