Esinizle Bir Sorun Yasarsaniz Avucunuza Bakin
 
avucunuza, bakın, bir, eşinizle, sorun, yaşarsanız

Eşinizle Bir Sorun Yaşarsanız Avucunuza Bakın

Senai Demirci

Ne zaman eşinizle bir sorun yaşasanız avucunuza bakın.

Sorunların olabilirliğini kabul ederseniz Çözümlerinizde hemen elinizin altında, avucunuzun içinde. Sevildiğinizden ve sevdiğinizden şüpheye düşerseniz avucunuzu açıp parmaklarınızı sayın.

Baş parmağınıza bakın önce. Size en yakın olan parmağınız. Diğer dört parmağın hareketlerini anlamlı kılan o. Gerektiğinde her parmağın yanında hazır oluyor, yardımına koşuyor. Vazgeçebilir misiniz başparmağınızdan?

Peki ya eşinizden? Size en yakın o iken kesip atabilir misiniz onu hayatınızdan? Her halinizde hemen yanı başınızda olmuşken ve olmaya hazırken, gözden çıkarır mısınız eşinizi? Hayatınızda başka her şey onun yakınlığı ile sevimli geliyor değil mi size? Bütün akrabalarınızla ilişkilerinizi eşinizin yakınlığı anlamlı kılıyor değil mi?

Şimdi de işaret parmağınıza bakın. Güzel bir şey görseniz hemen onu uzatırsınız. Beğendiklerinizi gösterirsiniz onunla. Doğru olanı onunla işaret edersiniz.

Eşinizi de onca insan arasından parmakla gösterilir bulmuyor musunuz? İlk gördüğünüzde, ilk sevdiğinizde, yüreğiniz ilk ısındığında, kalbiniz tıpkı işaret parmağınız gibi onu göstermişti size. Şimdi nasıl yalancı çıkarırsınız kalbinizin işaretini? Nasıl güvenmezsiniz kalbinizin seçimine? Hem sonra işaret parmağınızın göstermeye değer bulduğu güzel şeyler yaşamadınız mı onunla? İşaret parmağınızın göstermeye değer bulduğu doğruları paylaşmadınız mı onunla? Şimdi kesip atacak mısınız işaret parmağınızın size gösterdiğini? Elinizin tersiyle itecek misiniz kalbinizin işaret ettiğini?

Orta parmağınıza bakın şimdi. En uzunu o parmaklarınızın arasında. Yüksekte duruyor. Hepsinden öteye uzanıyor. Vazgeçebilir misiniz orta parmağınızdan? Hepsinden uzun diye lüzumsuz görürü müsünüz onu?

Peki ya eşiniz? Bütün kadınlar ya da erkekler arasında kalbinizin sırlarına aşina olacak kadar farklı değil mi o? Bütün kadınlar ve erkekler arasından sizin için özel olarak sıyrılıp gelmiş değil mi? O sizin için en yüksek konumda değil mi? Sizi başka bütün erkekler ve kadınların üzerinde tutmadı mı? Vazgeçebilir misiniz ondan şimdi? Onu herhangi bir kadın ya da erkek gibi görebilir misiniz?

Şimdi de yüzük parmağınıza bakın. Parmağınızı ne zamandır çevreleyen o altın ya da gümüş halkayı ilk taktığınız günü düşünün. Ne kadar heyecanlıydınız değil mi? Hayatınızın kadınını ya da erkeğini bulduğunuz o günü yeniden yaşayın. Tekrar bakın eşinizin gözlerinin içine. Onu kendinize biricik yapan sırrı yeniden hissedin. Eşinizin sırf size razı olması onu sizin için biricik yapmaya değmiyor mu? Şimdi yüzük parmağınızı atabilir misiniz elinizden?

Ve son olarak serçe parmağınıza bakın. Ne kadar da incecik ve zayıf değil mi? Eşinizin kalbi gibi. Size sırlarını açmış, sizin sırlarınız paylaşmış bir kalp sizin için süslenip bezenmiş paha biçilmez bir ayine gibidir.

