Filistin ve Israil
 

Filistin ve İsrail

Kör, sağır ve dilsizlerin yaşadığı dünyayı Filistin çığlığı kapladı.

Filistin'de yaşananlar herkesin malumu. Lübnan'dan sonra ikmal yapan lanetli vampir; kadın, çocuk ve masum kanı içmeye devam ederken Filistin'den kanımızı donduracak çağrılar yükseliyor. Resme dikkatle bakın. Bu çocuk, bu sabah evinizde bıraktığınız sizin çocuk olmasın?! Oh çekmenize gerek yok. Sizin evdeki değilse komşunun çocuğu. İşte Filistin'den gelen son çığlık: FERYAT. FERYAT. FERYAT.

Filistin Mazlumlarının Feryadı

— Dünyadaki tüm özgür halklara
— Tüm şerefli insanlara
— Vicdanları ölmemişlere
— Sesi kısılmamışlara

“Buradan size sesleniyoruz; Filistin’den, Kudüs’ten, barış ve sevgi şehrinden. Her gün çocuklarının kanlarıyla toprağı sulanan yerden size sesleniyoruz. Hürriyetin manasını ömürlerinde hiç anlamamış, güzel yaşantıyı görmemiş ve işgali günü gününe yaşamış yaşlıların yalvaran haykırışlarıyla size sesleniyoruz.

Hayatlarının yarısını işgal güçlerinin zindanların da geçirmiş ve kalan yarısını da şimdi kabirde geçiren gençlerimizin yalvaran haykırışlarıyla size yalvarıyoruz.

Bomba ve top gürültüleri altında doğan mazlum Filistinli çocukların sesiyle size yalvarıyoruz.

Bizim Filistin Kan ağlıyor yavrularımız İsrail güçlerinin tahrip ettiği virane okullarda okuyor. Filistinli çocuklar kendi topraklarında oynayacak oyuncak bulamazken işgal edilmiş topraklarında İsrailli çocukların lunaparklarındaki oyunlarını seyrediyorlar.”

SİZE YALVARIYORUZ VE SİZDEN SADECE ADALET VE İNSAF İSTİYORUZ

“Her gün İsrail güçlerinin saldırılarından ölen Filistin halkının yanında şerefli bir duruşla durmanızı istiyoruz.

Her gün İsrail uçaklarından atılan füzelerle tanklardan atılan bombalarla büyük küçük, hasta ayırt etmeden öldürülen Filistin halkının yanında şerefli bir duruşla durmanız için yalvarıyoruz.”

YALVARIYORUZ!

“Hükümetlerinize devlet başkanlarınıza sorun. Bu masum halktan yardımlarını niçin kestiler? Niçin Filistin halkını yalnız ve zelil bıraktınız! Yoksa bu halkın aç kalmasını mı istiyorsunuz? Yoksa Filistin halkının İsrail’e boyun eğmesini mi istiyorsunuz? Yoksa ne?

Filistin'deki son durum, çok tehlikeli ve patlamak üzere. Gerçekten yardımlar kesildikten sonra, ekonomik durum çok kötüleşti. Bu durum, Filistin halkına ister istemez etki etti, ilaç azlığına ve fiyatlarının artmasına sebep oldu. Bundan dolayı halk, hastanelere gidemiyor. Babalar, okul ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için, çocuklarını okula gönderemiyorlar. Devlet memurları ve öğretmenler, maaş alamıyorlar. Bu durum, tüm ticâri müesseseleri de etkiledi. Kısacası, Filistin’de hayat durmak üzere.

Bundan daha kötüsü, insanların umutları kayboldu. Hırsızlık olayları çoğaldı. Arabalar, değerli eşyalar, hatta insanların günlük ihtiyaçları olan ekmekler bile aç kalan insanlar tarafından çalınıyor. Bu durum, tüm köylerde, kasabalarda ve şehirlerde baş göstermeye başladı.

