Gök Kapilarini Titreten Dua (Ismi Azam)
 
dua

Gök Kapılarını Titreten Dua: İsm-i Azam

Bu materyalin güvenliği: azam, dua, gök, ismi, kapılarını, titretenazam, dua, gök, ismi, kapılarını, titretenazam, dua, gök, ismi, kapılarını, titretenazam, dua, gök, ismi, kapılarını, titretenazam, dua, gök, ismi, kapılarını, titretenazam, dua, gök, ismi, kapılarını, titretenazam, dua, gök, ismi, kapılarını, titretenazam, dua, gök, ismi, kapılarını, titretenazam, dua, gök, ismi, kapılarını, titretenazam, dua, gök, ismi, kapılarını, titreten (Orta. Okunması tavsiye edilir.)

Asr-ı Saadette ticâretle uğraşan mümin bir tâcir vardı. Bu tacir, ticaretinde helâl-haramı gözetir, Allah ve Resulü için bu ticareti yapar, herkesin hakkına riayet ederdi. Ticaretini Şam ile Medine arasında gerçekleştirir, çoğunlukla da ticaret kervanları ile hareket etmez, tek başına yolculuk yapmayı severdi.

Bir alacağını almış, satacağını da satmış ve Şam'dan Medine’ye doğru hareket etmişti. Epeyce yol almıştı ki, baştan aşağı silahlı bir eşkıya ile karşılaştı. Eşkıya, bu mümin taciri tehdit etti;

Eşkıyâ: "Mallarını şuraya indir, develerini de şu ağaca bağla."

Mümin tâcir: “Mallarım senin olsun, beni bırak gideyim."

Eşkıyâ: "Bugüne kadar soyup da öldürmediğim kimse yok Senin hem mallarını alacağım, hem de canını."

Mümin tâcir: “Madem beni öldürmeye kararlısın, senden son bir talebim var"

Eşkıyâ: “Söyle talebini"

Mümin tâcir: “Ben Müslüman'ım abdest alıp, iki rekât namaz kılayım ondan sonra beni öldür."

Eşkıyâ, izin verir. Tâcir önce abdestini alır, sonra da İki rekât namaz kılar ve ellerini Rabbine açar:

ياَ وَدُودْ ياَ وَدُودْ ، ياَ ذَا الْعَرْشِ الْمَجِيدْ ، ياَ مُبْدِئ ياَ مُعِيدْ ، ياَ فَعَالاٌ لِماَ يُرِيدْ ، أَسْأَلُكَ بِنُورِ وَجْهِكَ الَّذِي مَلأَ أَرْكَانَ عَرْشِكَ ، وَأَسْأَلُكَ بِقُدْرَتِكَ الَّتِي قَدَّرْت َبِهاَ عَلَى جَمِيع خَلْقَكَ ، وَأَسْأَلُكَ بِرَحْمَتِكَ الَّتِي وَسِعَتْ كُلَّ شَيْءٍ ، لَا إِلَهَ إِلَّا أَنْتَ ، ياَ مُغِيثْ أَغِثْنِي! ياَ مُغِيثْ أَغِثْنِي! ياَ مُغِيثْ أَغِثْنِي!

“Yâ Vedûd! Yâ Vedûd! Yâ zel-arşil-mecîd! Yâ Mübdî, Ya Mu'îd! Yâ Feâlün limē yürîd! Es’elüke bi-nûri vechikellezî melē erkâne arşike ve es’elüke bi-kudretikelletî gadderte bihē alē cemîu [k]halkake ve es’elüke bi-rahmetikelletî vesiat külle şey’in. Lē ilēhe illē ente. Ya Muğîs, eğisnî! Ya muğîs, eğisnî! Ya muğîs, eğisnî!”

Mümin tâcirin duâsı bitmişti ki, çok garip bir hâdise meydana gelir. Birden beyaz bir at üstünde yeşil elbiseli, elinde de harbe olan bir süvâri peydâ oldu. Eşkıyâ şaşırmış, ne yapacağını bilemez bir durumdaydı. Eşkıyâ, tâciri ve malları unuttu, ortaya çıkan bu süvâriye saldırdı. Süvâri, bir darbe ile eşkıyayı yere düşürdü.

Süvâri, tâcire dönerek: “Öldür bu eşkıyayı" dedi.

Mümin tâcir: "Ben hayatımda kimseyi öldürmedim, insan öldürmeyi hoş görmem. Beni bağışla."dedi.

Sonra süvâri, eşkıyâyı bir darbe ile öldürdü.

Tâcir sordu: “Sen kimsin?"

Süvâri: “Ben üçüncü kat gökte duran bir meleğim. Bu adamı öldürmeyi Allah bana nasip etti. Sen namazından sonra ellerini kaldırıp duaya başladığında, gök kapılarının çalındığını duyduk, öyle şiddetle çalınıyordu ki. Mühim bir hadisenin olduğunu anladık. İkinci defa dua ettiğinde gök kapıları açıldı. 3. defa dua ettiğinde, Allah, Cebrail Aleyhisselam'ı görevlendirdi.

