Fal
 
fal, falı, fallar, falları, burç, burcu, burçlar, astroloji

Fal

“Eski bir kitabın sayfalarında kaybolabilmeyi öğrendiğim günden beri benim hayalimde bir eski zaman insanı gezer de durur. Hiç bilmem şair midir, hattat mıdır, ya da ne bileyim hamal belki, belki bir kalenderi dervişi... Bilmiyorum ama ben en çok sahaf olsun isterim. Kitap kokusu olsun en sevdiği koku, en sevdiği renk kara mürekkep rengi, en sevdigi fal kitap falları, en sevdiği güzel Leyla olsun. Herhangi bir Leyla değil- zira Leyla ismi dahi cins isimdi bizim vaktimizde- Mecnun'un Leyla'sı olsun. Böyle bir adam, işte tam böyle bir adam...” (Fatih Duman, Aşk Varsa Kusur Yoktur, Sayfa 93 - Nesil Yy.)

astroloji

Bu Kategorideki Bazı Makaleler

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: haram, 27.12.2015, 21:37 (UTC):
haram niye haram hiç düşündünüzmü

Yorumu gönderen: kadir, 22.11.2014, 10:09 (UTC):
Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Helake sürükleyen yedi şeyden biri büyüdür.) [Buhari]

(İpe üfleyip düğüm atan kimse, büyü yapmış olur. Büyü yapan da Allah’a şirk koşmuş olur.) [Nesai]

(Falcıya, büyücüye, kâhine giderek, onların söylediklerine inanan, Kur'an-ı kerime inanmamış olur.) [Taberani]

(Büyücüye inanan kimse, Cennete giremez.) [İ. Hibban]

(Gaibden haber vermek maksadı ile yıldız ilmi ile uğraşan kimse, büyücü gibi günaha girer.) [İbni Mace]

(Falcıya fal baktıran, onun sözüne inanmasa bile, kırk gün kıldığı namaz kabul olmaz.) [Müslim]

(Fal bakmak, yazı ve çizgi ile gelecekten haber vermek, puta tapmak gibidir.) [Ebu Davud]

(Karı-kocayı birbirine düşüren Allahü teâlânın lanetine uğrar.) [El-Envar]

(Ana ile evladın, kardeşle kardeşin arasını açana lanet olsun.) [İbni Mace]

(Kâhinlik yaparak alınan para haramdır.) [Buhari]

Yorumu gönderen: 1bilebilsen, 26.11.2010, 17:45 (UTC):
bunlar yanlış işler kardeşim fal mal hikaye DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN.

Yorumu gönderen: yusuf, 20.11.2010, 17:00 (UTC):
cok mantıksız konusanlar var
eger fal cıkmıyorsa yalan yanlıs seyler soylenıyorsa neden haram kılındı demekkı var böyle birşey ama yinede baktırsanızda bişey değişmiyorki yine kaderinizi yaşıyorsunuz değiştiremiyorsunuz sonuçta:)

Yorumu gönderen: durmuş, 13.10.2010, 22:27 (UTC):
İslâm Dinine göre hangi şekilde olursa olsun, fal baktırmak ve falcıların söylediklerine inanmak yasaktır.


Bu hususta Kurân-ı Kerim'de şöyle buyurulur:


"Ey iman edenler! şarap, kumar, putlar, fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir. Bunlardan uzak durun ki felaha


erişesiniz" (Maide Sûresi, Ayet: 90).


Konuya ilişkin olarak Allah Elçisi Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.S) de şöyle söylemiştir: "Kuşun ötmesinden, uçmasından uğursuzluk kabul etmek, ufak taşlar (nohut, bakla, fasulye, iskanbil kağıdı, kahve telvesi vs.) ile fal açmak, kum üzerine hatlar çizmek, bunlardan geleceğe dair hükümler çıkarmak SÎHİR ve KEHANET nevindendir"(11)