Biz, mazlum ve öfkeli Filistin halkı olarak soruyoruz: Bunların hepsi niye?

Yoksa bunların sebebi Filistin halkının özgür ve demokratik seçimlerinin sonucu mu?

Yoksa bu zulüm haklarımıza sımsıkı sarılmamızdan dolayı mı bize reva görülüyor?

Yoksa bu zulmün sebebi, dünyanın şımarık İsrail’le olan dostluklarından dolayı mı?

Yoksa Amerika korkusundan mı?

Dünyadaki bazı ülkeler tarafından, geçmişte olduğu gibi bugün de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde savaş suçlusu olduğundan dolayı hakkında davalar açılan Kasap Şaron’u İsrail halkı seçtiği zaman neden cezalandırılmadı? Bundan daha tehlikelisi, bugünlerde dünya devletleri Şaron’u barış adamı diye vasıflandırıyor ve Filistin halkına terörist diyorlar. Yeni kurulan Filistin Hükümeti’nin İsrail’i tanımasını istiyorlar. Fakat soruyoruz dünya devletlerine: İsrail bizi tanıyor mu?

— Defalarca size yalvarıyoruz.
— YALNIZ KALDIK
— Özellikle şu günlerde yalnız kaldık.
— Bizleri yalnız bıraktınız.
Dünyayla ilişkimiz kesildi, kimse sesimizi duymuyor. Kimse İMDAT çağrımıza cevap vermiyor.

EY ŞEREFLİ İNSANLAR!
EY ÖZGÜR HALKLAR
ÖCÜMÜZÜ ALIN
DİRİLİŞ MUŞTUMUZA SİZ DE KATILIN VE HAYKIRIN!
EN YÜKSEK SESİNİZLE BİZİMLE HAYKIRIN!
İNSANLIK ALEMİNİN GÖRMEDİĞİ, DUYMADIĞI, BİZE REVA GÖRÜLEN BU ÇİRKİN SAVAŞIN, BU SOYKIRIMIN SONA ERDİRİLMESİ İÇİN VE AÇLIKTAN ÖLMEK ÜZERE OLAN MAZLUM FİLİSTİN HALKINI KURTARMAK İÇİN NE OLUR HAYKIRIN!

Bu halkın boyun eğmesini istiyorlar. Dünya coğrafyasından silmek istiyorlar.

NE OLUR!

Az da olsa Filistin halkına yardım edin
Hakka, Adalete ve özgürlüğe yardım edin.
Ümmetin çocukları acı çekiyor. Bizim acımız sizin acınızdır. Bizim özgür ve haklı mücadelemiz sizin mücadelenizdir. Bizim caddelerimiz, İsrail tufanında boğulursa, unutmayın ki sizin caddeleriniz de bu tufanda boğulacaktır.

EY MÜSLÜMAN EVLATLARI, NERDESİNİZ?..
KARDEŞİMİZ DEĞİL MİSİNİZ?

Bizi bir araya getiren tek şey, tevhid İnancı değil mi?

Yoksa bizim yok olmamız sizi sevindirecek mi?

Yoksa bizim aç kalmamız sizi mutlu mu edecek?

LÜTFEN!

Her gün tekrarladığınız “Kalplerimiz sizinledir.” sözünün manası ne açıklar mısınız?

Kalplerimiz sizinledir sözünün manasını, ne olur, açıklarmısınız?!!!”

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: azra, 10.06.2010, 19:02 (UTC):
allah filistinlilerin yardımcısı olsun............
Ama unutmayın ki siz israilin
malını alırsanız sıra bize de gelecek......

Yorumu gönderen: Emran, 23.05.2010, 14:00 (UTC):
Allah razi olsun..Ben Azeribeycandanim..Doğrusu Allahdan Filistin halki için dua dilerim..Ne yazik ki ben duadan başqa bir şeyle yardimci olamam..Ama çok isterdimBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56076125 ziyaretçi (142859486 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)