Bakınca kendinizi gördüğünüz bu ayna, öylesine kırılgandır ki, sizden gelecek küçük bir fiske parçalayıp köreltebilir onu. Özellikle size karşı savunmasızdır ve özellikle sizden gelecek darbeler onu en hassas yerlerinden çatlatabilir. Başkası karşısında bu kadar kırılgan değildir eşiniz. Tıpkı serçe parmağınız gibi. şimdi dilerseniz vazgeçin serçe parmağınızdan. Nasılsa ince ve zayıf diye koparıp atın onu elinizden. Hiç olur mu?

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: fulya, 17.12.2010, 19:34 (UTC):
güzel anlatim ama bu gercekten esini seven kisileri yansitiyor sizi kocaniz asagiliyorsa her dakika aldatiyorsa sizi gözü görmüyorsa bütün acilari kadin icinde yasiyorsa ve bunlara ragmen siz onun hasta annesine bakarken o baska kadinlarla zevki sefasina daliyorsa siz o parmagi kesip atmak isteyipte atamiyorsaniz icinizdeki firtinayi dindirmek o kadar zorki hicbir kadin veya erkek aldatilmamali bunlari yasayan biri olrak beyler ve hanimlar ne olur sadakatli olun hersey cinsellik degil

Yorumu gönderen: aynur , 12.11.2010, 00:01 (UTC):
hiç bu şekilde düşünmemiştim çok güzel bir yöntem

Yorumu gönderen: özlem, 01.11.2010, 21:42 (UTC):
bence çok güzel bir paylaşım sevgi olmadıkça evlilik olmaz zaten illaki bi tartışmakavga olur ama halledilmelidir herşey (iki kişi arasında) herşey eşler arasında kalmalıdır bi sorun varsa dışa yansıtılmamalıdır dışarıya gülümsemelidir kendi aralarında halledilmelidir..... insan canın bi parçayı koparıp atamaz...

Yorumu gönderen: seda, 13.10.2010, 17:54 (UTC):
yüreginize saglık cok güzel bir paylasım.keske bunu facebooktada paylasabilseydik..

Yorumu gönderen: meral, 06.10.2010, 09:34 (UTC):
çok güzel sözler bunlar okurken eşime
olan aşkımı hatırladım ama elimi yumruk edince kötü anılarla doldum

Yorumu gönderen: zeynep, 03.10.2010, 07:37 (UTC):
çok güzelmiş

Yorumu gönderen: musa, 29.09.2010, 17:59 (UTC):
harika keşke herkes okuyabilse burda yazılanları

Yorumu gönderen: gonca akçay, 31.08.2010, 03:29 (UTC):
yüreğinize sağlık önemli olan doğru insanı bulmak allaha emanet olun

Yorumu gönderen: kaan, 17.05.2010, 08:34 (UTC):
Ellerineze sağlık ağzınıza sağlık süper anlatım.... allaha emanet olun...

Yorumu gönderen: nida, 07.05.2010, 20:36 (UTC):
aynen katiliyorum dogruluk payi var..ama?dedigin gibi bu sadece bayanlar suçlu,guçsuz,oyun bozan degil bunda erkegin de sorumlulugu var.rahatlik için evlenen çok evet,ama bu zamanda hangi erkek bunun farkinda degil?o da nitekim faydalaniyor durustluk iki tarafli olmali ve artik insan eslerini sadece fiziksel degil tum ozellikleri ile almalilar bence.bu olmadikça ne bir temel ne saygi nede verimli bir beraberlik olmaz.her ikiside bir bahane uydurup bu temelsiz yuvaya son verebilirler.hayal bile insan oglunun yasadigi bir sey bunu kabusa donduren de kendisi. saygilar BELCIKADAN.

Yorumu gönderen: hasan, 12.04.2010, 20:00 (UTC):
evet.dogruluk payi var..ama? günümüzde kadinlarimiz ne hikmetse karsi gelme itaat etmeme acikca olmasa da baska cinslere ilgi duyma yada begenme veya kocasini sevmedigi halde evlenip onu rencide etme ve buna benzer durumlarda parmak kankren oldumu kesmek bazen hayat kurtariyor.anlaya bilmek icin atasözü ne güzel söylemis bana damdan düseni getirin........?es olmak ese saygi duymak zaman gectikce degerini artirarak saygi duymak sadece hayel oldu bu devirde saygilarrrrrrrrrrr.

Yorumu gönderen: şaban doğan, 01.09.2009, 13:06 (UTC):
teblıkBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56729964 ziyaretçi (144594801 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)