Yorumu gönderen: çağrı, 30.06.2010, 09:00 (UTC):
didem ve çiğdem adlı kişiler kuranı kerimde domuz kanı fal okları size haram kılındı die ayet var..eğer bu ayeti merak edıyosanız bir din alimine sorun..eğer inanmıyorsanız inanmamakta serbestsınız.sordugunuz soru cevabını içtiğin kahvenin telvesinde arayan yobaz..yalanlarla insanları kandırmayın..sunu bilin rabbimin bildirdiğini bilebilirsiniz..gerisi haddiniz değil..sen dunyayı yargılamaya kalkarsan rabbini yargılamaya calısıyor demeksın..sen kımsın kı rabbini yargılıycak..bılmıyosmusunuz ki hikmetinden sual olunmayacagını..diyosunuzdur ki yağmur yagacakmı bana su asık olacakmı..bu geleceğe girer bu gyab demektir..yalnızca bunu rabbim bilir..bunu inkar edip sorguluyorsanız falda devam ediyosanız vay halinize..bence kısa yoldan donup tövbe edin

Yorumu gönderen: fikri , 19.05.2010, 09:30 (UTC):
İbrâhîm-i Edhemden “kuddise sirruh”, birisi nasîhat istedi. Buyurdu ki, altı şeyi kabûl edersen, hiçbir işin sana zarar vermez. O altı şey şudur:Günâh yapacağın zemân, Onun rızkını yime! Rızkını yiyip de, Ona ısyân etmek, doğru olur mu?

2 — Ona âsî olmak istersen, Onun mülkünden çık! Mülkünde olup da, Ona ısyân etmek, lâyık olur mu?

3 — Ona ısyân etmek istersen, gördüğü yerde günâh yapma! Görmediği bir yerde yap! Onun mülkünde olup, rızkını yiyip, gördüğü yerde günâh yapmak, uygun değildir.

4 — Can alıcı melek, rûhunu almağa geldiği zemân, tevbe edinceye kadar izn iste! O meleği kovamazsın. Kudretin var iken, o gelmeden önce tevbe et! O da, bu sâatdir. Zîrâ, Melek-ül-mevt, ânî gelir.

5 — Mezârda, Münker ve Nekîr ismindeki iki melek, süâl için geldikleri vakt, onları kov, seni imtihân etmesinler! Soran kimse dedi ki, (Buna imkân yokdur). Şeyh buyurdu ki, (Öyle ise, şimdiden onlara cevâb hâzırla!)

6 — Kıyâmet günü Allahü teâlâ (Günâhı olanlar, Cehenneme gitsin!) diye emr edince, ben gitmem de! Soran kimse dedi ki, (Bu sözümü dinlemezler). Bunun üzerine, o kimse, tevbe etdi ve ölünceye kadar, tevbesinden vazgeçmedi. Evliyânın sözünde, rabbânî te’sîr vardır.

Yorumu gönderen: tanay, 08.05.2010, 18:28 (UTC):
arkadaşım kocanı al karşına ve duygularını onunla paylaş burada değil

Yorumu gönderen: Mesut, 10.04.2010, 19:18 (UTC):
Herşeyin sahibi Allah cc hz.lerinin kesinlikle ayetlerinde yasakladığı falı eğlence veyahutta başka bi nedenden dolayı baktıran,bakan büyük bir günah işlemiş olur.Siz onun yasaklarıyla eğleniyormusunuz.

Yorumu gönderen: eray demirci, 02.03.2010, 14:44 (UTC):
nil???? sen bu yazıyı yazargen herhalde yazılmış olan yazıları okumadan yazmış olmalısın yaşını bilmiyorum fakat abla diyorum islam dinin de büyü sihir yapmak günahdır sen sana yakışanı yapmalısın hayat da herşey allah dan gelir sonunu ancak allah bilir

Yorumu gönderen: ebru, 20.02.2010, 09:34 (UTC):
Kardeslerım fal bakanda baktıranda LANETLENMISTIR..ınanmasakta bızle bı merak ugruna hem dunyamızı hem ahıretımızı rahatlıkla hıce sayıyoruz heralde garantılendı cennet ondan bu rahatlık ınsalarda Allah tan baskasından ne durumda olursanz olun beklentı ıcınde olmak Muslumanlara hıc yakısmaz..Allah hıdayet wersın cumlemıze..

Yorumu gönderen: ayşe, 20.02.2010, 00:47 (UTC):
islamda fal yoktur.size şaşıyorum nasıl medet umarsınız bu uyduruk şeylerden.ALLAH ISLAH ETSİN ne diyeyim.peygamberimiz dahi < gaybı allahtan başkası bilemez > dediği halde nasıl bu şeytani saçma şeylere inanırsınız....allahtan korkun ya hu...kınıyorum fala inananları...