Cebrail Aleyhisselam şöyle dedi:

‘Dua eden falan mümini kim kurtaracak'Ben talep ettim de görevlendirdiler. Ey Allah’ın mümin kulu! İyi bil ki! Senin yaptığın bu duayı kim yaparsa Allah onun sıkıntısını giderir, ona yardım eder.”

Bu hadiseden sonra mümin tâcir, yola koyulur ve Medine'ye varır. Soluğu Resulullah’ın huzurunda alır ve başından geçen olayı anlatır. Taciri dinleyen Peygamber efendimiz, şöyle buyurur:

"Muhakkak ki, Allah sana Esma-ül Hüsna'yı telkin etmiş. O isimlerle Allah’a dua edilirse, istenen verilir."

Rivayet: Enes bin Malik.

Arapça metin: https://islamqa.info/ar/98821

Bu sayfa, 8 Ekim 2017 tarihinde Akhenaton tarafından güncellenmiştir.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: hakan batuhan , 02.09.2017, 04:52 (UTC):
cümleten hayırlı bayramlar

Yorumu gönderen: Elif, 23.08.2017, 05:13 (UTC):
Hakan bey Allah razi olsun sizden cok teşekkür ederim.

Yorumu gönderen: hakan batuhan , 22.08.2017, 02:36 (UTC):
amin sagolun ayşe ve elif hanım ...elif hanım isabetli bir karar almışınız bu duayı okuyun Okunuşu: Rabbi heb lî mines-sâlihîn.
Anlamı: “Ey Rabbim! Bana iyilerden (salih evlat) lütfet!” (Saffat Suresi – 100)

Okunuşu: Rabbic alnî mugîmes-salēti vemin zurriyyetî rabbenē vetegabbel duâ’.
Anlamı: “Ey Rabbim! Beni ve neslimden (gelenleri) de namazı gereği gibi kılanlardan eyle. Ey Rabbimiz! Duamı kabul buyur.” (İbrahim Suresi – 40)
Okunuşu: Rabbî lē tezernî ferdev-ve ente [k]hayrul vērisîn.
Anlamı: “Rabbim! Beni tek başıma (evlatsız) bırakma, gerçi (vermesen de) sen, varislerin en hayırlısısın.” (Enbiya Suresi – 89)

Okunuşu: Rabbenâ vec’alnâ muslimeyni leke ve min zurriyyetinâ ummeten muslimeten leke ve erinâ menâsikenâ ve tub aleynâ, inneke entet tevvâbur rahîm.
Anlamı: “Ey Rabbimiz! İkimizi de sana teslim olanlardan kıl; soyumuzdan da sana boyun eğen (Müslüman) bir ümmet meydana getir; bize ibadet yer (ve usûl)lerini göster, (kusurlarımızı affedip) tövbemizi kabul buyur. Çünkü sen, tövbeleri çokça kabul eden ve çok merhamet edensin.” (Bakara 128)
Allah Ali İmran Suresi, 38. Ayette de belirttiği üzere
Rabbi heb lî mil-ledunke zurriyyeten tayyibeten inneke semîudduâ’.
Anlamı:“Ya Rabbi! Bana kendi katından çok temiz bir nesil (çocuk) bahşet. Muhakkak ki sen duayı hakkıyla işitensin.” ve
Furkan suresinin 74. Ayetinde ise Yüce Allah şöyle buyurmaktadır. Rabbenē heb lenē min ezvēcinē vezurriyyētinē gurrate eğyuniv-vec alnē lilmuttegîne imēmē.
Furkan 74.Ayet Anlamı
“Ey Rabbimiz! Bize eşlerimizden ve nesillerimizden gözler(imizin) nuru (olacak iyi insanlar) lütfet ve bizi (fenalıktan) sakınanlara rehber yap.” ayetlerini bol bol zikir haline getirerek Allah’a dua etmeli ve hayırlı evlat dilemeliyiz.Ayrıca hayırlı evlat için Furkan suresindeki şu ayet sure biçiminde tavsiye edilmiştir.
Bismillahirrahmanirrahim
Vellezine yegülüne Rabbena heb lenamin ezvacina ve zurriyyatina gurrate ağyuniv vec’alnalil muttegine imama.
Anlamı:
Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın adıyla
Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir.” Ayeti de bol bol okunarak, Allah’a dua ve niyaz edilmelidir.

Yorumu gönderen: Ayşe, 19.08.2017, 22:53 (UTC):
Cenab-ı Hak tez zaman da şifanızı versin inşallah Hakan bey çok geçmiş olsun...

Yorumu gönderen: Elif, 18.08.2017, 23:43 (UTC):
Hakan bey , Allah sizden razi olsun Rabbim tez vakitte sifanizi versin insaAllah.Size burda yorum yazdiktan sonra nisanlimla tekrar bu konu acildi ve ona evimize en yakin ve imkan anlaminda en iyi bakimevine kardesini koysak maddi anlamda tum imkanlarini karsilasak sık sık ziyaretlerine gittsek fikrini sundum ve o da tamam dedi kabul etti.Hakan bey burda tek beni rahatsiz eden nokta ben cocuk sahibi olmak istiyorum Allah im esirgesin insanin aklina herseygeliyo dualarimi ederken cocuklarimin saglikli dunyaya gelmei icin enguzel sekilde nasil dua etmeliyim bu durumdan ötürü ....

