Eski Misir Bilginleri Nükleer Enerjiyi Biliyorlar Miydi?
 
bilginleri, biliyorlar, enerjiyi, eski, mısır, mıydı?, nükleer

Eski Mısır Bilginleri, Nükleer Enerjiyi Biliyorlar Mıydı?

Dünyanın en büyük harikaları olan piramitler ve piramitlerin içinden çıkan eserler, elbette çok yüksek bir medeniyetin belgeleridir. Fakat mumyaların onları rahatsız edenlerden intikam almaları nasıl izah edilecek? O yüksek medeniyet, mumyalara intikam alma gücünü nasıl verdi? Bu soruya Oakbridge Atom Dairesi profesörlerinden Louis Bulganin cevap verdi ve bu cevap, bilim dünyasında çok geniş yankılar uyandırdı. Atom uzmanı Profesör Louis Bulganin, şöyle diyor;

“Firavunlar devrinin bilginleri, nükleer enerjiyi biliyorlardı. Tutankhamon'un mezarı, atomla korunuyordu. Hiçbir şüpheye yer kalmayacak şekilde inanmış bulunuyorum ki, piramitleri açanların, mumyaya dokunanların hepsi, bir atom tuzağına düşmüş bulunuyorlar. Mısırlı rahipler, uranyum tozunu piramidin içine serpiştirmiş ya da tabutların üzerine gizli bir usulle koyabilmişler. Böylece binlerce yıl sonra bile, firavunu rahatsız etmek isteyenlere kurtulamayacakları bir tuzak kurmuşlardır.”

Profesörün bu açıklamasından sonra bilim insanları, mumyaların sırrını çözebilmek için konuyu bu açıdan ele aldılar ve daha ilk aşamada öteden beri kendi kendilerine sordukları bir sorunun da cevabını bulmuş oldular: Eski Mısırlıların aydınlatma aracı, neydi? Işığı nereden ve nasıl elde ediyorlardı?

Piramitlerin Karanlık odalarının duvarlarında tavan ve tabanlarında öyle büyük ustalıkla ve incelikle yapılmış şekiller, renkler vardı ki, bunları yapmak, ancak gündüz gibi ışık veren bir lamba sayesinde mümkün olabilirdi. Bunlar, dışarıdan yapılıp içeriye sokulabilecek şeyler değildi. Demek ki karanlık odayı gündüz gibi aydınlatan bir enerjiye sahiptiler. Elektrik olmadığına göre, aydınlatma aracı olarak nükleer enerjiyi kullanmış olabilirler. Çünkü başka hiçbir yakıt. Bu kadar ışık veremez.

Öldürüyor; Ama Şifa Da Veriyorlar

Mumyanın kendine dokunan meraklıları ölüme sürüklemesi, nasıl herkesi hayrete düşürüyorsa; ağır yaralıları, yanıkları, veremli olanları iyileştirmeleri de günümüz bilim insanlarını öylesine şaşkına çeviriyor. Gerçekten de mumyaların "öldürücü" oluşları yanında "şifa verici" özellikleri de var. Bunlar, abartılı söylentiler değil; bilim insanlarının ciddiyetle üzerinde durdukları konulardır.

Tarih okumayı sevenler bilir: Eski Romalılar, zehirlemek istedikleri kimselerin yemeklerine mumyadan bir parçayı ufaltıp atarlardı. Bunu yiyenler, eğer ölürse günahkâr, ölmezse suçsuz sayılırdı.

Prof. William O'Connel'in söylediklerine göre, mumyaların sargılarında bugünkü penisiline benzeyen kimyevî bir madde vardır. Şifayı veren bu olabilir. Ortaçağ'dan itibaren mumya parçaları, hastalara eritilerek şurup gibi verilmeye, mumyalı su ile banyo yapılmaya başlandı. Bu şekilde birçok hastalığın tedavi edilebileceği biliniyor. O zamandan kalma görenek olarak bugün bile mumya tozları, şifa veren ilaçlar gibi kullanılmaktadır. Bir hayli rağbet gördüğü için Mısır, mumya tozu yetiştiremez duruma düşmüş bulunuyor.