Yorumu gönderen: Günizi, 16.01.2010, 21:56 (UTC):
Ben sanırım en yaşlı üyelerinizdenim.Yorumlarınızıokudum.Fal baktırarak yaşamını yönlendirmiyorsan yada fallardan medet ummuyorsan.Neden olmasın Tabiki günah işlemeyi göze almışsak.

Yorumu gönderen: serhan çıvak, 04.01.2010, 11:43 (UTC):
geleceyım neolacak

Yorumu gönderen: çiğdem ve didem , 28.12.2009, 21:55 (UTC):
çoğunuzun yorumlarını okuduk arkadaşlar ve şöyle bir kanıya vardık ki insanoğlunun düşünebilme yetisi işte bu kadar . neden hersey bu kadar cabuk kabullenilebiliyor sizler tarafından .böyle bir söylemde bulunmak istedik çünkü bizler var olan bu alışılagelmiş hayat tarzına devam etmekte olan sürülere katılmak niyetinde değiliz. her konuda sorular sorulup cevaplar alınırken bu konuda neden sorguya başvurulmasın.sizler dini kör bir noktaya adapte etmekten başka birşey yapmıyorsunuz. sizler nesiniz. bizlerin hayvanlardan farkı nedir konuşabildiğimize göre yasadığımız dünyayı yargılama hakkına da sahip değilmiyiz. öyleyse bir fal mı sizleri dininizden alıkoyuyor.

Yorumu gönderen: zeliha, 23.12.2009, 08:39 (UTC):
arkadaslar.cogu karsi cikan arkadaslarimiz önce kendileri baktiranlardandirlar.bakmakla kimseye zarar gelmez.bakitanlar istedigi cevap gelmeyince inanmayin diyorlar,sonra firsat bulsalar yine baktirirlar.ta ki ah evet bak cikti.ikilem yasayan doslar sohbet amacli bakildimi gülün gecin.ben astrolojiye inanirim sadece.

Yorumu gönderen: Fizikalimi, 16.12.2009, 17:17 (UTC):
arkdaşlar bir insanoğlunun 12 ayrı karakterisk özelliğinden kollektif olarak en fazla 3 tanesinden istifade edebilmesini önce bir kabullenmek gerekiyor
günümüz şartlarında uydudan takip edilerek en fazla 3 günlük tahmini hava raporunun bile bi açıklama yapabileceği nedeni vardır
ilgili kişi birey üzerinde fizyoterapi yaparak senin şu şu şu kitle yapından kaynaklandığı için sen bundan vazgeçmezsin diyebiliyor ise helal olsun
fakat anatomi ilminde olmayan ve insan bedeninden hariç birtakım verilerle bireyin gidişatı hakkında herhangi bir yorum yapmak doğrudan saçmalıktır
bu fala şahıslara bide 6. his yakıştırması yapılması varya beni kızdırıyor
söyledik size bir insanda toplam 10 duyu vardır , fakat bu duyuların illa hepsi de aktif olacak ta değildir
sen şimdi tut çok önemli ve yüksek bir görev olan namaz'ı dansöz gibi kıl , ufacık kel bi fincandan medet um!
arkdaşlar fazları vacipleri ve sünnetleri layıkıyla tamamlayıp yüce rabbime nafile ibadetle yaklaşanı rabbim boş çevirmedi , ben kapı kapı dolaşarak toplumu yanlış şeylerle oyalayan kişilerin suratına oyunlarını çarparak onları azarlıyordum fakat bir kişi kapısını açmamıştı , şimdiye kadar o kadar para sömürmüşler ki paranoyalardan birkaç misal versek kavga etmeye gidersiniz!
bu kişilerden herhangi birisine gidin ve sorun iç duyulardan bir tanesinin çeşidine ne ad verilir diye bilmezler ki ne söyleyebilsinler!