Yorumu gönderen: Hakan batuhan, 16.08.2017, 23:32 (UTC):
Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm,
Allah bana yeter, O’ndan başka ilah yoktur. Ben yalnız O’na dayanırım. Çünkü O, büyük Arş’ın, muazzam hükümranlığın sahibidir.”(Tevbe, 9/129). Peygamber duasidir okuyun bu duayı bol bol okuyun. .beni ne sıkıntılardan kurtardı. .
Rabbim. ..şimdi biraz sağlığım bozuk sifada sağlıkta ölümde Rabbim in emri .
Yasarkende ölünce de Rabbim e sığınırım o ne güzel Vekildir

Yorumu gönderen: Hakan batuhan, 16.08.2017, 23:20 (UTC):
Elif hanım yarına hicbirimizin garantisi yok kardeşim. .hepimiz birer engelli adayi olarak yaşıyoruz. .Bundan vicdanen rahatsız olduğunuza göre kötü bir niyetiniz olduğunu sanmıyorum. bir fikir sunmusunuz. ..eşiniz red etmiş. .esinizinde haklı sebebleri var..günah kısmına gelince. .günah lik bir durum yok. .engelli kardeşimize eziyet etmek bakmamak. .hakir görmek gibi bir eylem günahtır...sevabina bakın kardeşim içiniz rahat olsun. ...içinizden bakmamak bile geçti ise bir anlık. ..tövbe istigfar getirin. ..

Yorumu gönderen: Elif, 16.08.2017, 22:55 (UTC):
Selamün aleykum Hakanbey .Ben 4 yil ciktigim kisiyle kisa birsure once nişanlandim.Nişanlım olan kisinin zihinsel olarak rahatsiz bi kiz kardesivar fiziksel olarak hic bi engeli yok.2 kardesler.Bir sureonce buhrana dustum ve nisanlimla evlendikten sonra eger anne babasina bisey olursa kizkardesinin bakiminasil olucak bi ev bakici tutsak oyle baktirsak bizdesurekli gelip gidip ilgilensek dedim sert bir sekilde karsilik verdi ve kardesinin de ayni evde kalmasi gerektigini soyledi bende bu konuyu actigim bu sekilde dile getirdigim icin gunaha girmismiyim diye de cok korkuyorum ne yapabilir bu konuda bana yardimci olabilir misiniz?

Yorumu gönderen: Hakan batuhan, 16.08.2017, 22:52 (UTC):
Ayşe hanım yüreğinize sağlık. ..

Yorumu gönderen: Ayşe, 16.08.2017, 21:38 (UTC):
Değerli mümin kardeşlerim , aylardır sıkıntılı dönemler geçiriyorum hergün kuranımı,namazımı duamı eksiksiz yerine getiriyorum. Bir süre sonra herşey yolunda iken ibadetleri ne kadar aksattığımı bir duayı bile zor ettiğimi hatırlıyorum , biz Rabbimizi unutsak bile o bizi unutmuyo yaşananları bu şekilde yordum eskiye nazaran sahan huzurluyum herşeyin üstesinden dua ve inançla geleceğimin bilincine vardım. Kendinizi sakın kötü hissedip duanızı kesmeyin Hakan beyin de dediği gibi umudunuzu yitirmeyin Allah daha iyisini vereceği için bu zorlukları karşımıza çıkarıyor hiçbirşey karşılıklı değil sadece İnan'ın kalpten ve sonsuz...

Yorumu gönderen: Hakan Batuhan, 13.08.2017, 09:13 (UTC):
Arkadaşlar öncelikle hepimizin bir takım sıkıntilari var..kiminin maddi kiminin manevi. ..bakın dünyada bize 3ay 5 ay çok uzun bir zaman gelebilir sabır etmek zordur. Bazen olsun isteriz hemen olsun duâ kabul olsun. .her yorumu okuyorum zaman oldukça. .defalarca yazdım şu dua bu dua. ..sayılara takılmayin. .abdest li olun namaz kılın. .temiz giyinin. .helalinden yeyin için. ...bol bol tövbe istigfar edin salavat getirin. ..esmaül Hüsna okuyun. ..gece dua edin. ..yağmurlar yağarken. .güneş doğarken. .cuma günü ezandan sonra bir zaman varmiski red olunmazmis. ...büyü ve benzeri uygulamalardan kaçının. ...biz burda yazıyoruz bir Allah in kuluda dua istedikten sonra sonuç şu diye burda yazmıyor. ..ona göre tavsiye de bulunalım. ..mucize mi bekleniyor. ..anlamıyorum

