Evlerdeki Hasere ve Hayvanlar Cin Olabilir Mi?
 
haşere, hamam böceği, hamamböceği, kakalak

Evlerdeki Haşere ve Hayvanlar Cin Olabilir mi?

Cinler Hayvan Kılığına Giriyor

Cinler insan kılığında görünebilecekleri gibi, hayvan şeklinde de görünebiliyorlar. Bunun yanında bazı hadislerde cinlerin yılan, akrep, sığır, merkep ve kuş kılığına girdikleri de anlatılmaktadır. Nitekim. Nahle Vadisı'nde Efendimiz (sav), onlardan biat kabul ederken, akrep ve kedi gibi herhangi bir hayvan kılığında görünmemelerini istemiş, illa görüneceklerse de kendi suretleri, ya da daha başka munis suretlerde görünmelerini cinlere teklif etmiştir.

Ümmetine de, Evinizde böyle bir haşere gördüğünüzde, ona önce üç defa "Allah rızası için git" deyin, belki o Cin kardeşlerinizden biri olabilir. Eğer gitmezse o zaman Cin değildir; zarar verecekse öldürebilirsiniz" buyurmuştur. Bu bir bakıma iki ayrı taifenin, iki ayrı cinsin ya da iki ayrı sınıfın anlaşması gibiydi ki, onun bu teklifine karşı cinler de, "Ümmetin her şeye besmele çeker, her şeyi kapatır ve muhafaza ederse, biz onların yiyecek ve içeceklerinden ne yer, ne de içeriz" diyerek söz vermişler.

Cinlerin bizim yediklerimizden nasıl istifade ettiklerini bilemiyoruz. Belki havasından, belki kokusundan, belki de keyfiyetinden istifade etmektedirler. Nitekim bir Hadis-i şerifte; 'Tezek ve kemiklerle taharetlenmeyiniz; çünkü onlar cin kardeşlerinizin yiyecekleridir.'

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Şahan, 18.09.2016, 13:19 (UTC):
Sayfanızı sürekli takip ediyorum. İçerik eklemeye devam edin lütfen

Yorumu gönderen: pinar, 30.06.2014, 09:53 (UTC):
Evde tuhaf sesler duymak ve esya kaybolmasida bunun delili mi

Yorumu gönderen: hKn, 19.06.2010, 11:49 (UTC):
o da güzel (=

Yorumu gönderen: By_CiNaYeT, 31.05.2010, 18:37 (UTC):
allah belasın ıversn şunu okren inanmıordm şuan akşam birde nbire bişey çarptı kafama sıçradm baktım arıymış akşa mvakti ?Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 55912126 ziyaretçi (142448477 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)