Yorumu gönderen: derya, 16.12.2009, 15:37 (UTC):
:)

Yorumu gönderen: güler, 10.12.2009, 12:09 (UTC):
falımakası

Yorumu gönderen: emine, 05.12.2009, 18:32 (UTC):
fala inanmıyoorum fal koça bir deli saçması ha bazı insanların 6 hissi vardır bazı şeyleri hissederler ona inanırım ama fala inanmıyorum çok saçma kelin ilacı olsa başına sürer o zaman falcılar herşeyı biliyorlarsa kendilerine çagre olsunlar

Yorumu gönderen: sıbıryalı, 29.11.2009, 17:20 (UTC):
arkadaslar bır yorumda ben eklıyeyım.fal demek sadece gelecegı gormek demek degıldır"gelecegı gormekte mumkun degıldır zaten gecmısten bazı yasadıgımız genel olayları gorup gelecekte ne gıbı olaylarla karsılasacagımızı uyarır.

Yorumu gönderen: Fizikalimi, 21.11.2009, 20:51 (UTC):
arkadaşlar bildiğim kadarıyla fal'a bakmanın büyük bir günah yükümlülüğü ve baktıranın ise bu günahı paylaştığını neticede kaçınılmaz bir olgudur! , insanoğlu eğlence için bazı zamanlarda Hz ALLAH'a şirk koşmuş olur ve dinden çıkar , hatta bu durum kişinin yaşadığı hergün kullanacağı kelimeye bile bağlıdır! , geleceği tahmin etmek hususuna gelince; fal'a baktıran kişi her ne için niyet ettiyse ona adapte olarak yoğunluk halini alır , bu durumda bilinçaltının yerini ne alacaksa bu sırasıyla figür olarak hayatımıza geçer , mesela hani derler ya; ya bu adam kafasına koymuş bi kere yapacak demedimmi ben sana deyimleri vardır , bu durum kişiyi inatçı gibi etkiler fakat kitle yapısı açısından değil! , 10. duyuya gelen kayıtların ortaya koyduğu ihtimaller açısından , bu arada söylemiş olayım öyle 6. hismiş diye bi laf attılar ortya almış başını gidiyor , insanda toplam 10 duyu vardır arkadaşlar bunun 5'i iç 5'i de dış duyudur , fala inanma falsızda kalma deyimi de yine bir ek deyimdir , Hz Muhammed yanımızda olsaydı bu saçma teristlere nasıl kızardı , efendimiz doğrudan men ediyor ve şirke götürdüğünü vurguluyorken daha fal üzerine acaba demeye ne hacet!

Yorumu gönderen: slm, 04.11.2009, 08:00 (UTC):
çok kötüüüüüüüü

Yorumu gönderen: selin, 27.10.2009, 16:39 (UTC):
gerçektende insan biraz aklını ve mantığını kullanarak fal saçmalığının dinimizce günah olduğunu anlayabilir.Bizler kimiz ki arkadaşlar gelecek üzerinde yorumumuz olsun bırakın geleceği merak etmeyin herşeye hazırlıklı olun ve sakince hayatımızı yaşayıp başımıza ne gelirse gelsin iyi veya kötü bunun Allahtan geldiğini kabullenerek,sorgulamadan yaşamayı bilelim belki o zaman yalan dünya da mutluluğa ulaşabiliriz...Allah yar ve yardımcınız olsn

Yorumu gönderen: KaDeRiM, 22.10.2009, 18:36 (UTC):
Kalpsiz Melek anlatmak istedigini cok iyi anladım:) cok dogru :))))

Yorumu gönderen: kalpsiz meLek, 21.10.2009, 13:28 (UTC):
fal dinimisce günahtır...bakanda baktıranda aynı günaha nail olurr...arkadaşların yazdıklarından okuduklarım arasında eğlence icin bakılması durumunu gördümm..kişiler eğlence olsun die kendi aralarında bununla eğlenebilirler.kendi psikolojilerini düzeltmek icin..ama bunu meslek edinmis insanlar arasında bulunmak bence ne kadarda bi care arasakta insanoglu olarak bazen yanlıs telkinlere sebebiyet verebilior..bazen iyiyik icin bakılmıs yapılmıs şeylerde kötü sonuclara ulaşabilioruss..bunun yerine bana sorarsanıs altıncı hissi kuvvetli insanlardan ve bişeyleri yaşamıs insanlardan fikir alıp uygulamak daha doğru die düsünüorum..insanlar kahve falına bakarken şekillerden biyerlere gelirler..yada bu işi meslek edinmis insanlar duygularını kullanırlar..bende şunu diorum..aslında bazı insanlara göre bufarklıbi olaydır..fal bahanedir...görünen şeyler hislerle ve duyguların cevresinde bişeylerin merkezine inildigi zaman farklı görünürlerr..bunu size pek acıklayamadım ama olaylar beyinde bi film şeridi gibi motive edilir diebilirim...sanırım bu kadar acıklama yeterli olur kanısındayım...saygıLar...