Sonuç olarak; mumyalar, kendilerini rahatsız edenlerden intikam alsın ya da almasın; mumya tozları, hastalıkları iyileştirsin ya da iyileştirmesin; piramitler, piramitlerde bulunan heykellere kadar bir sanat, teknik ve tıp harikası sayılmaktadırlar.[1]

Kaynaklar

[1] Harikalar Ansiklopedisi, "Mumyaların Sırrı", Tercüman Gençlik Yayınları, Topkapı / İstanbul, s.26.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: promsis, 11.12.2016, 12:35 (UTC):
Pramitler insan oğlu doğada gördüğü şeyleri kopyalamayı sever örnek kameralar göz referans alınarak icad edildi ve birçok şeyde aynı şekilde pramidlerde öyle insan fiziksel bedeni olduğu gibi aynı dünyanın atmosferi gibi enerji bedenleride vardır en dıştaki beden paramit şeklindedir bu beden insan bedenini iyileştiren onaran ve yaşlanmayı geçiktiren enerjileri çeker bu beden nasıl ki insan bedenini iyileştiriyor yaşlanmayı engeliyorsa bu beden zamanla ve zararlı enerjiler nedeniyle ve ruhtan gelen ve bu enerji bedeni iyileştiren ve onaran enerji azalmaya başladığında bu bedende bozunmalar olar bu beden bozulunca insan bedenini iyileştiren onaran enerjiyi çekemez olur ve insan bedeni için zararlı olan enerjilerde çekilir ve beden hastalanır ve yaşlanır hastalık ve yaşlanma olmuşsa bu demek oluyor ki ruh hastadır bir insan hasta ise sadece bedeni değil ruhu da iyileştirmek gerekir ruhu iyileştiren enerji cenneten yayılır ve bu enerji en iyi çeken kubedir yani insanın üst tarafı kubeleştirilmeli bu yüzden camilerin tavanları kube şeklindedir namaz kılınırken takılan take başı kubeleştirmektir yani ruhu iyileştiren enerjiyi daha iyi almak için budist rahipleri saçlarını kazıtırlar bu enerjiyi daha iyi almak zaten kadim zamanlarda pramitlerin en üst kısmında kubeden kapaklar vardı önceleri bu kube kapaklar kiristalden yapılıyordu sonra giraniten yapıldı ve en sonunda altından yapıldı ve onlarda insanlar tarafından yağmalandı yani kube şekli ruhu hastalıklarını iyileştiren enerjiyi çeker ve ruhtan çıkan enerjide en dıştaki pramit bedeni iyileştirir ve o bedende bedeni iyileştiren onaran yaşlanmayı engeleyecek enerjiyi çeker ve birde Peygamberler ve bazı veliler öldüğü zamen bedenlerinin çürümemesinin nedeni öldükten sonra halen bu enerjiyi çektikleri için bedenleri çürümez...

Yorumu gönderen: Nabukadnezar, 24.05.2014, 17:24 (UTC):
Neslihan arkadasim seninle hemfikiriz kesinlinle.

Yorumu gönderen: NESLİHAN, 27.10.2010, 22:00 (UTC):
Bakın bende insan oğlunun çok ilerleiğini bilim ve teknolojide kendini aştığına inanan biriyim sonra kıyamet olayı gibi bişi yaşanıp insanların çok az kaldığına inanırım ve kalanlar tekrar çoğalır fakat mısır pramitlerini incelediğimde anladımki insan oğlunun gücünün yeteceği işler değil bunlar helede kısa bir zaman zarfında asla ben uzaylılarla mısırlıların geçmiş yaşanan yüzyıllarda mutlaka bir bağları olduğu kanısındayım bilmiyorum benim gibi düşünen varmı aranızda :))

Yorumu gönderen: salih, 21.10.2009, 12:22 (UTC):
Piramitlerin içini aydınlatmak için öyle nükleer enerjiye yada herhangi yanıcı bir maddeye gerek yok en kolayı aynalarla güneş ışığını birbirine yansıtarak istediğiniz yere ışığı götürebilirsiniz

Yorumu gönderen: Yunis Halilov (Azerbaycan), 20.10.2009, 12:43 (UTC):
Dunyada 7 (yedi) kere yenilenmis sivilizasiya olmus. Yani bunlara Tarih öncesi tarih diyorlar.. Çok ilginc ve az araştırılan bir mövzu.. Bizim insanlık tarihimizden önce tam 6 tarih olmuşş Düşünsenize?! Deliller bile var...

Yorumu gönderen: ayşegül, 20.10.2009, 10:54 (UTC):
hımm olabilir neden olmasın?ben insanların bir dönem çok ilerediğini,ama sapkınlıklar yüzünden tufan yada benzeri felaketlerle tekrar başa döndürülüp sıfırlandığımızı düşünürüm bazen...belkide uzaya gidecek kadar ilerlemiştik kimbilir?piramitlerin yapılışı bile teknik açıdan düşündürücü, salt insan gücü ile yapılacak işler değil kaya parçalarının şekillendirilip taşınması falan.günümüz şartlarında bile uzun yıllar alırdı.birde şu dikilitaşlar var;hem üzerleri işlenmiş hemde hasar görmeden dikilmiş hayret verici.romalıların suçlu ayıklama yöntemi hiçde adil değilmiş,ölmüş insandan parça yemek her insanı öldürür nükleer etki olsunyada olmasın:)Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56744341 ziyaretçi (144632104 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)