Yorumu gönderen: Yasemin , 12.08.2017, 22:42 (UTC):
Ol der ve olur hiçbirisinin ümidimiz, dualarınızı eksik etmeyin rabbimin merhameti okadar büyükki olmadı diye ettiğiniz sitemler bile hayır aleyhimizde dir yeterki yürekten isteyin en güzel dua kulun Kula ettiği duadır rabbim kullarını dara koyuyorsada bu bir sınav ondan gelene derdede dermanada bin şükür

Yorumu gönderen: Biri, 07.08.2017, 21:24 (UTC):
Herkes az çok duasını yazmış bir türlü olmuyor düzelmiyor diyenleriniz var. Eş isteyen de iş isteyen de sağlık ve afiyet için dua dua yalvaran da bilsin ki burada, dünyadaki sıkıntılar boşa değil. İdrak edemeyeceğimiz bi güzellikte ahirette karşımıza çıkacak Ve belki de o an diyeceğiz ki 60 yıllık ömrümün her anı sıkıntıyla geçseydi. Sıkıntısız geçen vakitlerimizin malesef çoğunu duasız, gaflette veya günahlarla geçiriyoruz. İnsanız unutuyoruz. Allah her şeyin en iyisini, en doğrusunu bilir.

Yorumu gönderen: Hakan batuhan, 04.08.2017, 22:27 (UTC):
Alev hanim sağolun. .Bakın asagidaki yazılarımda birçok tavsiyem olmuştur. .okuyun fayda şifa Rabbim den. ...

Yorumu gönderen: Alev, 01.08.2017, 19:02 (UTC):
Arkadaslar ne olur banada dua edin hakan bey cok iç acıcı bır insansınız Rabbım yar ve yardımcınız olsn ne olur banada bır fıkır ver sıkıntım var ismi azam duasını cok fazla okuyorum bazen Kendı kendıme diyom cok okusam allah kabul etmez die karidesler bildigin iz dua varsa söyleyin okuyayım ne olursunuz

Yorumu gönderen: Sedad, 04.07.2017, 20:56 (UTC):
Yuvam yıkılmak üzere lütfen dua edin cok ihtiyacım var....

Yorumu gönderen: Mustafa , 19.06.2017, 20:19 (UTC):
Ben Allah'tan ıstedım ve gelceklestıgıne bizzat sahit oldum allah cc herkeze nasıp etsin inşallah

Yorumu gönderen: DuA edin , 18.06.2017, 23:24 (UTC):
Evlenmek istiyorum nasıl dua etmeliyim bir türlü isteğim olmuyor çok üzülüyorum

Yorumu gönderen: gulderen, 16.06.2017, 09:20 (UTC):
slm bizhayattahepzarargorduk birturluişlerimiz rasgitmedi yakınakrabalardancevremizdenhepzarargorduk borclarımızbitmedi işimizhicrasgitmiyok hepkötulukgöruyok okasarcokzalimvarki hepsabirdiyok intammimizdiyok niyetimizhepiyiiniyetle yaklaşıyok kaybediyok artıkyoruldum neolurbizede yardimedinneyapmamızlazım birdecocugumuzolmuyo allahrızasıicinneyapmamızlazım yardimbekliyoruz


Yorumu gönderen: Hakan batuhan, 22.05.2017, 23:31 (UTC):
Leyla hanim kul kul ile sinanir. !!!!!!! Allah kendine ortak koşa ni..!!! Kibirli insanı sevmez. ..sizi ya sevdiği için siniyorsa.?????????? Ya Vedud ismini zikret tesbihatta bulun için sıkılınca soğuk su ile abdest all...dedikerim ı oku...elini aç Mevla ile konuş hepsi hallolur. ..

Yorumu gönderen: Leyla-bekleyen, 21.05.2017, 20:29 (UTC):
Allah çokça razı olsun Hakan bey. O kadar güzel ve samimi yazmışsınız ki kendimi iyi hissettirdi yaklaşımınız. Bu dualar evdeki dua kitabimda da var ama sorun artık dua etmeye bile takatimin kalmadığını hissetmem. Çünki tek derdim bu degilki is arıyorum bulamıyorum evlenemiyorum. Daha sayamadigim bir sürü sıkıntı var. Allah kimseye kaldiramayacagi yükü vermezmis ama sanki artık Rabbim beni sevmiyor mu demeye başladım. Ümitsizlik cukurundayim kendimi bir türlü motive edemiyorum. Son olarak da evlenme vaadiyle aldatilmam beni çok yıktı. Duâ etme isteğinin oluşması için ne yapmalı?

