Görmeyen Kör
 
Araf 179

Görmeyen Kör

Kadir Sert

"NİCE İNSAN GÖRDÜM, ÜSTÜNDE ELBİSE YOK. NİCE ELBİSE GÖRDÜM, İÇİNDE İNSAN YOK." (HZ MEVLANA)

Bilmiyorum, sadece yaşıyorum. Sabahın nasıl olduğunu, gecenin ne çabuk geldiğini, günlerin, ayların, yılların adete birbirileriyle nasıl yarıştıklarını. Sanki bir rüyâdaymış gibi bir hayâlden bir hayâle uçup uçup gidiyorum.

Evet, bir sınavdayız. Bu sefer kopya çekmek yok; çünkü O, her şeyi önceden bilir. Dünya telâşemiz, bize ahiretimizi unutturdu. Yani bir rüyayı ebedî bir hayata değişiyoruz.

Düşmanımız, büyük (şeytan)... O, bizim ahiretimizi almak için çok iyi savaşıyor. Biz de onun işini iyice kolaylaştırıyoruz. Çünkü Allah'a karşı görevlerimizi yerine getirmemek için elimizden geleni yapıyoruz.

Kin, nefret, düşmanlık, gıybet ve daha bir çok şey. İyi olmak varken, neden bunlar?! Neden hep kötüyü tercih ediyoruz? Allah'a şükürler olsun, iyi ki üstümüze tas yağmıyor. O da bir avuç iyi ameli olan kulların hatırı için. Onların dualarıyla ayaktayız. Yoksa hâlimiz nice olur.

Korkuyorum, çok hem de. Bizden sonraki nesiler için düşünmek bile istemiyorum. Kendime bakıyorum ve korkuyorum. Bizler, o kadar ibretten bile ders almıyoruz. Çok mu zor iyi olmak? Düşenin elinden tutmak, onu düştüğü yerden kaldırmak.

Bilmiyoruz ki ne yaparsak kendimiz için. Birgün düştüğümüzde kim tutacak o eli, kim bizi düştüğümüz yerden kaldıracak, düşünmüyoruz. Nasıl olsa geliyor derenin suyu. O da kurur, o da; unutmayalım.

Kadir Sert,
30 Ağustos 2010, Pazartesi.

Kadir Sert'in Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: abdurrahman, 05.09.2010, 11:41 (UTC):
zaman gelecek insanlar bu dünyayı sevecek öbür dünyayı unutacaklar tabiki yeni nesillerde bunları habercisi ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN 2010 KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN

Yorumu gönderen: Selma .D, 31.08.2010, 14:00 (UTC):
Gerçekten güzel bir anlatım olmuş yüreğinize sağlık ve iyiki sizin gibi düşünen insanlar var bunun için şükrediyorum

Yorumu gönderen: kim, 31.08.2010, 13:48 (UTC):
haklisin..insanlar öle bi hayat telasina dusmuşlerki dertleri sadece iyi bi gun gecirebilmek..bunu yaparken herseyi unutabiliyorlar.. yaradani bile.. guzel bi yazi olmuş eline saglik..

Yorumu gönderen: Yns, 31.08.2010, 12:43 (UTC):
Mükemmel söylemiş ya harika paylaşım için tşk.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52757388 ziyaretçi (134090931 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler