Fransa UFO Arsivlerini Aciyor
 
arşivlerini, açıyor, fransa, ufo

Fransa, UFO Arşivlerini Açıyor

Fransa'nın 1970'li yıllardan bu yana UFO'lar hakkında gizli bilgi topladığı ortaya çıktı. Fransa Uzay Araştırmaları Merkezi CNES, resmi olarak 1977 yılından bu yana gizlice biriktirilen ve çoğu zaman varlığı inkar edilen UFO arşivlerini internet sitesinde yayımlayacağını duyurdu.

CNES'ten yapılan açıklamada, 70'li yıllardan bu yana toplanan 1600 dosya, 3.000 soruşturma tutanağı ve UFO gördüğünü söyleyen 6.000 kişinin ifadelerinin önümüzdeki günlerden itibaren CNES'in web sitesinde yayımlanacağı bildirildi. CNES'in UFO'lar hakkında web sitesinde kademeli olarak 100.000 sayfa belge yayımlaması bekleniyor.

CNES, soruşturmalar sonunda söz konusu UFO dosyalarının yüzde 9'unun tamamen aydınlatıldığını, yüzde 33'ünün büyük ölçüde tanımlanabildiğini, yüzde 30'unun ek veri noksanlığından açıklanamadığını, yüzde 28'inin ise çok ayrıntılı soruşturmalara rağmen açıklanamadığını belirtiyor. CNES'in UFO arşivlerini açma kararıyla birlikte Fransa'nın konuyu 1950'li yıllardan bu yana yakın takibe aldığı da ortaya çıkmış durumda. CNES yetkilileri, Fransa'da bilinen ilk UFO fenomeninin 1937 yılında kaydedildiğini, ancak resmi kayıt işlemlerine 1954 yılında başlandığını söylüyor.

Fransa'nın kendi topraklarındaki UFO fenomenlerini araştırmak üzere gizli birim kuran ilk ülke olduğunu da belirten CNES, söz konusu birimlerin bilimsel metotlarla çalıştığını ve çalışmalarının sosyolog, fizikçi, astronom, meteoroloji uzmanı ve mühendislerden oluşan uzmanlar tarafından düzenli olarak kontrol edildiğini de açıkladı. Fransız haftalık haber dergisi L'Express, söz konusu UFO birimlerini ve bu birimlerin çalışma yöntemlerini, açıklanamayan olayları araştırmakla görevli FBI ekibini konu alan ünlü Amerikan dizisi X-Files'a benzetti.

KAYNAK BELİRTİLMELİ


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56073983 ziyaretçi (142853977 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)