Yorumu gönderen: hakan batuhan, 20.05.2017, 23:56 (UTC):
Leyla-bekleyen, öncelikle 30 yaş çok geç bir yaş degil kardeş ruhen yorulmanı anlıyorum fakat..bu kısmı dikkatli oku Sizin hayır sandığınız şer; Şer sandığınız şeyde hayır vardı ALLAH (C.C) bilir siz bilmezsiniz..rahat ol sıkıntı üzülmek bunlar çagre degil,,,ilerde mevla öyle bir eş çıkarırki iyiki beklemişim dersin,,,,Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm, de ki: Allah bana yeter, O’ndan başka ilah yoktur. Ben yalnız O’na dayanırım. Çünkü O, büyük Arş’ın, muazzam hükümranlığın sahibidir.”(Tevbe, 9/129).
bu duayı gönlüne kazı hergün oku sayı önemli degil,,,ezan okunurken oku,,gece oku gündüz oku,,bir hafta sonra ramazan,,iftar açarken niyet et sahurda niyet et oku dile ALLAH tan ,,yagmur yagarken dua et,,,inşallah gönlüne bahari getiren eşi MEVLA hayırlı olarak nasip etsin selam ve dua ile saygılar kardeşim

Yorumu gönderen: Leyla-bekleyen, 20.05.2017, 22:14 (UTC):
Yıllardır hep mutlu bir evlilik hayaliyle yaşadım. Rabbime sukur sağlıklı ve güzel de bir genç kızım. 30 yaşına geldim ama bir türlü evlenemiyorum. Çok ağır bir ımtihan gibi geliyor artık bana çünkü artık ne bedenim ne de ruhum taşıyabiliyor bu yükü. Bir an önce hayırlı bir evlilik yapmak için hangi duaları ne zaman kaç kere okumaliyim. Ne olur yardimci olun Allah rızası için evlenmek istiyorum en kisa surede.

Yorumu gönderen: derdim den, 01.05.2017, 11:36 (UTC):
Bu sitede yazilanlari okudum benimde herkez gibi bircok derdim var çok arastirma yaptim dua lar okudum fakat anladimki önce sünneti yapmadihimin farkina vardim sünnet her gün 100 kere estagfirullah çekmekti sonra salavat okjmakti sonra ihlas ve fatiha okuyup peygamberimizs ailesine ashabina bütün peygamberlere allah dostlarina hediye etmek sonrada tevhit çekmekti careyi bunda buldum elhamdülillah not sevabiniz yetmezse duaniz kabul olmayabilir

Yorumu gönderen: Hakan batuhan, 26.04.2017, 08:41 (UTC):
Aydın bey sınav ve iş başvurularından önce fetih süresini okuyun ayrıca Kenzül Arş Duası her türlü hacet, dilek, hastalık gibi durumlarda okunabilen, faziletleri ve faydaları oldukça güçlü bir duadır..bir arkadaşımın sınavı esnasında ben okumuştum. ..hem sınavı hem mulakati başarılı geçmişti. ..rızık Allahtan

Yorumu gönderen: Aydın, 24.04.2017, 22:10 (UTC):
Hakan bey ben Üniv mezunuyum 33yaşındayım sınavlara giriyorum birkaçında son aşamaya gelip elendim. Özel sektörde kurumlara CV veriyorum dönüş olmuyor. Dua ediyorum ama sizin tavsiye edeceğiniz birşey var mı acaba tşk ederim.

Yorumu gönderen: Muhtaç, 15.04.2017, 10:47 (UTC):
Selamın Aleyküm Kardeşlerim. Benim için şudur dünyadaki en Bahtiyar insan duası kabul olan insanlardır. Son bir ayda 2 kez iş yerimde sorun yaşadım haklı olduğum halde Mübarek Regaip kandili günü iftirayla karşîlaştım bu şahsa hicbirsey olmadı olan sinirlerime oldu. İş yerimde huzursuzum severek yaptığım işimden nefretlik geldi. Hangi saat hangi dua yine kabul olmadı Benim dualarım kabul olmuyor canîmı yakana beddua etsem yine kabul olmuyor. Üzülüyorum ama elden ne gelir. Ne duam ne bedduam o kadar caresiz kalıyorum ki. ALLAH bu canımı alsada kurtulsam. Eğer içinizde duası kabul olan var ise her gün bayram etsin. Yaşamaktanda artık soğudum. YÜCE ALLAH Hepinizi sevindirsin hemde en güzel şekilde

Yorumu gönderen: Ayşe, 13.04.2017, 21:51 (UTC):
Duaya muhtaç haşa o öyle bi yaratandır ki ne unutulur ne yerine başka bişey konulur , Hakan beyin de dediği gibi üzgün olmam sana bunu düşündürmüş olmalı hepsinin çaresi yine yaradan da sadece bunun için bir dua olup olmadığını Hakan beyden öğrenmek istedim Yaradanı unutan insanın duaya da ihtiyacı olmaz diye düşünüyorum bu tarz düşüncelerini kendinize saklarsanız sevinirim.

