Ey Kalbimin Kabe'si...
 
Kabe, İslam, İslam, Allah, Hz. Muhammed, Namaz

Ey Kalbimin Kâbe'si

Bircan M.

Sabah ezânında açılır rahmet kapıları.

Ellerim semâda, unutma Rabbim beni. Çünkü ben, her sabah senin yüceliğini hissederek kalkıyorum yatağımdan. Belki hatalar, kusurlar işliyorum. Bu, senin kadar mükemmel olmadığımdandır. Asla olamayacağımdandır. Aciz kalıyorum bâzen; ama sen, o âcizliğimin içinde bile beni elimden tutup huzuruna çıkarıyorsun. Sabah ezânında saf saf gelen meleklere; "Elleriniz boş dönmesin, al kulumun duâlarını, getir." diyorsun. Bu yüzden bilmeni istiyorum. Zaten sen, her aldığım nefesi her attığım adımı biliyorsun da sabah ezânında kendimi sana daha yakın hissediyorum. Bu yüzden en âciz hâlimden sesleniyorum sana Rabbim, beni kapından çevirme. "Namaz, uykudan hayırlı" diyorsun. Uyandır kalbimi. Başımı secdeye koyduğum zaman.

Güneşin doğuşu ile el ve ayaklarım sana emanet. Yanlışa gitsem, kır dizlerimi. Harama uzansam, al ellerimi. Sen'de bana ait ne varsa al. Ama ne olur, imânımı eksiltme. Günün başlaması ile bize sunduğun sınavları en iyi şekilde vermem için yardım et. Ben, tek başıma bir hiç'ten ibaretim. Sen, ol dediğinde olur her şey. Bu yüzden gittiğim yolda bana verdiğin her şeyle başedebilme gücü ver. Her zaman hak ettiğimi çıkar yoluma. Öğlen namazımı kıldığım zaman.

İkindide hoş gelir ezânın çağrısı. Allâh-ü Ekber ile açılır kalbimin Kâbe'si.

Gök kapıları, tek tek açılır. Binlerce bereket, nûr nûr saçılır. Tek bir nûra âyık görsen de beni, ellerimi boş çevirme Rabbim. Çünkü ben, o tek nûr için bile ölmeye hazırım.

Ben, yaptığım her işte, attığım her adımda, her ne varsa yaşadığım, senin rızan için yapmaya çalışıyorum. Eksiklerim olabilir. Sen, onları kabul buyur. İkindi namazımı kıldığım zaman.

Akşam ezânı, sırlar kapısı. Girilse çıkılmaz deryâ bahçesi. Rahman kandilinin en çok ışık saçtığı ânın büyüsü.

Sen, o sır kapısından al beni içeriye Rabbim. Sen o deryâ bahçesini gönlüme yerleştir. Sen, Rahman kandilinden saçtığın en küçük parçayı benim en karanlık geceme ışık yap. Ben, senden eminim Rabbim; ama Sen, benden emin olmadığın anlarda bile Sana döndüğüm yüzümü karanlıkta bırakma. Akşam ezanında rükuya durduğum zaman.

Yatsı ezânı, sabaha kadar gezer semâyı. Toplar her bir yürekten derdi cefayı. Boş çevirmez RAB hiçbir duayı.

Sabaha kadar bu yolcu, senindir Yarab. Derdim cefâm sendense kabuldür. Bana verdiğin her şey, benim gülümdür. Dikeni beni acıtmaz Yârab. Her tövbeyi kabûl eden. Her kalpte olan niyeti bilen. Sen, bana tövbe etmeyi unutturma. Niyetlerimi kötüye kullandırma. Sana dönen günahkâr yüzümü huzuruna geldiğimde utandırma.

Yatsı namazımı kıldığım zaman. .

Ey kalbimin KABE'si, yerin derindir. Her hücremde dolanan nefes, Sen'indir. Sen, bu kulunu iman ile sevindir. Boynumu büküp yalnız kaldığım zaman.

Rûhumu temizle; senden emanet. Nefsimi temizle. Ölüme hazırla Dünya, bir "kandırmaca'dan ibaret. Bana tevekkülün en güzel şeklini ver. Beş vakit abdestimi aldığım zaman. .

Kayıpgül (Bircan M.),
6 Haziran 2010, Pazar. 16:27.

Bircan M.'nin Diğer Yazıları

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Düşünüyorum, 24.06.2010, 13:24 (UTC):
Beni düşündürüyorsun :) Gerçekten çok güzel ve içten yazılmış bir yazı Tbr... Allah razı olsun!!!

Yorumu gönderen: Kayıpgül, 13.06.2010, 05:47 (UTC):
Teşekkür ederim şakird:)

Yorumu gönderen: şakird, 13.06.2010, 00:25 (UTC):
nereden aklınıza geliyor böyle yazılar gerçekten tebrik ederim sizi :)Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52990181 ziyaretçi (134775857 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler