Evrende Yolculuk Mümkün Olacak Mi?
 
evrende, mümkün, mı, olacak, yolculuk

Evrende Yolculuk Mümkün Olacak mı?

Eğer dünya dışında bir yerlerde bir yaşam varsa, orada yaşayan canlılar büyük bir olasılıkla bize benzemektedirler. Egzobiyoloji, yani biyolojik yaşam uzmanları olarak tanınan Prof. Carl Sagan, Frank Drake gibileri galaksimizde bizim dışımızda yaşamın olması gerektiği düşüncesindeler. Bu uygarlıklar bizden eski ve bizden ileri bir teknolojiye sahip olabilirler, hatta olmalıdırlar. Michigan Üniversitesi'nden Michael Swords, literatüre geçen yazısında şunu diyordu:

"... evrenin bir yerlerinde, uygarlıklar vardır, bunu tartışmaya pek gerek yok asıl zor olan uzayda yolculuktur. Yaşam formları çeşitli olabilir çünkü yaşamsal koşullar fiziksel ve kimyasal olarak değişkendir. Insanımsı olmak kaydıyla her tür yaşam olabilir. Fakat dedim ya önemli olan uzayda yolculuğun zorluğudur."

Öte yandan, bilim kamuoyu dünyanın dünya dışı canlılar tarafından ziyaret edildiği düşüncesine pek katılmak niyetinde değil. Oysa, bu ziyaretlerin olduğu göstergesi ise çok yüksek, karşıt tezlerin temelinde bizim çok yoğun ve popüler bir galakside yaşıyor olmamız düşüncesi yatıyor. Bir diğer gerçek ise, saklanan sırların varlığının kesin olduğu. Eğer UFO olayları, ön yargısız ve açık bir bilinçle izlenirse tek bir gerçek vardır. 1947'den bu yana gezegenimize dünya dışı uzay araçları düşmüştür ve parçaları saklanmaktadır. Biz yalnız değiliz.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Erkan ER, 25.08.2014, 11:22 (UTC):
Bence Uzaylı akıllı varlıklar var.Ve Dünyamıza 1945 den beri ziyaret etmekteler.Düşünün Biz İleri bir uygarlık kursak.Bizim Farketmediğimiz bir gezegende vahşi yaratıklar bir atom savaşı yapıyor.Sonradan Bir şekilde dünyaya gelip herşeyi kontrolleri altına alırız.Hatta derizki o devlet yönetcilerine eğer böyle birşey yaparsaınz ülkenizde taş üstünde taş,gövde üstünde baş bırakmayız hadi buyrun birdaha atın bir şehre daha atıom bombası.Ben Empati yapıyorumda Galasinin hayrı için Bu tehdidi yapardım.Sonradan niye atmadılar sanıyorsunuz bundan sonrada inşallah atamıyacaklar.

Yorumu gönderen: ufuk turan, 23.06.2010, 21:11 (UTC):
kos koca bir evren sadece insanlar için yada insanlar merak etsin diye yaratlmamıştır, Bunun aksini iddaa etmek saçmalıktır, Allah (c.c) kuranda şöyle demiştir. Alemlerin rabbi, alemlerin rabbi deyince benim aklıma ufak düşünen insanlar gibi hayvanlar alemi, bitkiler alemi, cinler alemi gelmiyor, bizden başka Allahın o tarifi imkansız gücünü esirgemeden yarattığı belki yüzlerce zeki biyolojik varlıklar vardır, İnsan oglunun bunu kabul etmeyişinin en büyük nedeni, Allah ( c.c) insandan daha üstün bir akıllı varlık yaratmış olmasına tahammül edememesi ve kibirinden kaynaklanır,

Yorumu gönderen: metin gül hopa gnşl köy, 26.01.2010, 10:37 (UTC):
insan ırkı çok kibirlidir.kendini evrenin sahibinin tek vekili zannediyor ve öyle davranıyor.bknz sayfanın sağıBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 55912112 ziyaretçi (142448420 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)