Yorumu gönderen: hakan batuhan, 10.04.2017, 08:01 (UTC):
duaya muhtac(firdevs)!!! ayşe hanım Yaradani unutup yarattiklarini sevmeye. Devam mi ediyor? bunu nerden çıkartabiliyorsun :) anlamıyorum!!!! dikkat edersen duamı hiç eksik etmedim yazmış hergece Kuran sız uyumuyorum diyor,,Yaradanı unutan kuran okumaz herhalde,,sadece ayşa hanım ümitsizlige kapılmış ,üzülmüş ve endişeye kapılmış,,,hepsi bukadar

Yorumu gönderen: duaya muhtac(firdevs), 09.04.2017, 23:18 (UTC):
Ayşe kardes anlaşilan yaradani unutup yarattiklarini sevmeye. Devam ediyorsun sözlün suçsuz sa her 3 gece ve her 3 gün 1000 ner besmele yani 6 bjn besmele ceksin çikar allahimin iznizle

Yorumu gönderen: Ayşe, 08.04.2017, 21:41 (UTC):
Allah razı olsun Hakan bey Rabbim gönlünüze göre versin inşallah

Yorumu gönderen: HAKAN BATUHAN , 08.04.2017, 08:41 (UTC):
ALEYKÜM SELAM Ayşe hanım öncelikle umudunu yitirme .....çünki bu ettigin duaları boşa çıkarır..arşin yerin alemin cihanın tek sahibi YÜCE ALLAH herşeyi hakkıyla görüp gözetendir, burda önemli olan nokta sözlünüz de ne suç işlediyse pişman olup tövbe etmeli,ve oda dua etmeli ,,inşallah tez zamanda cezası sona erer,,,dua konusunda Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm, Allah bana yeter, O’ndan başka ilah yoktur. Ben yalnız O’na dayanırım. Çünkü O, büyük Arş’ın, muazzam hükümranlığın sahibidir.”(Tevbe, 9/129).

Hasbunallahu ve ni'mel vekil ni'mel Mevla ve ni'me'n nasîr
Anlamı :“Allahü Teala bize yeter O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.”

“Hasbünallah ve nî’mel vekîl” sözünü, Hz. İbrahim aleyhisselâm ateşe atılırken söylemişti. Hz. Muhammed aleyhiselâm (ve sahabeleri) de “İnsanlar (müşrikler) size karşı ordular topladılar, onlardan korkun denildiğinde, bu onların îmanını daha da arttırdı ve “Hasbünallahü ve nî’mel vekîl” dediler. (Buhârî)

peygamber duasıdır kim ne sıkıntısı varsa bu duayı hergün okusun ...ayrıca son olarak Saleten Tüncina Duası:


“Biriniz namazı kıldıktan sonra, Allah’a hamdu sena etsin, sonra Peygamber’e salavat getirsin, ondan sonra dilediği dualar yapsın.” (bk. Neylu’l-Evtar, 2/577)

Saleten Tüncina Duası:

"Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ ındeke a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."
Anlamı:

"Allah'ım! Efendimiz Muhammed'e (asm) ve onun Ehl-i beytine salât eyle. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarırsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi, bize bunları merhametinle nasip eyle. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır."

ayşe hanım bunları okuyabilirsiniz ,,


Yorumu gönderen: FerhAt, 05.04.2017, 23:13 (UTC):
Herrseyde tek hüküm sahibi olan Allahım là ilahi illallah diyen diller hurmetine hasbiallahu ve nimel vekil diyen diller hurmetine subhane Allahu vebihamdihi diyen diller hurmetine sana duası nazi gecenler hurmetine resulunu görmeden sevenler onun razi olduğu ummeti hurmetine ashabi ikram hurmetine ehlibeyt hurmetine ya ehed ya samet ya hayyum ya daimu ya kadumi ya vitrü ya zel celali velikram isimlerin hurmetine hangi din kardesimiz ellerini sana acarsa geri çevirme Allahım amin bi hurmeti Taha ve yasin

Yorumu gönderen: FerhAt, 05.04.2017, 22:38 (UTC):
DEĞERLİ KARDESLERİM ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN KİMİN SIKINTISI VARSA BORCU VARSA KARNLIKLARDA KALDIYSA EŞİYLE İLGİLİ PROBLEMİ VARSA ZENGİNLİK İSTİYORSA GECE GÜZEL 1 ABDEST ALIP TÖVBE İSTİĞFAR EDİP HADİD SÜRESİNİN İLK 5 AYETİN ARDINDAN HASRSÜRESİNİN BİR SON 2 AYETİNİ OKUYUP 2 REKAT NAMAZDAN SONRA LÀ İLAHE İLLALLAH U VAHDEHU LÀ SERIKELEH LEHUL MÜLKÜ VELAHUL HAMDU VE HUVE ALÁ KÜLLİ ŞEYİN KADİR ELHAMDURULLAHİ VE SUBHANEALLAHU BELA ILAHE İLLALLAHU VALLAHU EKBER VELAHUL VELA HAVle VELA kuvvete illa billahil aliyyul azim ve salaVat getiripte Yüce Allahtan inanarak teslim olarak isterse o isteği o an gerçekleşir buyurmuştur kainatın Efendisi Ahmet Muhammed Mustafa s.a.v

Yorumu gönderen: Ferhat, 05.04.2017, 22:12 (UTC):
Değerli kardeslerim sabir en büyük ibadettir ilk önce kalbinle yüce mevlayi bul ondan sonra iste yüce Mevlana sen istemesende zaten dünya nimetleri kendiliğinden gelecektir sana kalpler ancak Allah demeyle tadmin olurlar

