Empire Earth
 

Empire Earth

Empire Earth (EE olarak da bilinir), gerçek zamanlı bir strateji video oyunudur. Yapımcısı, Stainless Steel Studios'tur. 29 Ağustos, 2001 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Empire Earth Serisi'ndeki ilk oyundur. Age of Empires Serisi'ne olan benzerliğiyle tanınır.

Oyun, oyuncuların kaynak toplayarak birikim elde etmelerini ve türlü yapılarla uygarlıklarını geliştirmelerini gerektiriyor. Oyunun amacı gelişip karşıt uygarlıkları fethetmektir.500.000 yıllık bir dönemi kapsayan oyun, tarih öncesi çağlardan başlayıp Nano Çağ'a kadar dünya zamanının 14 ayrı çağını içermektedir.

24 Temmuz, 2002 zamanında, Mad Doc Software adlı kuruluş tarafından "Empire Earth: The Art of Conquest" adlı ek paketi piyasaya sürüldü. Bu genişleme paketi, oyuna:"özel güçler" ve 15. olarak "Uzay çağı" gibi özellikler ekledi.

Empire Earth Hileleri

Random Map'ta Çalışan Hileler

Oyun esnasında Enter tuşuna basın ve aşağıdaki hile kodlarını girin (Bu hileler, sadece "Random Map" modunda çalışacaktır.)

all your base are belong to us - Her kaynaktan 100.000 adet verir
atm - Altın verir
ahhcool - Oyunu kaybettirir
asus drivers - Tüm haritayı açar
boston rent - Altınınızı sıfırlar

creatine - 1000 adet demir verir
display cheat - Hile kodlarını gösterir
headshot - Nesneleri haritadan siler
my name is methos - Tüm haritayı açar ve tüm kaynakları verir
somebody set us up the bomb - Oyunu kazandırır
the big dig - Kaynaklarınızı sıfırlar
uh, smoke? - Odununuzu sıfırlar
you said wood - 1000 adet odun verir

Campaign'de Çalışan Hileler

Campaign'deki oyunları geçmek için, önce oyunu kaydedin. Daha sonra oyunun bulunduğu klasöre gidip DATA klasörüne, oradan da SAVED GAMES klasörüne gidin ve kaydettiğiniz oyunu kesip DATA klasörüne geri dönün ve kestiğiniz kayıtlı oyunun dosyasını DATA klasöründeki SCENARIOS klasörüne yapıştırın ve oyunun sonundaki. EES uzantısını .SCN olarak değiştirin.

Şimdi, Empire Earth oyununa girin. GAME TOOLS'a girin. Oradan da SCENARIO EDITOR'ü açın. Önce "Civilization Builder Tool'dan bir medeniyet bonus planı yapıp kaydedeceğiz. (Editörün altındaki altın taç şimgesi) Sağdaki AVAILABLE BONUSES listesindeki tüm bonusları, üzerlerine mousla tıklayarak CIVILIZATION BONUSES kategorisine taşıyın. Sonra alttaki disket işaretine tıklayın ve "Civilization Name'ye herhangi bir isim verin: Örneğin, "Türk" ya da "Süper Türkler" vs ve alttaki SAVE butonuna basıp Medeniyet Bonus Planı'nızı kaydedin. Şimdi Editör'e geri dönün ve sağdan 3. buton olan LOAD (YÜKLE) simgesini tıklayın ve uzantısını .SCN yaptığımız kayıtlı dosyayı açın.

Şimdi alttaki simgeler menüsünden sağdan 6. simgeyi (PLAYERS simgesi) tıklayın ve mavi işaretli olan HUMAN değerlerine gelin. Editör'deki HUMAN yazan tüm alanlar, sizin değerlerinizdir. Buradaki food, wood, iron gibi kaynaklarınıza istediğiniz miktarı girin. (Sayısal olarak) En sondaki erişilebilir uygarlık seçeneklerinden NANO AGE'yi seçin. Ondan önceki seçimse, başlayacağınız dönemi belirtir.

Şimdi en üstteki PLAYER PAGE 2'ye tıklayın ve yine Human yazılı alandan listenin en altına eklenmiş olan "Civilization Buuilder Tool'da hazırladığımız dosyanın adını seçin.

Şimdi en üstteki TECH TREE'ye tıklayın. Burası, sizin kullanabileceğiniz teknolojiler. Size ait olan alanlar, yine HUMAN bölümündeki kısım. UNITS (Birlikler), BUILDINGS (Binalar), HEROES (Kahramanlar) ve TECHNOLOGIES (Teknolojiler) sekmelerindeki "Disable Technologies" listesindeki tüm teknolojileri "Enable Technologies" listesine taşıyın.

Gelelim son ayara. Sağ üst köşedeki OPTIONS butonuna tıklayın. Buradaki GAME LIMITS UNIT, oyundaki sahip olduğumuz karakter (köylü, asker vs) sınırı. WONDERS FOR VICTORY, kaç dünya haritası yaparsak oyunu geçeceğimizi belirtiyor. Soldaki MUTUAL DIPLOMACY SETTINGS'se diğer milletlerle olan dost, düşman tanımlanmasını belirtiyor. Kırmızı işaretlenirse düşman, yeşil işaretlenirse ise dost. Şimdi oyunu artık oynayabiliriz. En alttaki sağdan 2. simge olan yeşil tik işareti (TEST)'le artık bu senaryoyu oynayabiliriz ya da en alttaki sağdan 4. sembol olan disket işaretini tıklayarak oyunu kaydedebiliriz.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: ali, 28.02.2015, 07:21 (UTC):
biraz detaylı

Yorumu gönderen: Ahmet İLGİN, 12.12.2010, 12:00 (UTC):
güzel oyun hertürlü oynarım :)Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52739920 ziyaretçi (134026077 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler