Fiziki Beden ve Astral Beden
 
Astral Beden

Fizikî Beden ve Astral Beden

Normal şartlar içinde yaşarken şuurumuz (bilincimiz) fizikî bedenin içinde toplanmış durumdadır. Geçmişten günümüze kadar gelen tüm toplumların geleneksel bilgilerinde; fiziki bedenimizin dışına taştığı özel durumlarda, şuurumuzun toplandığı başka bir bedenden daha bahsedilmiştir. Ölüm anında bedenden ayrılarak spatyoma intikal eden ruhsal enerjinin kullanmaya devam ettiği ve çeşitli yaşamlar boyunca kullanılan bir bedendir bu.

Konuyu biraz açalım. Ruhsal Enerjinin en önemli özelliklerinden biri şuurlu bir varlık oluşudur. Hep sorulur. Ruh nedir diye. Ruh Varlığı: irtibat sağlayabildiği alemlerin icaplarına uyarak, o alemlere konsantre olabilen ve konsantre olduğu alemlerde planlar tertip ederek bedenlenebilen şuurlu bir varlıktır. Bu tanım şu ana kadar elde edilebilmiş olan Ruh Varlığı'nın özellikleriyle ilgili en kapsamlı ve eğer yeteri kadar anlaşılabilirse içinde bir çok bilgiyi barındırabilen bir tanımdır. Bu tanımda da görmüş olduğumuz gibi en belirgin vasıflarından biri; onun şuurlu bir varlık oluşudur.

İrtibat sağlayacağı fizik alemlerin özelliklerine göre, varlık kendi şuurunu belli bir oranda daraltmak zorundadır. Başka türlü o alemlerin icaplarına, yani şartlarına uyum gösteremez. İrtibata geçeceği o fizik alemin özelliklerine göre varlık; bazen yüzde 10, bazen yüzde 30, bazen yüzde 70, bazen de yüzde 90'lara varan, şuurunda daraltmalar yapmak zorunda kalır. Şu anda bizim dünyamızda olduğu gibi.

Eski Sufiler'in Dünyayı hapishane hayatına benzetmiş olmalarının sebebi budur. Dünya üzerinde mevcut potansiyel enerjisinin ancak çok küçük bir kısmını kullanabildiğini ve bu nedenle çok kısıtlı şartlarda yaşamakta olduğunu fark eden insanlar çok eski devirlerden beri, inisiyatik merkezlerde daha hür ve daha özgür bir yaşamın yollarını aramaya çalışmışlardır ve bu özel çalışmalara katılanlar yaptıkları özel çalışmalarla bazı ruhsal tecrübeler de yaşamışlardır. Bunların arasında Astral Seyahat da bulunmaktaydı. Bizzat kendilerinin de deneyerek gözlemledikleri bu çalışmalar; gerçekten de ruhsal enerjinin fiziki bedenin haricinde bazı bedenler kullandığını göstermiştir.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: bilge, 04.06.2017, 14:33 (UTC):
Eski Sufiler cook hakliymis bende daha fazlasini ekliyeyim
Dünya insanlr icin bir esir kampi gibidir daha fazlasi Dünya bir Cehennemin bir parcasidir ..... O yüzden insan bazen icinden geldi sekilde söyle der " Yalan Fani Kahpe Dünya " " Batsin Yok olsun bu Dünya " gibi vs. vs.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56073820 ziyaretçi (142853587 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)