Yorumu gönderen: FerhAt, 05.04.2017, 21:59 (UTC):
Güzellik adına ne varsa burd

Yorumu gönderen: Ayşe , 04.04.2017, 20:37 (UTC):
Selamünaleyküm Hakan bey , sözlüm cezaevinde 5 aylık cezayı 3 ayda bitirip çıktı duamı hiç eksik etmedim fakat tam çıkmışken disiplin cezası çıktı 4 ay daha şuan gene içerde Rabbimden bi mucize bekliyorum süreç kısalsın diye Kuran'sız uyumuyorum bazen umudumu yitiriyorum zorlu bir süreç sizin önerdiğiniz bi dua varmıdır. Şimdiden Allah razı olsun.

Yorumu gönderen: Eda, 04.04.2017, 16:09 (UTC):
Vallahi bende hayirli bir erkek evlatim olsun istiyorum buna ozel dua varmi benimicun dua edermisinniz Allah hepiniDen razi olsun

Yorumu gönderen: hakan batuhan, 28.03.2017, 02:51 (UTC):
duaya muhtac, soru sorar gibi yazmisin bende öyle anlamışım. diye belirttim zaten tamam yanlış anlaşılma olmuş oky ... Muhtaç, kardeş aleyküm selam hakkında hayırlısı olsun inşallah alırsın bir araba ne diyim RABBİM gönlüne göre versin kardeşim,,,:)

Yorumu gönderen: duaya muhtac, 21.03.2017, 20:09 (UTC):
Sizin
12.03.2017. 01.41 de yazdiginiz mj bana yazmistiniz yaaa uzun mj i demiyorum öncekini diyorummmmm

Yorumu gönderen: Muhtaç, 19.03.2017, 20:24 (UTC):
Selamın Aleyküm Kardeşlerim YÜCE ALLAH yar ve yardımcımız olsun. Hakan Bey kardeşim ALLAHÛ TEALA sizden razı olsun Yardımcı olmak için uğraş veriyorsun. ALLAH Herkesin Gönlüne göre versin. Kardeşlerim Herşey nasip YÜCE ALLAH ol dedikten sonra herşey olur. Herşeyin hayırlısını YÜCE ALLAH bilir. Bize dúşen sabretmek. Kardeşlerim Yıllardır araba hayali kuruyorum Bir türlü nasip olmadı Bazen diyorum layıkıyla dua edemiyorum yada kalbim mi kötü bunun içinmi dualarım kabul olmuyor ama Herşeyin hayırlısını hiç şüphesiz YÜCE ALLAH ZÛLCELAL Bilir. Şu bir gerçek hakikat en büyük servet zenginlik YÜCE ALLAH C.C Sevgisi Kulundan Razı olması. Yoksa dünya malı neymiş boş.Kaç yıl oldu Kurbanımı kesemedim Bu kardeşinizde ALLAH Rızası için sizden dua bekler. ALLAHÛ TEALA Sizden Razı olsun. İNŞAALLAH Bu yorumları yapan sıkıntıda olup dua bekleyen arkadaşlar ve bizlere yardım etmek için uğraş veren hakan bey kardeşim en güzel gunler sizlerin olsun

Yorumu gönderen: Hakan Batuhan , 19.03.2017, 09:43 (UTC):
Duaya muhtaç !!!!! Bende alınganlık yokta. ..sen niye üzerine alindinki..????soru sorar gibi yazmisin bende öyle anlamışım. ..baştan red olunmaz yazaydin ozaman..alınganlık nerden çıktı. ..ben o uzun mesajimda sana dair ismine birsey yazdımmi? É posta ile yazanlara dedim...umarım anlamisindir


Yorumu gönderen: duaya muhtac, 14.03.2017, 19:59 (UTC):
Hakan bey ben soru sormadimki? Allahla beraber olan kişilerin duaları red olunmaz demrk istemistim
Anlaşilan sizin alınganlik var

Yorumu gönderen: Hakan Batuhan , 12.03.2017, 00:04 (UTC):
Arkadaşlar bana e posta yoluyla ulaşan kişiler oluyor. ..burda ki yorumlarımı okuyup soru soranlar yardım talep edenler oluyor. ..bakın ben daha öncede yazdım hoca değilim. ...sıkıntı yi giderecek kişi haşa bende değilim. .haşa duanizin kabul olmasına ben birşey yapamam. Bana tavır alınmasını anlamıyorum. ..Son olarak artık yorum yazmamayi düşünüyorum. ..Kaç kez yazdım büyü çalışma uzak durulsun. ..Allah in yazdigi kaderi hangi güç değiştirir. ..ne yapılması gerekiyorsa net yazıyorum. ..fakat insanlar acaba sadece darda kalınca mi dua ibadet edmeli yoksa her daim mi dua ibadet etmeli. ..insanlar mucize istiyor okuyum hemen olsun. ..olmayınca olmuyor deniliyor. ..olmuyor dediğin anda tüm çabalar boşa gider. ..insan insanken işi düşen insanı biliyorda Allah bilmiyormu haşa. ...namazda konuşulmaz. .sağa sola bakılmaz orda bir ciddiyet vardır kuran i kerim abdestli okunur oturarak okunur bir ciddiyet vardır. ..ozaman Allah tan isterkende o ciddiyeti sağlamalıdır insa n.....olmadı demek ciddiyetsiz lik ve yanlıştır. ....umarım anlaşıldı. ...

