Elveda
 
hoşçakal, elveda, veda etmek

Elveda

Deniz

Bu, bir vedâ... Bütün isyanlarımı, bütün senli gecelerimi, bütün hatıralarımı alıp gittiğim bir vedâ... Sensiz günlerime döneceğim artık. Senden önceki umutlarımı yanıma alıp sanki hiç görmemiş, sanki hiç sevmemiş ya da seni hiç yaşamamış gibi. Vazgeçiyorum senden. Bir anne şefkatiyle seni düşünmekten; gelmeyişlerine, sevmeyişlerine, yalanlarına iknâ etmek için kendimle uğraşmaktan ve bir sevda masalı çizmekten vazgeçiyorum. Topladım tüm eşyalarımı. Virâne eylediğin yüreğimi alıp, senden vazgeçiyorum bu eylül akşamlarında.

Bu bir vedâ... Zaten neyimiz vardı vazgeçemeyecek, gidemeyecek kadar. Tutkularımız mı, alışkanlıklarımız mı, yoksa deli gibi sevmelerimiz mi?.... Şimdi hepsini alıp gidiyorum ben. Ben, sensiz de yaşarım. Gün olur yıldızlarda ararım gözlerini. Gün olur gördüğüm her yüzde bulurum tebessümlerini. Gün olur sesini duyarım sensiz gecelerde rüzgârın esintisinde. Gün olur küfrederim elinden oyuncağı alınmış çocuk misali senli hayâllerime. Bazen de küserim gitmelerime kara gecelerde. Ama yaparım ey sevgili, seninle beraber sensizliği de def ederim kanadı kırık martı misali her yerim kanasa da.

Ve sen, kimbilir hangi aykırı yakınlıklarda ararsın kendini. Bilinmez.

Bu bir vedâ... Sana kızmıyorum. Kırgın da değilim. Öfke de duymuyorum aslında. Kendime kızıyorum. Zaten olmayan seni var ettiğim, uzattığın eli tuttuğum için, bile bile bu aşkı tek başıma yaşadığım için.

Söyle bana ey sevgili, sana onca değer vererek seni ben, sen yapmadım mı?! Yıldızları gözlerin sanıp güneşimden vazgeçmedim mi? Uğruna her şeyi silmedim mi.?Yaralarına derman olmadım mı o soğuk fırtınalı günlerinde?! Kimseler sana sarılmadığında, savaşmaya yeterli mühimmatın kalmadığında, senin yanında olmadım mı en çâresiz halimle! Kimseler seni sevmediğinde, söyle sevgili, söyle seni en çok ben sevmedim mi!!!

Bu bir vedâ.. Şimdi tüm yaşanmışlıkların sancısıyla gidiyorum. Ama eğer sen yoksan ve giden bensem, söyle sevgili, ben kimden gidiyorum. Giderken hangi seni bitiriyorum. Ya da ben mi bitiyorum. Masmavi düşlerimdeki tüm soldurduğun renklerimle, yolunu kaybetmiş çocuk misali; ellerim buz tutsa da, hayâlin yalnız bırakmasa da, içimde sana dair ne varsa bırakıp gidiyorum. Bir kere daha kaybettim, ey sevgili, bir kere daha!!! Kendimi alıp gidiyorum.

Bu bir vedâ... Artık özgürsün kuşlar gibi. Yolun acık olsun. Mutluluklar, senin olsun. Güneş, o çok sevdiğim gözlerinde; rüzgâr, saçlarında essin. Sakın düşünme beni. Suçlu sensin de, ardına bile bakmadan başka sevdâlarda bul kendini ve başka gönülleri kır artık.

Ben gidiyorum.

Deniz,
13 Eylül 2010, Pazartesi

Deniz'in Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: ÖzGe, 14.11.2010, 19:44 (UTC):
deniz ablaa buda çok güzel bir yazı olmuşş neye elveda ediorsun... burda nese ablacım kendine çok ii bak yazılarının hepsinii okudumm hepsii birbirindenn güzell daha devamını bekleri deniz abla Sivas'dan Sevgilerr

Yorumu gönderen: EDA........., 04.10.2010, 19:24 (UTC):
Ama yaparım ey sevgili, seninle beraber sensizliği de def ederim kanadı kırık martı misali her yerim kanasa da...Yaparız!!!

Yorumu gönderen: Deniz, 04.10.2010, 08:38 (UTC):
guzel yorumlariniz icin tsk. ederim..sizlerinde eline saglik..

Yorumu gönderen: Emre, 03.10.2010, 18:21 (UTC):
Bu kadar içtenlikle yazılmış olması İnsanı gerçekten duygulandırıyor Gerçekten saglam bi yüreğiniz var galiba ..Elinize ve yüreğinize saglık

Yorumu gönderen: Büşra, 03.10.2010, 08:21 (UTC):
Vedalar herzaman hüzünlüdür...Ama bu çok dokunaklı olmuş...Gitmekten çok artık baska ellerde olucagı düşüncesi yer bitirir bizi sende bunu çok güzel gizlemişsin satır aralarına..hangi aykırı yakınlıklarda ararsın kendini kimbilir derken...Bizden baskası aykırıdır ona çünki onu en çok biz sevmişizdir, kimseler svmediginde bile..Her satırı ayrı bir anlam ifade eden güzel bir yazı olmuş. Yazılarını zevkle takip edecegim. Eline saglık harikasın... Müzik çok hüzünlü ve çok güzel adı nedir desem...Hoşcakal...

Yorumu gönderen: semih, 02.10.2010, 14:00 (UTC):
elinize sağlık gerçektn çok güzel ve çok duygusal bir yazı olmuş ..elleriniz dert gormsin .. :)

Yorumu gönderen: SerSeri, 02.10.2010, 11:30 (UTC):
Deniz... Gittin mi...
gerçek bir vedamıydı bu :(

Yorumu gönderen: Scream, 01.10.2010, 21:24 (UTC):
gerçekten insanı derinlere götüren duygulandıran bi yazı müzikle beraber süper olmuş

Yorumu gönderen: KaMil, 01.10.2010, 21:12 (UTC):

Bu bir vedâ... Artık özgürsün kuşlar gibi... Yolun acık olsun... Mutluluklar, senin olsun... Güneş, o çok sevdiğim gözlerinde; rüzgâr, saçlarında essin... Sakın düşünme beni... Suçlu sensin de, ardına bile bakmadan başka sevdâlarda bul kendini... Ve başka gönülleri kır artık...

Ben gidiyorum…

Yorumu gönderen: HAKAN, 01.10.2010, 20:55 (UTC):
gerçekten güzel olmus her insanın kendini bulduğu bir yazı her aşkın sonunda kavuşmak olsaydı aşkın bir önemi olmazdı kıbrıstan selamlar

Yorumu gönderen: M.Mine, 30.09.2010, 20:58 (UTC):
Selam , yazın beni ister istemez hüzünlendirdi... Adı bile insanları hüzünlendirmeye yeter... Bir çok insanın yapmak istedigi şeyi çok içtenlikle başarmışsın.Yazında kendimi buldum ve herkesin de benim gibi düşündüğüne eminim...
Ellerine , yüreğine sağlık harika olmuş... Umarım bu son veda olur...

Yorumu gönderen: Selma .D, 30.09.2010, 08:27 (UTC):
Deniz nerelerdesin bu gerçek bir vedamıydı yoksa lütfen geri dön sensiz olmuyor.Bu arada yazın harika olmuş ellerine sağlıkBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52982563 ziyaretçi (134752676 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler