Gömü Ararken Alinacak Tedbirler
 

Gömü Ararken Alınacak Tedbirler

Gidilecek yer hakkında ayrıntılı bilgi toplanmalı ve birkaç gün kalınacaksa bölgedeki jandarmadan kamp izni alınmalıdır.

Bölge yerleşim yerinden çok uzak ve yürüyecek takatiniz yoksa geri dönün. O bölgede bir eşek kiralamak, bütün yerleşim birimine ben define aramaya gidiyorum demektir.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: dogan, 20.05.2016, 16:04 (UTC):
1 tavuk 5 civciv ? Bu yolda nasil gideceğiz

Yorumu gönderen: define uzmanı, 23.05.2014, 10:22 (UTC):
slm kardeşim define işi bizim halkımız için nitekim servettir ve kısa yoldan zengi olma düşüncesidir. ben 6 yıldır üstünde çalıştığım konum tespitini ve varsa defineye yönelik tılsımın olup olmadığnı kazının izinsiz yapılması halinde nasıl önlem alınmalı izinli kazıda devletin tahsis edeceği asker veya belediye personelinin ne kadar güvenilir olacağını 6 yıllık bir araştırma sonucu vardığım neticeler şunlardır. devlet kendi payını öne alark definenin %60 lık bölümünü hazine sayar geriye kalan %40 bölümünü kişiye verir benim ise bu konuda devlten izin alınarak kazının yapılması peşindeyim arkadşlardan veya başka biri ile bu işe kalkışılmamalı durumu vaktiyle bir zaata aks etirtim yer ile ilgili bana müstehem sonuçların doğurmayacağını lakin bölgenin urarturlar ve ermeni aslının hikamet etğini o bölgede yüklü miktarta hazinenin olduğunu ve tahminim ve zaatın söylemesi ile birlikte zamanın kral larından birinin o bölümde mezarı ve kendisine ait hazine odası olduğu düşüncesini bir kez daha doğralnmış olduğunu gördüm değerli arkadaşım defenelerde bulunan tılsımların belli bir amaçı yoktur varsa bile 55 ila 60 yıl arasında tılsım etkisini kaybetmekle birlikde altın fosilleşmeye başlar buda acemi defineciler için ölüm olur bunun adınıda tılsım koyarlar saygılarımla...

Yorumu gönderen: Zee, 18.05.2014, 03:47 (UTC):
basamaklı olan yerlere çok dikkat etmek gerekir zira basamaklı yerler aynı zamanda tuzaklı olurlar mutlaka bir basamak farklıdır ona iyi dikkat etmeli ve özen göstermelidir basamağın olduğu yerden ve bir başka taraftan girişi vardır genelde basamaktan bir kaç metre altta giriş için kapı bulunur kapakla kapatılmış 30 cm lik bir tastan yapılmıştır

Yorumu gönderen: ozkan, 30.04.2014, 09:07 (UTC):
sızden bır fıkır almak ıstıyorum. bır karıs genıslıgınde ve yıne bır karısdan bıraz fazla derınlıkte yuvarlak bır oyma gordum arazıde. bulundugu yerde 3 basamaklı merdıven mevcut. yanı basamaktan sonra bu delık mevcut. yakınında da horasan alcısıyla kapatıldıgını dusundugum bır kapak mevcut gıbı.. sızce dogru yol uzerındemıyım..bana yardımcı olurmusunuz..

Yorumu gönderen: hüso, 05.09.2010, 11:34 (UTC):
tamam defineyi buldun hemen orayı gaz

Yorumu gönderen: hazine, 24.07.2010, 15:57 (UTC):
kazı sırasında herhan gibi bir yapıya raslandında bir anlamı var tek kare taş sa kaya veya taş parçasısa mezar oldunu gösteriyor yanı arkadşım senin buldugun eskı bir mezar oldunu gösteriyor

Yorumu gönderen: erco, 06.01.2010, 12:41 (UTC):
ben kazıda üç tane kare şeklinde yan yana taşın üzerine oyma yapılmış bir taş buldum ve bunun ne anlama geldiğini çözemedim eğer yardımcı olursanız ve ne anlama geldiğini söylermisiniz ltf tşklerBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56729976 ziyaretçi (144594826 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)