Yorumu gönderen: Hakan Batuhan , 11.03.2017, 23:41 (UTC):
Duaya muhtaç sorduğun soruya kimse cevap veremez. ..onu Allah bilir.

Yorumu gönderen: duaya muhtac, 10.03.2017, 21:59 (UTC):
Her an allahu tealayla beraber olursak hangi anda dua etsek kabul olur .

Yorumu gönderen: Ayse, 05.03.2017, 05:09 (UTC):
Size katiliyorum hakan bey.Tevbe suresinin 129 ayeti onu ben her sabah ve aksam okurum.kendisinede soyledim zaten.Saglicakla kalin...

Yorumu gönderen: Hakan Batuhan, 04.03.2017, 18:30 (UTC):
ayşe hanım açık saati kapalı saati kim nerden biliyormuş..YÜCE ALLAH IN neyi nezaman kabul edecegini oldeyip olduru verecegini ANCAK ve ancak ALLAH BİLİR, siz o insanlara takılmayın onlar ebced mebced hesaplasın jupiter saati merkür saati yıldızname ve benzeri hesaplar yapanlar burç lara göre saatt verenler hurafedir,, o insanların ne yaptıgını eminim kendileri bile bilmiyordur,,,KUL nasıl kulluk yapar,,başta inanır, haramdan küfürden kul hakkından uzak durdumu zinadan iftiradan gıybetten sakındımı ,,5 vakit namaz oruç ,,islam budur KULLUK BUDUR , 5 VAKİT DIŞINDA NAMZ KILARSIN MESELA sevap alırsın ,,,fakire yardım edersin sevap alırsın ,,günahtan kaçarsın ALLAH sevgisini kazanırsın ,,,,yani kısaca sı ,,,,,kul net olmalı kulaktan dolma bilgilerden hurafeden uzak durmalı dır,,,ayrıca arkadaşını Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm, i okusun şifa ALLAH TAN

Yorumu gönderen: Ayse, 04.03.2017, 10:08 (UTC):
Allah sizden razi olsun.Arkadasim esiyle aralari iyi deyil be de uzuluyorum kendisi icin o yuzden bu zikri cekmek istiyor Ya Cami Ya Vedud diye.Yok Jupiter saati acik gun okumam lazimmis diyor.Jupiter saati de musteri saatiymis dediyine gore ben pek bilgili degilim bu konuda ve kafama takildi bi sorayim dedim.Allah buyuk insallah dualaramizi kabul eder.Allaha emanet olun.

Yorumu gönderen: Hakan Batuhan , 04.03.2017, 06:53 (UTC):
Aleyküm selam Ayşe hanim esmaul husnalarin Ebced saatı ve günü veya duaların Ebced saati günü derler fakat ben bu gün saat olaylarına takılmam. ..mesela esmaul hüsna ile yapılan zikir ve tesbihatlardada sayı derler. ..bazı dualardada sayı derler. ..ben bunlarada takılmam. ..tesbihat gönülden gelir kackez okursanız okuyun fakat anlaşılır tane tane okunmalı bazıları Allah Allah Allah diye zikir çeker ve bir müddet sonra okurken Alla demeye başlar sonuçta beyin yorulur..burda dikkat edilmesi gereken husus
1- 99 isimle dua ederken tesbihat yaparken Ya Allah Ya Rahman Ya Vedud..demeli yani Ya denmelı
2- besmele ile başlamalı tövbe istifar getirmeli salavat okunmali. Namaz abdest olmalı temiz kıyafet giyinmeli bayanlar özellikle tirnak ocesi ve makyaşları temizlemeyi ihmal etmemeli. ..şu geçirmeye biliyor. .
3- okumalarinizda sadece tek sayıda bitirin mesela 1-3-5-7-11-13 vs gibi Allah tektir çünki. ..kackez okuyacağınız 100... 1000 10000 bin farketmez bence ...kabul eden MEVLA 1 dede eder binde de eder fazla okumanın sevabı vardır. ..takıntı yapıp emanet bedenine okuyacağım diye saatlerce yormamali bence. ...
Ve arkadaşınız demis ya geri döner...ne dönüyor muş :) büyü vb şeylerden çalışmalardan uzak durun yeter. ..haklı yere okuyun dua edin geriye sadece sevap döner. .Mevlanin yardımı döner. Gece okumak elzemdir çünki herkez uyurken uyanık olup ibadet dua etmek güzeldır. .umarım anlaşılmıştır saygılar. ..Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56449959 ziyaretçi (143846805 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)