Yorumu gönderen: ibrahim, 18.10.2009, 14:28 (UTC):
fala baktırmak günahtır geleceği hz allah bilir fala inananda fala bakanda dinden çıkar

Yorumu gönderen: KaDeRiM, 16.10.2009, 21:23 (UTC):
Sevgili Arkadaşlarım Fal tabıkı gunahtır.Ama ıyılık ıcın bakılıyosa yada eglence ıcın bakılıyosa fazla bısı olacagını sanmıyorum. bide ALLAH tan baska kımse gelecegı bılemez dıyen arkadaslar bılebılırler.Ama ALLAH ın ıznı ıle.ALLAH dılemese zaten fal dıye bısıde olmazdı.Tabiki bu benim goruuşum.İllaki Dogrudur demiyorum.Ama ben boyle dusunuyorum.Yanlışım varsa AFBUYRUN...!!!

Yorumu gönderen: nurgül, 12.10.2009, 17:45 (UTC):
flörtler nasıl uzun sürer

Yorumu gönderen: RZAYEVA FATMA MEHHEMMED QIZI, 01.10.2009, 11:54 (UTC):
DUNYAYA GELECEK USAQ HAQQINDA

Yorumu gönderen: aşk, 30.09.2009, 00:33 (UTC):
tam anlamıyla olmasada bazı şeyler doğru çıkabiliyor. Tabiki geleceği allahtan başka kimse bilemez yinede her gün fal bakan olsa baktırırım

Yorumu gönderen: filiz, 06.09.2009, 02:32 (UTC):
allahtan başka hiç kimse geleceği göremez, eğer öyle bir şey olmuş olsa idi, dünya çok daha değişik olurdu. insanlar kendilerinide başkalarınıda kandırmasın.

Yorumu gönderen: zeynep, 31.08.2009, 11:53 (UTC):
dinde kötü olmayan herşey caizdir fal kötü niyetle yapılmazsa zaman geçsin muhabbet olsun diye yapılırsa bence zararsızdır ne demişler fala inanma falsızda kalma

Yorumu gönderen: ZZZZ, 25.08.2009, 07:22 (UTC):
"Yorumu gönderen: nil , 15.07.2009 10:24:37:
kocamı kendime bağlamak için ne yapmalıyım"

SAÇMA BİRŞEY İÇİN UĞRAŞMAYIN LÜTFEN!!!

Yorumu gönderen: leylammmm, 13.08.2009, 13:34 (UTC):
FAL CAİZ DEĞİLDİR ŞİRKE GİRİYO

Yorumu gönderen: semra, 12.08.2009, 16:17 (UTC):
gelecekleilgiliöğrenmekistiyorum

Yorumu gönderen: sds, 11.08.2009, 11:40 (UTC):
ALLAH ten başka kimse geleceği göremez.

Yorumu gönderen: yasemin, 09.08.2009, 09:41 (UTC):
fal ısıdır allahtan baska kımse gelecegı goremez bu yuzden boyle seylere ınanmıyorum

Yorumu gönderen: özgürcan, 28.07.2009, 17:31 (UTC):
kur'an da fal için şeytan işi pislikler olarak bahsedilir. dinen kesinlikle caiz değildir.

Yorumu gönderen: şengül, 26.07.2009, 15:59 (UTC):
fal cok büyük yanış bişey ama çogumuz bundan medetumuyoruz yanış bişey kamıyalım

Yorumu gönderen: nil , 15.07.2009, 08:24 (UTC):
kocamı kendime bağlamak için ne yapmalıyım

Yorumu gönderen: emir, 01.07.2009, 14:44 (UTC):
fal dinen doğru mudur .fala inanmak caizmidirBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56433894 ziyaretçi (143795904 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)