En Sik Yapilan 5 Makyaj Hatasi
 

En Sık Yapılan 5 Makyaj Hatası

Güzel görünmek için makyaj yapıp, istediğiniz sonuca bir türlü ulaşamıyorsanız, makyajı yanlış yapıyorsunuz demektir. En sık yapılan 5hata ve çarelerine bakın, mükemmel görünüme kavuşun

Sabah kalkıp da aynaya baktığınızda karşılaştığınız yorgun yüzden kurtulmanın en kolay yoludur makyaj. Sadece yorgunluktan kurtulmanın yolu da değil, olan güzelliğinizi ön plana çıkarmak ve kendinizi iyi hissetmek de cabası. Bu nedenle de makyajın doğru yapılması şart. Size yakışan, yüzünüze uygun ve yüzünüzün en güzel kısımlarını ortaya çıkaran bir makyajla tüm günü kendinizden emin bir şekilde geçirebilirsiniz. Bu noktada sık yapılan makyaj hatalarını bilmek bunlara engel olmada işinize yarayabilir.

Eyeliner'iniz gözlerinizi küçük gösteriyor

Hata: Eyeliner'i hem üst, hem de alt kirpik diplerinize kalın bir şekilde sürdünüz.

Çaresi: Göz makyajında üst kirpik diplerinize odaklanırsanız, istediğiniz iri göz etkisini elde edebilirsiniz. Kalemi ya da Eyeliner'i içten dışa doğru belirgin bir çizgi halinde çekin. Alt kirpik diplerini boyarken kalemi fazla bastırmayın ve sert çizgileri pamuk ya da eyeliner fırçasıyla dağıtarak yumuşatın.

Dudaklarınızın etrafında halkalanma oluyor

Hata: Ya dudak kaleminizin rengi fazla koyu, ya da rujunuz, dudak kaleminden daha çabuk siliniyor. Bu nedenle de dudaklarınız çizilmiş ama içi boş bir şekilde kalıyor ve bu da gayet
kötü görünüyor.

Çaresi: Dudağınızın kendi rengine en yakın renkte bir dudak kalemini dıştan içeri doğru sürün. Çerçevelemeyi doğru yapmak için önce sol kenardan başlayıp ortaya geldikten sonra, aynı işlemi sağ tarafla da tekrarlayın. Daha sonra aynı işlemi alt dudağınız için de uygulayın. Ardından boyadığınız bölgenin içini yine dudak kalemiyle doldurun. Böylece, üste ruju da sürdüğünüzde, boyanın dudaklarınızdan silinmesi hem daha yavaş, hem de eşit şekilde olacaktır.

Yüzünüzün rengiyle boynunuzun rengi farklı tonlarda

Hata: Fondöteninizin tonunu yanlış seçmişsiniz.

Çaresi: Öncelikle kozmetik satan bir mağazaya gidip birkaç farklı formül ve renkte fondöten deneyerek işe başlayın. Mükemmel ton, sürüp yaydığınızda, cildinizin rengiyle bütünleşip kaybolandır. Çoğu kozmetik firmasının bu iş için hazırlanmış rehberlerinden de faydalanabilirsiniz.

Kirpikleriniz topak topak

Hata: Ya çok fazla rimel sürdünüz, ya da kuruduğu için düzgün sürülemiyor.

Çaresi: Yeni bir rimelle bu sorunu çözebilirsiniz. Ambalajı açılıp kullanılmış rimellerin ömrü genelde üç aydır. Ayrıca boyayı sürmeden önce, fırça üzerindeki fazla boyayı tüpün kenarına sürerek alın. İki kat sürmek yeterli olacaktır. Kirpiklerinize yapışan küçük boya parçacıklarını bir kirpik tarağıyla tarayarak temizleyin.

Yanaklarınızda kırmızı çizgiler oluşmuş

Hata: Çok fazla allığı yanlış yere sürüyor, ya da yanlış fırça kullanıyorsunuz.

Çaresi: Allığı, allığın ambalajı içindeki kendi minik fırçasıyla sürmeye çalışıyorsanız, bundan vazgeçip. Bunun yerine kocaman kalın bir fırça kullanıp, fırçaya bulaşan fazla allığı silkeleyin. "Peynir" deyip, allığı doğrudan elmacık kemiklerinize sürüp, şakaklarınıza doğru yayın.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: yusuf ceyhanlı, 24.06.2016, 08:03 (UTC):
ben aradığım cevabı alamadım. Şuna açıklık getirilmelidir Bio enerji (yoga değil) ile şifa aramak dinen islama göre helalmıdır harammıdır? yani türkiyede ve başka avrupa ülkelerinde bio enerji yapan dindar arkadaşlarımız var bunlar bioenerji seansları arasında ihlas suresi ve başka sure ve dualarıda okuyarak Allahtan Şifa İstiyorlar. tekrar söylüyorum fetvayı yazanlar iyi araştırsınlar Bio enerji uygulamasının yukarıda sözü edilenler ile uzak ve yakından ilgisi yoktur. ayrıca Bio enerji modern tıp tarafından kabul görmüş bir sistemdir. dünyaca ünlü kalp doktorumuz mehmet öz bu konuda makale bile yazmıştır.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56449869 ziyaretçi (143846482 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)